بیوگرافی و تاریخچهموسیقی

بهترین گروه های کیپاپ دنیا (اولین و قدیمی ترین گروه K-pop)

اگر اهل موسیقی و رقص‌های خاص کره‌ای هستید، شناختن بهترین گروه های کیپاپ دنیا برای شما جذابیت زیادی خواهد داشت.البته نمی‌توان گفت که در نهایت بهترین گروه های کیپاپ دنیا کدام است، اما ما سعی می‌کنیم رده‌بندی را بر اساس جوایزی که دریافت کرده‌اند مرور کرده و همین‌طور در لیست معرفی و رده‌بندی بهترین گروه های موسیقی پاپ کره‌ای، به برجسته‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم داشت. ازآنجایی‌که محبوبیت کی پاپ در سراسر جهان رو به افزایش است، آهنگ‌ها و گروه های زیادی برای سال‌های آینده وجود خواهند داشت. تعداد بالای گروه ها دلیلی شد که ما در ویدو  بهترین گروه های K-pop تمام دوران را ایجاد کردیم.

گروه های مختلط کیپاپ نیز چند سالی است که سروصدای زیادی در دنیای موسیقی به پا کرده‌اند چراکه بخش مهمی از جامعه هنرمندان و طرفداران نوجوان و جوان پایین‌تر از 30 سال هستند. از طرفی موضوع مهم در مورد لیست بهترین گروه های کیپاپ جهان، حضور مستمر و همیشگی آن‌ها در عرصه‌های بین‌المللی است. پیش‌ازاین در مورد بهترین بازیگران کره ای یک مقاله تمام‌وکمال در اختیار شما قرار دادیم و حالا نوبت به معرفی بهترین گروه های پاپ کره‌ای عصر نو است.

گروه بی تی اس – BTS

گروه بی تی اس - BTS

فرهنگ کره جنوبی برای بسیاری از ایرانی ها جذابیت زیادی دارد؛ یک موضوع مهم در مورد آن‌ها، موسیقی پاپ قدرتمند و در سطح بین الملل است. بیوگرافی گروه بی تی اس همیشه یکی از جذاب ترین تیترها برای علاقه‌مندان به موسیقی پاپ کره است. اسم فندوم های کیپاپ بی تی اس، بی تی اس آرمی است.

مگر می‌شود در مورد بهترین گروه های کیپاپ دنیا و گروه های کیپاپ پسرانه برتر و موفق اشاره کرد اما نامی از بی تی اس نبرد. به‌جرئت، آن‌ها مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین خوانندگان کی پاپ در دنیا هستند. این گروه کره‌ای توانسته تاکنون جوایز زیادی را دریافت کرده و همواره با آثار درخشان خود در چارت‌های معتبر و لیبل‌های برتر حضور داشتند.

بدون صحبت در مورد گروه BTS هیچ صحبتی در مورد K-pop وجود ندارد. این گروه که در سال 2013 تشکیل شد، با نام اصلی Bangtan Boys – از آن زمان تاکنون قوی بوده است. آنها رکوردی چشمگیر دارند که شامل پنج آهنگ پیاپی شماره یک است و اولین گروه کره‌ای هستند که در جوایز موسیقی آمریکا اجراء می‌کنند.

جیمین (Jimin) یکی از قدیمی‌ترین‌ها، جِی هوپ (J hope) جانگ‌کوک (Jangkook) شوگا (Suga) وی (V) جین (Jin) و آراِم (RM) از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین گروه‌هایی هستند که در حال حاضر در بی تی اس حضور فعال دارند.

گروه بلک پینک – BLACKPINK

پرطرفدارترین گروه های کیپاپ در جهان: بلک پینک - BLACKPINK

گروه های کیپاپ دخترانه هم طرفداران خاص خود را دارند و البته همیشه در عرصه‌های بین‌المللی و موسیقی نیز قدرتمند عمل کرده‌اند. یکی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها به نام بلک پینک شناخته می‌شود که همیشه روی صحنه حضور داشته و در دسته‌بندی بهترین گروه های کیپاپ دنیا قرار می‌گیرد. این خوانندگان در اینستاگرام، تیک تاک و یوتیوب دنبال‌کنندگان زیادی دارند و بخش مهمی از جامعه اجتماعی مردم کره جنوبی را در سراسر جهان تشکیل می‌دهند. گروه بلک پینک یکی از شناخته‌شده‌ترین‌ها در کره است و بیوگرافی گروه بلک پینک نیز از جذاب‌ترین بیوگرافی‌ها می‌تواند باشد.

BLACKPINK برترین گروه دخترانه کی پاپ در جهان است. به نظر می‌رسد که ما این گروه چهارگانه را همه‌جا می‌بینیم؛ از اجرای برنامه Coachella 2019 گرفته تا تبلیغات برای Mac Cosmetics و حتی یک مستند نتفلیکس. تماماً افتخاراتی است که این خوانندگان توانسته‌اند در طول مدت‌زمان فعالیت خود به دست آورند. جیسو، لیسا، جنی و رزی اصلی‌ترین اعضای این گروه هستند. البته همیشه در کنار پرطرفدارترین گروه های کیپاپ در جهان، عوامل پشت‌صحنه، آهنگ‌سازان و تنظیم‌کنندگان موسیقی نیز نقش مهمی دارند.

آن‌ها با افتخار رکوردی را به‌عنوان پرفروش‌ترین گروه دختر کره‌ای در تمام دوران و اولین گروه کی پاپ که بیش از یک میلیارد بازدید در یوتیوب به دست آورده‌اند، دارند. دومین آلبوم آنها، 2021 Born Pink، در جدول 200 برتر بیلبورد به رتبه یک رسید.

 گروه اکسو – EXO

 اکسو - EXO

یکی دیگر از گروه های k pop که موفقیت زیادی را در زمینه موسیقی، مد و فشن به دست آورده است، به نام اکسو شناخته می‌شود. این گروه کی پاپ واقعاً ترکیب ژانرهای موسیقی را به سطح بعدی رسانده است و همه چیز را از ریف‌های راک گرفته تا ضربات آهنگ هیپ‌هاپ و استایل‌های آواز R&B را در خود جای‌داده است.

در واقع این سطح از چگالی موسیقی تنها در این گروه دیده می‌شود و به همین علت است که در طول چند سال اخیر، موسیقی آنها به‌قدری در سراسر جهان شناخته شده است که این گروه برای اجرای بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ 2018 دعوت شد. آن‌ها را می‌توان یکی از سبک‌ساز ترین، برترین و کامل‌ترین گروه‌هایی دانست که از لحاظ موسیقی در بین بهترین گروه های کیپاپ دنیا، حرف‌های زیادی را برای گفتن دارند.

البته سبک و چیزی که از آن‌ها منتشر می‌شود با فضای کی پاپ کمی فرق دارد. در واقع استفاده از ارکان آر اند بی یکی از مهم‌ترین خصیصه‌هایی است که در مورد اکسو، به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین گروه های کیپاپ در جهان می‌توان به آن اشاره کرد.

EXO برای اجرا و نوشتن موسیقی نه‌تنها به زبان‌های کره‌ای، بلکه ماندارین و ژاپنی نیز شناخته شده است. اعضا در گروه‌های فرعی قرار می‌گیرند، یا EXO-M (برای کسانی که به زبان ماندارین می‌خوانند) یا EXO-K (برای کسانی که به زبان کره‌ای آواز می‌خوانند). اسم فندوم های کیپاپ اکسو نیز اکسوال است.

گروه توایس – TWICE

پرطرف‌دارترین گروه های کیپاپ در جهان: توایس - TWICE

گروه دختر کی پاپ، TWICE، اغلب به دلایل خوبی به‌عنوان “سویت هارت کی پاپ” شناخته می‌شود. این گروه 9 نفره به‌خاطر ترکیبی پرانرژی از سبک‌های موسیقی و حس شیرین «آدامس‌های حباب‌دار» آن‌ها از مد شناخته می‌شود.

یک نکته جالب در مورد این گروه، حضور ترکیب از چند ملیت خواهد بود. تایوان، ژاپن و کره جنوبی در واقع ملیت تشکیل‌دهنده اعضای این گروه موسیقی است؛ آن‌ها نیز به دلیل فعالیت حرفه‌ای خود توانسته‌اند موفقیت‌های بزرگ و مهمی را به‌عنوان یکی از بهترین گروه های کیپاپ دنیا به دست آورند.

امروزه حتی در سریال های کره ای نیز ایفای نقش این کاراکترها به‌عنوان بازیگر و یا خواننده موسیقی متن دیده می‌شود.

گروه تی اکس تی – TOMORROW X TOGETHER

تی اکس تی - TOMORROW X TOGETHER

گروه های نسل چهارم کیپاپ نیز نقش کلیدی در موفقیت این سبک در دنیا دارند و شامل دامنه متعددی از سبک‌های موسیقی خواهند بود. یکی از معروف‌ترین آن‌ها، با نام تی اکس تی شناخته می‌شود و فعالیت آن‌ها از سال 2018 میلادی توسط کمپانی هایب شروع شده و آن‌ها اولین گروه پسرانه بودند که توانستند شش سال بعد از بی تی اس، فعالیت خود را آغاز کنند.

مسئله مهمی که در مورد این گروه توجه‌ها را جلب می‌کند، اولین آلبوم موسیقی است که منتشر کردند؛ The Dream Chapter: Star خیلی زود توانست توسط یکی از بهترین گروه های K-pop سروصدای زیادی را در دنیا به پا کرده و در چارت جهانی رتبه اول را دریافت کند. این آلبوم به‌عنوان یکی از موفق‌ترین آثار تاریخ موسیقی کیپاپ نیز شناخته شد. آن‌ها به شکل ویژه‌ای، با موزیک کرون توانستند در سراسر دنیا معروف و محبوب شوند و سپس به دومین و سریع‌ترین گروه کیپاپ که عناوین زیادی را در چارت به دست آورده‌اند تبدیل شدند.

گروه مخمل قرمز – Red Velvet

پرطرفدارترین و بهترین گروه های کیپاپ دنیا: مخمل قرمز - Red Velvet

Red Velvet یا همان گروه محبوب رد ولولت تحت مدیریت SM Entertainment اولین تک آهنگ خود را با نام “Happiness” منتشر کرد که طرفدارانی را برای آنها جذب کرد که عاشق کاراکترهای جذاب و حس مد روزشان بودند. یکی از پرطرف‌دارترین موزیک‌های آن‌ها به نام بد بوی توانست خیلی زود بین علاقه‌مندان به دنیای موسیقی پاپ، طرف‌داران زیادی را برای خودش دست‌وپا کند.

مقوله مهم در مورد این گروه موسیقی این است که موفقیت‌های بین‌المللی زیادی دارند و از فعالیت 2014 میلادی تاکنون، در بیش از 50 موزیک شو حضور داشته و توانسته‌اند 50 جایزه اساسی و کلیدی را دریافت کنند.

این گروه ترکیبی از ژانرهای موسیقی خود را به‌عنوان الهام‌بخش نام می‌آورد و می‌گوید که آنها با موسیقی قرمز (هیپ‌هاپ، فانک و الکترونیک) و مخملی آزمایش می‌کنند که ژانرهای جاز و تصنیف روان‌تر را در خود جای‌داده است. گروه شناخته شده است که چندین بار وقفه داشته است، اما بازگشتی نیز داشته است.

استفاده از سبک هیپ‌هاپ باعث شده است که حتی آن‌ها در خارج از کره جنوبی نیز موردتوجه قرار بگیرند اما مسئله مهمی که باید در مورد این گروه موسیقی بدانید این است که آن‌ها در سال 2017 میلادی توانستند جایزه بهترین آلبوم کی پاپ را کسب کنند. این آلبوم از بین 729 عنوان به این جایگاه دست‌یافت.

گروه موسیقی کره‌ای SuperM

گروه موسیقی کره‌ای SuperM

SuperM در واقع یک سوپر گروه است. هفت عضو این گروه قدرتمند کی پاپ، همه اعضای قبلی گروه‌های کره‌ای موردعلاقه طرفداران، از جمله EXO، NCT127، و SHINee هستند.

کره جنوبی به‌جرئت یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین خواستگاه‌های موسیقی در دنیا شناخته می‌شود؛ آن‌ها توانسته‌اند این سبک از موسیقی را به سراسر دنیا شناسانده و محبوبیت ویژه‌ای را نیز برای خودشان دست‌وپا کنند. مقوله مهم در مورد این سبک موسیقی این است که همیشه بین عموم مردم، محبوبیت خود را حفظ کرده و تاکنون توانسته‌اند بارها در بین بیلبوردهای مرجع موسیقی قرار بگیرند.

اگرچه آنها یکی از اعضای جدیدتر صحنه هستند، اما بدون شک آینده درخشانی در پیش دارند. SuperM اولین هنرمندان آسیایی است که با اولین آهنگ، رتبه اول را در جدول ۱۰۰ برتر بیلبورد ایالات متحده کسب کرده است.

گروه سونتین – Seventeen

پرطرفدارترین گروه های کیپاپ در جهان: سونتین - Seventeen 

همیشه گروه های پرتعداد کی پاپ، در دنیا معروف هستند و در مورد این که آن‌ها چگونه با هم هماهنگ می‌شوند، سؤالات زیادی در ذهن جامعه موسیقی ایجاد می‌شود اما به‌هرحال در مقاله بررسی و معرفی بهترین گروه های کیپاپ دنیا، در مورد یکی از برجسته‌ترین آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

13 عضو Seventeen آنها را به یکی از بزرگ‌ترین گروه های کی پاپ تبدیل کرده است. هر یک از اعضای آن به یک «تیم گروه» اعم از هیپ‌هاپ، آواز ملحق شده و فقط آن آهنگ‌ها یا رقص‌ها را اجرا می‌کنند، اگرچه کل گروه با شماره‌های مختلف روی صحنه ظاهر می‌شود؛ اما هماهنگی بین آن‌ها یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین مقوله‌هایی است که توجه آن دنیا را به آن‌ها جلب کرده است.

Seventeen علاوه بر آهنگ‌های کره‌ای خود، دو تک آهنگ ژاپنی نیز منتشر کرده است. EP آنها به‌عنوان یک اثر برجسته و شاخص، 17 قیراط، رکورد طولانی‌ترین آلبوم کی پاپ ایالات متحده در سال 2015 را در اختیار دارد.

گروه دراکن تایگر – Drunken Tiger

گروه کره ای پاپ Drunken Tiger

در معرفی یکی دیگر از بهترین گروه های K-pop، در مورد نام‌آشناترین آن‌ها صحبت خواهیم کرد که البته فعالیت ابتدایی آن‌ها به سال‌ها قبل بازمی‌گردد. Drunken Tiger در سال 1999 تشکیل شد و به طور گسترده به‌عنوان گروه اصلی هیپ‌هاپ کره‌ای و یکی از دلایل اصلی انفجار هیپ‌هاپ در کشور خود شناخته می‌شود.

اگرچه زندگی حرفه‌ای آنها بدون بحث نبوده است، این گروه همچنان با آهنگ‌های رپ گاهی صریح خود در صدر جدول قرار دارند. اعضای گروه از آن زمان بر روی چندین پروژه انفرادی کار کردند، اما همچنان به ساخت موسیقی با عنوان ببر مست ادامه دادند.

موضوع مهم در مورد این سبک از موسیقی این است که حرف‌های بیشتری را برای گفتن دارد و استفاده از آلبوم‌ها و تک آهنگ‌های هیپ‌هاپ، سبب می‌شود که به شکل ویژه‌تری موردتوجه قرار بگیرند. اگر شما هم می‌خواهید ترکیبی از کی پاپ و موسیقی رپ را ببینید، این گروه می‌تواند توجه شما را به خودش جلب کند. علاوه بر توضیحات مذکور، باید بدانید که آن‌ها در کنسرت‌های خود نیز به صریح خوانی معروف هستند؛ البته این موضوع در مورد فرهنگ کشور کره جنوبی حساسیت‌های زیادی را به بار آورده است.

گروه کی پاپ بیگ بنگ – BIGBANG

گروه کی پاپ بیگ بنگ - BIGBANG

این یک مجموعه تلویزیونی کره‌ای، مستند BIGBANG در سال 2006 بود که این پنج‌نفره R&B را به مخاطبان ارائه کرد. با وجود یک سری رسوایی‌هایی که در سال 2019 گروه را تکان داد و منجر به بازنشستگی یکی از اعضای آن شد، این گروه همچنان یکی از محبوب‌ترین گروه های پسرانه جهان است.

این گروه که در سال 2006 تشکیل شد، در اواخر دهه 2010 کمتر فعالیت داشته و طرف‌داران از شنیدن اجرای “بازگشت” که از قبل در اینستاگرام اطلاع‌رسانی شده بود، برای Coachella در سال 2020 هیجان‌زده شدند، اما متأسفانه جشنواره به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد. با سرعتی که محبوبیت گروه همچنان در حال افزایش است، شکی نیست که آنها به‌زودی برای جشنواره دیگری دعوت خواهند شد و به‌عنوان خواننده روی صحنه خواهند رفت.

گروه ان تی سی – NCT 127

پرطرفدارترین گروه های کیپاپ در جهان: ان تی سی - NCT 127

گروه های نسل چهارم کیپاپ پرتعداد هستند و این به دلیل موفقیت این موسیقی در بدنه فرهنگ کره جنوبی و یا حتی کشورهای دیگر است؛ اگر شما هم به موسیقی‌های به‌روزتر و خاص‌تر علاقه دارید؛ گروه دیگری می‌توانند توجه شما را جلب کنند. با ده عضو قوی، NCT 127 (که به‌خاطر مختصات شهر اصلی آنها سئول، نام‌گذاری شده است) ادعا می‌کند که یکی از فداکارترین پایگاه‌های طرف‌داران در دنیای کی پاپ است. میلیون‌ها فالوور اینستاگرام با هر حرکت آنها چه در دنیای موسیقی و چه فشن و مد همراه هستند.

NCT 127 زیرمجموعه‌ای از گروه بزرگ‌تر کره‌ای پسرانه SM Entertainment است و عنوان بهترین گروه جدید را توسط تعدادی از جوایز کره جنوبی در سال 2016 دریافت کرد.

گروه مانستا ایکس – MONSTA X

 گروه محبوب مانستا ایکس - MONSTA X

گروه هفت‌نفره پسرانه کیپاپ، MONSTA X، با اجرای آهنگ‌های انگلیسی‌زبان، از جمله آهنگ برتر، “Who Do U Love?” نامی درخشان برای خود دست‌وپا کرده است. پس از اولین حضور در سال 2015، این گروه در سال 2017 یک آلبوم استودیویی منتشر کرد و از آن زمان تاکنون چهار تک آهنگ ژاپنی طلایی و هشت تک آهنگ کره‌ای طلایی تأیید شده داشته است.

چندین نفر از اعضای MONSTA X به بازیگری ابراز علاقه کرده‌اند و چهار نفر از اعضای آن قرار است در درام‌های K 2022 ظاهر شوند. این مقوله باعث شده است که در تمام کره جنوبی، خوانندگان بیشتری نیز وارد عرصه بازیگری شوند و روزبه‌روز، جامعه موسیقی به سمتی می‌رود که پس از کسب یک سری امتیازات مادی و همین‌طور حضور معنوی، به سمت حرفه بازیگری کشیده می‌شوند.

گروه گاتسون – GOT7

موفق ترین و بهترین گروه های کیپاپ دنیا: گروه گاتسون - GOT7

GOT7 بیشتر برای آلبوم 2020 خود، Dye شناخته می‌شود، اما طرف‌داران واقعی آنها را به دلیل رقص جذاب و بی‌نظیرشان دوست دارند. به نظر می‌رسد که همه اعضا پیوند خوبی با هم دارند و اغلب می‌توان آنها را در مصاحبه‌ها همیشه با هم خوب و دوست دید.

این شیمی همچنین به حرکات رقص آنها جلوه جذابی می‌دهد که شامل رقص پیچیده، رقص خیابانی، و حتی آکروباتیک و هنرهای رزمی می‌شود. اگرچه این گروه محبوب، کار خود را در کره جنوبی شروع کرد، اما یک آلبوم کامل به زبان ژاپنی نیز منتشر کرده است.

لیست گروه های کیپاپ کره ای

موسیقی دنیای بزرگ و گسترده‌ای دارد و به طبع همیشه در مورد هر سبک، گروه و یا فرم موسیقی، ضدونقیض، تعاریف و انتقادات زیادی به گوش می‌رسد.

در این مقاله در مورد پرطرف‌دارترین، محبوب‌ترین و بهترین گروه های کیپاپ دنیا صحبت کردیم و اشاره کوتاهی داشتیم به دامنه فعالیت آن‌ها و این که چگونه توانستند تا این حد در دنیا شناخته شوند. نکته مهم استفاده از نوآوری و ترکیب آن با  فشن در موسیقی است. در طول این سال‌ها، گروه های موسیقی کیپاپ ثابت کرده‌اند که صرفاً محدود به رده و رنج سنی خاصی نیستند.

ضمن تمامی این توضیحات، تا حد زیادی می‌توان انتظار داشت که این گروه‌ها به دلیل جامعه هواداران وسیع، روزبه‌روز محبوب‌تر از گذشته شده و تعداد آن‌ها نیز به‌صورت مداوم افزایش یابد. اگر فکر می‌کنید که نام گروهی از لیست بهترین گروه های K-pop در این مقاله از ویدو جامانده است، در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

 

سؤالات متداول

1.نام فندوم بی تی اس چیست؟

بی تی اس آرمی

2.سبک کدام گروه کیپاپ آر اند بی است؟

اکسو

3.منظور از فندوم کی پاپ چیست؟

بزرگ ترین جامعه طرفداران و دنبال کنندگان

4.کدام گروه کیپاپ بیشترین موفقیت را در زمینه موسیقی دارد؟

BTS (بی تی اس)

‫13 دیدگاه ها

 1. پس استری کیدز کو؟
  چرا نزاشتینشون اونا هم یکی از برترین گروه های کیپاپ هستن
  خوبه که بی تی اس رو گذاشتن . پس چرا استری کیدز رو نزاشتین

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از پیشنهادت
   تو آپدیت‌های بعدی حتما به لیست گروه های کیپاپ کره ای اضافه می‌شن.

  2. دقیقا منم دنبال استری کیدز بودم اونا از بهترینان به نظرم حتی بهتر از bts

   1. سلام دوست عزیز
    ممنون از نظرت
    حتما این گروه هم اضافه می‌کنیم.

 2. گروه
  بی تی اس استری کیذ استرو تی اکس تی
  بلک پینک نیوجینز مامامو لسرافیم اسپا
  کیس او لایف وی چا ایو لونا انیمیکس
  توایس جی ایدل ایتزی بی بی مانستر
  وگروهی که بیشتر از همه دوست دارم
  💕نیوجینز💕

 3. من یکی از مولیتی فن کی پاپ دخترام ویک بلینکم گروه بیبی مانستر، اسپا، اورگلو، جی ایدل، ایتزی، ان میکس، نیوجینز، مامامو، اکس جی، ای فکس، لیسرافیم،ایو، وپسراهم استرو، د بویز، استری کیدز

 4. خیلیییی عجیب بود که استری کیدز تو این لیست نیست اینو دیگه همه میدونن استری کیدز چقدر توی کیپاپ میدرخشه و هر دفعه اسمش کنار بی تی اس میاد برای رکورد های جدیدی که داره میزنه

  1. سلام ممنونم از نظرتون حتما تو آپدیت های بعدی به لیست اضافه خواهد شد.

 5. پس استری کیدز؟ایتزی؟ایتیز؟مامامو؟انمیکس؟آیو؟هیونا؟لسرافیم نیوجینز؟اینا کجان؟؟

  1. سلام ممنونیم از توجهتون، مواردی که فرمودید رو ما در حال بررسی هستیم ودر آپدیت های بعدی به این مطلب اضافه خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا