علمیکتاب

بهترین کتاب‌های موفقیت [ موثرترین کتاب‌ها در زندگی شما ]

بهترین کتاب های موفقیت کدام هستند؟ تا به‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که کتاب‌های موفقیت می‌توانند چه تأثیری روی زندگی ما بگذارند؟

آیا خواندن آن‌ها می‌تواند در زندگیمان معجزه کند؟

آیا مطالعه کتاب‌های موفقیت می‌تواند باعث رشد ذهنی ما و افزایش راندمان زندگیمان شود؟

در جواب شما باید بگویم که؛ این کتاب‌ها تا حدودی می‌توانند شما را تکان دهند و به مسیر موفقیت نزدیک‌تر کنند.

کتاب‌های موفقیت عموما توسط ثروتمندان و کارآفرینان بزرگ نوشته شده‌اند و رمز و رازهای زیادی در آن‌ها نهفته است. مسلما مطالعه زندگی یک فرد ثروتمند و نام آشنا، و بهره گیری از توصیه‌های او می‌تواند نقطه‌ی عطفی در زندگی ما ایجاد کند.

از همین رو ما سعی کرده‌ایم لیستی از «بهترین کتاب‌های موفقیت» را برای شما عزیزان و همراهان ویدو جمع‌آوری کنیم.

پس از مطالعه این کتاب‌ها شما می‌توانید سوخت مورد نیازتان برای شروع یک هدف بزرگ را به دست آورید، اما فراموش نکنید، مطالعه کتاب تنها نقطه آغازین ماجراست و رسیدن به موفقیت، مستلزم پشت‌کار و هدف است.

بهترین کتاب‌های موفقیت در یک نگاه کلی

 • قله‌ها و دره‌ها – اسپنسر جانسون
 • موفقیت نامحدود در 20 روز – آنتونی رابینز
 • پدر پولدار، پدر بی‌پول – رابرت کیوساکی و شارون لچر
 • هفت عادت مردمان مؤثر – استفن آر کاوی
 • بیندیشید و ثروتمند شوید – ناپلئون هیل
 • خوب به عالی – جیم کالینز
 • سارا – استر هیکس و جری هیکس
 • هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها – مارک منسن
 • خودت را به فنا نده – گری جان بیشاب
 • قدرت عادت – چارلز داهیگ
 • طرز فکر – کارول دوک
 • کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد – هنریت آن کلاوسر
 • چهار اثر – فلورانس اسکاول شین

قله‌ها و دره‌ها - اسپنسر جانسون

قله‌ها و دره‌ها – اسپنسر جانسون

قلعه‌ها و دره‌ها اثر اسپنسر جانسون یکی از بهترین کتاب های موفقیت است که در سال 2009 منتشر شد. این کتاب که دارای ژانر خودیاری است، پس انتشار بسیار مورد توجه قرار گرفت و تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت سال شد. نویسنده در این کتاب سعی کرده تا نشان دهد انسان هنگام رسیدن به قله باید چگونه عمل کند. جانسون همچنین سعی کرد تا نشان دهد اگر انسان در کارهای خود سقوط کرد و به دره رسید، باید چگونه راه خود را ادامه دهد.

اول از هر چیزی در این کتاب به مخاطب یاد داده می‌شود که اوقات خوش کنونی خود را از بین نبرد و راه موفقیت خود را با مدیریت درست ادامه دهد؛ اما زمانی که به هر دلیلی انسان شکست خورد، جانسون راه‌هایی را نشان داده که فرد با مشکلاتش روبه‌رو شده و با آن‌ها مبارزه کند.

بخش از کتاب قلعه‌ها و دره‌ها بدین شرح است: در‌ زمانی‌ کوتاه ‌از ‌دره ‌خارج ‌شوید، ‌زمان ‌بیشتری‌ را‌ بر‌فراز ‌قله ‌بمانید ‌و ‌در ‌زندگی ‌و‌ کارتان قله‌های ‌بیشتر ‌و ‌در‌ه‌های‌ کمتری ‌داشته ‌باشید. قله‌ها ‌و ‌در‌ه‌ها ‌تنها ‌دوران‌های ‌خوب ‌و ‌بدی ‌نیستند‌ که ‌با ‌آن ‌روبه‌رو‌ می‌شوید. آن‌ها‌ همچنین ‌نشان‌دهنده ‌احساس‌ درونی ‌شما ‌و ‌چگونگی‌ پاسخ‌ شما ‌به ‌رویدادهای‌ بیرونی ‌هستند. قله‌ها ‌و ‌در‌ه‌ها‌ به ‌هم ‌پیوسته‌اند. اشتباهات‌ شما‌ در‌ دورا‌ن‌های‌ خوب‌ امروزتان،‌ پدیدآورنده دوران‌های‌ بد‌ فردایتان‌ هستند‌ و‌ رفتارهای‌ خردمندانه‌ شما‌ در‌ دورا‌ن‌های ‌بد ‌امروزتان،‌ پدیدآورنده ‌دوران‌های ‌خوب ‌فردایتان ‌خواهند ‌بود. داستان‌ قله‌ها‌ و‌ در‌ه‌ها ‌درباره ‌مرد‌ جوانی ‌است‌ که ‌ناشادمانه ‌در ‌در‌ه‌ای‌ روزگار ‌می گذراند، ‌تا ‌اینکه ‌با‌ پیرمردی ‌روبه‌رو ‌می‌شود ‌که‌ بر‌ فراز ‌قله‌ای ‌زندگی‌ می‌کند.

خرید این کتاب از دیجی کالا

[ad-1]

موفقیت نامحدود در 20 روز - آنتونی رابینز

موفقیت نامحدود در 20 روز – آنتونی رابینز

موفقیت نامحدود در 20 روز یکی دیگر از بهترین کتاب های موفقیت است که توسط آنتونی رابینز نوشته و در سال 1986 منتشر شد. رابینز یکی از مشهورترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی در جهان است که آثارش نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 1389 در ایران بود.

آنتونی رابینز کتاب‌های زیادی راجع‌به موفقیت و کسب ثروت نوشته است که بسیار مورد توجه قرار گرفت. او با استفاده از فاکتورهای ذهنی و دستورالعمل‌های خودش موفق شد درآمد سالیانه 38 هزار دلاری خود را تا بیش از 1 میلیون دلار افزایش دهد؛ همین موضوع ثابت می‌کند رابینز می‌تواند بهترین مثال برای یک فرد جهت رسیدن به موفقیت و ثروت باشد.

در بخشی از این کتاب آمده: امروز می‌خواهیم در راه موفقیت قدمی به جلو بگذاریم و درب یکی دیگر از جنبه‌های قدرت را به رویتان بگشاییم. درس امروزمان درباره اعتقادات و ارزش‌های ما یا به عبارت دیگر منابع موفقیت یا شکست است که در زندگی نقش مهمی دارند. اعتقاد یعنی آنچه شما را وادار به عمل می‌کند. آنچه به آن اعتقاد داریم عامل بروز هر رفتاری است. شاید بگویید تو که می‌گفتی خوشی و ناراحتی عوامل کنترل‌کننده رفتار در زندگی هستند؟ بله درست است. اما همه ما در طول زندگی آموخته‌ایم به سطوح مختلف ناراحتی و خوشی اسمی بدهیم و این اسامی همان ارزش‌هایی هستند که از آن‌ها صحبت می‌کنیم.

خرید این کتاب از دیجی کالا

پدر پولدار، پدر بی‌پول - رابرت کیوساکی و شارون لچر

پدر پولدار، پدر بی‌پول – رابرت کیوساکی و شارون لچر

بدون شک باید کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول را جزو بهترین کتاب های موفقیت تاریخ بدانیم که با درون‌مایه جذابش تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب می‌گذارد. این کتاب که توسط رابرت کیوساکی و شارون لچر در سال 2000 نوسته شد، خیلی زود توانست توجه طرفداران کتاب را به سمت خود جلب کند. این کتاب توسط روزنامه‌های وال استریت ژورنال، یواس‌ای تودی و نیویورک تایمز در لیست 10 کتاب پرفروش سال 2001 قرار گرفت.

کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول تا سال 2016 بیش از 26 میلیون نسخه فروخته است. این کتاب که در ایران توسط مترجم‌های گوناگون ترجمه و توسط انتشارات مختلف عرضه شد، توانست به فروش بسیار بالایی دست پیدا کند. این کتاب پس از عرضه با تحسین گسترده منتقدان مواجه شد.

در این کتاب رابرت کیوساکی درباره روش‌های زندگی افراد پولدار و افراد بی‌پول صحبت می‌کند. او از کودکی خود می‌نویسد و اینکه زندگی در کنار پدر واقعی او که یک معلم باهوش و بسیار محبوب اما فقیر بوده و زندگی در کنار پدر بهترین دوستش که او دوستش را درباره پول و قواعد آن آموزش می‌داد و بسیار ثروتمند بود چگونه است. کیوساکی می‌گوید: یکی از پدرانم برای به دست آوردن چند دلار جان می‌کند و دیگری مشت مشت پول درمی‌آورد. یکی از پدرانم به من یاد می‌داد که سوابق تحصیلی و کارم را چه طور بنویسم که بتوانم شغل خوبی به دست آورم و دیگری به من می‌آموخت که چطور طرح‌های قوی مالی و بازرگانی را خلق کنم، تا بتوانم برای دیگران شغل ایجاد کنم.

خرید این کتاب از دیجی کالا

هفت عادت مردمان مؤثر - استفن آر کاوی

هفت عادت مردمان مؤثر – استفن آر کاوی

هفت عادت مردمان مؤثر اثر استفن آر کاوی یکی دیگر از بهترین کتاب‌های موفقیت در تاریخ است که در سال 1989 منتشر شد. این کتاب پس از عرضه خیلی سریع توجه طرفداران کتاب را در سراسر جهان به سمت خود جلب کرد. کتاب هفت عادت مردمان موثر تاکنون به 38 زبان ترجمه شده و 15 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این کتاب در ایران توسط گیتی خوشدل ترجمه شده است.

کاوی در این کتاب سعی کرده تا راه‌های گوناگون رسیدن به موفقیت را در قالب هفت عادت (که درواقع رفتارهای ثابت انسان‌های موفق محسوب می‌شوند) به مخاطب نشان دهد. این کتاب بسیار ساده و روان نوشته شده و همین ویژگی نیز یکی از دلایل پرفروش‌ بودن این اثر محسوب می‌شود.

بخش از کتاب هفت عادت مردمان مؤثر بدین شرح است: افراد موفق ﺑﻪﺟﺎی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن، ﺑﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ خود ﻣﻲﭘﺮدازﻧﺪ. این عادت به مدیریت فردی اشاره می‌کند و سازماندهی، مدیریت زمان و رویدادها را مورد توجه قرار می‌دهد. درواقع سازماندهی و اجرا براساس اولویت‌ها است و با پیروی از این عادت فعالیت‌های روزانه‌تان را بر اساس اهمیت و فوریت برنامه‌ریزی می‌کنید و اوضاع و شرایطتان را کاملا در دست می‌گیرید. ﺑﻪﺟﺎی واﻛﻨﺶ ﻧﺸﺎن دادن ﺑﻪ ﻣﺴﺎﻳﻞ اﺿﻄﺮاری ﺑﻪ اوﻟﻮﻳﺖﻫﺎی ﺧﻮد ﺗﻮﺟﻪ ﻣﻲﻛنید؛ ﻳﻌﻨﻲاﻣﻮر ﻧﺨﺴﺖ را ﻧﺨﺴﺖ ﻗﺮار ﻣﻲدﻫید.

اگر به دنبال کتابی هستید که بتواند با لحنی روان هنجارهای ثابت افراد موفق در رسیدن به پیروزی را به شما نشان دهد، کتاب هفت عادت مردمان مؤثر می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد.

خرید این کتاب از دیجی کالا

بیندیشید و ثروتمند شوید – ناپلئون هیل

بیندیشید و ثروتمند شوید – ناپلئون هیل

بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل جزو بهترین کتاب های موفقیت است که پس از انتشار در سال 1937 توجه طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرد. این اثر ابتدا در زمان رکود بزرگ منتشر شد و تا زمان مرگ هیل در سال 1970، بیش از 20 میلیون نسخه فروخت. طبق آمار اعلام شده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید تا سال 2016 بیش از 100 میلیون نسخه فروش جهانی داشت. این اثر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ به حساب می‌آید.

هیل ادعا کرده که این کتاب را با الهام از تاجر مشهور آمریکایی اندرو کارنگی نوشته است. هیل با کتاب خود سعی کرده به موفقیت فرد در هر زمینه شغلی کمک کند. درون‌مایه اصلی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید راجع‌به افزایش درآمد است.

در بخشی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید آمده: انسان طوری ساخته شده که می‌تواند به کمک حواس پنجگانه خود دریافتی ذهن نیمه هوشیار را کنترل کند. اما به خاطر داشته باشید که ذهن نیمه هوشیار را به زمین حاصلخیز تشبیه کردیم که اگر در آن بذرهای نامطلوب بکاریم و از آن مراقبت نکنیم، علفهای هرز در آن به وفور رشد می‌کنند. تلقین به خود عاملی کنترل‌کننده است که انسان به کمک آن می تواند داوطلبانه ذهن خود را با افکاری خلاق تغذیه کند. تلقین به خود مفهومی است که ارتباطی میان ذهن هوشیار و نیمه هوشیار برقرار می‌سازد. درواقع ارتباطی میان ذهن هوشیار و ذهن نیمه هوشیار است. تلقین به خود، خود به خود به ذهن نیمه هوشیار می‌رسد و آن را تحت تأثیر افکار قرار می‌دهد.

خرید این کتاب از دیجی کالا

خوب به عالی – جیم کالینز

خوب به عالی – جیم کالینز

خوب به عالی اثر جیم کالینز یکی دیگر از بهترین کتاب های موفقیت است که در سال 2001 منتشر و خیلی سریع به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال تبدیل شد. کالینز در این کتاب نشان داده که چگونه شرکت‌های معمولی راه موفقیت را طی کرده و خود را به بزرگ‌ترین و بهترین شرکت‌های جهان تبدیل کرده‌اند. این اثر تاکنون توانسته چیزی بیش از 5 میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته باشد.

کالینز کتاب خوب به عالی را به تنهایی و فقط با تکیه بر تجربیات خود خلق نکرده است؛ او برای نوشتن این اثر از یک تیم بزرگ پژوهشی کمک گرفته است. این تیم بیش از 6000 مقاله را بررسی کردند، بیش از 2000 صفحه متن مصاحبه نوشتند و 384 مگابایت داده رایانه را طی 5 سال مطالعات خود ایجاد کردند. این کتاب در ایران نیز توانسته فروش خوبی را تجربه کند.

بخش از کتاب خوب به عالی بدین شرح است: مدیرانی که تحولات خوب به عالی را پدید می‌آورند، این طور نبود که نخست، مبدا حرکت را انتخاب کنند و بعد افراد مناسب را بیابند. آن‌ها ابتدا افراد مناسب را انتخاب می‌کردند (و افراد نامناسب را حذف می‌کردند) و بعد هدف خود را تعیین می‌کردند. آن‌ها در واقع می‌گفتند: ببینید، من واقعا نمی‌دانم چه هدفی دارم. اما تا این حد می‌دانم: اگر افراد مناسب را انتخاب کنیم، آن‌ها را در جایگاه‌های مناسب قرار دهیم و افراد نامناسب را حذف کنیم، آن‌گاه می‌توانیم هدفی عظیم و ارزشمند برای خود تعیین کنیم. افراد شایسته مهم‌ترین سرمایه به شمار می‌روند.

خرید این کتاب از دیجی کالا

سارا - استر هیکس و جری هیکس

سارا – استر هیکس و جری هیکس

کتاب سارا جزو بهترین کتاب های موفقیت است که توسط استر هیکس و جری هیکس نوشته شده و در سال 2002 منتشر شد. این کتاب بعد از انتشار با استقبال گسترده طرفداران کتاب و نقدهای مثبت منتقدان مواجه شد. کتاب سارا سریعا به یکی از کتاب‌‌های پرفروش سال تبدیل شد و راه خود را برای چاپ در کشورهای دیگر هموار کرد.

بعد از موفقیت عظیم کتاب سارا، این اثر به زبان‌های مختلف ترجمه و چاپ شد. نویسندگان کتاب در اثر خود سعی کردند به مخاطب آموزش دهند که در مراحل مختلف زندگی ناامید نشوند و فاکتور شادی را فراموش نکنند. خوانندگان کمی بعد از آغاز مطالعه کتاب، می‌توانند تاثیر سخنان انگیزشی آن را در خود حس کنند.

بخش از مقدمه کتاب سارا بدین شرح است: سارا تو در دنیای بزرگی زندگی می کنی که آدم‌های دیگر چیزها را جور دیگر و متفاوت از تو می خواهند. نمی توانیم آن‌ها را متقاعد یا به زور وادار کنی تا مثل تو فکر کنند. تنها راه به سوی زندگی شاد و تجارب پرنشاط آن است که یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید که علی‌رغم شرایط اطرافت احساس خوبی داشته باشید و هنگامی که تمرین می‌کنید تا افکارت را به طرف چیزهایی معطوف کنید که احساس خوبی در تو پدید می‌آورند راز زندگی را کشف کرده است و من هنگامی که عمق راز زندگی را که سلیمان در کتاب سوم سارا صفحه به صفحه شرح می‌دهد، کشف کردیم لذت زیادی بردیم و می‌توانیم تصور کنیم که شما نیز از کشف گنج لذت خواهید برد. هدف زندگی هر چه هست باید با نشاط باشد و مبنای آن آزادی است و نتیجه آن رشد و تکامل انسان است.

هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها – مارک منسن

هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها – مارک منسن

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها اثر مارک منسن یکی دیگر از بهترین کتاب های موفقیت محسوب می‌شود که مورد توجه بسیاری از طرفداران کتاب قرار گرفت. این اثر که در سال 2016 منتشر شد، خیلی زود با استقبال گسترده طرفداران کتاب مواجه شد. کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها را باید یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های عصر جدید به حساب آورد.

این کتاب که تا سال 2019 بیش از سه میلیون نسخه فروش داشت، برای مدتی رتبه نخست لیست کتاب‌‌های پرفروش نشریه نیویورک تایمز را در اختیار داشت. بعد از استقبال گسترده از کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها، این اثر به بیش از 25 زبان مختلف ترجمه شد. نویسنده در کتاب خود تلاش کرد تا به مخاطبش روش‌های رهایی از نگرانی‌های بیهوده و پیش‌پاافتاده را نشان دهد.

در بخشی از کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها آمده است: کلید زندگی خوب، این نیست که به چیزهای بیشتر و بیشتری اهمیت بدهید؛ بلکه باید به چیزهای کمتری اهمیت بدهید و تنها چیزهایی را مد نظر قرار دهید که حقیقی، فوری و مهم هستند. یک واقعیت پنهان در زندگی هست؛ این‌که چیزی به نام بی‌خیالی وجود ندارد. شما باید به چیزی اهمیت بدهید. توجه به چیزهای مختلف و اهمیت دادن به مسائل، بخشی از جسم و بیولوژی ماست. مسئله این است که به چه چیزهایی اهمیت بدهیم و چگونه به چیز‌هایی که هیچ اهمیتی ندارند، اهمیت ندهیم. همه می‌خواهند روابط عالی داشته باشند؛ اما همه حاضر نیستند مکالمات دشوار، سکوت ناخوشایند، احساسات جریحه‌دارشده و نقش بازی‌کردن‌های احساسی را تحمل کنند.

خرید این کتاب از دیجی کالا

خودت را به فنا نده – گری جان بیشاب

خودت را به فنا نده – گری جان بیشاب

کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاب با درون‎مایه جالب و تاثیرگذارش شایستگی حضور در لیست بهترین کتاب های موفقیت را داراست. این کتاب که در سال 2016 منتشر شد، بعد از عرضه تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال شد. این اثر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است که کمک بسیار زیادی به بهتر شدن کیفیت زندگیتان می‌کند.

بیشاب در کتاب خود به‌هیچ‌ عنوان سعی نکرده از راه پندهای کلیشه‌ای راه زندگی بهتر و موفقیت را به مخاطب خود نشان دهد؛ او تمام تلاش خود را انجام داد تا با گام گذاشتن در مسیر همذات‌پنداری، بیشترین تاثیر را روی خوانندگان کتابش داشته باشد. بعد از موفقیت عظیم کتاب خودت را به فنا نده در حوزه فروش، این کتاب به زبان‎‌های مختلف ترجمه و در سراسر جهان عرضه شد.

بخشی از کتاب خودت را به فنا نده بدین شرح است: تا حالا دقت کرده بودی وقتی کاملا در چیزی غرق می‌شوی، تمام مشکلات یا خودگویی‌های ذهنی منفی‌ات ناپدید می‌شوند؟ وقتی به طوری کاملا حقیقی و شناختی درگیر انجام فعالیت یا تمرینی می‌شوی، آن بگومگوهای درونی ساکت و ساکت‌تر می‌شوند. گلف‌بازها، تنیسورها، متفکران، بافندگان، موزیسن‌ها، هنرمندان و دوندگانی که بین ما حضور دارند، دقیقا می‌دانند که من چه می‌گویم. ورزشکاران این را تمرکز خیلی بالا می‌نامند و خبر خوب این است که تو می‌توانی با تمرکز خیلی بالا عملکرد بهتری نیز داشته باشی. وقتی می‌توانی تمرکزت را روی کاری که در حال انجامش هستی، جمع کنی، سرانجام هوش و آگاهی‌ات شروع به ایده‌پردازی می‌کند. هربار که این کار را انجام دهی، تجربه‌ای از اعتماد به نفس، و اعتماد به خود را شکل می‌دهی. تمام این‌ها در بلند مدت روی چگونه فکر کردنت، تاثیر خواهد گذاشت.

خرید این کتاب از دیجی کالا

قدرت عادت – چارلز داهیگ

قدرت عادت – چارلز داهیگ

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ نیز یکی دیگر از بهترین کتاب های موفقیت است که در سال 2012 منتشر شد و توانست مورد تحسین کارشناسان و همچنین طرفداران کتاب قرار بگیرد. این کتاب پس از انتشار سریعا به فروش بسیار بالایی دست پیدا کرد و به مدت 62 هفته در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. در ایران این کتاب در سال 1393 منتشر شد.

کتاب قدرت عادت در ایران نیز توسط مترجم‌ها‌ی مختلف ترجمه و توسط انتشارات گوناگون عرضه شد. داهیگ در کتاب خود نشان می‌دهد که عادت‌ها چگونه شکل گرفته‌اند؛ او در ادامه تلاش می‌کند با ارائه راه‌حل‌هایی درست، نشان دهد که چگونه شخص می‌تواند برخی از عادات غلط خود را کنار بگذارد. اگر عادت ناخوشایندی دارید که دیگران و یا حتی خودتان از آن‌ها خسته شده‌اید، حتما به مطالعه این اثر بپردازید.

بخش‌هایی از نقل‌وقول کتاب بدین شرح است: می‌خواهید زود خوابتان ببرد و صبح که از خواب بیدار می‌شوید، احساس خوشایندی داشته باشید؟ به الگوهای شبانگاهی‌تان و آنچه توجه کنید که به‌طور خودکار موقع از خواب بیدارشدن انجام می‌دهید. وقتی همه‌چیز را به‌صورت مجموعه‌ای از عادت‌ها می‌بینید، مثل این است که فردی به شما چراغ‌قوه و اهرم بدهد و بتوانید کارتان را آغاز کنید. عادت‌ها سرنوشت ما نیستند. عادت‌ها می‌توانند نادیده گرفته شوند و تغییر داده شوند یا جایگزین شوند. تمام زندگی ما تا به ‌امروز که فرم مشخصی گرفته، مجموعه‌ای از عادت‌هاست. عادت‌ها می‌توانند تغییر کنند، اگر بتوانیم بفهمیم چگونه کار می‌کنند. اگر عادت‌های درستی را به‌دست آورید، هیچ کاری وجود ندارد که نتوانید انجامش دهید. عادت‌ها به‌همان اندازه که مفیدند، می‌توانند مضر باشند.

خرید این کتاب از دیجی کالا

%D8%B3%D8%A8%DB%8C%D8%B1

طرز فکر – کارول دوک

کتاب طرز فکر را نیز باید جزو بهترین کتاب های موفقیت تاریخ بدانیم که توسط کارول دوک نگاشته و در سال 2007 عرضه شد. به عقیده بسیاری از محققان و روانشناسان، کارول دوک را باید یکی از بهترین روانشناسان جهان محسوب کرد که با نظریه‌ها و فرضیه‌‌هایش تغییرات بزرگی در حوزه علم روانشناسی ایجاد کرده است. کتاب طرز فکر خیلی سریع مورد توجه طرفداران قرار گرفت و توانست موفقیت‌های زیادی را در حوزه فروش تجربه کند.

با موفقیت عظیم کتاب طرز فکر، این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در کشورهای مختلف چاپ شد. در ایران نیز این کتاب توسط مترجم‌های مختلف ترجمه و تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های ژانر موفقیت شد. نویسنده در کتابش تلاش کرد تا به مخاطب خود نشان دهد که فرد چگونه قادر است با طرز فکر صحیح مسیر موفقیت را پیموده و از اشتباهات اساسی پرهیز کند. درواقع قدرت تفکر بارزترین ویژگی انسان محسوب می‌شود که او را از حیوانات جدا می‌کند؛ بنابراین انسان با تصمیم‌گیری درست و انتخاب روش معقولانه می‌تواند خود را در مسیر موفقیت قرار دهد.

بخشی از کتاب طرز فکر بدین شرح است: هرکسی با میل شدید به یادگیری متولد می‌شود. نوزادان روزانه مهارت‌های خود را گسترش می‌دهند. نه‌تنها مهارت‌های عادی، بلکه سخت‌ترین کارهای طول عمرشان را، مانند راه رفتن و صحبت کردن را یاد می‌گیرند. آن‌ها هرگز تصور نمی‌کنند که این کارها بیش از حد سخت است یا ارزش تلاش کردن ندارد. نوزادان نگران اشتباه کردن یا تحقیر شدن نیستند. آن‌ها راه می‌روند، می‌افتند و بلند می‌شوند. آن‌ها فقط به سوی پیشرفت تقلا می‌کنند. چه چیزی می‌تواند به این یادگیری پرشور و هیجان پایان دهد؟ طرز فکر ثابت.

خرید این کتاب از دیجی کالا

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد - هنریت آن کلاوسر

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد – هنریت آن کلاوسر

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت آن کلاوسر را نیز می‌توان یکی دیگر از بهترین کتاب های موفقیت جهان محسوب کرد که پس از عرضه، با استقبال گسترده طرفداران و تحسین منتقدان مواجه شد. کلاوسر در کتاب خود راه جدیدی را به مخاطبش جهت رسیدن به موفقیت معرفی می‌کند که آن نوشتن است.

او نشان می‌دهد که چگونه نوشتن و خلق چیزی می‌تواند شما را در مسیر درست زندگی قرار دهد و باعث رسیدن به موفقیت شود. کلاوسر همچنین قواعد و شیوه نوشتن را نیز به مخاطبش می‌آموزد. این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در سراسر جهان منتشر شده است. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتند در ایران توسط مترجم‌های گوناگون ترجمه و به چاپ رسیده است.

بخشی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتند بدین شرح است: زمانی که اهداف‌تان را می‌‌نویسید، از مغزتان انواع مطالب جدید، عقاید انرژی‌‌زا و طرح‌های مختلف تراوش خواهد کرد. این‌ها خبرهای خوبی هستند، اما اگر آن‌ها را ضبط یا مرور نکنید، بهترین نقشه‌ها و طرح‌های شما به دست فراموشی سپرده خواهند شد. وقتی می‌نویسیم قدر و ارزش چیزهایی را که بعدا به دست می‌آوریم، می‌فهمیم؛ اما وقتی نمی‌نویسیم مانند این است که پیروزی‌های کوچک را نادیده گرفته، آن‌ها را فراموش کرده و عادی تلقی می‌کنیم. این‌گونه به مرور قدرناشناس می شویم. تا ندانی چه می‌خواهی نمی‌توانی به آن برسی. نوشتن باعث می‌شود تصور روشنی از خواست خود پیدا کنی. خدا می‌تواند چیزی را که می‌خواهی به تو بدهد اما خودت باید به روشنی بدانی که چه می‌خواهی.

خرید این کتاب از دیجی کالا

چهار اثر - فلورانس اسکاول شین

چهار اثر – فلورانس اسکاول شین

کتاب چهار اثر جزو بهترین کتاب های موفقیت به‌حساب می‌آید که توسط فلورانس اسکاول شین نوشته شد. این کتاب بعد از انتشار مورد تحسین طرفداران کتاب و کتاب‌خوانی قرار گرفت و به فروش بسیار زیادی دست پیدا کرد. کتاب چهار اثر بعد از موفقیت‌های بزرگش به زبان‌های مختلف ترجمه و عرضه شد. این اثر در ایران توسط مترجم‌های گوناگون ترجمه شد و بعد از عرضه به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت تبدیل شد.

درون‌مایه اصلی کتاب چهار اثر بر پایه خودیاری است. نویسنده در کتابش تلاش کرد با بیانی گرم و ساده مخاطب را نسبت به زندگی امیدوار کرده و راه‌های رسیدن به موفقیت را به او نشان دهد. این کتاب دارای چهار بخش مختلف است که نویسنده در هرکدام از آن‌ها درس‌های مهمی را به مخاطب خود آموزش می‌دهد. فلورانس در تمامی بخش‌های کتابش موفق شده با بیان شیوای خود تاثیر بسزایی در ذهن مخاطب بگذارد.

قسمتی از کتاب چهار اثر بدین شرح است: در برابر شر مقاومت نکنید. مغلوب بدی نشوید. بدی را به نیکویی مغلوب سازید. در روی زمین چیزی نیست که بتواند در برابر کسی که هیچ‌گاه مقاومت نمی‌کند بایستد. چینی ها می‌گویند که آب از آن رو نیرومندترین عنصر است که کاملا غیر مقاوم است. آب می‌تواند صخره را بشکافد و هر چه را که در برابرش قرار گیرد بروبد و از سر راه بردارد. عیسی مسیح گفت: در برابر شریر مقاومت نکنید زیرا می دانست شری وجود ندارد. شر زاییده خیالات نادرست آدمی است و حاصل اعتقاد به دو قدرت: خیر و شر. به جای اعتقاد به یک قدرت، خدا.

خرید این کتاب از دیجی کالا

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا