فیلم و سریالبهترین‌های فیلم و سریالفیلم و سریال ایرانی

فیلم های ایرانی درباره تجاوز ؛ از فیلم علفزار تا فروشنده

فیلم و سریال در مورد تجاوز و هرگونه آزار جنسی از حساس‌ترین موضوعاتی هستند که می‌توانند روی روح و روان انسان تأثیر بگذارند؛ به‌خصوص قربانیانی که در معرض چنین اقداماتی بوده‌اند. با این وجود ساخت و تماشای فیلم های درباره تجاوز ایرانی برای همگان واجب است چرا که سطح آگاهی راجع به این موضوع را بالا برده و شرایط زندگی قربانی را به تصویر می‌کشند. بسیاری از افراد دیدگاه و رفتار خوبی نسبت به قربانیان تجاوز را ندارند و همین موضوع نیاز به تولید فیلم های درباره تجاوز ایرانی را بالا می‌برد.

فیلم‌هایی که حول محور موضوع حساس و دردناکی همچون تعرض جنسی می‌چرخند، می‌توانند حاوی پیام‌های آموزنده‌ای باشند که شاید تلنگری برای افرادی شود که با قربانیان تجاوز، رفتار مناسبی ندارند. در این صفحه به معرفی فیلم‌هایی پرداخته‌ایم که راجع به تعرض جنسی هستند یا به آن اشاره می‌کنند.

بدیهی است که تماشای فیلم های درباره تجاوز ایرانی، کار راحتی نیست؛ اما این دسته از فیلم‌ها به ما اهمیت احترام و برابری به هر انسانی را یادآوری می‌کنند. پس از تماشای این‌گونه فیلم‌ها تازه متوجه اجحافی می‌شویم که در حق قربانیان تجاوز می‌شود. موضوع تجاوز از جمله موضوعات مهمی است که سینمای هر جامعه‌ای باید به قصد آگاهی بیشتر به آن بپردازد. ایران هم در سال‌های اخیر فیلم‌هایی حول محور این موضوع تولید کرده که تماشای آن به همه افراد توصیه می‌شود.

فیلم خانه دختر

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم خانه دختر

 • سال اکران: 1393
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: شهرام شاه‌حسینی
 • بازیگران: حامد بهداد، باران کوثری، رعنا آزادی ور، پگاه آهنگرانی، بابک کریمی، پردیس احمدیه، بهناز جعفری

فیلم خانه دختر یکی از پرحاشیه‌ترین فیلم های ایرانی درباره تجاوز محسوب می‌شود که در ابتدای اکران، چندین بخش از داستان حذف شد و تغییر کرد. داستان فیلم راجع به دختر و پسری به نام سمیرا و منصور است که قصد ازدواج دارند. کمی پیش از مراسم عروسی، مادر منصور سمیرا را مجبور می‌کند تا سراغ پزشک زنان برود؛ اما در راه سمیرا که از این موضوع شوکه شده، در خیابان خودش را می‌کشد.

متأسفانه، در نسخه سانسور شده‌ای که اکران شد، مشخص نشد دلیل خودکشی سمیرا چه بود. با این وجود گفته می‌شود در نسخه اصلی علت مرگ سمیرا مشخص شده و درواقع دلیل خودکشی‌اش تجاوز پدر سمیرا به اوست. فیلم خانه دختری یکی از مهم‌ترین فیلم های حامد بهداد محسوب می‌شود که به موضوعی حساس پرداخته است.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم خانه دختر (تمام کیفیت ها)

فیلم مستانه

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم مستانه

 • سال اکران: 1393
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: محمدحسین فرح‌بخش
 • بازیگران: سحر دولتشاهی، باران کوثری، فرهاد اصلانی، آتیلا پسیانی، میلاد کی مرام، محمد متوسلانی، شادی کرم رودی

فیلم مستانه یکی از فیلم های درباره تجاوز ایرانی است که تماشای آن به‌واسطه ناحقی‌هایی که در مورد قربانی تعرض قرار می‌گیرد، به هیچ عنوان راحت نیست. در فیلم مستانه یک سلبریتی با همین نام را داریم که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرد؛ اما کسی که انگشت اتهام به سمت او گرفته می‌شود، خود مستانه است.

مستانه شخصی بی‌گناه است که بی‌تقصیر مورد تعرض قرار گرفته و حالا توسط جامعه‌ای مورد حمله قرار گرفته که این کار را با سوءاستفاده و تحریف دین  انجام می‌دهند. در طول فیلم شاهد تلاش وکیل مستانه و شخص متعرض خواهیم بود که چطور یکدیگر را مورد حمله قرار می‌دهند و چه به‌ناحق مستانه و عموم زنان مورد توهین قرار می‌گیرند.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

فیلم فروشنده

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم فروشنده

 • سال اکران: 1394
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: اصغر فرهادی
 • بازیگران: ترانه علی‌دوستی، شهاب حسینی، مهدی کوشکی، بابک کریمی، مینا ساداتی، فرید سجادی حسینی

از نظر بسیاری از تماشاگران، فیلم فروشنده می‌تواند لقب بهترین فیلم سینمایی ایرانی را در این موضوع از آن خود کند. این فیلم یکی از موفق‌ترین فیلم های شهاب حسینی است که توانسته جوایز بین‌المللی زیادی را کسب کرده و همچنین جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار را دریافت کند.

فیلم فروشنده راجع به زن و شوهری به نام‌های رعنا و عماد است که به خانه جدیدی نقل‌مکان می‌کنند که شروع همه داستان‌ها برای آنهاست. رعنا توسط شخصی مورد تجاوز قرار می‌گیرد؛ اما از این جریان سخن بر زبان نمی‌آورد تا اینکه خود عماد دست‌به‌کار شده و دنبال پیدا کردن فرد متجاوز می‌رود.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

فیلم هیس دختران فریاد نمی‌زنند

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم هیس دختران فریاد نمی‌زنند

 • سال اکران: 1392
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: پوران درخشنده
 • بازیگران: طناز طباطبایی، شهاب حسینی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، نیما صفایی، امیر آقایی، جمشید هاشم‌پور، فرهاد آئیش، امیر دژاکام

فیلم هیس دختران فریاد نمی‌زنند موضوعی شبیه به نامش دارد که جمعی از بهترین بازیگران زن و بازیگران مرد ایرانی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم به موضوعی بسیار مهم که متاسفانه در جامعه ما کمتر به آن پرداخته شده، یعنی تعرض به کودکان و ترس آنها از بیان این موضوع، پرداخته است.

ما به‌عنوان نقش اصلی فیلم دختری به نام شیرین را داریم که در کودکی مورد آزار جنسی قرار می‌گیرد؛ اما هیچ‌کس را ندارد که دردش را به او بگوید. او حالا بالغ شده و قصد ازدواج دارد؛ اما با مردی مواجه می‌شود که قصد تجاوز به دختربچه‌ای را دارد و از همین رو به نجات او می‌شتابد.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

فیلم من مادر هستم

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم من مادر هستم

 • سال اکران: 1389
 • ژانر: درام، جنایی
 • کارگردان: فریدون جیرانی
 • بازیگران: باران کوثری، فرهاد اصلانی، پانته‌آ بهرام، هنگامه قاضیانی، حبیب رضایی، امیرحسین آرمان، ناصر طهماسب، آرمان صورتگر

فیلم من مادر هستم یکی دیگر از فیلم های درباره تجاوز ایرانی بود که کار آن به شورای نظارت وزارت ارشاد رسید و تغییراتی روی آن انجام شد. با این وجود این فیلم توانست بسیار موفق عمل کرده و رکورد فروش فیلم جدایی نادر از سیمین را از آن خود کند.

داستان فیلم من مادر هستم راجع به دختری به نام آواست که مورد تجاوز دوست خانوادگی‌شان، سعید، قرار می‌گیرد؛ اما موفق می‌شود که او را به قتل برساند. به دنبال این موضوع مادر آوا، قتل سعید را برعهده می‌گیرد؛ اما آوا متوجه می‌شود که از سعید حامله است و اعتراف می‌کند که قاتل خود اوست.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

فیلم سگ‌کشی

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم سگ‌کشی

 • سال اکران: 1380
 • ژانر: درام، تریلر، جنایی، نوآر
 • کارگردان: بهرام بیضایی
 • بازیگران: مژده شمسایی، مجید مظفری، میترا حجار، رضا کیانیان، داریوش ارجمند، احمد نجفی، حسن پورشیرازی، فردوس کاویانی، حبیب دهقان نسب

فیلم سگ‌کشی یک فیلم ایرانی درباره تجاوز جنسی است که نه‌تنها یکی از فیلم‌های مهم در این زمینه بلکه یکی از فیلم‌های مهم سینمای ایران محسوب می‌شود. این فیلم پس از گذشت بیش از 20 سال از تولید آن، همچنان ارزش تماشای بالایی دارد. پس از بازگویی خلاصه داستان فیلم، متوجه خواهید شد که قرار است در این فیلم شاهد پایمال شدن حقوق زنان باشیم.

داستان فیلم سگ‌کشی راجع به خانمی به نام گلرخ است که پس از مدتی جدایی، پیش همسر خود، ناصر، برمی‌گردد؛ اما او حالا به‌خاطر ورشکستگی در حال رفتن به زندان است. گلرخ پس از فهمیدن ماجرا تمام خود را می‌گذارد تا بی‌گناهی همسرش را ثابت کند و در این راه همه نوع تحقیر و توهین حتی تجاوز را به جان می‌خرد. هرچند که گلرخ نمی‌داند چه سرگذشتی در انتظار او و ناصر نشسته است.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم سگ کشی (تمام کیفیت ها)

فیلم رنگ شب

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم رنگ شب

 • سال اکران: 1379
 • ژانر: درام، تریلر، جنایی
 • کارگردان: محمدعلی سجادی
 • بازیگران: فریبرز عرب‌نیا، لعیا زنگنه، فرهاد قائمیان، محمد ابهری، حمیرا ریاضی، لعیا باستانی

فیلم رنگ شب یکی از فیلم های ایرانی درباره تعرض است که البته پیام خاصی در این زمینه ندارد. درواقع این فیلم بیشتر یک فیلم جنایی محسوب می‌شود که آزار و خشونت علیه زنان را به تصویر می‌کشد. توجه داشته باشید که در ادامه معرفی فیلم رنگ شب، اصل داستان آن لو می‌رود.

داستان فیلم رنگ شب راجع به زن و شوهری به نام رسول و زهره است. این زوج دختری دارند؛ اما روزی به‌واسطه اتفاقی رسول متوجه می‌شود که به‌طور کل نمی‌تواند بچه‌دار شود. از این رو گمان می‌کند همسرش به او خیانت کرده و دخترش از او نیست. پس از این اتفاق و جدایی از زهره، دست به تجاوز و قتل زنان می‌زند.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

فیلم ابلق

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم ابلق

 • سال اکران: 1399
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: نرگس آبیار
 • بازیگران: بهرام رادان، الناز شاکر دوست، هوتن شکیبا، گلاره عباسی، مهران احمدی، گیتی معینی

فیلم ابلق از جمله فیلم های درباره تجاوز ایرانی است که با واکنش‌های ضدونقیضی مواجه شد. بسیاری از افراد این اثر را آگاهی‌بخش در راستای تعرض می‌خوانند و عده‌ای بر این باورند که فیلم ابلق قصد تحمیل سکوت به قربانیان تجاوز و همچنین کوچک شمردن مقوله تعرض را دارد. فیلم ابلق دومین همکاری میان نرگس آبیار با هوتن شکیبا و الناز شاکر دوست است که باری دیگر بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشته‌اند.

داستان فیلم ابلق در محله‌ای فقیرنشین به نام زورآباد شکل می‌گیرد و حول محور راحله و همسرش، علی، می‌چرخد. راحله نمونه‌ای بارز از زنانی است که تحت ظلم و ستم هستند؛ اما دردشان را در سکوتشان مخفی کرده‌اند. در ادامه داستان می‌فهمیم که یکی از فامیل‌های نزدیک علی یعنی جلال، با وجود متاهل بودن به راحله چشم دارد.

لینک دانلود بزودی …

“لینک‌ها پس از اکران و پخش خانگی قرار داده خواهند شد”

فیلم عصر جمعه

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم عصر جمعه

 • سال اکران: 1399
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: مونا زندی حقیقی
 • بازیگران: رویا نونهالی، هانیه توسلی، رامین راستاد، محمدرضا منصوریان، مهرداد صدیقیان

همچون بیشتر فیلم های درباره تجاوز ایرانی، فیلم عصر جمعه هم توقیف شد. این فیلم که محصول سال 1384 بود، در شهریور 1399 اکران شد. با وجود اینکه فیلم عصر جمعه اثری جدید محسوب نمی‌شود، به‌خوبی نظر تماشاگران را به خود جلب کرده و به اثری مهم تبدیل شده است. جالب است بدانید فیلم عصر جمعه اولین کار مونا زندی حقیقی بود که با وجود کیفیت خوبش، بدون دلیل درستی توقیف شده بود.

داستان فیلم عصر جمعه حول محور زنی به نام سوگند می‌چرخد که به همراه پسر نوجوان خود زندگی می‌کند. بنفشه، خواهر سوگند که سال‌هاست او را گم کرده، به دنبال اوست. سوگند پس از ملاقات با بنفشه سفره دل خود را می‌گشاید و رازی را که سال‌هاست در عذاب آن است، برای خواهرش تعریف می‌کند.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

فیلم علفزار

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم علفزار

 • سال اکران: 1400
 • ژانر: درام، جنایی
 • کارگردان: کاظم دانشی
 • بازیگران: پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ستاره پسیانی، ترلان پروانه، مهدی زمین پرداز، عرفان ناصری، یسنا میرطهماسب، مائده طهماسبی

علفزار یکی از فیلم های درباره تجاوز ایرانی محسوب می‌شود که بر اساس داستان واقعی تولید شده است. این فیلم توانست در 13 دسته در جشنواره فجر نامزد شود و همچنین فروشی بیش از 22 میلیارد تومان را تجربه کند. این فیلم در کنار فیلم موقعیت مهدی که یکی از  بهترین فیلم های جنگی ایرانی است، از موفق‌ترین فیلم‌های سال 1400 بود.

داستان فیلم علفزار راجع به پرونده‌ای است که در آن زنان یک خانواده مورد تجاوز گروهی قرار می‌گیرند. بازپرسی که قصد دارد که این پرونده رسیدگی کند، با مخالفت شهردار که خانواده‌اش درگیر این تعرض بوده‌اند، روبه‌رو می‌شود. شهردار به‌خاطر ترس از دست دادن موقعیت خود، اعضای خانواده‌اش را مجبور می‌کند تا رضایت بدهند؛ اما در آن میان عروس شهردار حاضر به کوتاه آمدن نیست.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم علفزار (تمام کیفیت ها)

فیلم زندان زنان

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم زندان زنان

 • سال اکران: 1379
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: منیژه حکمت
 • بازیگران: پگاه آهنگرانی، رویا تیموریان، مریم بوبانی، رویا نونهالی، فرخنده فرمانی زاده، گلاب آدینه

فیلم زندان زنان یکی از معدود فیلم های درباره تجاوز ایرانی است که بازیگران آن بیشتر خانم هستند. این فیلم در جشنواره‌های بین‌المللی از جمله رتردام، براتیسلاوا و هاوایی موفق به کسب جایزه و نامزدی شده است. در فیلم زندان زنان شاهد سوءاستفاده جنسی از یکی از زندانیان جوان خواهیم بود؛ اما این بار طرف مقابل هم یک زن است.

داستان فیلم زندان زنان به سال 1362 برمی‌گردد که جمعی از زندانیان زن دست به شورش زده‌اند. در این بین یکی از زندانیان که برای خود دارودسته‌ای راه انداخته است، سعی دارد دختر جوانی را به سمت خود بکشد اما موفق نمی‌شود؛ از همین رو از او سوءاستفاده جنسی می‌کند.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

فیلم آب و آتش

فیلم های درباره تجاوز ایرانی ؛ فیلم آب و آتش

 • سال اکران: 1380
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • کارگردان: فریدون جیرانی
 • بازیگران: پرویز پرستویی، لیلا حاتمی، آتیلا پسیانی، بهناز جعفری، عبدالله اسفندیاری، فریماه فرجامی

فیلم آب و آتش یکی دیگر از فیلم های درباره تجاوز ایرانی است که به موضوع آزار جنسی توسط پدر اشاره کرده است. این فیلم راجع به شخصی به نام علی است که در پی دعوا با همسرش راهی خیابان می‌شود و با زنی به نام مریم آشنا می‌شود. او به قصد محافظت از مریم به خانه‌اش می‌رود؛ اما روز بعد که به خانه خود برمی‌گردد، متوجه می‌شود همسرش به قتل رسیده است. دادگاه حالا علی را قاتل می‌داند و او باید برای اثبات بی‌گناهی‌اش، مریم را مجبور به حضور در دادگاه و شهادت بر حضور او در خانه‌اش کند.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم آب و آتش (تمام کیفیت ها)

نگاهی به فیلم های ایرانی درباره تجاوز

پرداختن به موضوع تعرض و تجاوز تنها در فیلم های درباره تجاوز ایرانی دیده نمی‌شود؛ بلکه چندین بار در سریال‌ها نیز به آن پرداخته شده است. از جمله بهترین سریال های نمایش خانگی که به موضوع تجاوز اشاره کرده‌اند سریال دل، سریال کرگدن و سریال ممنوعه هستند. همچنین سریال رهایم نکن که از جمله سریال‌های تلویزیونی محسوب می‌شود، به این موضوع پرداخته است.

اگر فیلم های درباره تجاوز ایرانی را تماشا کرده باشید، متوجه زخم و تأثیری که این اتفاق بر کل زندگی قربانی می‌گذارد، خواهید شد. از این رو تماشای چنین فیلم‌هایی امری ضروری محسوب می‌شود و امید است که در سینما و تلویزیون بیشتر به این موضوع پرداخته شود.

آیا موردی از فیلم‌های نامبرده را تماشا کرده‌اید؟ به نظر شما کدام فیلم بهتر به این موضوع دردناک و حساس پرداخته است؟ اگر فیلم دیگری سراغ دارید که در این لیست قرار ندارد می‌توانید از انتهای صفحه، نظرات خود را با ویدو به اشتراک بگذارید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم پس از تماشای فیلم‌های نامبرده سری به صفحه فیلم طنز ایرانی بزنید تا شاید از سنگینی فشار روانی‌شان بکاهد. ممنونیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید.

سوالات متداول

1) بهترین سریال‌های ایرانی درباره تجاوز کدام‌اند؟

سریال دل و کرگدن از بهترین سریال‌هایی هستند که به موضوع تجاوز پرداخته‌اند.

2) بهترین فیلم ایرانی راجع به تجاوز کدام است؟

فیلم فروشنده از بهترین فیلم‌ها در این رابطه است.

3) بهترین فیلم‌های خارجی درباره تجاوز کدام‌اند؟

فیلم چشمه باکره و راشومون از بهترین فیلم‌هایی است که راجع به تجاوز هستند.

4) کدام فیلم به جنبش می تو «Me Too» پرداخته است؟

فیلم «او گفت» محصول سال 2022، به جنبش می تو اشاره داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا