بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی سامان رسول پور | دلایل اخراج و پشت پرده های او با پژاک چیست؟

سامان رسول پور، یکی از مجریان شبکه ایران اینترنشنال به تازگی با مسائل غیرمنتظره‌ای مواجه شده است. در این مقاله از ویدو به بررسی بیوگرافی سامان رسول پور، جزئیات زندگینامه او، حواشی رسول پور از دستگیری در ایران تا فرار به خارج و روابط عاطفی پرحاشیه او پرداخته‌ایم.

بیوگرافی سامان رسول پور

سامان رسول پور، معروف به ساک سامان، روزنامه‌نگار، مجری اینترنشنال و عضو سابق گروهک پژاک است. او در سال ۱۳۶۸ در مهاباد متولد شده و اصالتاً کُرد است. سابقه‌ای از محکومیت قضایی و زندان در ایران دارد و پس از آزادی به طور قاچاقی از ایران خارج شد. در ماه مرداد سال ۱۴۰۲، سامان رسول پور و زهرا شهرکی اعلام کردند که همکاری خود را با شبکه ایران اینترنشنال به پایان رسانده‌اند.

رابطه عاطفی سامان رسول پور

رابطه عاطفی سامان رسول پور

درباره ارتباط سامان رسول پور با سیما ثابت، خبرهای متناقضی گفته می‌شود. به نظر می‌رسد که او با سیما ثابت، مجری برنامه چشم انداز، رابطه عاطفی و عاشقانه دارند و در یک خانه زندگی می‌کنند. سامان رسول پور، تقریباً 10 سال جوان‌تر از سیما ثابت (که با نام اصلی زهرا شهرکی شناخته می‌شود) است و به طور خلاصه، می‌توان او را دوست پسر سیما ثابت معرفی کرد.

حواشی سیاسی سامان رسول پور و ماجرای دستگیری او

سامان رسول پور، عضوی از گروه پژاک و با لقب “ساک سامان”، در شهر مهاباد به فعالیت‌های گسترده‌ای علیه نظام مشغول بود. او  به عنوان خبرنگار و عضو گروه پژاک شناخته می‌شد. پژاک یک گروه تروریستی در منطقه کردستان بر ضد نظام عمل می‌کرد.

فعالیت‌های گسترده او در این گروه به حدی رسید که در مرداد سال ۱۳۸۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد. با این حال، پس از ۲۰ روز با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی، موفق شد از زندان آزاد شود. او سپس به صورت قاچاقی از مرز ایران خارج شده و به شبکه ایران اینترنشنال پیوست.

وظایف سامان رسول پور در شبکه خبری ایران اینترنشنال

از وظایف رسول پور در شبکه ایران اینترنشنال سفر به مناطق مختلفی از جمله اربیل عراق و نقاط هم‌مرز با ایران بود تا گزارش‌هایی درباره گروه‌های مسلح در این مناطق تهیه کند. در گزارشات سفارشی که منتشر می‌کرد، او اعضای گروهک‌های کومله و حزب دموکرات کردستان را به عنوان فعالان سیاسی و مدنی معرفی می‌کرد.

جنجال اخراج سامان رسول پور از ایران اینترنشنال

جنجال اخراج سامان رسول پور از ایران اینترنشنال

رسول پور به عنوان یکی از کارکنان شبکه ضدانقلاب جمهوری اسلامی ایران اینترنشنال در تهیه گزارش‌های تجزیه‌طلبانه برای گروهک‌های تروریستی مشغول بود. به دلیل برخورد با سیاست‌های شبکه، او اخراج شد و از این شبکه جدا شد. البته، مدیران شبکه ادعا کردند که سامان رسول پور به دلیل رابطه‌های غیراخلاقی با برخی از کارکنان این شبکه اخراج شده است. با این حال، شفافیت کاملی درباره این موضوع وجود ندارد.

حواشی رسول پور با شبکه ایران اینترنشنال

سامان رسول پور اخیراً تأیید کرده است که از شبکه خبری ایران اینترنشنال جدا شده است. برخی از اعضای اپوزیسیون ادعا می‌کنند که سامان رسول پور در گذشته هیچ سابقه رسانه‌ای نداشته است و به نظر می‌رسد که حتی موفق به دریافت دیپلم در ایران نشده است. این ادعاها به همراه حاشیه‌هایی که به تازگی به وجود آمده است، این موضوع را جالب تر می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا