فیلم و سریالبهترین‌های فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

معرفی 24 تا از بهترین فیلم های جنگ جهانی

چه بخواهیم یا نخواهیم جنگ بخش مهمی از تاریخ است و بهترین فیلم های جنگ جهانی عنوانی است که بین علاقه‌مندان به دنیای سینما محبوبیت زیادی داشته و همواره تولیدات موفقی نیز چه در کشورهای اروپایی و یا امریکا در مورد آن تولید گردیده است.

از جنگ آمریکا و ژاپن تا اتحاد جماهیر شوروی و مواردی مشابه آن، باعث شد اگرچه، تعداد زیای جوان به کام مرگ بروند، اما به‌هرحال روایت‌هایی را شرح می‌دهد که پر از تجربیات تلخ و شیرینی است که بخش مهمی از تاریخ و تمدن یک سرزمین را رنگ‌آمیزی می‌کند.

جنگ بخش مهمی از تمدنی است که مدام در کشورها، از آن بر مبنای یک شکوه تاریخی یاد می‌شود. برخی جنگ را شوم و خود را ضدجنگ می‌دانند و برخی دیگر، به‌پای دفاع از کشور، آن را یک تعلق خاطر ملی می‌دانند که به طبع باید به بهترین شکل ممکن، هر جوانی که شرایطش را دارد در آن شرکت کند.

با تمامی این تفاسیر اجازه دهید گذری داشته باشیم بر لیستی از بهترین فیلم جنگ جهانی دوم و اول که موفق بوده‌اند و  بهترین بازیگران جهان در آن‌ها ایفای نقش داشته‌اند. بهترین فیلم های جنگ جهانی که ما ترتیب دیده‌ایم در واقع ترکیبی از آثاری است که هم در سینما خوب فروخته‌اند و هم موردتوجه منتقدان قرار گرفته‌اند:

فهرست مطالب:

فیلم ارتش سایه‌ها – Army of Shadows

بهترین فیلم های جنگ جهانی ؛ ارتش سایه‌ها - Army of Shadows

ارتش سایه‌ها جزو مهم‌ترین آثار سینماست. این شاهکار هنری توسط ژان پیر ملویل کارگردانی شده و در آن بازیگرانی همچون  لینو ونتورا، سیمون سینیوره، پل موریس به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم کلاسیک برخلاف دیگر آثار این لیست ما، توسط کسانی ساخته شده‌است که خودشان در جنگ جهانی حضور داشتند؛ و این موضوع باعث شده تا فُرم فیلم به شدت درست باشد. داستان فیلم ارتش سایه‌ها درباره جنبش مقاومت فرانسه است که در فعالیتی زیرزمینی علیه آلمان نازی مقاومت می‌کنند. این فیلم با نگاهی اگزیستانسیالیسستی به جنگ و پیامد‌های آن، اثری درخشان و شاهکار از آب درآمد.

فیلم مدفن کرم‌های شب‌تاب – Grave of the Fireflies

بهترین فیلم های جنگ جهانی ؛ مدفن کرم‌های شب‌تاب - Grave of the Fireflies

ما در ویدو تصمیم گرفتیم تا برای شما عزیزان در لیست امروز یک سینمایی انیمیشن هم قرار دهیم. داستان این انیمیشن ضد جنگ درباره پسری جوانی به نام سیتا در ژاپن است که بعد از مرگ مادرش تصمیم می‌گیرد تا از خواهر کوچکش مراقبت کند. آن‌ها بعد از مرگ مادر، پیش عمه خود رفته و با او زندگی می‌کند. نخست همه‌چیز خوب پیش می‌رود تا اینکه به علت شرایط سخت دوران جنگ عمه رفتار خود را با بردار‌ زاده‌هایش عوض می‌کند. برای همین سیتا تصمیم می‌گیرد از پیش عمه رفته و زندگی مستقلی را آغاز کند. اما به دلیل قحطی ناشی از جنگ او خواهر کوچک خود را بر اثر سوتغذیه از  دست می‌دهد.

فیلم جهنم در اقیانوس آرام – Hell in the Pacific

بهترین فیلم های جنگ جهانی ؛ جهنم در اقیانوس آرام - Hell in the Pacific

حضور توشیرو میفونه در این فیلم دلیل  کافی است تا آن را ببینیم. داستان این فیلم جذاب درباره دو سرباز جنگ جهانی است که یکی اهل ژاپن و دیگری اهل آمریکاست. این دو در یک جزیره خالی از سکنه گیر افتاده‌اند. آن‌ها نخست با یکدیگر درگیر شده و قصد کشتن یکدیگر را دارند اما رفته رفته این دو پی می‌برند که برای زنده ماندن باید بایکدیگر همکاری کنند. بسیاری از صاحب‌نظران سینما این فیلم را بهترین فیلم سینمایی جنگ جهانی با موضوع بقا معرفی کرده‌اند.

فیلم بیمار انگلیسی – The English Patient

بهترین فیلم های جنگ جهانی ؛ بیمار انگلیسی - The English Patient

یکی دیگر از فیلم‌های اسکاری لیست امروز ما، فیلم بیمار انگلیسی است. داستان این فیلم زیبا درباره یک خلبان انگلیسی است که بعد از سقوط در آفریقا به شدت زخمی می‌شود. او وقتی به هوش می‌آید از گذشته خود چیزی را به یاد نمی‌آورد. سربازان ایتالیایی او را دستگیر کرده و تحویل بخش بهداری می‌دهند، در آنجا پرستاری به نام هانا مسئولیت مراقب از او را به عهده می‌گیرد. او مدتی را در سردگمی زندگی می‌کند تا اینکه به یاد می‌آورد که او یک خلبان اکتشافی بوده‌است که در دشت‌های لیبی به دنبال آثار باستانی می‌گشته.

فیلم زندگی زیباست life is beautiful

بهترین فیلم های جنگ جهانی ؛ زندگی زیباست – life is beautiful

زندگی زیباست، این فیلم هم زیباست! درواقع این فیلم خیلی زیباست. داستان این فیلم به دو قسمت تقسیم می‌شود. در قسمت اول مردی ایتالیای عاشق یک معلم می‌شود و با او ازدواج می‌کند. حاصل این ازدواج پسری می‌شود که عاشق پدر خود است. در قسمت دوم این فیلم، آلمان نازی وارد ایتالیا می‌شود و این خانواده یهودی را به اردوگاه کار اجباری می‌فرستد. در این اردوگاه پدر و پسر کنار یکدیگر حبس می‌شوند. برای اینکه پدر مواظب پسرش باشد به دروغ می‌گوید که این یک بازی است و هرکسی که بیشترین مقاومت را از خود نشان دهد برنده بازی خواهد شد. این فیلم با ترکیب کمدی و تراژدی مهم‌ترین پدر تاریخ سینما را ساخته است. من این فیلمِ انسانی و خوب را به تمام دوستداران سینما پیشنهاد می‌کنم.

فیلم پسری با پیژامه راه راه- the boy in the striped pajamas

بهترین فیلم های جنگ جهانی ؛ پسری با پیژامه راه راه- the boy in the striped pajamas

این فیلم مثل بیشتر فیلم‌های لیست امروز ما اثری ضد جنگ و تامل برانگیز است. داستان درباره پسری است که پدرش افسر بلند پایه اس اس است. این پسر طبق دستور پدر حق ندارد خانه را ترک کند و اگر می‌خواهد بازی کند باید درون محوطه خانه بازی کند. اما برخلاف دستور پدر، پسر از روی کنجکاوی خانه را ترک کرده و در اطراف گشت می‌زند. سپس او متوجه یگ اردوگاه در نزدیکی خانه می‌شود. او به حصارها نزدیک شده و با پسر یهودی آن طرف حصارها دوست می‌شود. این دوستی درواقع نقدی بر ایدولوژی هایی است که باعث جدایی انسان از انسان می‌شود.

فیلم خشم – Fury

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ خشم - Fury

یکی از بهترین فیلم های جنگ جهانی که در لیست امروز ما قرار دارد؛ فیلم درخشان و دیدنی خشم ساخته 2014 به کارگردانی دیوید آیر است.

در این فیلم بازیگرانی همچون برد پیت، جیسون آیزکس، مایکل پنیا، لوگان لرمن حضور دارند.

داستان فیلم درباره یک کاپیتان آمریکایی است که به همراه گروه خود به یک عملیات سری و به‌شدت خطرناک فرستاده می‌شوند، اما در میان راه آلمانی‌ها به آن‌ها شبیه‌خون زده و نصف گروه را نابود می‌کنند.

اکنون فقط کاپیتان آمریکایی (با بازی برد پیت) به همراه گروه خود، به تنهایی، به مبارزه با گردان اس اس می‌روند.

البته نقد‌های زیادی به این فیلم وارد شده‌است، اما اصلی‌ترین آن، این بود که چطور یک گروه آمریکایی کوچک درمقابل گردان مخوف اس اس ایستادگی کرد؟

فیلم در جبهه غرب خبری نیست – All Quiet on the Western Front

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ در جبهه غرب خبری نیست - All Quiet on the Western Front

در جبهه غرب خبری نیست فیلم برنده اسکار، محصول کشور آلمان است. کارگردانی این فیلم آلمانی را  ادوارد برگر به عهده داشته ودر آن بازیگرانی همچون دانیل برول و سباستین هالک به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان درباره چند جوان آلمانی است که تحت تاثیر پروپاگاندای رژیم پادشاهی آلمان، برای حضور در جنگ ثبت‌نام می‌کنند.

آن‌ها روز اول نبرد علیه فرانسوی‌ها چندین دوست نزدیک خود را از دست می‌دهند. جنگ آن چیزی نبود که آن‌ها تصور می‌کردند!

این فیلم یکی از درخشان‌ترین فیلم‌های ضد جنگ است که در اسکار امسال توانست برنده جایزه بهترین فیلم غیرزبان انگلیسی شود.

فیلم 1917 – 1917

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ 1917

دریک کلام این فیلم شاهکار است. 1917 یکی از بهترین فیلم های جنگ جهانی اول است که توسط سم مندس کارگردان مطرح بریتانیایی ساخته شده‌است.

در آن بازیگرانی همچون جرج مکای، دین چارلز چپمن و ریچارد مدن به ایفای نقش پرداخته‌اند. نکته جالب توجه این است که تمام فیلم 1917 بدون کات فیلم‌برداری شده‌است و اگر هم کاتی بوده‌، با استفاده از تکنیک کات سریع انجام شده‌است.

داستان این فیلم در جنگ جهانی اول روایت می‌شود؛ جایی که یکی از عملیات مهم ارتش بریتانیا لو می‌رود.

برای همین فرمانده به دو سرباز جوان دستور می‌دهد که به جبهه غربی بروند و مانع از حمله ارتش شوند. این دو جوان تنها چند ساعت با نجات دادن جان هزاران انسان فاصله دارند!

نظر شما درباره این فیلم به شدت خوب و درجه‌یک چیست؟

فیلم سقوط – Downfall

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ سقوط - Downfall

نام جنگ جهانی و ادولف هیتلر رابطه مستقیمی بایکدیگر دارند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های جنگ جهانی دوم است که درباره ده روز پایانی دیکتاتور بزرگ یعنی هیتلر ساخته شده‌است.

کارگردانی این فیلم را  الیور هرشبیگل به عهده داشته است و در آن بازیگرانی همچون  برونو گانتس، الکساندرا ماریا لارا، یولیانه کولر، کورینا هارفوشر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان فیلم سقوط از جایی شروع می‌شود که ارتش آلمان محاصره مسکو را از دست داده و اکنون ارتش متفقین به‌خصوص شوروی درحال نزدیک شدن و محاصره برلین است.

هیتلر دراین چندروز دچار جنون شده و نمی‌تواند شکست درجنگ را بپذیرد. دیدن این فیلم جذاب و تاریخی را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنم.

فیلم والکیری – Valkyrie

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ والکیری - Valkyrie

والکیری درباره جنگ جهانی دوم است. در این فیلم بازیگر مطرح هالیوود یعنی تام کروز حضور دارد و حضور او در این فیلمی یکی از دلایلی است که مارا ترغیب می‌کند تا فیلم را ببینیم.

داستان درباره سربازان ویژه آلمان است که نقشه ترور آدولف هیتلر را دارند. این گروه در یک عملیات برنامه‌ریزی شده کیف حامل بمب دستی را به اتاق شخصی هیتلر بُرده و سعی در ترور وی دارند؛ اما هیتلر از این ماجرا جان سالم به‌در بُرد.

هنوز هم که هنوز است کسی نمی‌داند هیتلر چگونه از بمبی که درست کنار او منفجر شد جان سالم به‌در بُرد!

فیلم پیانیست – The Pianist

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ پیانیست - The Pianist

تلخ، واقعی، شاهکار! این‌ها کلماتی هستند که فیلم پیانیست، ساخته رومن پولانسکی را تعریف می‌کنند. نقش اول این فیلم یعنی آدرین برودی، ماه‌ها به تمرین پیانو پرداخت و مدتی را نیز تنها زندگی کرد؛ درنهایت او برای بازی دراین نقش موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

فیلم درباره حادثه هولوکاست ( قتل‌عام یهودیان توسط نازی) است. روز‌های نخستین حضور آلمان نازی در لهستان، آن‌ها دستور می‌دهند تا یهودی‌ها به بیرون از شهر و به یک منطقه قرنطینه شده انتقال یابند. پس از مدتی آلمانی‌ها یهودیان را به اردوگاه‌های کار اجباری بُرده و قتل‌عام می‌کنند. از خانواده‌ای پُر جمعیت تنها پسر جوانان آن‌ها که یک پیانیست بزرگ است زنده می‌ماند. اما او اکنون مجبور است برای بقا خود بجنگد.

فیلم فهرست شیندلر – Schindler’s List

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ فهرست شیندلر - Schindler's List

دیدن این فیلم جرعت می‌خواهد! فهرست شیندلر یک شاهکار به تمامِ معنا و مفهوم ساخته استیون اسپیلبرگ است. در این فیلم بازیگرانی همچون لیام نیسون، بن کینگزلی، ریف فاینز، کارولین گودال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان درباره اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی است که درون آن انسان‌های بی‌گناه در اتاق‌های گاز و کوره‌های آدم‌سوزی کشته‌ شدند! در این اردوگاه اعضای بلند پایه حزب نازی یعنی اسکار شیندلر با کمک دوستان خود یهودیان بسیاری را برای کار در کارخانه خود آورد تا از کشته شدن آن‌ها جلوگیری کند. البته از موسیقی متن فوق‌العاده این فیلم، ساخته هاروارد شور بزرگ هم نمی‌شود گذشت. فیلم فهرست شیندلر در مراسم اسکار برنده ده‌ها جایزه شد. بسیاری این فیلم را بهترین فیلم جنگ جهانی دوم می‌دانند. نظر شما در این باره چیست؟

فیلم بازی تقلید – The Imitation Game

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ بازی تقلید - The Imitation Game

درباره دستگاه اینیگما چیزی می‌دانید؟ این دستگاه پیچیده توسط آلمانی‌ها ساخته شده‌بود و اطلاعات هر عملیات را به صوررت رمزگشایی شده به جبهه‌ها می‌فرستاد؛ نکته جالب توجه این بود، این دستگاه هرچند ساعت یکبار نحوه عملکرد خود را تغییر می‌داد و همین موضوع باعث شده بود که کسی نتواند آن‌را رمزگشایی کند.

در این میان کشور‌های بزرگی مثل انگلستان درصدد این بودند تا به کمک دانشمندان این دستگاه را رمزگشایی کنند. از میان هزاران دانشمند تنها شخصی به‌نام آلن تورینگ موفق می‌شود این کد را بشکند و دستگاه را رمز‌گشایی کند. این کار او باعث شد تا جنگ حدودا دو سال زودتر پایان یابد.

این فیلم نیز دقیقا درباره همین موضوع ساخته شده و کارگردانی آن را مورتن تیلدام به عهده داشته است. در این فیلم بازیگرانی همچون بندیکت کامبربچ، کیرا نایتلی، متیو گود، روری کینیار به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم جوجو خرگوشه – Jojo Rabbit

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ جوجو خرگوشه - Jojo Rabbit

شاید دورنمای جنگ‌جهانی و کمدی مسخره به نظر برسد، اما من این اطمینان را به شما می‌دهم که بعد از دیدن این فیلم دگر چنین فکری نخواهیدکرد. در این فیلم بازیگر مشهور و جذاب هالیوود یعنی اسکارت جوهانسون بازی کرده‌است و حتی برای بازی خود نیز نامزد دریافت جایزه اسکار شد. البته لازم به ذکر است که این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد.

داستان فیلم درباره پسرجوان آلمانی به نام جوجو است که تحت تاثیر تبلیغات رژیم، آرزوی پیوستن به گروه محافظان شخصی هیتلر را دارد. او در ذهن خود شخصیتی خیالی از هیتلر می‌سازد و با او حرف می‌زند. اما نکته جالب توجه این است که مادر این پسر کاملا مخالف حزب نازی است و حتی در خانه‌شان به یک دختر یهودی پناه داده‌است.

این فیلم با روایتی شیرین و حتی تلخ به نقد تعصب می‌پردازد و قطعا جرو آثار خوب ضد جنگ است.

فیلم نجات سرباز رایان – Saving Private Ryan

نجات سرباز رایان - Saving Private Ryan 1998

Saving Private Ryan یا همان نجات سرباز رایان، با درخشنده‌ترین صحنه آغازین این فهرست، داستان خود را در سواحل خونین نرماندی آغاز می‌کند و بلافاصله به مخاطب می‌گوید که در چه کاری بسیار خبره است و موضوع کلی داستان جنگ است.

وقتی به کاپیتان جان میلر (تام هنکس) مأموریت داده می‌شود تا یک سرباز رایان (که سه برادرش در نبرد کشته شده‌اند) را از وظیفه رها کند، او باید سربازانش را پشت خطوط دشمن ببرد و بخش اعظم نیروهای آلمانی را شجاع کند. این فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، ما را از خط مقدم عبور می‌دهد و ما را به این سوال وامی‌دارد که آیا هیچ مردی ارزش این‌همه فداکاری را دارد یا خیر.

این فیلم توانسته نمره فوق‌العاده 8.6 از 10 را در وب‌سایت IMDb دریافت کند. پیش‌ازاین ما در بهترین فیلم های تام هنکس نیز به آثار شاخص این بازیگر اشاره کرده بودیم، حالا نوبت یکی دیگر از آنهاست.

فیلم رم، شهر بی‌دفاع – Rome, Open City جذاب ترین و بهترین فیلم های جنگ جهانی:  رم، شهر بی‌دفاع - Rome, Open City

در معرفی بهترین فیلم های جنگی که تاکنون ساخته شده است، به معرفی اثری بی‌نظیر از ایتالیا می‌پردازیم. کارگردان این فیلم روبرتو روسلینی بوده که از او می‌توان در لیست بهترین کارگردان نام برد. موفق شده امتیاز 8.1 از 10 را در وب‌سایت IMDb دریافت کند.

داستان در مورد زمانی است که نازی‌ها وارد ایتالیا شده و شهر رم را اشغال کرده‌اند. زمانی که رم به‌عنوان یک شهر بی‌دفاع شناخته شد، درگیر خیلی از مردم بدون این که ترسی از بمب و جنگ داشته باشند، در خیابان‌های این شهر می‌گشتند؛ همین موضوع باعث شد که همه چیز در گروی جنگ، پیچیده‌تر از حد تصور شود.

زیرا نیروهای نازی آن‌ها را درگیر یک قفس بزرگ از شهر کرده بودند. نئورئالیسم ایتالیا سبک غالب این اثر است که در همان لحظات اول به شکل کامل خودش را نشان می‌دهد. شهر بی‌دفاع یکی از مهم‌ترین و نهادینه‌ترین آثاری است که در این فرم طراحی و ساخته شده است و این اثر اولین فیلم ایتالیایی بعد از جنگ بود که توانست تحسین و تعریف زیادی را از منتقدانی دریافت کند که در مورد این ژانرها سخت‌گیر بودند.

فیلم خط باریک سرخ – The Thin Red Line

فیلم The Thin Red Line - خط باریک سرخ

اگر به دنبال یک فیلم جنگ جهانی دوم جدید و جذاب هستید، می‌توانید روی اثر خط باریک سرخ حساب کنید. قصه در مورد فرمی اقتباس یاست که البته آن را به‌عنوان نسخه بازسازی شده از فیلم 1964 به‌حساب نمی‌آورد. این نبرد در مورد لشکرکشی در کانال معروف در جنگ اقیانوس آرام بین امریکا و ژاپن است. این اثر در معرفی‌نامه

این فیلم سینمایی سبب گردید که کارگردان اثر یعنی ترنس مالکیت بعد از حدود غیبت ۲۰ساله مجدداً به دنیای فیلمسازی باز گردد. آن‌ها در نسخه نهایی، ایفای نقش بیل پول من و لوکاس هاس و میکی رورک را حذف کدند و همه چیز تغییرات بزرگی پیدا کرد. این ساخته توانسته است در لیست فیلم های جنگ جهانی، نمره 7.6 از 10 را دریافت کند و به‌عنوان یک فیلم جنگ جهانی دوم امریکایی موفق شناخته می‌شود.

فیلم سه‌تیغه اره – Hacksaw Ridge

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم ؛ فیلم سه‌تیغه اره (سه تیغ جهنمی) - Hacksaw Ridge

فیلم سینمایی جنگ جهانی دوم آمریکا و ژاپن همیشه جذابیت‌های خاصی بین علاقه‌مندان به این سبک و البته درام دارند و در لیست بهترین فیلم های درام نیز می‌توان آن‌ها را قرار داد. این بار قصه در مورد یک روایت واقعی است، سربازی که در اوکیناوا در آخرین ماه‌های جنگ جهانی، به‌عنوان نیروی بهداری ایفای نقش می‌کند.

او در تمام دوره آموزشی‌اش، نفرتش را از جنگ اعلام می‌دارد و سپس در تمامی موارد و مراحل جنگ، از اسلحه استفاده نمی‌کند. البته در این مورد، مورد مؤاخذه نظامی قرار می‌گیرد، اما به‌هرحال از آن تبرئه شده و در نهایت به‌عنوان سرباز مایل به صلح، وارد صحنه نبرد می‌شود.

شاید در ابتدا نشدنی بود که یک سرباز بتواند بدون اسلحه مدت‌زمان زیادی در مقابل ژاپنی‌ها دوام بیاورد؛ اما به‌هرحال اتفاقات جذابی در این اثر رخ می‌دهد که می‌تواند در لیست فیلم های جنگ جهانی، جایگاه ویژه‌ای را برای این ساخته باز کند.

فیلم لورنس عربستان – Lawrence of Arabia

فیلم لورنس عربستان - Lawrence of Arabia 1962

لارنس عربستان علاوه بر اینکه یک فیلم جنگی است، یک فیلم حماسی و زندگینامه‌ای نیز هست، اما عظمت آن حداقل تا حدی ناشی از این است که به نظر می‌رسد کاملاً مجذوب وسواس شخصیت اصلی آن نسبت به مأموریتی است که به او داده شده است.  قصه‌های جنگ جهانی همیشه پیچیدگی‌های خاص خود را دارند. البته بسیاری از کشورها آن را نفع خودشان تحریف می‌کنند. حتی در مورد بررسی نامه‌ای که در IMDb در مورد بهترین فیلم جنگ جهانی نوشته شد؛ این موضوع صادق است.

داستان فیلم لورنس (پیتر اوتول)، ستوان بریتانیایی که برای کمک‌گرفتن از قبایل عرب در جنگ با ترک‌ها فرستاده می‌شود. لارنس خود شخصیت جذابی است و توانسته به‌زعم بهره‌گیری از یک فرم عالی داستانی، خود را در لیست بهترین فیلم های جنگ جهانی جای دهد، اما لارنس عربستان نیز یکی از زیباترین و همه‌جانبه‌ترین فیلم‌هایی است که تابه‌حال ساخته شده است، حتی اگر ممکن است کمی سبک در نبردها برای یک فیلم جنگی باشد.

در واقع آن‌ها از یک پیوست داستانی استفاده کرده‌اند تا جنگ‌ها و درگیری‌ها را جذاب نشان دهند. این فیلم نیز موفق شده امتیاز 8.3 از 10 را در وب‌سایت IMDb دریافت کند و یک محصول قدیمی در سینما به‌حساب می‌آید.

فیلم راه‌های افتخار – Paths of Glory

راه‌های افتخار - Paths of Glory 1957

استنلی کوبریک زیاد به ژانرها علاقه‌مند نیست، اما در طول زندگی حرفه‌ای خود چندین فیلم جنگی ساخت، تا حدی به این دلیل که به نظر می‌رسید از بی‌معنی بودن آن بسیار گیج شده بود، او بخش مهمی از این فیلمنامه‌ها را پاره و درون شومینه می‌ریخت. البته پیش از ورود به داستان، از شما دعوت به عمل می‌آوریم، مقاله بهترین فیلم لیام نیسون را نیز در ویدو مطالعه فرمایید.

در Paths of Glory، ما یک مأموریت شکست‌خورده در طول جنگ جهانی اول را دنبال می‌کنیم که به دستور برخی از بالاترین‌ها صادر شده بود، اما در نهایت منجر به اعدام سه مرد می‌شود که مطلقاً هیچ اشتباهی انجام نداده‌اند. این یک مزخرفات بوروکراتیک محض است، و این چیزی است که باعث می‌شود Paths of Glory مانند یک فیلم درستکار احساس شود. این فیلم در لیست بهترین فیلم جنگ جهانی اول قرار می‌گیرد.

فیلم بیا و بنگر – Come and See

فیلم جنگ جهانی دوم ساخت روسیه: فیلم بیا و بنگر - Come and See 1986

در معرفی فیلم های جنگ جهانی، در مورد یک اثر ساخت کشور روسیه صحبت خواهیم کرد که به موضوع اشغال بلاروس توسط نازی‌های آلمان می‌پردازد. البته این فیلم در زمان اکران حاشیه‌های زیادی را ایجاد کرد و در حال حاضر در وب‌سایت IMDb امتیاز 8.4 از 10 را دریافت کرده است. داستان در مورد یک پسر نوجوان است که با یافتن یک اسلحه، به بلاروس می‌رود تا در مقابل نازی‌ها بجنگد، داستان این فیلم به‌جرئت یکی از هیجان‌انگیزترین و بهترین مواردی خواهد بود که در این لیست، ما به آن اشاره کردیم.

الکسی کراوچنکو، لیوبومیراس لوکویکیوس نیز در این اثر به‌عنوان دو بازیگر شاخص روسی ایفای نقش کرده‌اند و همه چیز در داستان، حس واقعیت را به خود گرفته است. اگر علاقه‌مند به فیلم های ژانر جنگ جهانی هستید؛ می‌توانید بیا و بنگر را در لیست خود جای دهید.

فیلم پست‌فطرت‌های لعنتی – Inglourious Basterds

 پست‌فطرت‌های لعنتی - Inglourious Basterds 2009

طنزی با فیلم‌برداری زیبا و خنده‌دار تیره از جنگ جهانی دوم، یکی از بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو اولین فیلم از چندین فیلمی بود که در آن تصمیم گرفت برای اهداف خود با تاریخ بازی کند. هنگامی که یک جوخه یهودی – آمریکایی داوطلبانه تحت فرماندهی ستوان آلدو راین (برد پیت) سرباز می‌زنند، تاکتیک‌های جنگی سخت جنگجویان آپاچی را به کار می‌گیرند و به نازی‌هایی که وظیفه شکار و گرفتن پوست سر را بر عهده داشتند، رحم نمی‌کنند. این اثر نیز در لیست موفق‌ترین و بهترین فیلم جنگ جهانی دوم قرار می‌گیرد. این فیلم از جمله بهترین فیلم های برد پیت است.

به‌عنوان غنائم جنگی حرام‌زاده‌ها یا پست‌فطرت‌ها یکی از بهترین فیلمنامه‌های دوران حرفه‌ای تارانتینو را به نمایش می‌گذارد و توسط گروه بازیگران بی‌عیب و نقصی تقویت شده است. برجسته‌ترین عضو این گروه، کریستوفر والتز، یک فرمانده به طرز وحشتناکی جذاب را به تصویر می کشد که به دلیل سوءاستفاده‌های وحشتناکش، «شکارچی یهودی» نامیده می‌شود.

فیلم دانکریک – Dunkirk

دان کریک - Dunkirk 2017 با هنرنمایی تام هاردی و کیلیان مورفی

جدیدترین فیلم جنگی و از جمله فیلم های اکشن جهان که در این فهرست قرار گرفته است، دان کرک نیز یکی از بهترین فیلم های کریستوفر نولان است. این فیلم که داستانی دلخراش از روزهای آغازین جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند، مجموعه‌ای از سربازان بلژیک، فرانسه و بریتانیا را روایت می‌کند که از نبردی که به‌شدت به قدرت‌های محور شکست‌خورده‌اند فرار می‌کنند و آنها را مجبور می‌کنند به ساحل دان کرک بروند تا منتظر نجات باشند.

شاید اثر تا حدی شبیه به فیلم های جنگ جهانی ساخت المان باشد، اما باید بدانید که خیر، این یکی از شاخص‌ترین آثاری است که نولان آن را روانه پرده نقره‌ای کرده است.

در همین حال، سربازان آلمانی صفوف بی‌پناه خود را به رگبار می‌بندند و تنها افرادی که می‌توانند با خیال راحت آنها را تخلیه کنند، معلوم می‌شود که افراد عادی با قایق هستند. این فیلم با طراحی صدا و امتیازدهی خاطره‌انگیز خود، شما را مستقیماً وارد اکشن می‌کند و چندین جدول زمانی در حال فروپاشی را به تصویر می‌کشد. همان‌طور که ما شاهد تلفاتی هستیم که این تخلیه وحشیانه بر سربازان در خط مقدم وارد شد.

مروری بر بهترین فیلم های جنگ جهانی

مسئله مهم در مورد آثار جنگ جهانی، هزینه زیادی است که بابت ساخت آن‌ها پرداخت می‌شود. این هزینه هم مادی و هم معنوی خواهد بود. جایی که بازیگران، می‌توانستند هنرنمایی خود را در یک صحنه بزرگ رقم بزنند.

این آثار همواره موفق‌ترین‌ها بوده و نمرات خوبی را نیز در وب‌سایت IMDb دریافت کرده‌اند؛ علاوه‌برآن، استفاده از برخی روایت‌های تحریف شده بین آن‌ها، (چیزی شبیه به اتفاقی که در جنگ امریکا و ژاپن رخ داد) اگرچه بر این فیلم‌ها انتقاداتی نیز به بار آورده است؛ اما در نهایت آن‌ها در جنبش‌های بزرگ حامیانی را برای خود دست‌وپا کرده‌اند و در لیست ما قرار می‌گیرند.

ما قبلاً در مقاله‌هایی تحت عنوان بهترین فیلم های جیمز مک‌آووی و بهترین فیلم های راک یا فیلم های جکی چان اشاره ای کلی به آثاری که در آن‌ها درام و مبارزه بسیار غالب است داشتیم، اما این بار در یک فرم کاملاً متفاوت، در خصوص بهترین فیلم های جنگ جهانی، چه اول و چه دوم صحبت کردیم.

اگر شما هم علاقه‌مند به سبک فیلم های جنگ جهانی و مایل به تماشای آن‌ها نقد و بررسی آثار خواهید بود؛ می‌توانید در تکمیل این لیست به ما کمک کنید.

سؤالات متداول:

1) فیلم جنگی الیور استون چه نام دارد؟

جوخه

2) نام فیلم جنگی نولان چیست؟

Dunkirk یا دان کریک

3) بهترین فیلم جنگی کیلیان مورفی کدام است؟

دان کریک

4) آیا داستان فیلم سه تیغ جهنمی واقعی است؟

بله این فیلم بر اساس زندگی سرباز دزمان داس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا