فیلم و سریالبهترین‌های فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

بهترین فیلم های تاریخی یونانی (معرفی 18 فیلم اساطیری تاریخی)

بسیاری از افراد هنگامی که نام فیلم های یونانی و رومی را می‌شنوند، یاد فیلم و سریال‌هایی خشونت‌آمیز و جنگی میفتند؛ اما این افسانه‌ها تنها به جنگ ختم نمی‌شوند. دنیای اسطوره‌ها و خدایان یونان، دنیای گسترده‌ای است که نه‌تنها روایات جنگی، بلکه روایات عاشقانه و معنوی زیبایی را هم در خود گنجانده‌ است. با ویدو همراه باشید تا مجموعه‌ای از بهترین فیلم های تاریخی یونانی را با هم مرور کنیم.

افسانه‌ها مبدأ بسیاری از داستان‌هایی هستند که فیلم و سریال‌ها را شکل می‌دهند. از جمله محبوب‌ترین افسانه‌ها، افسانه‌های اساطیری علی‌الخصوص افسانه‌های یونانی هستند که دنیایی از اطلاعات در رابطه با آنها وجود دارد. با وجود اینکه بسیاری از اساطیر یونانی خیالی و افسانه‌ای هستند، برخی از آنها هم ریشه در وقایع تاریخی دارند.

فیلم الکترا – Electra

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم الکترا - Electra

فیلم الکترا یکی از فیلم های یونانی و رومی قدیمی است که توسط مایکل کاکویانیس در سال 1962 به دست تولید رسید. سوفوکلس که یکی از تراژدی‌نویس‌های یونان باستان است، تراژدی الکترا را نوشته و این فیلم هم اقتباسی از تراژدی مذکور به شمار می‌رود. این تراژدی بارها در عناوین مختلف استفاده شده و به یک عنصر مهم در ادبیات و فرهنگ یونان تبدیل شده است.

داستان فیلم راجع به دختر پادشاه آگاممنون و ملکه کلوتایمنسترا به نام الکتراست. پادشاه یعنی پدر الکترا به قتل رسیده و حال الکترا به دنبال پیدا کردن قاتل او و گرفتن انتقام است. او برای رسیدن به هدفش حاضر است هر کاری بکند.

فیلم جیسون و آرگونات ها – Jason and the Argonauts

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم جیسون و آرگونات ها - Jason and the Argonauts

فیلم جیسون و آرگونات‌ها یکی از بهترین فیلم های تاریخی یونانی بوده و کاری از دان چفی است. این فیلم در سال 1963 در ژانر فانتزی و ماجراجویانه تولید شد و از روی افسانه‌ای راجع به اساطیر یونانی الهام گرفته است. در فیلم جیسون و آرگونات‌ها بازیگران قدیمی و ستاره نظیر تاد آرمسترانگ، نانسی کوواک و آنر بلکمن نقش‌آفرینی کرده‌اند. این فیلم در زمان خودش توانست به موفقیت بزرگی در باکس آفیس دست یابد و همچنین توسط منتقدان بابت جلوه‌های ویژه، مورد تحسین قرار گرفت.

فیلم جیسون و آرگونات‌ها از بهترین فیلم های اساطیری است که به داستان اورجینال خود پایبند مانده و جذابیت آن را بیشتر کرده است. جلوه‌های ویژه‌ای که در این فیلم به‌کاررفته، برای آن زمان پدیده‌ای شگفت‌انگیز و نوآورانه بود و همچنان تحسین منتقدان را برمی‌انگیزد.

داستان فیلم جیسون و آرگونات‌ها حول محور جیسون پسر ایزون پادشاه Iolcus می‌چرخد. هنگامی که عمویش تاج پادشاهی را غصب می‌کند، جیسون بابت برگرداندن محموله مهمی به کولخیس فرستاده می‌شود. او برای انجام ماموریتش باید گروهی از قهرمانان را گرد هم آورد که به نام آرگونات‌ها شناخته می‌شوند.

فیلم مینوتور – Minotaur

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم مینوتور - Minotaur

فیلم مینوتور یکی از فیلم های اساطیری یونان است که در ژانر ترسناک در سال 2006 تولید شد. این فیلم کاری از جاناتان انگلیش است و ستاره‌ای نظیر تام هاردی نقش اصلی آن را برعهده دارد. نام فیلم از موجودی در افسانه‌های یونانی گرفته شده است که در یک هزارتو نگهداری می‌شود. او توسط انسان‌هایی که از آتن قربانی می‌شوند، تغذیه می‌کند. در فیلم مینوتور شاهد حضور چنین موجودی هستیم و تام هاردی که نقش ثیو را برعهده دارد، وظیفه‌اش از بین بردن این موجود ترسناک است.

فیلم پرومتئوس – Prometheus

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم پرومتئوس - Prometheus

فیلم پرومتئوس یکی از متفاوت‌ترین و بهترین فیلم های تاریخی یونانی است. این فیلم به کارگردانی ریدلی اسکات در سال 2012 تولید شد و در ژانر ترسناک و علمی تخیلی قرار دارد. در فیلم پرومتئوس ستارگانی نظیر مایکل فسبندر و چارلیز ترونز به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم همچنین امتیاز 7 را در آی ام دی بی دریافت کرده که آن را در زمره بهترین‌ها قرار می‌دهد.

نام فیلم پرومتئوس از افسانه‌های یونانی گرفته شده است. پرومتئوس در یونان باستان، تایتانی بود که آتش را از خدایان دزدید و به انسان‌ها داد. این کار او خشم زئوس را برانگیخت؛ بنابراین پرومتئوس را به سنگی بست تا هر روز عقابی از او تغذیه کند. در این فیلم کاراکتری به نام دیوید را داریم که کتابی راجع به آدم و حوا می‌خواند. او در ادامه با شیطان پیوندی ایجاد می‌کند؛ چرا که معتقد است انسان‌ها باید آزاد باشند و تصمیماتشان برعهده خودشان باشد.

فیلم 300 – 300

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم 300

فیلم 300 یکی از فیلم های تاريخي یونانی است که جنجال زیادی میان ایرانیان ایجاد کرد. این فیلم نمایی بسیار وحشی از آریایی‌ها نشان داده که با خشم مردم‌مان مواجه شد. فیلم 300 کاری از زک اسنایدر است که در دو قسمت در سال‌های 2006 و 2014 تولید شد و قسمت اول آن توانست امتیاز 7.6 از آی ام دی بی را دریافت کند.

این فیلم نبرد ترموپیل را به تصویر می‌کشد که در آن ارتش 300 نفره اسپارتان‌ها در برابر ارتش 100 هزار نفره خشایارشا ایستادگی کردند و توانستند پیروز شوند. در فیلم 300 به طور اغراق‌آمیز به خوی قهرمانانه یونانی‌ها و اسپارتان‌ها پرداخته شده است و در مقابل آریایی‌ها افرادی وحشی نشان داده شده‌اند؛ این در حالی است که در فیلم هیچ اشاره‌ای به واقعیت‌های پیچیده فرهنگی و سیاسی میان ایران و یونان باستان نشده است.

فیلم آگورا – Agora

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم آگورا – Agora

فیلم آگورا کاری از کارگردان اسپانیایی آلخاندرو آمنابار است که در سال 2009 تولید شد. این فیلم که امتیاز 7.1 در آی ام دی بی را کسب کرده می‌تواند میان بهترین فیلم های تاریخی یونانی بنشیند. این فیلم یونانی به تاریخ یونان مربوط است که در آن الکساندریا توسط الکساندر کبیر کشف شد. این شهر به مرکز فرهنگی تبدیل شده است و سالانه از سرتاسر جهان دانشجویان رشته تاریخ را جذب می‌کند.

فیلم آگورا مثالی بارز از این موضوع است که چطور یونان باستان بخشی از فرهنگ مدرن امروزی را شکل داده است. در این فیلم به موضوعاتی همچون علم، فلسفه، سیاست و دین در یونان باستان پرداخته می‌شود. داستان فیلم آگورا راجع به فیلسوف و ریاضی‌دانی به نام هیپاتیاست که در دوران تشکیل الکساندریا زندگی می‌کرد. او شخصی است که باورهای سنتی آن زمان را به چالش کشیده و مردم اطرافش را به تفکر وامی‌دارد.

فیلم هرکول – Hercules

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم هرکول – Hercules

فیلم هرکول یکی از بهترین فیلم های تاریخی یونانی است و در سال 2014 به کارگردانی برت رتنر تولید شده است که آثار مشهوری را در کارنامه کاری خود دارد. در همین سال فیلم دیگری حول محور هرکول از استودیو لاینزگیت منتشر شد که در ادامه سراغ آن خواهیم رفت. این فیلم اساطیری یونان از روی رمان گرافیکی استیو مور به همین نام تولید شده است. نقش هرکول را دواین جانسون بازی کرده و از دلایلی است که فیلم هرکول مورد تحسین قرار گرفت.

فیلم هرکول با بودجه صد میلیون دلاری توانست فروشی بیش از 240 میلیون دلار داشته باشد. این فیلم امتیاز 6 در آی ام دی بی را دریافت کرده است که نسبت به فیلم های تاریخی یونانی امتیاز پایینی محسوب نمی‌شود. فیلم‌های بسیار زیادی داریم که به هرکول پرداخته‌اند که درواقع همان‌طور که پیش از این گفتیم، از روی هراکلس به وجود آمده است.

داستان فیلم هرکول راجع به نیمه خدایی به همین نام است که فرزند زئوس است. او افرادی را استخدام کرده تا ارتش تراکیه را پیش ببرند. قصد هرکول از این کار، ایستادن در برابر رزوس است که قصد دارد به تراکیه حمله کند.

فیلم خشم تایتان‌ها – Wrath of the Titans

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم هرکول – Hercules

فیلم خشم تایتان‌ها در سال 2012 به کارگردانی جاناتان لیبسمن در ژانر فانتزی و اکشن تولید شد. در این فیلم شاهد نقش‌آفرینی بازیگرانی همچون سم ورثینگتون، لیام نیسون و رالف فینس هستیم. در فیلم خشم تایتانها شاید به طور دقیق از داستان‌های اساطیر یونانی روایت نشده باشد؛ اما از آنها الهام گرفته است.

فیلم خشم تایتانها پیش‌درآمدی به فیلم نبرد تایتانهاست که خود یک فیلم باستانی یونانی به شمار می‌رود. در این فیلم بسیاری از شخصیت‌ها از روی یونان باستان گرفته شده و به‌عنوان مثال می‌توانیم حضور هیدز، زئوس و کرونوس را نام ببریم. همچنین از موجوداتی نظیر مینوتور و کیمرا در فیلم خشم تایتانها استفاده شده که همه به یونان باستان برمی‌گردند.

داستان فیلم خشم تایتانها حول محور مردی به نام پرسیوس می‌چرخد که مردی تنهاست و همراه پسرش هلیوس زندگی می‌کند. روزی پدر پرسیوس، زئوس، به دست عمو و پدربزرگش یعنی هیدز و کرونوس حبس می‌شود و پرسیوس باید وارد مسیری شود که انتهای آن به نجات پدرش می‌رسد.

فیلم آنتیگونه – Antigone

بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ بهترین فیلم های تاریخی یونانی ؛ فیلم آنتیگونه – Antigone

فیلم آنتیگونه یکی از مهم‌ترین و بهترین فیلم های یونان است که از روی تراژدی به همین نام اثر سوفوکلس تولید شده است. این فیلم کاری از سوفی دیرسپ است که در سال 2019 منتشر شد. پیش از این فیلم، چندین اقتباس دیگر از آنتیگونه سوفوکلس ساخته شده است؛ اما این نسخه مشهورترین آنها به شمار می‌رود. در فیلم آنتیگونه روایتی مدرن از یک تراژدی یونان باستان را داریم که تغییرات زیادی روی آن انجام شده است؛ اما همچنان اقتباسی مهم محسوب می‌شود.

داستان فیلم آنتیگونه حول محور زن جوانی با همین نام می‌چرخد. برادر آنتیگونه به جرم شورش علیه پادشاه و خیانت به او، دستگیر شده و به‌زودی قرار است اعدام شود. آنتیگونه تلاش دارد تا در مقابل قانون ایستاده و برادرش را نجات دهد.

فیلم تروآ – Troy

فیلم تروآ – Troy

فیلم تروآ نه‌تنها یکی از بهترین فیلم های تاریخی یونانی، بلکه جزو بهترین فیلم های اکشن و جنگی تاریخ به شمار می‌رود. این فیلم در سال 2004 به کارگردانی ولف گنگ پترسن تولید شد که توانست با فروشی بیش از 490 میلیون دلار، به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال تبدیل شود.

جنگ تروآ جزو جنگ‌هایی است که بسیاری از تاریخ‌دان‌ها معتقدند چنین جنگی وجود داشته و این داستان، ریشه‌هایی در واقعیت دارد. هرچند نمی‌توان افسانه یا واقعی بودن آن را با اطمینان تأیید یا رد کرد، اما گفته می‌شود شهر تروآ در واقعیت وجود داشته است؛ هرچند که مدرکی دال بر وجود آشیل و هلن وجود ندارد. داستان فیلم تروآ برگرفته از ایلیاد هومر است که جنگ بین پادشاهی تروآ و اسپارتان را به تصویر می‌کشد.

نقش اصلی فیلم تروآ را برد پیت، یکی از برترین بازیگران مرد جهان بازی می‌کند و بابت بازی خوب خود مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است. داستان فیلم هنگامی شروع می‌شود که شاهزاده‌ای از تروآ به ملاقات پادشاه اسپارتان می‌رود و عاشق همسر او، هلن می‌شود. این شاهزاده هلن را با خود به تروآ برمی‌گرداند. در این بین برادر پادشاه از خشم او استفاده کرده و با استفاده از ارتش شکست‌ناپذیرش تصمیم به نابودی تروآ می‌گیرد.

فیلم خدایان مصر – Gods of Egypt

فیلم خدایان مصر - Gods of Egypt

فیلم «Gods of Egypt» یکی از بهترین فیلم های خارجی در جهان به شمار می‌رود که آشنایی نسبی خوبی با آنها ایجاد می‌کند. این فیلم به کارگردانی الکس پرویاس است که ابتدای سال 2016 منتشر شد. در این فیلم سرنوشت چندین تن از خدایان مصر روایت می‌شود و خدایان برخلاف چیزی که در افسانه‌ها وجود دارد، میان مردم زندگی می‌کنند. بازیگران سرشناسی همچون نیکولای کاستر والدو، ستاره سریال بازی تاج و تخت و جرارد باتلر در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

البته باید خاطرنشان کنیم که فیلم خدایان مصر با فروش پایین آن، تبدیل به یک بمب باکس آفیس شد و همچنین 5 نامزدی تمشک طلایی را دریافت کرد. به طور کلی این فیلم شاید ارزش تماشای بالایی نداشته باشد اما می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند با افسانه‌های مصری و خدایان مصر آشنا شوند، گزینه خوبی باشد.

داستان هنگامی شروع می‌شود که ست، خدای تاریکی، به‌قصد ربودن تاج و تخت برادر خود اوسیریس را می‌کشد. پس از این اقدام او، امپراتوری دچار درگیری‌های زیادی می‌شود. در همین حین شخصی به نام بک به‌قصد رویارویی با ست، با خدای قدرتمندی به نام هوروس همدست می‌شود.

فیلم اسکندر – Alexander

فیلم اسکندر – Alexander

اگر به دنبال فیلم های تاریخی ایرانی هخامنشی هستید و می‌خواهید ببینید در آن زمان وضعیت به چه صورت بوده است، فیلم اسکندر گزینه خوبی برای شما به شمار می‌رود. این فیلم در سال 2004 به کارگردانی اولیور استون تولید شد و بر اساس کتاب اسکندر کبیر نوشته رابین لین فاکس است. در این فیلم بازیگران بزرگی از جمله آنتونی هاپکینز، آنجلینا جولی، کالین فارل و جرد لتو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان فیلم اسکندر حول محور اسکندر مقدونی می‌چرخد که در سن 32 سالگی توانست بزرگ‌ترین امپراتوری جهان یعنی هخامنشیان را شکست دهد. در این فیلم شاهد حضور مربی او یعنی ارسطو همچنین مادرش الیمپیاس در کنار اسکندر هستیم که مهارت‌های مختلفی را به او می‌آموزند. هرچند باید دید آیا اسکندر می‌تواند تخت پادشاهی خود را حفظ کند یا سقوطی در انتظار اوست؟

فیلم زن شگفت‌انگیز – Wonder Woman

فیلم زن شگفت‌انگیز – Wonder Woman

ممکن است از دیدن یکی از فیلم‌های دی سی در میان بهترین فیلم های تاریخی یونانی تعجب کنید؛ اما باید بدانید نقش اصلی فیلم، دیانا، از روی یکی از الهه‌های یونان باستان طراحی شده و در نتیجه فیلم واندر وومن یک فیلم اساطیری یونان محسوب می‌شود. این فیلم کاری از پتی جنکینز است که در سال 2017 منتشر شد. فیلم واندر وومن با فروشی بیش از 822 میلیون دلار توانست رکورد فروش فیلم با کارگردان زن را بشکند.

فیلم زن شگفت‌انگیز یکی از بهترین فیلم‌های دنیای دی سی به شمار می‌رود؛ اما سوال پیش میاید که ربط این فیلم به یونان باستان چیست؟ باید بگوییم نقش اصلی فیلم، همان الهه یونانی یعنی آرتمیس است و دیانا نام او به زبان رومی محسوب می‌شود. او همچنین سرپرستی گروهی از زنان جنگجو در افسانه‌های اساطیری را برعهده دارد که به آمازون‌ها معروف هستند. نقش دیانا بر عهده یکی از بهترین بازیگران زن جهان یعنی گل گدوت بوده که مورد تحسین افراد زیادی قرار گرفت.
فیلم زن شگفت‌انگیز با ملاقات دیانا با خلبانی شروع می‌شود که به او راجع به درگیری‌ها و جهان بیرون از جزیره دیانا اطلاع می‌دهد. دیانا متوجه می‌شود می‌تواند جلوی این خطرات را بگیرد؛ از این رو خانه خود را ترک کرده و در کنار سربازان می‌جنگد. او در همین حین سرشت واقعی خود را پیدا می‌کند.

فیلم نبرد تایتان‌ها – Clash of the Titans

فیلم نبرد تایتان‌ها – Clash of the Titans

فیلم نبرد تایتان‌ها محصول مشترک آمریکا و استرالیاست که توسط لوییس لتریر در سال 2010 منتشر شده است. این فیلم بازسازی فیلم دیگری با همین نام بود که در سال 1981 منتشر شد. فیلم نبرد با تایتان‌ها فروش خوبی در باکس آفیس را تجربه کرد؛ اما نظرات ضدونقیضی راجع به آن وجود دارد. ادامه این فیلم با نام فیلم خشم تایتان‌ها (Wrath of the Titans) حدود دو سال بعد منتشر شد و در صورت تمایل می‌توانید به تماشای آن بپردازید.

در این فیلم خدایان یونانی زیادی از جمله زئوس، هیدز، پوزیدون و دیگر خدایان حضور دارند؛ اما نقش اصلی آن نیمه خدایی به نام پرسئوس است. موسیقی فیلم جزو نقاط قوت آن به شمار می‌رود که توسط رامین جوادی ساخته شده است.

داستان فیلم نبرد تایتان‌ها راجع به پرسئوس، پسر زئوس است که نیمه خداست و باید خانواده‌اش را از دست هیدز نجات دهد. هیدز قصد دارد پادشاه خدایان را کنار بزند و زمین را نابود کند؛ اما پرسئوس با رهبری گروهی از جنگجویان اجازه این کار را به او نمی‌دهد.

در قسمت بعدی یعنی فیلم خشم تایتان‌ها، 10 سال از ماجراهای فیلم اول گذشته و پرسئوس زندگی آرامی دارد و همراه پسر جوانش زندگی می‌کند. اما حضور کرونوس، رهبر تایتان‌ها باعث بروز مشکلی میان المپ نشینان می‌شود. خدایان المپ نشین که حالا به‌خاطر وفادار نبودن انسان‌ها ضعیف شده‌اند، طعمه خوبی برای کرونوس هستند.

فیلم فناناپذیران – Immortals

فیلم فناناپذیران – Immortals

فیلم فناناپذیران کاری از تارسم سینگ، کارگردان اهل هند است که در سال 2011 منتشر شد. این فیلم تقریبا از همه جوانب به جز روایت داستان و شخصیت‌پردازی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

شخصیت‌های این فیلم از روی اسطوره‌های یونانی برگرفته شده‌اند؛ اما داستان فیلم ارتباط چندانی با افسانه‌های مذکور ندارد. در این فیلم شاهد حضور تسئوس، هرکول و دیگر خدایان یونان باستان هستیم که در قالب شخصیت‌هایی انسان‌گونه قرار دارند. همین شخصیت‌ها فیلم فناناپذیران را به یکی از فیلم های برتر تاریخی یونانی تبدیل می‌کند.

داستان فیلم با المپیانی شروع می‌شود که تایتان‌ها را زندانی کرده و در همین حین کمان اپیروس را گم کرده‌اند. حال پادشاه هایپریون تلاش دارد تا کمان را پیدا کند و تایتان‌ها را آزاد کند. در همان حال هایپریون متوجه می‌شود مردی به نام تسئوس قرار است او را به قتل برساند.

فیلم ایفیگنیا – Iphigenia

فیلم ایفیگنیا – Iphigenia

فیلم ایفیگنیا قدیمی‌ترین فیلم لیست بهترین فیلم های تاریخی یونانی است که در سال 1977 به کارگردانی مایکل کاکویانیس منتشر شد. این فیلم کاری از کشور یونان است که توانست در سال انتشار، موفق به کسب نامزدی جایزه اسکار در دسته بهترین فیلم خارجی زبان شود. ایفیگنیا سومین فیلم از سه‌گانه «تراژدی یونان» از کاکویانیس است که پس از فیلم‌های الکترا و زن تروآیی قرار می‌گیرد.

داستان فیلم به زمان جنگ تروآ برمی‌گردد. هنگامی که هلن، همسر پادشاه منلائوس به تروآ برده شده و برادر پادشاه قصد نابودی تروآ و برگرداندن هلن را دارد. داستان جایی شروع می‌شود که الهه آرتمیس به‌خاطر توهینی پادشاه آترئوس کرده است، غوغایی در دریا به پا کرده که مانع رسیدن نیروها به تروآ می‌شود.

فیلم اولین پادشاه: تولد پادشاهی – he First King: Birth of an Empire

فیلم اولین پادشاه: تولد پادشاهی - The First King: Birth of an Empire

فیلم اولین پادشاه، فیلمی ایتالیایی کاری از متیو رووره است که در سال 2019 اکران شد. جالب است بدانید برای تأثیرگذاری بیشتر فیلم و برای اینکه حس باستانی بودن را بیشتر القا کند، زبانی بر پایه لاتین قدیم مختص فیلم ایجاد شد. چرا این فیلم را میان بهترین فیلم های تاریخی یونانی و رومی آورده‌ایم؟ چون فیلم اولین پادشاه روایتی از افسانه رومولوس و رموس را بیان می‌کند که در آن، این دو برادر باعث کشف روم شدند.

همان‌طور که گفتیم فیلم راجع به دو برادر وفادار است که در طی یک براندازی باهم همراه می‌شوند. در طی این ماجرا، یکی از آنها بر تخت پادشاهی می‌نشیند و قدرت را به دست می‌گیرد. اما آیا این موضوع باعث به هم خوردن وفاداری این دو برادر و خیانت به یکدیگر می‌شود؟ باید پاسخ این سوال را در فیلم پیدا کنید.

فیلم ثور: عشق و آذرخش – Thor: Love and Thunder

فیلم ثور: عشق و آذرخش - Thor: Love and Thunder

فیلم «ثور: عشق و آذرخش» یکی از جدیدترین کارهای دنیای سینمایی مارول است که با اساطیر و خدایان یونان گره خورده و آن را تبدیل به یکی از بهترین فیلم های تاریخی یونانی می‌کند. این اثر کاری از تایکا وایتیتی است که خود به‌عنوان صداگذار شخصیت کورگ در فیلم حضور دارد. حضور تایکا وایتیتی در این فیلم، مهر تاییدی بر این موضوع می‌زند که ما با یک فیلم کمدی روبه‌رو هستیم.

این فیلم با بودجه‌ای 250 دلاری یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های تاریخ به شمار می‌رود که البته با فروشی بیش از 760 میلیون دلار همه هزینه آن جبران شد. در این فیلم شاهد حضور زئوس و پسرش، هراکلس یا هرکول هستیم که شاید نقش پررنگی نداشته باشند؛ اما به نظر میاید مارول نقشه‌ای برای این اسطوره‌های یونانی دارد. نقش زئوس را بازیگر محبوب، راسل کرو ایفا می‌کند و بازیگران اصلی فیلم شامل کریس همسوورث، کریستین بیل و ناتالی پورتمن می‌شوند.

برعکس باقی فیلم‌های ثور، در این فیلم او به دنبال آرامش است؛ اما این تصمیم او با حضور شخصی به نام گور به هم می‌خورد. گور شخصیتی است که قصد دارد تمام خدایان را از بین ببرد و نسل آنها را براندازد. ثور برای رویارویی با این جلاد، دوستانش از جمله والکری، کورگ و جین فاستر را جمع می‌کند.

نگاهی بر فیلم های تاریخی یونانی

بهترین فیلم های افسانه ای تاریخی به‌واسطه ترکیب عناصر خیالی و همچنین وقایع تاریخی واقعی، می‌توانند پدیده جذابی باشند که نمونه‌هایی از آن را در لیست دیدیم. تقریبا همه فیلم‌های معرفی شده یا کاملاً تخیلی هستند یا ترکیبی از تخیل و واقعیت هستند. کانسپت اساطیر یونانی، خدایان مصر و از این دسته موضوعات می‌توانند در داستان‌های دیگری مخلوط شوند و در نهایت اثری خوب برجای بماند.

آیا شما هم به فیلم‌های یونان باستان علاقه دارید؟ به نظر شما نام کدام فیلم میان بهترین فیلم های تاریخی یونانی خالی است؟ شما می‌توانید در انتهای صفحه نام بهترین فیلم های جهان در این زمینه را برای ما به اشتراک بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم مطالب دیگر ویدو از جمله بهترین فیلم های ترسناک، بهترین فیلم درام و بهترین سریال های خارجی را از دست ندهید.

سوالات متداول:

1. آیا اساطیر یونانی واقعی هستند؟

خیر. بیشتر آنها تخیلی هستند؛ اما گمان می‌رود برخی از افسانه‌های یونانی ریشه در تاریخ و واقعیت داشته باشند.

2. آیا ثور یک خدای یونانی است؟

خیر.

3. کدام خدایان یونانی در دنیای مارول حضور دارند؟

آپولو، آرس، آرتمیس، آتنا، هرا و هرمس در کمیک‌های مارول حضور دارند و زئوس هم در فیلم ثور: عشق و آذرخش حضور پیدا کرد.

4. کدام سریال نتفلیکس راجع به خدایان یونان است؟

سریال در دست ساختی به نام Kaos در برنامه کاری نتفلیکس وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا