علمیپزشکی و سلامت

بهترین راه های از بین بردن جوش صورت [ راهنمایی فوری ]

بهترین راه‌های از بین بردن جوش صورت – جوش یکی از رایج‌ترین بیماری‌های پوستی در سراسر جهان است که افراد زیادی از آن رنج می‌برند.

درمان جوش یک درمان سریع و فوری نیست؛ شما نباید انتظار داشته باشید بعد از مراجعه به یک متخصص پوست برای درمان جوش، با نتیجه‌ای معجزه‌آسا و بسیار سریع روبه‌رو شوید.

البته راه‌هایی وجود دارند که به کمک آن‌ها قادر هستید مانع از ایجاد جوش‌ روی پوست خود شوید و یا روند از بین بردن آن را کمی تسریع کنید.

بسیاری از افراد که با عارضه پوستی جوش سروکار دارند، جوش روی صورت را بدترین نوع جوش تلقی می‌کنند؛ زیرا این جوش مستقیما زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار داده و باعث ناراحتی آن‌ها می‌شود.

البته نباید ایجاد جوش روی صورت را تنها یک مشکل زیبایی به‌حساب بیاوریم؛ ایجاد این نوع از جوش‌ها می‌تواند نشان‌دهنده اختلال در عملکرد سیستم گوارش نیز باشد.

در ادامه‌ی این مطلب ما قصد داریم به مرور و بررسی نکاتی که در از بین بردن جوش صورت و همچنین عواملی که در تسریع روند از بین رفتن جوش موثر هستند را مورد ارزیابی قرار دهیم.

به طور کلی در این مقاله شما در ابتدا با

 • انواع جوش صورت
 • توضیحی مختصر در مورد ماهیت هر جوش
 • دلایل اصلی به وجود آمدن جوش
 • و نهایتا بهترین راه‌های از بین بردن جوش صورت

آشنا خواهید شد.

جهت سهولت در مطالعه شما عزیزان، ما روش‌های مراقبت و از بین بردن جوش را به دسته‌های

 • خوراکی‌های مناسب برای از بین بردن جوش صورت
 • خوراکی‌هایی که باعث ایجاد جوش صورت می‌شوند
 • بهترین داروهای گیاهی برای از بین بردن جوش صورت
 • راه‌های درمان انواع جوش‌های صورت
 • بهترین ماسک های خانگی برای از بین بردن جوش صورت
 • بهترین ماسک‌ های موجود در بازار برای از بین بردن جوش صورت
 • بهترین کرم های ضدجوش موجود در بازار

به نگارش در آورده‌ایم. شما پس از مطالعه این مقاله بهترین راهکارها برای از بردن و مراقبت در برابر جوش‌های صورت را می‌آموزید. با ویدو همراه باشید.

انواع جوش صورت

قبل از اینکه به راهکارهای مناسب جهت از بین بردن جوش یا افزایش سرعت درمان آن اشاره کنیم، بهتر است با انواع جوش‌ها آشنا شویم. مهم نوع جوش‌ها به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

 • جوش سرسفید
 • جوش سرسیاه
 • پاپول
 • پوسچول
 • ندولار

جوش سرسفید: دلیل اصلی ایجاد جوش روی پوست، مربوط به اختلال در ترکیب و شدت چربی ترشح شده از غدد چربی لایه سطحی پوست و همچنین شدت شاخی شدن آن می‌شود. جوش سرسفید از نوع رایج‌ترین جوش‌های صورت است که افراد زیادی درگیر آن هستند. این نوع جوش به شکل کاملا غیرقابل پیش‌بینی روی پوست صورت ایجاد شده و ضربه بزرگی را به زیبایی شما وارد می‌کند.

جوش سرسیاه: جوش‌های سرسیاه بعد از جوش‌های سرسفید، رایج‌ترین نوع جوش صورت هستند که ضربه بزرگی به زیبایی پوست صورتتان وارد می‌کنند. هنگامی که سلول‌های فرسوده و کهنه منافذ باز روی پوست را مسدود کنند، جوش‌های سرسیاه تشکیل می‌شوند. درواقع به‌طور دقیق‌تر باید بگوییم این نوع جوش‌ها با بسته شدن فولیکول مو ایجاد می‌شوند. هر فولیکول حاوی یک مو و غده چربی‌ساز است.

سلول‌های مرده وارد فولیکول شده و با چربی مخلوط می‌شوند. تجمع سلول‌های مرده و چربی یک برآمدگی زیر پوست ایجاد می‌کند. اگر این برآمدگی روی پوست بسته باقی بماند، جوش سرسفید بر صورت شما تشکیل می‌شود؛ اما اگر برآمدگی پوست باز باشد، آنگاه هوا به داخل آن نفوذ کرده و با تیره کردن برآمدگی باعث ایجاد جوش‌های سرسیاه می‌شود.

پاپول: پاپول‌ها معمولا زمانی تشکیل می‌شوند که جوش‌های سرسیاه و سرسفید تحریک شده و از آن‌ها مراقبت نشود؛ این جوش باعث ایجاد التهاب روی پوست شده و اثر بد بزرگی بر زیبایی پوست صورتتان دارد. این نوع از جوش‌ها به رنگ صورتی بوده و مرکز مشخصی ندارند. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که چگونه تحریک جوش‌های سرسیاه و سرسفید باعث ایجاد پاپول‌ها بر صورت می‌شود؟

با ایجاد جوش روی صورت باکتری‌های مشخصی در آن شروع به رشد کردن می‌کنند؛ تحت این شرایط سیستم ایمنی بدن برای دفاع از خود، گلبول‌های سفید خون را روانه محل رشد باکتری‌ها می‌کند. مبارزه گلبول سفید با این باکتری‌ها باعث ایجاد التهاب، قرمزی و تورم روی پوست می‌شود.

پوسچول: این جوش درواقع حالت تشدید شده جوش‌های پاپول است که بسیار آزاردهنده هستند. پوسچول‌ها پر از مایع‌های زردرنگ و چرکینی هستند که علاوه‌بر ظاهر زننده، دارای درد نیز هستند. زمانی که گلبول‌های سفید برای مبارزه با باکتری‌های پوست فرستاده می‌شوند، گروهی از آن‌ها بعد از انجام وظیفه خود از بین می‌روند؛ مایع چرکین این جوش درواقع گلبول‌های سفید مرده خون هستند که جهت مقابله با باکتری‌ها توسط سیستم ایمنی فرستاده شده بودند.

ندولار: ندولار جزو بدخیم‌ترین انواع جوش‌های پوست است که باید سریعا درمان شوند. شما می‌توانید با مراجعه به یک متخصص و با کمی تحقیق بهترین راه های از بین بردن جوش صورت ندولار را پیدا کنید و با این نوع از جوش‌ها مقابله کنید. مکانیسم تشکیل ندولار مانند جوش‌های دیگر است؛ درواقع با تجمع سلول‌های مرده و چربی در زیر پوست و مبارزه گلبول‌های سفید با باکتری‌های پوستی، شاهد عوارض التهابی و تشکیل ندولار در پوست خود هستید.

عوارض ندولار به‌مراتب دردناک‌تر و بدخیم‌تر از انواع دیگر جوش‌ها است؛ زیرا ندولار‌ها تنها لایه سطحی پوست را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند، بلکه به لایه‌های عمقی نیز نفوذ می‌کنند.

دلایل اصلی جوش صورت

دلیل اصلی ایجاد جوش در نقاط مختلف صورت

جوش می‌تواند در هر نقطه از صورت شما ایجاد شود؛ اما تشکیل جوش در هر بخش خاص از صورت، نشان‌دهنده مشکل خاص خود است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

جوش پیشانی: ایجاد جوش روی پیشانی نشان‌دهنده اختلال سیستم گوارشی است. مهم‌ترین دلیل اختلال در عملکرد سیستم گوارشی مربوط به رژیم غذایی نامناسب فرد می‌شود. ابتدا جهت جلوگیری از ایجا جوش در این قسمت باید مصرف غذاهای بسیار چرب، فست فود و غذاهای شکردار را کاهش دهید. در درجه دوم باید توجه کنید که حتما در رژیم غذایی خود از میوه و سبزیجات به اندازه کافی استفاده کنید.

جوش گونه: ایجاد جوش روی گونه می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مشکلات ریوی، قلب، سیستم گوارشی و اختلالات هورمونی اشاره کرد. درواقع اشخاصی که سیگاری هستند بیشتر با جوش‌های روی گونه درگیر هستند. با ترک سیگار می‌توان تا حد زیادی از ایجاد جوش روی گونه‌ جلوگیری کرد.

جوش اطراف چشم‌ها: دلیل اصلی ایجاد جوش اطراف چشم‌های به عملکرد ناصحیح کلیه ارتباط دارد. شما قادر هستید با نوشیدن آب زیاد و استفاده از میو‌ه‌هایی آبدار مانند هندوانه و خیار تا حدی زیادی با این مشکل مبارزه کنید.

جوش منطقه بین دو ابرو: ایجاد جوش در این نقطه از صورت نیز می‌تواند از رژیم غذایی ناسالم نشات داشته باشد. در زنان نیز با تحریک این ناحیه که صرفا می‌تواند به دلیل وکس یا برداشت آبرو باشد، ممکن است جوش‌های مختلف ایجاد شود.

جوش بینی: جوش بینی یکی دیگر از انواع آزاردهنده جوش‌ها است که به کمک بهترین راه های از بین بردن جوش صورت، می‌توانید با آن مقابله کنید. درواقع دلیل اصلی ایجاد جوش بینی مربوط به فشار خون و نقص در عملکرد کبد می‌شود؛ همچنین عدم خواب کافی نیز می‌تواند در ایجاد جوش روی این منطقه تاثیرگذار باشد. رژیم غذایی ناسالم نیز یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل تشکیل جوش بینی است.

جوش چانه و فک: در خانم‌ها ایجاد جوش در این ناحیه نشان‌دهنده اختلال در عملکرد هورمون‌ها است؛ البته قرار داشتن در معرض استرس نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل اصلی جوش چانه و فک باشد.

خوراکی‌های مناسب برای از بین بردن جوش صورت

پیروی از یک رژیم غذایی درست یکی از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت محسوب می‌شود. خوراکی‌های زیادی وجود دارند که با مصرف آن‌ها می‌توانید تا حد زیادی به سلامت پوست خود کمک کرده و مانع از ایجاد آکنه یا جوش روی آن شوید. در ادامه قصد داریم برخی از بهترین خوراکی‌های مناسب برای از بین بردن جوش و سلامت پوست را به شما معرفی کنیم.

Green Tea

چای سبز: چای سبز یکی از موثرترین خوراکی‌ها برای مقابله با جوش و افزایش سرعت روند درمان آن به‌حساب می‌آید. این خوراکی با خاصیت آنتی‌اکسیدانی خود نقش بسزایی در مبارزه با سلول‌های جوش دارد و می‌تواند مانع از تجمع باکتری‌های ایجادکننده جوش روی پوست شود. قرار دادن چای سبز روی جوش نیز می‌تواند عامل موثری در افزایش سرعت روند درمان جوش باشد.

سیر: این ماده غذایی سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم و پتاسیم است. کارشناسان تغذیه به‌علت خاصیت ضد قارچی و ضد ویروسی سیر، این ماده غذایی را یک آنتی‌بیوتیک طبیعی به‌حساب می‌آورند. سیر با خاصیت آنتی‌بیوتیکی خود نه‌تنها قادر به مبارزه با باکتری‌های ایجادکننده جوش است، بلکه می‌تواند با تسهیل جریان خون و بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تا حد زیادی مانع از ایجاد جوش در نقاط مختلف بدن ازجمله صورت شود.

انگور قرمز: استفاده از انگور قرمز یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت محسوب می‌شود که توسط بسیاری از کارشناسان تغذیه توصیه شده است. انگور قرمز با خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ترکیبات طبیعی خود می‌تواند نقش بسزایی در نابود کردن جوش‌های صورت داشته باشد.

ماهی: ماهی مهم‌ترین خوراکی جهت مقابله با جوش صورت محسوب می‌شود که متخصصان پوست مصرف پیوسته آن را همیشه توصیه می‌کنند. روی ازجمله مهم‌ترین عناصر در برقراری تعادل هورمونی و درنتیجه کاهش میزان ایجاد جوش به‌حساب می‌آید که در ماهی به وفور وجود دارد. ماهیی همچنین دارای یک اسید چرب بسیار مهم به نام امگا 3 است که دارای خاصیت ضدالتهابی بوده و اثرات زجرآور آکنه را کاهش می‌دهد.

آووکادو: این میوه سرشار از اسید فولیک و ویتامین K است و از منابع غذایی غنی برای ویتامین B6، ویتامین C، ویتامین E و اسید پانتوتنیک محسوب می‌شود که می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای سلامت پوست به‌حساب بیاید. درواقع آووکادو دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی بوده که از ایجاد جوش در نقاط مختلف بدن جلوگیری می‌کند. این میوه همچنین با داشتن مقدار زیادی امگا 3 باعث کاهش اثرات التهابی جوش بر پوست می‌شود.

گردو: این میوه را نیز می‌توان یکی از بهترین خوراکی‌ها جهت مراقبت از پوست و به‌عنوان یک مدافع در مقابل ایجاد جوش تلقی کرد. گردو سرشار از سلنیوم است؛ سلنیوم به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند تاثیری عظیم بر سلامت پوست شما دارد. استفاده از گردو در میان‌وعده‌ها می‌تواند تا حد زیادی پوست شما را از شر جوش‌های وحشتناک و آزاردهنده نجات دهد.

لوبیا: استفاده از لوبیا نیز می‌تواند کمک بزرگی جهت مبارزه با جوش‌های صورت باشد. این دسته از حبوبات سرشار از روی هستند؛ همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم، روی می‌تواند با حفظ تعادل هورمونی، مانع از ایجاد جوش‌ روی صورت و نقاط مختلف بدن شود.

گزنه: در لیست بهترین خوراکی‌ها برای از بین بردن جوش صورت، باید گیاه گزنه را بهترین و مهم‌ترین مورد جهت مقابله با جوش به‌حساب بیاوریم. این گیاه دارای خواص دارویی بسیار زیادی است که هم به شکل مستقیم و هم به شکل غیرمستقیم به سلامت پوست شما کمک می‌کند. گیاه گزنه به موثرترین روش ممکن می‌تواند عملکرد دستگاه گوارش را بهبود ببخشد. بهبود عملکرد دستگاه گوارش، باعث حفظ سلامت پوست و جلوگیری از ایجاد التهاب‌های مختلف روی آن می‌شود.

این گیاه همچنین با خاصیت آنتی‌اکسیدانی فوق‌العاده خود می‌تواند باکتری‌های ایجادکننده جوش را نابود و از تکثیر آن‌ها جلوگیری کند. شما می‌توانید از این گیاه به‌عنوان سبزی در غذاهایی مانند سوپ یا آش استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید با گرفتن آب این گیاه، آن را نوشیده و از اثرات سودمند آن بر سلامت خود بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که آب گزنه بسیار مزه بدی دارد و باید در کنار آن از چاشنی‌های مزه‌دهنده مناسب استفاده کنید.

spearmint

نعناع: این گیاه معطر به‌عنوان یک طعم‌دهنده و عطردهنده محبوب در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. گیاع نعناع دارای ترکیبات شیمیایی طبیعی خاص خود است که از ایجاد جوش بر صورت تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. این گیاه همچنین باعث کاهش استرش شده و بدین طریق نیز یکی از عوامل اصلی ایجاد آکنه را نیز از بین می‌برد.

قرار داشتن در معرض استرس به شکل مداوم، عملکرد بخش‌های مختلف بدن را برهم می‌زند و باعث اختلال در میزان ترشح هورمون‌های مختلف می‌شود. برهم خوردن تعادل هورمونی و اختلال در عملکرد دستگاه‌های مختلف بدن (مانند دستگاه گوارش) می‌تواند به شکل مستقیم در ایجاد التهاب و آکنه تاثیرگذار باشد. با تمامی این تفاسیر، گیاه نعناع با خاصیت آرامش‌دهندگی خود می‌تواند مانع از تشکیل جوش در نقاط مختلف بدن شود.

کلم بروکلی: مصرف کلم بروکلی نیز می‌تواند کمک بزرگی جهت حفظ سلامت پوست باشد. این سبزی سرشار از ویتامین C است؛ آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این ویتامین به شکل مستقیم از ایجاد جوش بر پوست صورتتان جلوگیری می‌کند. این آنتی‌اکسیدان‌ها همچنین می‌توانند نقش یک محافظ را برای پوست در مقابل نور خورشید ایفا کنند و با حفظ خاصیت ارتجاعی پوست، از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری کنند. ویتامین‌ها و فیبر موجود در کلم بروکلی منجر به بهبود عملکرد دستگاه گوارش شده و بدین طریق می‌تواند به‌‌صورت غیرمستقیم در سلامت پوست موثر باشد.

آب: نوشیدن آب به میزان کافی یکی از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت محسوب می‌شود. با نوشیدن میزان زیادی آب می‌توانید به حفظ رطوبت پوست صورت خود بسیار کمک کنید. با حفظ رطوبت پوست، آبرسانی به بهترین شکل ممکن در لایه‌های مختلف انجام شده و گردش خون نیز راحت‌تر در این لایه‌ها صورت می‌گیرد. تسهیل گردش خون باعث می‌شود عمل تصفیه و نابودی باکتری‌ها به شکل بهتری انجام گرفته و پوست از شر بسیاری از باکتری‌های مضر و مخرب ایجادکننده جوش خلاص شود.

خوراکی‌هایی که باعث ایجاد جوش صورت می‌شوند

مصرف برخی از خوراکی‌ها به‌شکل مستقیم بر ایجاد جوش روی صورت تاثیر می‌گذارد. افرادی که با مشکل جوش دست‌وپنجه نرم می‌کنند باید نظارت‌ ویژه‌ای بر رژیم غذایی خود داشته باشند و ضمن مصرف برخی مواد غذایی مفید، از خوردن مواد غذایی مضر نیز جلوگیری کنند. در ادامه قصد داریم برخی از خوراکی‌های مضر که باعث ایجاد جوش صورت می‌شوند به شما معرفی کنیم.

شیرینی: مصرف مقدار زیادی کربوهیدارت تاثیرات منفی و خطرناکی بر سلامت انسان دارد. با خوردن مقدار زیادی شیرینی و کربوهیدرات عملکرد طبیعی و صحیح هورمون‌های بدنتان برهم می‌ریزد. با برهم ریختن سیستم هورمونی بدن، فعالیت غدد چربی افزایش می‌یابد. فعالیت زیاد غدد چربی یکی از دلایل اصلی ایجاد جوش روی پوست است؛ درنتیجه حتما در رژیم غذایی خود سعی کنید از مصرف بیش‌ از حد شیرینی و کربوهیدارت جلوگیری کنید.

شیر: مصرف شیر علاوه‌بر مزایای مثبت بسیاری که دارد، برای افرادی که با مشکل جوش صورت درگیر هستند توصیه نمی‌شود. شیر سرشار از هورمون‌های مختلف مانند تستوسترون، IGF-1 و DHA است که باعث اختلال در عملکرد سیستم هورمونی بدن شده و تعادل هورمون‌های بدن را از بین می‌برد. چربی موجود در شیر نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که باعث تشدید عارضه جوش بر صورت می‌شود. اگر به‌طور جدی با مشکل جوش درگیر هستید، سعی کنید از مصرف لبنیات به مقدار زیاد پرهیز کنید.

فست فود: مصرف پیوسته از فست فودها یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد جوش و عارضه‌های پوستی مختلف به‌حساب می‌آید. این غذاها سرشار از چربی‌های مضر و کربوهیدارت‌های پیچیده هستند که ضمن برهم زدن تعادل هورمونی، غدد چربی موجود در لایه‌های پوستی را تحریک کرده و باعث افرایش میزان ترشح آن‌ها می‌شوند. طبق نظر بسیاری از کارشناسان تغذیه، امروزه استفاده از فست فودها از اصلی‌ترین عوامل بیماری‌های پوستی ازجمله جوش به‌حساب می‌آیند. با این تفاصیل کنار گذاشتن فست فودها را می‌توان یکی از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت محسوب کرد.

chocolate

شکلات: خوردن پیوسته شکلات نیز می‌تواند باعث ایجاد جوش نقاط مختلف بدن از جمله صورت شود. اکثر شکلات‌ها سرشار از کربوهیدارت‌های پیچیده و اسیدهای چرب‌ مضر هستند که منجر به افزایش تولیدات غدد چربی روی پوست می‌شوند. همانطور که پیش‌تر نیز ذکر کردیم، افزایش تولیدات غدد چربی مستقیما در ایجاد جوش روی پوست نقش دارند. شکلات‌ها همچنین دارای پروتئین‌های خاصی هستند که خطر بروز التهاب‌های پوستی را افزایش می‌دهند.

آجیل: مصرف درست و به‌اندازه آجیل مشکل خاصی را برای بدن ایجاد نمی‌کند؛ اما با افزایش میزان مصرف این خوراکی، باید شاهد ایجاد عارضه‌های پوستی و بیماری‌های مختلف در بدن باشید. آجیل سرشار از کربوهیدرات، اسید چرب و پروتئین‌های مختلف است که میزان زیاد برخی از این ترکیبات در بدن باعث پدید آمدن مشکلات پوستی و آکنه می‌شود.

نوشابه: استفاده از نوشابه نه‌تنها قاتل سلامت پوستتان محسوب می‌شود، بلکه برای سلامت عمومی بدن نیز خطرناک است. طبق نظر متخصصان حتی مصرف کم نوشابه نیز برای افرادی که دچار عارضه پوستی هستند توصیه نمی‌شود. درواقع این نوشیدنی سرشار از کربوهیدات‌های پیچیده و قندهای مضر است که با تاثیر بر خون باعث اختلال در تعادل هورمونی بدن می‌شود. اختلال در تعادل هورمونی باعث حساسیت پوست و درنتیجه ایجاد جوش و آکنه بر آن می‌شود.

میگو و غذاهای دریایی: یکی دیگر از دلایل اصلی تشکیل جوش صورت مربوط به مصرف زیاد ید می‌شود. میگو و برخی از غذاهای دریایی دارای مقادیر زیادی ید هستند که مصرف مدام آن‌ها می‌تواند بر سلامت پوست شما تاثیر بدی داشته باشد. البته استفاده از غذاهای دریایی در رژیم غذایی شما جهت حفط سلامت بدنتان توصیه می‌شود؛ اما باید توجه داشته باشید که در مصرف این نوع از غذاها افراط به خرج ندهید. درواقع مصرف بیش از حد غذاهای دریایی تاثیر معکوس بر سلامت پوست و به‌طور کلی بدن شما دارد.

غلات: مصرف غلات‌ها و قرار دادن آن‌ها در سبد غذایی امری ضروری برای حفظ سلامتی عمومی بدن به‌حساب می‌آید. البته استفاده بیش از حد از این مواد غذایی نیز ممکن است تاثیرات منفی بر سلامت پوستتان داشته باشد. استفاده بیش از حد از غلات‌ها موجب افزایش قند خون شده و افزایش قند خون باعث می‌شود تا بدن برای مقابله، هورمون انسولین ترشح کند. ترشح پیوسته هورمون انسولین در خون تعادل هورمونی بدن را برهم می‌زند. با برهم خوردن تعادل هورمونی بدن شاهد عارضه‌های مختلفی هستیم که یکی از این عارضه‌ها ایجاد جوش و آکنه در پوست است.

آبمیوه: اصلا اشتباه نکنید؛ منظور ما از منع مصرف آبمیوه به هیچ‌وجه مربوط به آبمیوه‌های طبیعی نمی‌شود. نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی اثرات مثبت زیادی بر حفط آبرسانی و سلامت پوست انسان دارد؛ اما مصرف آبمیوه‌های شیمیایی موجود در بازار نتیجه‌ای کاملا معکوس را به‌همراه داشته و موجب بروز بیماری‌های مختلف در بدن می‌شود.

درواقع این آبمیوه‌ها سرشار از ترکیبات شیمیایی مضر، اسانس و طعم‌دهنده‌های مختلف هستند که می‌توانند باعث ایجاد حساسیت‌های مختلف پوستی شوند. در آبمیوه‌های غیرطبیعی مواد قندی مضر نیز وجود دارند که می‌توانند موجب برهم خوردن تعادل هورمونی بدن شوند؛ درنتیجه توصیه می‌شود اگر می‌خواهید به سلامت پوست خود کمک کنید، حتما به‌جای آبمیوه‌های شیمیایی موجود در بازار از آبمیوه‌های طبیعی استفاده کرده تا از ورود قندهای مضر به بدنتان جلوگیری کنید.

بهترین داروهای گیاهی برای از بین بردن جوش صورت

استفاده از داروهای گیاهی یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت به حساب می‌آید که بسیار رایج است. در ادامه قصد داریم برخی از بهترین داروهای گیاهی درمان‌کننده جوش صورت را معرفی کنیم.

آلوئه‌ورا: گیاه آلوئه‌ورا یکی از محبوب‌ترین گیاهان دارویی جهت مراقبت از پوست به‌حساب می‌آید. این گیاه تاثیرات مثبت بسیار زیادی بر پوست دارد که باعث شده از آن در ترکیبات کرم‌های پوستی استفاده شود. ازجمله مهم‌ترین مزایا و تاثیرات مثبت گیاه آلوئه‌ورا بر پوست می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • دارای خاصیت بالای ترمیم‌کنندگی است و به همین دلیل نیز می‌توان جهت از بین بردن اثر زخم‌های کهنه از آن استفاده کرد.
 • تقویت و تعدیل سیستم ایمنی در بیماری‌های ویروسی مثل تبخال، ترمیم زخم، ترمیم آسیب‌های ناشی از سوختگی و ضد التهاب است.
 • استفاده از آن موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌شود. حفظ سلامت دستگاه گوارش مستقیما بر سلامت پوست تاثیر می‌گذارد.
 • این گیاه به تصفیه خون بسیار کمک می‌کند. با تصفیه خون و تسهیل جریان خون در لایه‌های پوستی به باکتری‌های ایجادکننده جوش اجازه تکثیر داده نمی‌شود.
 • گیاه آلوئه‌ورا با آبرسانی به پوست و حفظ رطوبت باعث ایجاد ظاهر شاداب و جذاب در پوست شما می‌شود

تاثیرات مثبت گیاه آلوئه‌ورا بر پوست بسیار زیاد هستند؛ ما طی این مطلب سعی کردیم به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم.

Lemon

آب لیمو: قرار دادن آب لیمو بر پوست نیز به‌دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی می‌تواند تا حد زیادی به سلامت پوست کمک کرده و مانع از ایجاد جوش و آکنه روی آن شود. بعد از ایجاد جوش روی صورت نیز می‌توانید با قرار دادن آب لیمو بر آن به تسریع روند بهبودی کمک کنید.

گلاب: استفاده از گلاب یکی دیگر از راه‌های مفید جهت جلوگیری از ایجاد آکنه و جوش روی صورت به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید با شتسشوی هر روزه پوست صورت خود با گلاب، پیوسته پوستتان را تمیز نگه دارید. تمیز شدن پوست از باکتری‌های مضر علاوه‌بر باز نگه داشتن منافذ، باعث بهبود میزان جریان خون در لایه‌های پوست می‌شود.

چای سبز: استفاده از چای سبز و قرار دادن آن بر پوست صورت یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت به‌حساب می‌آید. گیاه چای سبز دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی بوده و بدین طریق می‌تواند باعث حفظ سلامت پوست صورت شما شده و مانع از ایجاد جوش و آکنه بر آن شود. شما می‌توانید هر روز میزان مشخصی از چای سبز را روی صورت خود مالیده و با با قرار دادن کیسه‌های چای سبز بر پوست از تاثیرات مثبت آن بهره ببرید.

زیتون و روغن زیتون: استفاده از زیتون و روغن آن می‌تواند تا حد زیادی موجب درمان جوش صورت شود. زیتون دارای ویتامین‌های ضروری و همچنین آنتی‌اکسیدان است که با خاصیت ترمیم‌کنندگی خود می‌تواند جوش‌ و آکنه را از بین برده و آثار آن‌ها را نابود کند. بهترین زمان استفاده از روغن زیتون قبل از خواب است؛ کمی از روغن را روی صورت و بخش‌هایی که جوش ایجاد شده قرار داده و سپس آن را ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه ماساژ، وقتی که پوستتان روغن را به‌خوبی جذب کرد صورتتان را با آب گرم بشویید. سپس بعد از یک دقیقه شستشو با آب گرم، از آب ولرم برای شسشتو استفاده کنید.

راه‌های درمان انواع جوش‌های صورت

همانطور که پیش‌تر طی این مطلب اشاره کردیم، جوش انواع مختلف دارد: جوش سرسفید، جوش سرسیاه، پاپول، پوسچول و ندولار. در ادامه قصد داریم راه‌های درمان هرکدام از این جوش‌ها را ذکر کنیم.

راه‌های درمان جوش سرسفید

– استفاده از کرم‌های مناسب و همچنین پاک‌کننده‌های پوست می‌تواند تا حد زیادی مانع از ایجاد جوش سرسفید روی صورت شود. البته توجه داشته باشید که قبل از استفاده از محصولات و کرم‌های ضدجوش حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برخی از محصولات ضدجوش آثاری عکس روی پوست شما ایجاد کرده و موجب ایجاد التهاب پوستی می‌شوند.

– درمجموع آب لیمو تاثیری بسیار مثبت در روند درمان جوش‌های صورت، به‌خصوص جوش‌های سر سفید دارد. درواقع آب لیمو یکی از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت محسوب می‌شود که با خاصیت اسیدی و آنتی‌اکسیدانی خود می‌تواند تاثیر بسزایی در نابود کردن جوش‌های سرسفید داشته باشد.

– توجه داشته باشید که هرگز جوش سرسفید روی صورتتان را با دست زدن، لمس کردن و یا نیشگون گرفتن تحریک نکنید. درواقع با این کار جای این جوش‌ها روی صورت باقی مانده و از بین نمی‌رود.

– استفاده از محصولات و داروهای گیاهی مانند روغن زیتون، روغن درخت چای و یا حتی سیر می‌تواند تا حد زیادی به روند نابودی جوش‌های سرسفید صورت کمک کنند.

– یکی دیگر از بهترین روش های از بین بردن جوش‌های سر سفید استفاده از بخور است؛ بخور باعث آبرسانی به پوست شده و به تسهیل جریان خون در لایه‌های پوست بسیار کمک می‌کند. بخور باعث می‌شود منافذ پوستی باز شده و سلو‌ل‌ها و چربی‌های مخرب پوستی از آن‌ها خارج شوند.

– سرکه سیب دارای خاصیت‌های آنتی باکتریال و ضدعفونی‌کنندگی است؛ از این رو استفاده از این سرکه می‌تواند تا حد زیادی باعث از بین رفتن چربی‌های مخرب ایجادکننده جوش‌های سرسفید شده و بدین طریق از ایجاد این نوع جوش‌ها روی صورت جلوگیری کند.

– استفاده از دارچین نیز می‌تواند تا حد زیادی برای سلامت پوست و نابودی جوش‌های سرسفید مناسب باشد. این گیاه دارای خاصیت ضدمیکروبی و همچنین آنتی‌باکتریال بوده و بدین طریق می‌تواند تا حد زیادی به نابودی باکتری‌های ایجادکننده جوش‌های سر سفید کمک کند.

– درمجموع استفاده از محصولات گیاهی و یا کرم‌های مختلف که حاوی بنزوئیل پروکساید و یا سالیسیلیک اسید هستند می‌توانند کمک زیادی به نابودی جوش‌های سرسفید پوستتان بکند. درواقع این دو ماده به‌عنوان یک لایه‌بردار طبیعی عمل کرده و باعث از بین رفتن سلول‌های مرده و همچنین چربی های مخرب پوستی می‌شوند.

راه‌های درمان جوش سرسیاه

– عرق کردن می‌تواند تا حد زیادی مانع از ایجاد جوش‌های سرسیاه شود؛ درواقع عرق بیشتر یک راه حل پیشگیرانه محسوب می‌شود و نه یک راه حل درمانی. با عرق کردن و جاری شدن آن روی صورت هر چیزی که منافذ پوست را بسته بود از آن جدا می‌شود و بدین طریق باکتری‌های ایجادکننده جوش دیگر در معرض هوا قرار نگرفته و باعث ایجاد جوش‌های سرسیاه نمی‌شوند. درواقع باکتری‌ها و میکروب‌های پوستی با ریختن عرق از منافذ سطحی پوست جدا شده و باعث باز شدن منافذ می‌شوند.

– توجه داشته باشید که بعد از عرق ریختن باید حتما صورت خود را بشویید؛ زیرا اگر عرق روی پوست صورتتان خشک شود، بار دیگر منافذ پوستی بسته شده و فضا برای باکتری‌های ایجادکننده جوش فراهم می‌شود. اگر صورتتان را آرایش کرده باشید، بعد از عرق در صورت عدم شستشو پوست، این مواد همراه عرق خشک شده و تاثیرات بسیار مخربی بر پوست ایجاد می‌کنند.

– بنزوئیل پروکساید و سالیسیلیک اسید علاوه‌بر تاثیر مثبت در روند درمان جوش‌های سرسفید، برای درمان جوش‌های سرسیاه نیز بسیار مفید هستند. استفاده از محصولاتی که حاوی این دو ماده هستند، تاثیری معجزه‌آسا بر روند درمان جوش‌های سرسیاه و نابودی آن‌ها دارد.

– انجام بخور برای درمان جوش‌های سرسیاه نیز بسیار مفید است؛ بخور باعث بازتر شدن منافذ پوست شده و بدین طریق به خروج باکتری‌ها و سلول‌های مرده که منافذ را مسدود کرده‌اند کمک می‌کند.

– برای شستشوی صورت خود از شوینده‌های قوی استفاده نکنید؛ استفاده از شوینده‌های قوی باعث خشکی پوست می‌شود. خشک شدن بیش از حد پوست، فضا را برای ایجاد چربی‌های پوستی فراهم می‌کند. درواقع پوست سعی می‌کند جهت مبارزه با خشکی، چربی‌ بیشتری را تولید و به سطح تراوش کند. این روند ایجاد چربی‌های مخرب پوستی موجب ایجاد جوش‌های سرسیاه می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از شوینده‌های ملایم تا حد زیادی از ایجاد چنین خطری برای پوست جلوگیری کنید.

– استفاده از جوش شیرین یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت محسوب می‌شود؛ این ماده با خاصیت پاک‌کنندگی و لایه‌برداری خود می‌تواند تا حد زیادی مانع از ایجاد باکتری‌های مخرب پوستی و همچنین تشکیل جوش‌های سرسیاه شود.

– شما می‌توانید با کمک گرفتن از یک متخصص پوست، از محصولات لایه‌بردار و همچنین کرم‌های مناسب جهت مبارزه با جوش‌های سرسیاه استفاده کنید. توجه داشته باشید در صورت خرید محصولاتی نامناسب و استفاده از کرم‌های بی‌کیفیت پوست صورتتان در معرض خطراتی جدی، ازجمله التهاب، عفونت و جوش‌های بسیار خطرناک قرار خواهد گرفت.

– استفاده از ماسک‌های خانگی نیز می‌تواند یکی دیگر از روش‌های درمان مناسب جوش سرسیاه به‌حساب بیاید. از ماسک سفیده تخم مرغ می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین ماسک‌ها جهت از بین بردن جوش صورت نام برد. درواقع سفیده تخم مرغ دارای خاصیت پاک‌کنندگی بوده و همچنین می‌تواند با تنگ کردن منافذ پوستی باعث خروج باکتری‌ها و سلول‌های مرده از پوست شود. این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب گرم کاملا بشویید.

– آب لیمو علاوه‌بر اثرات مثبت جهت از بین بردن جوش‌های سرسفید، برای درمان جوش‌های سرسیاه نیز کاربرد دارد. این ماده غذایی با خواص آنتی‌اکسیدانی خود به‌عنوان یک راه‌حل درمان عمومی برای انواع جوش‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راه‌های درمان جوش‌های پاپول و پوسچول

– از آنجایی که جوش‌های پاپول و پوسچول تقریبا طی شرایطی مشابه در پوست ایجاد می‌شوند، می‌توان با یکسری‌ درمان‌های مشابه نیز آن‌ها را از بین برد. مهم‌ترین نکته در مبارزه‌ با اینگونه جوش‌ها عدم استفاده از مواد آرایشی شیمیایی یا لوسیون در محل ایجاد جوش است. درواقع این جوش‌ها ملتهب بوده و تقریبا در مرحله‌ای قرار دارند که اگر به‌خوبی از آن‌ها مراقبت نشود، باعث ایجاد عفونت‌های بسیار خطرناک پوستی می‌شوند.

طبق نظر متخصصان حتی اگر از بهترین برندهای مواد آرایشی نیز استفاده می‌کنید، هنگام مشاهده این جوش‌ها روی پوست، از مصرف آن‌ها اکیدا خودداری کنید.

– برای درمان جوش‌های پاپول و پوسچول باید پیوسته پوست صورتتان را تمیز نگه دارید؛ زیرا وجود هرنوع آلودگی پوستی، سرعت تشکیل اینگونه جوش‌ها روی صورت را افزایش می‌دهد. برای تمیز نگه داشتن پوست و یا حتی محل ایجاد اینگونه جوش‌ها، باید پوستتان را با آب ولرم و صابون ملایم بشویید.

راه‌های درمان جوش‌های ندولار

– برای درمان اینگونه جوش‌ها فقط یک راه‌ حل وجود دارد و آن مراجعه به یک متخصص پوست است. جوش‌های ندولار خطرناک‌ترین نوع جوش‌های پوست به‌حساب می‌آیند و به همین دلیل نیز اصلا نباید برای درمان آن به صورت خودمحور عمل کرد. این نوع از جوش‌ها به شکلی نیستند که با یکسری ماسک‌های خانگی و یا تقویت‌کننده کاملا از بین بروند؛ برای درمان این جوش‌ها باید به یک متخصص پوست باتجربه رجوع کرد. این متخصص با بررسی جوش‌ها، با تجویز داروهایی خاص و پیشنهاد یکسری ملاحظات به روند درمان جوش‌های ندولار کمک می‌کند.

بهترین ماسک های خانگی برای از بین بردن جوش صورت

استفاده از ماسک‎های خانگی یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت به‌حساب می‌آید که به‌دلیل فرآیند نسبتا آسان تهیه آن، محبوبیت بسیار بالایی دارد.

پیش‌تر به معرفی بهترین خوراکی‌ها برای از بین بردن جوش صورت پرداختیم؛ همچنین ذکر کردیم که چگونه می‌توان از این خوراکی‌ها به‌عنوان ماسک روی صورت استفاده کرد. در ادامه قصد داریم برخی از بهترین ماسک‌های خانگی جهت مبارزه با جوش صورت را که پیش‌تر معرفی نکردیم و اثری شگفت‌انگیز بر پوستتان دارند به شما معرفی کنیم.

ماسک آوکادو و عسل

ماسک آواکادو و عسل

آواکادو و عسل جزو خوراکی‌های مفید جهت مراقبت از پوست به‌حساب می‌آیند. استفاده ترکیبی از این دو ماده غذایی به‌عنوان ماسک، می‌تواند تاثیری شگفت‌انگیز بر سلامت پوست داشته باشد و همچنین راهکاری مناسب جهت مقابله با جوش صورت به‌حساب بیاید. برای تهیه این ماسک، یک آواکادو را له کرده و و آن را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید؛ سپس به حد کافی این دو ترکیب را هم بزنید تا یک مایع خمیری شکل به‌دست آید.

قبل از قرار دادن این ماسک، باید صورت خود را کاملا آب ولرم بشویید و پوست خود را تمیز کنید؛ در ادامه این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورت قرار دهید و سپس با آب ولرم صورت خود را به‌خوبی بشویید.

ماسک آبلیمو و گلاب

ماسک آبلیمو و گلاب

آبلیمو دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی و اسیدی بوده و بدین طریق می‌‌تواند تا حد زیادی مانع از ایجاد جوش‌ روی پوست شود؛ گلاب نیز با خاصیت آنتی‌باکتریال خود باعث از بین رفتن باکتری‌های ایجادکننده جوش روی صورت می‌شود. استفاده از ماسکی با ترکیب این دو محصول، می‌تواند تاثیری بسیار مثبت در روند نابودی جوش‌های صورت داشته باشد. برای تهیه این ماسک تنها باید نسبت مناسبی از گلاب و آب لیمو را بایکدیگر مخلوط کنید و سپس با یک پنبه آن را روی صورت خود بمالید؛ بعد از 20 دقیقه صورت خود را آب سر بشویید و با حوله نرم پاک کنید.

ماسک خیار و یخ

ماسک خیار و یخ

استفاده از ماسک خیار و یخ یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت محسوب می‌شود که محبوبیت بسیار بالایی نیز دارد. جهت آماده کردن این ماسک باید تخم خیار را جدا کرده و آن به‌صورت پوره دربیاورید. استفاده از ماسک خیار در درجه حرارت سردتر بسیار مفیدتر است؛ از این رو باید پوره به‌دست آمده از تخم خیار را با یخ مخلوط کنید تا شاهد اثرگذاری به‌مراتب بهتری باشید. بعد از حدود 30 دقیقه باید ماسک را آب سرد بشویید و صورت خود را با یک حوله نرم خشک کنید.

ماسک چریش و خاک رس

ماسک چریش و خاک رس

گیاه چریش با خاصیت ضدآکنه خود جزو محبوب‌ترین روش‌های درمان جوش صورت به‌حساب می‌آید؛ درواقع برگ‌های چریش دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچ بوده و به همین دلیل نیز در ترکیب بسیاری از ماسک‌ها می‌توان از آن استفاده کرد. خاک رس نیز با جذب آلودگی‌های پوست و از بین بردن چربی‌های اضافی، می‌تواند تا حد زیادی از ایجاد جوش روی پوست جلوگیری کند.

برای تهیه این ماسک ابتدا باید برگ‌های چریش را خشک کرده و آن‌ها را به‌صورت پودر دربیاورید؛ سپس یک قاشق غذاخوری از این پودر را با یک قاشق چایخوری خاک رس مخلوط کنید و با اضافه کردن گلاب آن را به شکل خمیری دربیاورید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس با آب ولرم پوست را کاملا شسشتو دهید.

بهترین ماسک‌ های موجود در بازار برای از بین بردن جوش صورت

استفاده از ماسک‌هایی با برندهای معتبر یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت به‌حساب می‌آید که افراد زیادی از آن کمک می‌گیرند.

برای استفاده از ماسک‌های موجود در بازار ابتدا باید به خوبی پوست خود را بشناسید و از حساسیت‌های آن آگاه باشید. بعد از شناسایی کامل پوست صورت خود، می‌توانید با کمی تحقیق و یا کمک گرفتن از یک متخصص پوست بهترین محصول جهت از بین بردن جوش صورت را انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از محبوب‌ترین و بهترین ماسک ‌های ضدجوش موجود در بازار بپردازیم.

ماسک کلیون مدل Purificante

حجم: 125 میلی‌لیتر
مناسب برای: پوست‌های چرب و مختلط

ماسک کلیون مدل Purificante یکی از بهترین ماسک ‌های ضدجوش موجود در بازار محسوب می‌شود که با تاثیر بسیار مثبت خود توانسته توجه مصرف‌کنندگان زیادی را به سمت خود جلب کند. این ماسک با خاصیت پاک‌کنندگی خود، پوست را از وجود انواع آلودگی‌ها پاک می‌کند. ماسک Purificante با دارا بودن عصاره‌های خیار، ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و پلی‌ساکاریدهای مختلف می‌تواند پوست را عمیقا تمیز کند و همچنین ظاهری شاداب‌تر و با قدرت ارتجاعی بهتر به آن اعطا کند.

دو ویتامین E و B5 استفاده شده در ترکیب این ماسک می‌تواند تا حد زیادی به تغذیه پوستتان کمک کند. طبق دستورالعمل، این محصول برای پوست‌های چرب و مختلط که با بیماری جوش دست‌وپنجه نرم می‌کنند بسیار مناسب بوده و تاثیری شگفت‌انگیز دارد. جهت استفاده از این ماسک ابتدا باید صورت خود را به‌خوبی بشویید و تمیز کنید؛ سپس به مدت 20 دقیقه این ماسک را روی صورت قرار داده و بعد از آن صورت خود را با آب گرم شسشتو دهید.

ماسک نقابی آنیپک مدل آلوئه ورا

حجم: 22 میلی‌لیتر
مناسب برای: انواع پوست‌ها

از ماسک نقابی آنیپک مدل آلوئه ورا نیز می‌توان به‌عنوان یکی دیگر از بهترین ماسک های موجود در بازار نام برد که با قیمت مناسب و نتایج بسیار مثبت خود توانست استقبال زیاد مصرف‌کنندگان را به همراه داشته باشد. سازندگان برای تولید این محصول از گیاه بسیار سودمند آلوئه‌ورا استفاده کردند. پیش‌تر طی همین مطلب راجع‌به مزایای این گیاه بر پوست و خاصیت ضدجوش آن صحبت کردیم.

استفاده از عصاره گیاه آلوئه‌ ورا در ماسک نقابی آنیپک باعث شده تا این محصول بتواند به آبرسانی پوست و ترمیم آن کمک کرده و همچنین مانع از ایجاد جوش و آکنه‌های التهابی روی آن شود.

ماسک کیوی سودا مدل PEEL OFF

حجم: 100 میلی‌لیتر
مناسب برای: انواع پوست‌ها

ماسک کیوی سودا مدل PEEL OFF سرشار از ویتامین C بوده و بدین طریق می‌تواند تا حد زیادی مانع از ایجاد جوش و آکنه روی پوست شود. این ماسک همچنین دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی بوده و قادر است بسیاری از باکتری‌های ایجادکننده جوش را از بین ببرد. یکی دیگر دلایل محبوبیت ماسک PEEL OFF به قیمت بسیار مناسب آن نسبت داده می‌شود.

ماسک فریمن مدل deep cleans

حجم: 175 میلی‌لیتر
مناسب برای: پوست مختلط

برند فریمن یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین برندهای تولید محصولات پوستی در آمریکا و اروپا است. این برند برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی خود از عصاره طبیعی میوه‌ها و گیاهان استفاده می‌کند. از کرم مدل deep cleans همانگونه از نامش مشخص است، برای پاک کردن عمیق لایه‌های پوست از آلودگی‌ها، سلول‌های مرده و چربی‌های مخرب استفاده می‌شود.

ازجمله عناصر و موادی که برای تهیه این ماسک مورد استفاده قرار گرفته‌اند می‌توان به خاک رس کائولین، جو دو سر، آووکادو، روغن کافیشه و ویتامین E اشاره کرد. توجه داشته باشید هنگام استفاده از این ماسک، از تماس آن با چشم‌ها جدا خودداری کنید.

ماسک پاک کننده پوست هیدرودرم مدل Charcoal

وزن: 100 گرم
مناسب برای: پوست چرب

ماسک پاک کننده پوست هیدرودرم مدل Charcoal نیز یکی دیگر از بهترین ماسک های ضدجوش موجود در بازار است که با خاصیت پاک‌کنندگی قدرتمند خود می‌تواند تا حد زیادی مانع از ایجاد جوش و همچنین رشد باکتری‌ها بر پوست شود. این محصول دارای عصاره‌های چای سبز، آویشن، بیربری و لیکوریس بوده و برای پوست‌های چرب بسیار مناسب است.

بهترین کرم های ضدجوش موجود در بازار

استفاده از برندهای معتبر کرم‌های ضدجوش، یکی دیگر از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت به حساب می‌آید. کرم‌های ضدجوش بسیاری در بازار وجود دارند که مطابق با نوع پوست خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب و مصرف کنید. در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از محبوب‌ترین و بهترین کرم های ضدجوش موجود در بازار بپردازیم.

کرم رنگی نوروا سری Actipur مدل Light Tinted

حجم: 30 میلی‌لیتر
مناسب برای: انواع پوست

کرم رنگی نوروا سری Actipur مدل Light Tinted یکی از بهترین محصولات تولید شده توسط شرکت فرانسوی نوروا است که با توجه به قدرت زیادش در از بین بردن جوش صورت، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مصرف‌کننده به کمک این کرم می‌تواند بسیاری از جوش‌های التهابی خود را از بین ببرد و از تکثیر باکتری روی پوست خود جلوگیری کند. این محصول همچنین دارای خاصیت ضدلک بوده و می‌تواند با آبرسانی عمیق به پوست صورت، ظاهری شاداب را به آن هدیه کند.

کرم بایوسوئیس مدل Clean Skin

حجم: 30 میلی‌لیتر
مناسب برای: انواع پوست

کرم بایوسوئیس مدل Clean Skin نیز جزو بهترین کرم های ضدجوش موجود در بازار است که با خاصیت پاک‌کنندگی عمیق خود می‌تواند پوست را از شر سلول‌های مرده، چربی‌های مخرب و باکتری‌های مختلف نجات دهد. این محصول بنا به نظر بسیاری از مصرف‌کنندگان تاثیری شگفت‌انگیز روی پوست صورتتان خواهد داشت و به‌راحتی می‌تواند انواع جوش‌های التهابی را درمان کند.

کرم درمالیفت مدل Sebolift

حجم: 30 میلی‌لیتر
مناسب برای: پوست چرب

کرم درمالیفت مدل Sebolift با کنترل غدد چربی می‌تواند تا حد زیادی از ایجاد چربی‌های مخرب پوستی جلوگیری کند و بدین طریق مانع از ایجاد جوش و آکنه روی صورت شود. شما می‌توانید روزانه با دوبار استفاده از این محصول بعد از مدت زمانی، تاثیر آن را روی سلامت پوست خود مشاهده کنید.

ازجمله مهم‌ترین مزایای استفاده از این کرم می‌توان به این موارد اشاره کرد: درمان سریع آکنه های التهابی و چرکی، برطرف کننده کومدون‌های سر سیاه و سر سفید، تنظیم و کنترل‌کننده مناسب چربی، مهار آنزیم تولیدکننده چربی، ضد باکتری، ضد قارچ، کاهش سطح لایه شاخی مجاری غدد چربی و درمان اسکار ناشی از آکنه.

کرم آردن مدل روغن درخت چای

حجم: 50 میلی‌لیتر
مناسب برای: پوست چرب

کرم آردن مدل روغن درخت چای، محصولی ایرانی است که با توجه به قیمت بسیار مناسبش مورد استقبال بسیاری از مصرف‌کنندگان قرار گرفته است. این محصول در کنار قیمت پایین خود، تاثیری بسیار مثبت در روند معالجه جوش‌های صورت و آکنه دارد. برای استفاده از این محصول باید ابتدا صورت خود را با یک صابون ملایم بشویید تا کاملا پوستتان تمیز شود؛ سپس روزانه دوبار (صبح و شب) این کرم را روی پوست صورت خود بمالید.

ازجمله مهم‌ترین مزایای استفاده از کرم آردن مدل روغن درخت چای می‌توان به این موارد اشاره کرد: کمک به رفع انواع آکنه، پیشگیری از ایجاد جوش و کنترل باکتری‌های مولد جوش. درنتیجه استفاده از این کرم را نیز می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت به‌حساب آورد.

کرم رنگی اوریاژ سری Hyseac مدل 3regul spf30

حجم: 40 میلی‌لیتر
مناسب برای: انواع پوست

کرم رنگی اوریاژ سری Hyseac مدل 3regul spf30 یکی دیگر از بهترین کرم های ضد جوش موجود در بازار است که با ترکیبات منحصربه‌فرد خود محصولی مناسب برای پوست‌های مستعد جوش به‌حساب می‌آید. این محصول همچنین به‌عنوان محافظت‌کننده، مرطوب‌کننده و درخشان‌کننده پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ممکن است بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا