فیلم و سریالانیمه ها

آنچه طرفداران می خواهند در فصل 3 انیمه Jujutsu Kaisen ببینند

فصل دوم جوجوتسو کایسن با جلوه‌های خیره‌کننده، مرگ‌های غم‌انگیز و پیچش‌های داستانی غیرقابل پیش‌بینی، در سال ۲۰۲۳ به یک ترند تبدیل شد. شاهکار Gege Akutami توانست انیمه های شونن را متحول و این ژانر را به دورانی جدید هدایت کند. جوجوتسو کایسن با زیر پا گذاشتن تمام کلیشه‌ها و اثبات تأثیرگذاری فوق‌العاده فصل «حادثه شیبویا» از نظر منتقدان، استاندارد و الگویی بی‌نظیر خلق کرد که خود انیمه برای رسیدن به سطحی بالاتر باید تمام تلاشش را به کار ببندد.

بااین‌حال، اعلام ساخت فصل سوم جوجوتسو کایسن توسط استودیو MAPPA تنها چند روز پس از پایان فصل دوم، طرفداران این فرنچایز انیمه را به وجد آورد. فصل سوم که عنوانش هنوز مشخص نشده است، داستان را از انتهای فصل دوم ادامه می‌دهد و ما را به ماجراجویی‌های جدید یوجی ایتادوری و هم‌تیمی‌هایش در دنیای جادوگران جوجوتسو می‌برد.

همانطور که اعلام شد فصل سوم به سراغ اقتباسی از بخش “بازی کشتار” می‌رود که به عنوان مرگبارترین و مهم‌ترین بخش مانگا شناخته می‌شود. داستان آینده، انیمه را به‌سمت روایت عذاب‌آور و نفس‌گیری از نبردهای مرگبار، افشاگری‌های تکان‌دهنده و خروج و بازگشت‌های غیرمنتظره سوق می‌دهد. هواداران باید خود را برای شوکه شدن توسط اتفاقات احتمالی فصل سوم این انیمه سریالی معروف آماده کنند.

چندین شخصیت جدید اولین بازی خود را خواهند داشت

Several New Characters Will Make Their Highly Anticipated Debut

حادثه شیبویا باعث کمبود شدید جادوگران جوجوتسو در هردو جبهه شد. با مرگ بسیاری از شخصیت‌ها به دردناک‌ترین شکل ممکن، انیمه برای پر کردن خلا قدرت به دنبال بازیکنان جدید خواهد بود.

اگر این مجموعه به داستان اصلی وفادار بماند، کنجاکو رویدادی شبیه‌به بتل رویال را آغاز می‌کند که در آن جادوگران جوجوتسو مجبور به مبارزه مرگبار با یکدیگر تحت عنوان «بازی کشتار» خواهند شد. جادوگران فعلی و جدید مجبور به شرکت در این تورنمنت مرگبار هستند، ازجمله جادوگرانی که توسط تغییر شکل کنجاکو بیدار شده‌اند.

می‌توان با اطمینان گفت که فصل سوم جوجوتسو کایسن شخصیت‌های منفی جدید و مهمی را در قالب جادوگران باستانی که از طریق افراد عادی علامت‌گذاری‌شده معرفی خواهد کرد که خواهر مگومی هم جزو این شخصیت‌هاست.

برخی از شخصیت‌های اصلی جدیدی که فصل آینده معرفی می‌کند ممکن است شامل وکیل مشهور و جادوگر، هیرومی هیگوروما باشد. هیرومی نقش کلیدی در بازی کشتار ایفا خواهد کرد، زیرا طرفداران حتی می‌توانند او را جایگزینی ظریف برای نانامی در نظر بگیرند. اگرچه او در ابتدا فقط به خاطر هیجان بازی‌ها در آن شرکت می‌کند؛ اما مسیر شخصیت او دستخوش تغییراتی می‌شود که برای ایتادوری و متحدانش حیاتی خواهد بود.

علاوه‌بر هیرومی، یکی از شخصیت‌های جالب‌تر که ممکن است طرفداران را در فصل ۳ هیجان‌زده کند، تاکاکو ارو است. ارو یک جادوگر باستانی تناسخ یافته است که نیرویی قدرتمند در جریان بازی‌ها خواهد بود. او احتمالا به عنوان یکی از بازیکنانی با بالاترین امتیاز و درعین‌حال مرگبارترین شرکت‌کننده معرفی می‌شود.

شخصیت‌های بالقوه:

  • هانا کوروسو – Hana Kurusu
  • کینجی هاکاری – Kinji Hakari
  • فومیهیکو تاکابا – Fumihiko Takaba
  • یوروزو – Yorozu
  • چارلز برنارد – Charles Bernard
  • ریو ایشیگوری – Ryu Ishigori

عواقب حادثه شیبویا

The Aftermath of the Shibuya Incident

کنجاکو پس از حادثه شیبویا، یک واکنش زنجیره‌ای پیچیده را برنامه‌ریزی کرد، جایی که مهره‌های شطرنج درست همانطور که او پیش‌بینی می‌کرد، چیده شدند. او با موفقیت گوجو ساتورو را مهروموم کرد و هرج‌ومرجی در سراسر ژاپن به راه انداخت که جامعه جوجوتسو مجبور شد فردی را که برای مدتی در صحنه حضور نخواهد داشت، مقصر جلوه دهد.

گوجو ساتورو مسئول و همدست کل ماجرا شناخته شد و در نتیجه از جامعه جوجوتسو اخراج شد و از مهرومومش آزاد نمی‌شد. البته، با نابود شدن کل یک شهر توسط سوکونا، جامعه همچنین تعلیق اعدام ایتادوری را لغو کرد و با معرفی یوتا اوکوتسو به عنوان اعدام کننده او، حکم اعدامش را دوباره برقرار کرد.

بااین‌حال، مشکل اصلی در فصل ۳ هزاران روح نفرین‌شده سرکش نیست که در ژاپن پرسه می‌زنند، بلکه بازی کشتار است که توسط کنجاکو آغاز شده است.

پیش از آنکه یویی تسوکومو بتواند به طور کامل اوضاع را درک کند، کنجاکو با استفاده از انرژی نفرین جذب‌شده ماهیتو و تکنیک دگرگونی، افراد عادی علامت‌گذاری‌شده را فعال کرد. این بخشی از برنامه بلندمدت او برای درک کامل نقش انسان در دستکاری انرژی نفرین‌شده و چگونگی آغاز عصر طلایی بعدی جوجوتسو است.

بازگشت یوتا اوکوتسو

The Return of Yuta Okkotsu

حضور کوتاه اما خیره‌کننده یوتا در پایان فصل دوم جوجوتسو کایسن، طرفداران را به‌شدت هیجان‌زده کرد. از همان فصل اول که نام او به میان آمد، هواداران مشتاقانه منتظر رویارویی این جادوگر درجه ویژه با ایتادوری و دیگر شخصیت‌ها بودند.

یوتا به‌دلیل اصل‌ونسب و تکنیک‌های نفرین‌شده‌ فعلی‌اش، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های دنیای جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود. داستان او در فیلم سینمایی جوجوتسو کایسن 0 روایت شد؛ اما در خط زمانی انیمه، از او به‌عنوان شخصیتی یاد می‌شود که درحال‌حاضر در جای دیگری درحال آموزش است.

آرک بازی کشتار به‌عنوان اولین حضور یوتا در انیمه قطعا حماسی و هیجان‌انگیز خواهد بود. با غیبت گوجو، یوتا نقش مهمی در بازگرداندن تعادل به هرج‌ومرج به‌وجودآمده به‌ویژه در مورد حکم اعدام ایتادوری ایفا خواهد کرد.

موضع یوتا در قبال تصمیمات جامعه‌ جوجوتسو مشخص نیست، چراکه او هم یکی از نجات‌یافتگان گوجو است؛ اما دیدن او در میدان مبارزه و اثبات جایگاهش به‌عنوان جادوگر قدرتمند، برای طرفداران لذت‌بخش خواهد بود.

نبردهای مرگبار در بازی کالینگ

Deadly Battles in The Culling Game

بازی کشتار بی‌رحمانه، دردناک و به‌شدت مرگبار خواهد بود. اگر مخاطبان صرفاً انیمه‌ جوجوتسو کایزن را دنبال کرده‌اند و فکر می‌کنند تعداد تلفات حادثه شیبویا زیاد بوده است، باید منتظر یک غافلگیری بزرگتر باشند.

همان‌طور که از نامش پیداست این بخش مملو از صحنه‌های نبرد شدید و مرگبار خواهد بود. از آنجایی که این یک تورنمنت است، همه علیه هم خواهند جنگید و طرفداران یکبار دیگر شاهد قدرت استودیو MAPPA خواهند بود، همان‌طور که در فصل دوم شاهدش بودیم.

با اختصاص بیش از ۶۰ فصل به این آرک، فصل سوم جوجوتسو کایسن نبردهای زیادی را برای پوشش دادن خواهد داشت به‌طوری‌که شخصیت‌هایی مانند یوجی و مگومی تا نهایتِ توانشان پیش می‌روند و شاهد تکامل قدرت‌هایشان خواهیم بود

گوجو ساتورو، قوی ترین جادوگر جهان، بازگشت خود را انجام می دهد

Satoru Gojo the Strongest Sorcerer In the World Makes His Return

گوجو ساتورو با چشمان آبی و قدرت‌های شگفت‌انگیزش به شخصیتی محبوب درمیان طرفداران جوجوتسو کایسن در سراسر دنیا تبدیل شده است. او دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت این مجموعه به حساب می‌آید و مرگ موقت او در حادثه‌ شیبویا، غم و اندوه عمیقی را در دل مخاطبان برجای گذاشته است.

رویارویی گوجو با کنجاکو و حبس او در قلمرو زندان، شوروشوق طرفداران را برای دیدن دوباره قوی‌ترین جادوگر جوجوتسو افزایش داد؛ اما سوال بزرگی در ذهن آن‌ها باقی‌مانده است، چه زمانی شاهد بازگشت گوجو خواهیم بود؟

احتمالاً استودیو MAPPA با به تعویق انداختن بازگشت گوجو در طولانی‌ترین فصل انیمه، هواداران را آزار خواهد داد. با اینکه بخش اعظم بازی کشتار به تلاش‌های ناامیدانه‌ باقی‌مانده‌ دانش‌آموزان دبیرستان جوجوتسو برای شکستن مهر گوجو اختصاص خواهد داشت؛ اما مشخص نیست فصل سوم چقدر حاضر است به بازگشت او بپردازد یا اصلا او در پایان این فصل بازخواهد گشت یا خیر.

از آنجایی که جوجوتسو کایسن وارد دشوارترین و حیاتی‌ترین بخش داستان خود می‌شود، شاید MAPPA نخواهد صرفاً برای گنجاندن بازگشت گوجو در فصل سوم، روند داستان را شتاب‌زده کند. خوانندگان مانگا می‌دانند که آرک بازی کشتار مقدمه‌ای برای نبردی است که احتمالاً به یکی از حماسی‌ترین مبارزات تاریخ انیمه تبدیل خواهد شد.

مشخص نیست که آیا این اتفاق در پایان فصل سوم رخ می‌دهد یا جوجوتسو کایزن طرفداران را برای سال‌ها و فصل دیگری در انتظار دیدن دوباره‌ گوجو در دنیای واقعی، منتظر خواهد گذاشت.

سرنوشت اجتناب ناپذیر یوجی ایتادوری

The Inevitable Fate of Yuji Itadori

یوجی ایتادوری در حادثه‌ شیبویا بیش از هرکس دیگری طعم تلخ فقدان را چشید. او دوستان، معلم و مهم‌تر از همه، انسانیت خود را با تسخیر شدن توسط سوکونا و کشتار افراد بی‌گناه از دست داد. در فصل سوم جوجوتسو کایسن، شاهد یوجی متفاوتی خواهیم بود که با تصویری تاریک‌تر از آن شخصیت مثبت و شوخ‌طبعی که تابه‌حال دیده‌ایم، نشان داده می‌شود.

در بازی کشتار، جان افراد زیادی در خطر است و انیمه فرصتی برای پرداختن به محتوای اضافی یا سبک نخواهد داشت. یوجی علاوه‌بر تحمل غم از دست دادن دوستان نزدیکش باید با تصمیم جامعه جوجوتسو برای لغو تعلیق حکم اعدام خود نیز کنار بیاید.

درحالی‌که طرفداران این را به‌عنوان محاکمه‌ یوجی در نظر می‌گیرند، بازی کشتار نسخه‌ خاص خود را از محاکمه‌ او دارد که توسط هیگوروما به او ابلاغ خواهد شد. هیگوروما، یوجی را مسئول ویرانی‌های شیبویا می‌داند و این نبرد نقشی اساسی در سیر تحول شخصیت یوجی ایفا خواهد کرد.

چه زمانی طرفداران می توانند فصل سوم Jujustu Kaisen را تماشا کنند؟

باوجوداینکه استودیو MAPPA خیلی زود فصل سوم جوجوتسو کایسن را با یک تریلر هیجان‌انگیز معرفی کرد، طرفداران این انیمه‌ محبوب باید حداقل تا یک سال دیگر منتظر بمانند تا بتوانند آن را تماشا کنند.

هنوز هیچ تاریخ رسمی‌ای برای انتشار فصل سوم اعلام نشده است و باتوجه‌به شایعاتی که درمورد حجم کاری سنگین استودیو MAPPA وجود دارد، به‌نظر می‌رسد که طرفداران باید منتظر دوره‌ طولانی‌ای برای دیدن دوباره جوجوتسو کایسن باشند.

در این فاصله، علاقه‌مندان به این انیمه می‌توانند با بازبینی فصل‌های اول و دوم که درحال‌حاضر در دسترس هستند، خاطرات مرگ شخصیت‌های محبوب خود را در جوجوتسو کایزن زنده کنند و منتظر بازگشت این انیمه‌ حماسی در سال آینده باشند.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا