بیوگرافی و تاریخچهموسیقی

بیوگرافی اعضای استری کیدز ؛ آشنایی با اعضای Stray Kids + آیدی اینستاگرام

استری کیدز (Stray Kids) گروه بااستعداد کره‌ای، متشکل از هشت عضو است که به‌عنوان پادشاهان نسل چهارم کیپاپ شناخته می‌شوند. این گروه فوق‌العاده موفق به جابه‌جایی رکوردهای بزرگی همچون بیشترین میزان پیش‌فروش آلبوم میان گروه‌های پسر کره‌ای شده‌اند.

مسئله‌ای که ارزش کار گروه استری کیدز را دوچندان و آنها را از بسیاری از گروه‌ها متمایز می‌کند این است که ساخت، تنظیم و نوشتن آهنگ‌هایشان برعهده خودشان است. پیشنهاد می‌کنیم اگر از طرف‌داران قدیمی کیپاپ نیستید، پیش از مطالعه ادامه مقاله سری به صفحه لیست اصطلاحات کیپاپی بزنید. در ادامه با ویدو همراه باشید تا سراغ بیوگرافی اعضای استری کیدز برویم و بیشتر با این گروه بااستعداد آشنا شویم.

آشنایی با اعضای استری کیدز

گروه استری کیدز در سال 2017 از طریق برنامه تلویزیونی تحت‌نظر کمپانی جی وای پی با 9 عضو شکل گرفت. این 9 عضو عبارت‌اند از بنگ چان، لی نو، چانگبین، هیونجین، هان، فلیکس، سونگمین، جونگین و ووجین است. ووجین حدود دو سال پس از تشکیل استری کیدز، به دلایلی که در ادامه شرح می‌دهیم از گروه رفت و هم‌اکنون استری کیدز 8نفره است. هریک از اعضا جایگاه ویژه‌ای در گروه دارند که در ادامه بیوگرافی اعضای استری کیدز، با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

بیوگرافی بنگ چان – Bang Chan

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی بنگ چان - Bang Chan

بنگ چان با نام کامل بنگ کریستوفر چان (Bang Christopher Chan) متولد سئول است؛ اما اصالتی استرالیایی دارد. او از خانواده‌ای 5نفره می‌آید و هم‌اکنون خواهر کوچک‌تر بنگ چان، هانا، کمپانی سرگرمی خود را تأسیس کرده و وارد دنیای خوانندگی شده است. او لیدر گروه استری کیدز و یکی از آهنگ‌سازان اصلی گروه است.

بنگ چان از 13 سالگی پس از قبولی در ادیشن جی وای پی که در استرالیا برگزار شده بود، وارد کمپانی جی وای پی شد. او به مدت هفت سال در کره جنوبی کارآموز بود تا اینکه در اواخر سال 2016 وارد گروه سه‌نفره‌ای به نام 3Racha شد که هم‌اکنون این گروه زیرمجموعه استری کیدز قرار دارد و آهنگ‌سازی برعهده آنهاست. در نهایت در سال 2017 به‌عنوان یکی از اعضای گروه استری کیدز رسما شروع به کار کرد.

بیوگرافی لی نو – Lee Know

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی لی نو - Lee Know

لی نو (Lee Know) با نام اصلی لی مین هو (Lee Min Ho) متولد شهر گیمپو در کره جنوبی است. او چند ماه پیش از شروع برنامه استری کیدز، وارد کمپانی جی وای پی شد و در نهایت توانست به‌عنوان یکی از اعضای استری کیدز شروع به کار کند. جایگاه لی نو در استری کیدز، رقصنده اصلی گروه، ووکالیست و رپر است. او به علاقه‌اش نسبت به گربه‌ها شهرت دارد و خود سه گربه به نام سونی، دونگی و دوری دارد که میان طرف‌داران محبوب هستند.

بیوگرافی چانگبین – Seo Changbin

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی چانگبین - Seo Changbin

سو چانگبین (Seo Chang Bin) متولد شهر یونگین کره جنوبی، یکی دیگر از اعضای بااستعداد گروه استری کیدز است. او پس از اجرای موزیکال در دوران مدرسه‌اش، متوجه شد به موسیقی و خوانندگی علاقه دارد. چانگبین در 16 سالگی شروع به ساخت موسیقی کرد و در همان سال در کمپانی جی وای پی به‌عنوان کارآموز قبول شد.

او کمی بعد به گروه سه‌نفره 3 راچا پیوست و در نهایت وارد گروه استری کیدز شد. چانگبین یکی از آهنگ‌سازان اصلی گروه است و جایگاه رپر اصلی را دارد. او همچنین میان دیگر خواننده‌های کی پاپ محبوبیت زیادی دارد و از دوستان صمیمی وویونگ ایتیز و یونجون تی اکس تی است. از چانگبین به‌عنوان یکی از بهترین و سریع‌ترین رپرهای کره‌ای یاد می‌شود.

بیوگرافی هیونجین – Hwang Hyun Jin

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی هیونجین - Hwang Hyun Jin

هوانگ هیونجین (Hwang Hyun Jin) متولد شهر سئول در کره جنوبی، یکی از محبوب‌ترین اعضای گروه است. او جایگاه رقصنده اصلی، رپر و ویژوال گروه را برعهده دارد. هیونجین هنگامی که همراه مادرش در حال خرید بود، توسط کارکنان کمپانی جی وای پی کشف استعداد شد و به‌عنوان کارآموز شروع به کار کرد.

او حدود دو سال بعد، به‌عنوان یکی از اعضای گروه استری کیدز دبیو کرد. هیونجین با وجود اینکه تجربه خاصی در زمینه خوانندگی نداشت، با تلاش‌های بسیار توانست پیشرفت کند و هم‌اکنون یکی از بهترین‌ها در کی پاپ شناخته می‌شود. هیونجین یکی از سفیران جهانی برند ورساچه است و اولین سفیر کره‌ای این برند محسوب می‌شود.

بیوگرافی هان – Han Ji Sung

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی هان - Han Ji Sung

هان جی سونگ (Han Ji Sung) با نام هنری هان، متولد شهر اینچئون کره جنوبی است. او پیش از حضور در گروه استری کیدز حدودا سه سال کارآموز جی وای پی بود. هان از نوجوانی به رپ علاقه‌مند بود و مدتی را در کشور مالزی زندگی می‌کرده است. او هم‌اکنون یکی از اعضای 3 راچا و از آهنگ‌سازان اصلی گروه است.

جالب است بدانید هان به‌عنوان آس (Ace) کی پاپ شناخته می‌شود؛ چرا که در زمینه‌های مختلف از جمله خوانندگی، رپ، آهنگ‌سازی، رقص و ترانه‌نویسی استعداد فوق‌العاده‌ای دارد. او با اینکه رپر اصلی گروه است، بارها همه را با قدرت خوانندگی خود شگفت‌زده کرده است.

بیوگرافی فلیکس – Lee Felix

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی فلیکس - Lee Felix

لی یونگ بوک (Lee Yong Bok) یا لی فلیکس (Lee Felix) یکی دیگر از محبوب‌ترین اعضای استری کیدز است که با صدای بم و خاصش شناخته می‌شود. او متولد شهر سیدنی استرالیاست و دو خواهر دارد. فلیکس در سال 2016 از طریق کارکنان جی وای پی دعوت به حضور در ادیشن می‌شود و پس از قبولی در آن به کره جنوبی می‌رود.

او پیش از پیوستن به گروه استری کیدز، نزدیک به یک سال کارآموز کمپانی بود. فلیکس یکی از رقصنده‌ها و رپرهای اصلی گروه است و در سال 2020 با رپ مشهور خود در آهنگ «God’s Menu» به شهرت فوق‌العاده‌ای دست یافت.

بیوگرافی سونگمین – Kim Seung Min

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی سونگمین - Kim Seung Min

کیم سونگمین (Kim Seung Min) خواننده اصلی استری کیدز و متولد سئول است. او از کودکی آرزو داشت بازیکن بیسبال شود؛ اما هنگامی که در یک جشنواره موسیقی مقام آورد، هدف او تغییر کرد. سونگمین کم کم متوجه علاقه وافرش به موسیقی شد و در سال 2017 به کمپانی جی وای پی پیوست. او طرف‌دار گروه دی سیکس است و در مسیر حرفه‌ای خود از آنها الهام گرفته است.

بیوگرافی آی ان – Yang Jeong In

آشنایی با اعضای استری کیدز ؛ بیوگرافی آی ان - Yang Jeong In

یانگ جونگین (Yang Jeong In) ملقب به آی ان (I.N.)، متولد بوسان کره جنوبی است. او از خواننده‌های اصلی گروه و مکنه استری کیدز است. جونگین در کودکی مدل کودکان بوده و توانایی خواندن تروت، سبکی از موسیقی کره‌ای دارد. او دو برادر بزرگ‌تر و کوچک‌تر از خود دارد و از دوستان صمیمی بومگیو تی اکس تی است.

سن اعضای استری کیدز 2024

سن اعضای استری کیدز ۲۰۲۳

میانگین سال تولد اعضای استری کیدز از 1997 تا 2001 است. جالب است بدانید تفاوت سنی هان و فلیکس یک روز است و به‌عنوان دوقلوهای استری کیدز شناخته می‌شوند. در این بخش از مقاله بیوگرافی اعضای استری کیدز، به ترتیب سن و تاریخ اعضا را از بزرگ به کوچک قید می‌کنیم:

 • بنگ چان متولد 3 اکتبر 1997: 27 سال
 • لی نو متولد 25 اکتبر 1998: 26 سال
 • چانگبین متولد 11 آگوست 1999: 25 سال
 • هیونجین متولد 20 مارس 2000: 24 سال
 • هان متولد 14 سپتامبر 2000: 24 سال
 • فلیکس متولد 15 سپتامبر 2000: 24 سال
 • سونگمین متولد 22 سپتامبر 2000: 24 سال
 • آی ان متولد 8 فوریه 2001: 23 سال

قد اعضای استری کیدز – Stray Kids

مقوله قد یکی از مباحث بانمکی است که خود استری کیدز و طرف‌دارهایشان با آن شوخی می‌کنند. میانگین قد استری کیدز جزو قدهای کوتاه محسوب می‌شود. در ادامه به ترتیب بلند به کوتاه قد اعضای استری کیدز را می‌بینیم:

 • قد هیونجین: 179 سانتی‌متر
 • قد سونگمین: 178 سانتی‌متر
 • قد لی نو: 172 سانتی‌متر
 • قد آی ان: 172 سانتی‌متر
 • قد فلیکس: 171 سانتی‌متر
 • قد بنگ چان: 171 سانتی‌متر
 • قد هان: 169 سانتی‌متر
 • قد چانگبین: 167 سانتی‌متر

دختر مورد علاقه استری کیدزدختر مورد علاقه استری کیدز

منبع دقیقی برای تایپ ایدئال اعضای استری کیدز وجود ندارد؛ اما سراغ تایپ‌هایی میرویم که در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌چرخند:

 • دختر موردعلاقه بنگ چان: دختری که شخصیتی مادرانه داشته باشد، با او مهربان باشد، بتواند به‌خوبی غذا بپزد و با اطرافیانش با احترام رفتار کند.
 • دختر موردعلاقه لی نو: شخصی که شبیه به خود او باشد، علایق مشابه داشته باشد، به رقصیدن علاقه‌مند باشد، پایه شوخی باشد و موهای بلندی داشته باشد.
 • دختر موردعلاقه چانگبین: دختری جذاب باشد، سلیقه مشابهی به او داشته باشد، از خندیدن نپرهیزد، با او به‌خوبی برخورد کند و به دیگران در هر شرایطی کمک کند.
 • دختر موردعلاقه هیونجین: شخصی که جذاب باشد، نسبت به زندگی پرانگیزه باشد، با او به‌خوبی برخورد کند، عشقش را بروز بدهد و از بیان احساسات و ایده‌هایش نترسد و کمی خجالتی باشد.
 • دختر موردعلاقه هان: دختری که مستقل و سخت‌کوش باشد و از موسیقی او لذت ببرد.
 • دختر موردعلاقه فلیکس: شخصی که کمی خجالتی باشد، پایه بیرون رفتن باشد، جذابیت زیاد و قلب بزرگی داشته باشد.
 • دختر موردعلاقه سونگمین: دختری که با او به‌خوبی برخورد کند، روح ماجراجویی داشته باشد، از تجربه چیزهای جدید نترسد و شخصیتی خجالتی و مهربان داشته باشد.
 • دختر موردعلاقه آی ان: شخصی که قلب معصومی داشته باشد، شخصیت بامزه و شادی داشته باشد و او را در کارهایش ساپورت کند.

چرا ووجین استری کیدز را ترک کرد؟

حدود دو سال پس از تشکیل گروه استری کیدز، در سال 2019 خبر رفتن ووجین از گروه پخش شد. کمی بعد کمپانی جی وای پی طی بیانیه‌ای تأیید کرد که ووجین به دلایل شخصی گروه را ترک می‌کند. در آن زمان طرف‌داران گروه از رفتن ووجین ناراحت بودند؛ اما حدود یک سال بعد خبر آزار جنسی او پخش شد و همه را شوکه کرد. ووجین این شایعه را طی بیانیه‌ای رد کرد و به دنبال آن به تبلیغ آلبوم سولوی خود پرداخت.

این عمل با واکنش شدید طرف‌داران روبه‌رو شد و در آن زمان افراد زیادی عکس‌های او را از آلبوم و دیگر لوازم سابق گروه استری کیدز خط زدند. کیم ووجین هم‌اکنون به‌عنوان خواننده‌ای سولو فعالیت می‌کند و هیچ ارتباطی با گروه استری کیدز ندارد.

حذف فلیکس از استری کیدز

گروه استری کیدز طی برنامه‌ای با همین نام شکل گرفت. در این برنامه 9 کارآموز باید با یکدیگر چالش‌هایی را پشت سر می‌گذاشتند تا در نهایت موفق شوند به‌عنوان گروهی در جی وای پی شروع به فعالیت کنند. در اواسط این برنامه، لی نو نتوانست نظر جی وای پی، رئیس کمپانی را جلب کند و از گروه حذف شد.

پیش از این در بیوگرافی اعضای استری کیدز گفتیم که فلیکس اصالتا استرالیایی است. به دنبال لی نو، فلیکس که مدت کوتاهی بود به کره آمده و تسلط خوبی به زبان کره‌ای نداشت، نمی‌توانست به‌خوبی کلمات را ادا کند و او نیز از گروه حذف شد. در نهایت در قسمت نهایی برنامه به آنها شانس دیگری داده شد و این بار لی نو و فلیکس توانستند نظر جی وای پی را جلب کرده و در نهایت در گروه دبیو کنند. این دو هم‌اکنون از پرطرف‌دارترین اعضای گروه هستند.

اینستاگرام اعضای استری کیدزاینستاگرام اعضای استری کیدز

اعضای گروه استری کیدز تا سال 2023 در اکانت رسمی گروه فعالیت می‌کردند؛ اما به‌تازگی اکانت‌های شخصی خود را افتتاح کرده‌اند. به‌جز لی نو و هان، باقی اعضای هم‌اکنون دارای اکانت اینستاگرام هستند که در ادامه می‌بینیم:

 • اینستاگرام گروه استری کیدز: realstraykids
 • اینستاگرام بنگ چان: gnabnahc
 • اینستاگرام چانگبین: jutdwae
 • اینستاگرام هیونجین: hynjinnnn
 • اینستاگرام فلیکس: yong.lixx
 • اینستاگرام سونگمین: miniverse .___
 • اینستاگرام آی ان: i.2.n.8

اعضای بوی بند استری کیدز را بیشتر بشناسید

مدت زیادی است که کی پاپ به شهرتی جهانی دست یافته و حالا گروه استری کیدز با سبک منحصربه‌فرد خود موفق به کسب جایگاه ویژه‌ای در کیپاپ شده‌اند. این گروه محبوب هم‌اکنون یکی از صدرنشینان میان بهترین گروه های کیپاپ است و پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک، رکوردهای بیشتری را از آن خود کند. آیا شما هم از طرف‌داران گروه استری کیدز هستید؟ آهنگ موردعلاقه شما از این گروه کدام است؟ حالا که به انتهای بیوگرافی اعضای استری کیدز رسیده‌اید، با اعضا آشنا شدید؟

سؤالات متداول:

1. دلیل محبوبیت استری کیدز چیست؟

این گروه سبک منحصربه‌فرد خود را دارد و همه آهنگ‌هایشان برعهده خود اعضای گروه است.

2. معروف‌ترین عضو استری کیدز کیست؟

فلیکس و هیونجین از محبوب‌ترین اعضای استری کیدز هستند.

3. به طرف‌داران استری کیدز چه می‌گویند؟

نام فندوم این گروه استی (Stay) است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا