اخبار فیلم و سریال

فصل 5 سریال آخرین پادشاهی – The last Kingdom [ تاریخ پخش ]

فصل 5 سریال آخرین پادشاهیسریال The Last kingdom یکی از جذاب‌ترین سریال‌های نتفلیکس است که تاکنون 4 فصل آن منتشر شده است.

در ادامه‌ی مقاله قصد داریم اطلاعاتی مربوط به فصل 5 سریال آخرین پادشاهی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

را مشاهده می‌نمایید. با ویدو همراه باشید.

فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

سریال آخرین پادشاهی (The Last Kingdom) یکی از بهترین سریال‌های جهان محسوب می‌شود که به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است.

توجه: در ادامه ممکن است بخش مهمی از روند داستان سریال لو برود!

فصل چهارم سریال آخرین پادشاهی اواخر آوریل سال 2020 (اردیبهشت 1399) بازگشت و به طرفدارانش تصمیم قاطع اوترد ببنبرگ برای نابودی دشمنان و بازپس‌گیری وطنش را نشان داد.

هنوز داستان‌های جذاب زیادی از رمان‌های برنارد کورنول وجود دارد که در فصل بعدی می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. جهت پی بردن به اطلاعات کامل فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی با تایم‌سیتی همراه باشید.

فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

تاریخ پخش فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

دو فصل نخست سریال آخرین پادشاهی که توسط شبکه بی‌بی‌سی پخش‌شده بودند، به‌ترتیب در اکتبر سال 2015 و مارس سال 2017 به‌نمایش درآمدند. این سریال در ادامه کار خود را از سرویس نت‌فلیکس ادامه داد و فصل سوم آن در نوامبر سال 2018 عرضه شد. فصل چهارم نیز در تاریخ 26 آوریل سال 2020 (7 اردیبهشت 1399) توسط نت‌فلیکس پخش شد.

با در نظر گرفتن این تاریخ‌ها، پیش‌بینی اینکه سریال آخرین پادشاهی دقیقا چه زمانی با فصل پنجم خود بازخواهد گشت، کار دشواری محسوب می‌شود. اگر همه‌چیز به خوبی پیش برود و مشکلی ایجاد نشود، احتمال دارد در آوریل سال 2021 (فروردین 1400) شاهد بازگشت این سریال جذاب باشیم.

اگر مشکلاتی ایجاد شود و به هر نحوی در روند ساخت فصل جدید اختلالی به‌وجود بیاید، احتمالا حداکثر تا اواخر سال 2021 نباید منتظر فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی باشیم. البته تمام این تاریخ‌هایی که ذکر کردیم به شکل رسمی توسط سازندگان اعلام‌نشده و نت‌فلیکس آن‌ها را تایید نکرده است.

فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

ساخت فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

نت‌فلیکس به شکل رسمی اعلام کرد که سریال آخرین پادشاهی برای فصل پنجم بازخواهد گشت. تهیه‌کننده اجرایی این سریال، نیگل مرچنت، راجع به تولید فصل جدید گفت:

«ما واقعا به سریال آخرین پادشاهی افتخار می‌کنیم که هنوز توانسته طرفداران زیادی را در سراسر جهان خشنود نگه دارد. واکنش‌های فوق‌العاده‌ای نسبت به فصل گذشته دریافت کردیم و به همین دلیل نیز جهت بازگشت دوباره با فصل پنجم بسیار هیجان داریم. با چنین طرفداران خارق‌العاده‌ای بسیار هیجان داریم که مرحله بعدی تلاش‌ها و خواسته‌های اوترد را به بینندگان نشان دهیم.»

قبل از اعلام خبر رسمی تولید فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی، مرچنت طی مصاحبه‌ای با RadioTimes.com گفته بود:

«ما امیدواریم و دوست داریم که روی فصل پنجم سریال کار کنیم. فکر می‌کنم همه ما می‌خواهیم یک داستان را بگوییم و اگر بتوانید طی تمام فصول یک داستان کامل بگویید، بسیار رضایت‌بخش‌تر است. وقتی می‌گویم واقعا دوست داریم فصل جدید را بسازیم، فکر کنم از جانب همه این حرف را می‌زنم.»

نت‌فلیکس قبل از تصمیم‌گیری راجع به کنسل کردن و یا ادامه سرمایه‌گذاری روی پروژه‌ای، یک ماه به آن فرصت می‌دهد تا ارزش استریمی خود را ثابت کند. مدیر محتوای سرویس نت‌فلیکس، کیندی هالند، طی یک کنفرانس در سال 2019 گفت:

«اگر مخاطب جذب نشود، آنگاه راجع به ادامه سرمایه‌گذاری روی آن پروژه‌ که مطابق انتظارمان ظاهر نشد فکر می‌کنیم. البته نظرات منتقدان نیز دارای اهمیت است؛ اما ما واقعا تلاش می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم سرمایه خود را افزایش دهیم و سرمایه‌گذاری‌های خود را جبران کنیم. این کار برای ما نیست، بلکه برای آن‌هاست. (مخاطبان)»

فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

فهرست بازیگران فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

در جهانی که نبردهای خونین در آن رایج است، بدون شک شاهد بازگشت برخی از کاراکترها در فصل پنجم نخواهیم بود. پدر بئوکا (با بازی یان هارت) پس از کشیدن نفس آخرش، برای فصل پنجم بازنخواهد گشت.

مرچنت طی مصاحبه‌ای دراین‌باره گفت:

«از دست دادن بازیگر فوق‌العاده‌ای مانند یان هارت بسیار سخت بود؛ اما ما همیشه تلاش کردیم عواقب واقعی جنگ‌ها را نشان دهیم. بعدازاین اتفاق بود که اوترد بدون توجه به پیامدهای مختلف احساس کرد که زمان بازپس‌گیری ببنبرگ فرارسیده است. بنابراین او چهره پدر خود را از دست می‌دهد؛ پدری که همیشه با او بود، او را راهنمایی می‌کرد، همراهش می‌جنگید و از بسیاری جهات برایش الگوی اخلاق بود.»

ما همچنین باید از کاراکتر اتلرد (با بازی توبی رگبو) خداحافظی کنیم. مرچنت درباره این کاراکتر گفت:

«دوست دارم که فکر کنم این یک رستگاری حقیقی بود؛ آن را این‌گونه می‌دانم. فکر می‌کنم این از آن لحظاتی بود که باعث شد به گذشته و کارهایی که انجام داده‌اید نگاه ‌کنید. او از اشتباهات خود درس گرفت و از آن‌ها پشیمان بود. فکر می‌کنم زمان اعتراف اتلرد به ظلم‌هایش، لحظه خاصی بود که بین او و اتلفلد ایجاد شد. جاه‌طلبی او را تسخیر کرده بود.»

سینات (با بازی مگنوس بران) و استیپا (با بازی آدرین بوچت) نیز جان خود را از دست دادند. الکساندر دریمون بازیگری است که برای ایفای نقش اوترد از ببنبرگ در فصل پنجم حضور خواهد داشت.

اما با توجه به مسموم ‌شدن السویت (با بازی الیزا باترورث) توسط اتلهلم (با بازی آدرین اسچیلر)، حضور این کاراکتر در فصل پنجم نامشخص است. الیزا باترورث طی گفتگو با RadioTimes.com گفت:

«بازی کردن نقش او نه‌تنها به لحاظ عاطفی، بلکه به لحاظ فیزیکی نیز بسیار هیجان‌انگیز بود. ما درواقع می‌بینیم که او در حال تحلیل رفتن و ضعیف شدن است. اطرافیانش احساس همدردی زیادی می‌کنند و پی می‌برند که به حضور او در اطراف خود نیاز دارند. اگر شاهد رفتن او باشیم، بسیار غم‌انگیز خواهد بود. نمی‎دانیم، نمی‌دانیم.»

شاید دوران اتلهلم نیز در این جهان به پایان خود نزدیک شده باشد. بازیگر این نقش، آدرین اسچیلر درباره سرنوشت کاراکتر خود گفت:

«سخت است که می‌بینیم او چگونه هنوز می‌تواند زنده باشد. طبق اخلاقیات وقتی شما می‌بینید شخصی پیوسته کاراکترهای اصلی و کاراکترهایی که دوست دارید مورد آزار قرار می‌دهد، می‌خواهید که با مرگی زجرآور از دنیا خارج شود. تصور می‌‌کردم او در این راه سر خود را از دست می‌دهد.»

اسچیلر در ادامه راجع به ایده خود برای مرگ احتمالی این کاراکتر گفت:

«من به تلاش او برای کشتن السویت فکر می‌کنم. دوست دارم او برای این کار تلاش کند و از آن خارج شود و یا حداقل به خارج شدن از آن نزدیک شود. این باید خیلی جالب باشد. فکر می‌کنم آنچه که طرفداران تمایل دارند ببینند این است که او مورد ضرب‌وشتم قرار بگیرد، برای مدت زمانی در زندان بپوسد و سپس اعدام شود.»

فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

داستان فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

نت‌فلیکس یک خلاصه داستان رسمی از فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی منتشر کرده است که بدین شرح است:

«اوترد درمی‌یابد که سرنوشت او فراتر از ببنبرگ است. سرنوشت او به آینده انگلستان گره خورده است. با قبول مسئولیت آموزش پسر بزرگ شاه ادوارد، اتلستان، به‌عنوان یک جنگجو، جاه‌طلبی اوترد هدف بالاتری نیز خواهد داشت. اما او برای رسیدن به این سرنوشت باید با بزرگ‌ترین دشمن خود مواجه و بیشترین ضرر را متحمل شود.»

مرچنت طی یک گفتگو با RadioTimes.com گفت:

«فکر می‌کنم می‌خواهیم داستان چگونگی به ‌هم پیوستن این دو فرمانروایی جدا و اتحاد آن‌ها را روایت کنیم و اینکه آیا اوترد به ببنبرگ بازمی‌گردد؟ آیا او به رویای خود می‌رسد؟ آیا او میراث خود را پیدا می‌کند؟ و اینکه دخالت وی چگونه باعث کنار هم قرار گرفتن این فرمانروایی‌ها می‌شود؟ بنابراین دوست داریم به همین شکل ادامه دهیم.»

سازندگان برای ساخت فصل پنجم این سریال، به اقتباس خود از رمان‌های داستان‌های ساکسونی اثر برنارد کورنول ادامه می‌دهند. ازآنجایی‌که هر فصل تقریبا دو کتاب را پوشش می‌دهد، انتظار داریم فصل پنجم حوادث کتاب‌های جنگجویان طوفان (Warriors of the Storm) و حامل شعله (The Flame Bearer) را به تصویر بکشد.

بعد از اقتباس فصل پنجم از این کتاب‌ها، هنوز دو کتاب دیگر با نام‌های جنگ گرگ (War of the Wolf) و شمشیر پادشاهان (Sword of Kings) وجود دارند که سازندگان با اقتباس از آن‌ها می‌توانند فصل ششم سریال آخرین پادشاهی را نیز تولید کنند.

فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

تریلر فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی

بیشتر تریلرهای سریال آخرین پادشاهی طی ماهی منتشر می‌شوند که قرار است در اواخر آن سریال آماده برای پخش شود. درنتیجه در حال حاضر نباید منتظر تریلر فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی باشید.

بیشتر بخوانید:

‫5 دیدگاه ها

  1. آیا دیگر فصل شیش آخرین پادشاهی را نخواهیم دید ؟؟

  2. سریال فوق العاده ایه با اختلاف از گیم و وایکنیگ قشنگتره

    1. دادشه من هیچ سریالی به پای سریال گیم آف ترونز نمیریه ولی اینم قشنگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا