فناوریاخبار فناوری

پشت پرده حمل عجیب محموله غول پیکر از اراک به کرمان چیست؟ + فیلم و جزئیات

حمل محموله غول‌پیکر مرموز از اراک به کرمان

فیلمی از انتقال یک محموله غول‌پیکر در جاده اراک به کرمان منتشر شده که توجه کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرده است. این سازه غول‌پیکر ۷۲۰ تن وزن داشته و از ماشین‌سازی اراک به سمت کرمان در حال حرکت بوده است. در ادامه جزئیات کاملی از این محموله عجیب را در ویدو مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ابهام درباره ماهیت محموله

یک مقام دولتی در این باره اعلام کرده که موضوع محرمانه است و نباید رسانه‌ها به حدس و گمان‌ها بپردازند و ایجاد شایعه کنند. با این حال، درباره اینکه این سازه چه بوده است حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد. برخی معتقد هستند که دستگاه پرتاب موشک قاره‌پیما یا موشک‌های با برد بالا بوده است، برخی دیگر آن را به پروژه‌های عمرانی و برج‌های پتروشیمی مرتبط می‌دانند.

احتمال کاربرد نظامی

با توجه به درگیری‌های منطقه و تهدیدهای نظامی اسرائیل، صحبت درباره اینکه این محموله نظامی و جنگی باشد بیشتر است. برخی از کاربران معتقد هستند که اگر این محموله مربوط به ساخت و سازهای عمرانی بود نباید بر روی آن کاور می‌کشیدند و یکی از دلایلی که روی این محموله ۷۲۰ تنی کاور کشیده شده است به احتمال زیاد مربوط به سلاح‌های نظامی خواهد بود.

مقصد محموله نامشخص

این محموله از ماشین‌سازی اراک به سمت کرمان در حال حرکت بوده است و اینکه آیا قرار است به مناطق دیگری همچون نطنز و یا بوشهر برود هنوز مشخص نیست؛ اما به گفته کارشناسان زمان رسیدن این محموله به کرمان تا 6 ماه طول خواهد کشید که در شرایط جنگی چنین بازه زمانی منطقی نیست؛ بنابراین با احتمال بالایی نظامی بودن این محموله را باید غیرقابل قبول دانست.

بیشتر بخوانید:

صابر جمشیددوست

صابر جمشیددوست هستم، بیش از 3 سال است که در فضای دیجیتال فعالم و احساس می‌کنم در این مسیر اندکی بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) را می‌دانم، اندکی بازاریابی محتوا می‌دانم و بینهایت به دنیای وب‌مستری علاقمندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا