اخبار فیلم و سریال

هنرپیشه‌های فصل ۶ پیکی بلایندرز [Peaky Blinders] + داستان

فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز [Peaky Blinders] به اتمام رسید و ما شاهد حوادث تیره و تاریکی در آن بودیم.

اکنون که این فصل تمام شد تنها یک کار می‌توان انجام داد: باید نظر خود را به سمت فصل جدید معطوف کرده و منتظر آن باشیم. خالق این سریال استیون نایت قبلا اعلام کرد که بر روی دو فصل دیگر کار می‌کند.

نایت گفته بود:

«ما قطعا فصل ششم را تولید می‌کنیم و همچنین احتمالا بر روی فصل هفتم نیز کار خواهیم کرد. بعد از اینکه فصل چهارم دیوانه‌وار پیش رفت با کیلین مورفی صحبت کردیم و او اعلام آمادگی کرد. بقیه بازیگران اصلی نیز اعلام آمادگی کردند.»

اما همانطور که ذکر کردیم شبکه BBC بعد از این اظهارنظر هنوز هیچ چیزی را رسما اعلام نکرده است. استیون نایت در ادامه اعلام کرد که در ابتدا قرار بود فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز به چه صورت تمام شود:

«ابتدا در اصل قرار بود با پایان فصل پنجم سریال نیز به‌پایان برسد. اما فکر می‌کنم افراد زیادی وجود دارند که به‌تازگی به جمع طرفداران این سریال اضافه شدند. بنابراین توقف ساخت این مجموعه شرم‌آور خواهد بود.»

در ادامه برای پی بردن به تمام اطلاعات لازم از فصل ششم سریال پیکی بلایندرز با تایم‌سیتی همراه باشید.

تعداد قسمت‌های فصل ششم

تمام پنج فصل سریال پیکی بلایندرز دارای شش قسمت بودند. بنابراین اگر اتفاق خاصی رخ ندهد فصل ششم نیز از همان الگو پیروی کرده و شش قسمت خواهد داشت.

Thomas Shelby

تاریخ پخش فصل ششم سریال پیکی بلایندرز

تاریخ ۲۷ فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی (یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰) شروع شد.

بازیگران فصل ششم پیکی بلایندرز

طی قسمت پایانی فصل پنجم مشاهده کردیم تامی شلبی پس از اینکه در تلاشش برای ترور اسوالد موزلی (با بازی سم کلافین که حضورش در فصل ششم توسط آنتونی بیرن تایید شد) شکست می‌خورد و متوجه می‌شود به او خیانت شده عقل خود را از دست داده و تصمیم به خودکشی می‌گیرد.

با وجود این اتفاق ما مشاهده نکردیم او واقعا این کار را انجام داد یا خیر؟ پس احتمالا طی فصل ششم با ادامه همان صحنه بازخواهیم گشت و به سرنوشت توماس شلبی (با بازی کیلین مورفی) پی خواهیم برد. ازجمله بازیگران دیگری که در فصل جدید حضور خواهند داشت می‌توان به پال اندرسون در نقش آرتور شلبی، سوفی راندل در نقش آیدا تورن و فین کول در نقش مایکل گری اشاره کرد.

هلن مک‌کروری در نقش پلی گری نیز ماه‌های گذشته، پس از مبارزه طولانی مدت با سرطان از دنیا رفت تا در فصل جدید شاهد درخشش او نباشیم. روحش شاد و یادش گرامی 🙂

کاراکترهایی چون لیزی (با بازی ناتاشا اوکیفی)، فین (با بازی هری کرتون)، جانی داگز (با بازی پکی لی)، ایسایاه (با بازی جوردن بلاگر) و جسی (در نقش چارلی مورفی) نیز در فصل جدید حضور خواهند داشت.

تامی طی فصل پنجم در توهماتش با گریس شلبی (با بازی آنابل والیس) صحبت می‌کرد. بنابراین به‌احتمال زیاد بار دیگر در فصل ششم نیز ما شاهد حضور این کاراکتر خواهیم بود. البته بازیگران متعدد زیادی در فصل ششم حضور خواهند داشت که احتمالا یکی از مهم‌ترین آن‌ها کاراکتر الفی سالامونز (با بازی تام هاردی است).

بازیگران دیگری که احتمالا در فصل ششم شاهد بازگشتشان خواهیم بود عبارت‌اند از: آنیا تیلور-جوی در نقش جینا گری و برایان گلیسون در نقش جیمی مک‌کاورن. البته طی فصل پنجم کاراکترهایی نیز کشته شدند و ما طی فصل بعدی آن‌ها را در روند داستان مشاهده نخواهیم کرد. ازجمله این بازیگران می‌توان به جک روان (در نقش بانی گلد)، آدین گیلن (در نقش آبراما گلد) و کینگزلی بن-آدیر (در نقش کولونل بن یانگر) اشاره کرد.

لیندا شلبی (با بازی کیت فیلیپس) که طی فصل پنجم مورد هدف گلوله پلی قرار گرفته بود کشته نشد و احتمال دارد طی فصل ششم به پروژه اضافه شود.

داستان فصل ششم سریال پیکی بلایندرز

حوادث فصل پنجم سال 1929 و زمانی را به‌تصویر کشید که بازار سهام سقوط کرد. سپس مشاهده کردیم تامی به‌عنوان نایب‌رئیس اتحادیه فاشیست‌های انگلیس تصمیم می‌گیرد رهبر این اتحادیه یعنی اسوالد موزلی را ترور کند. اما به‌دنبال خیانتی که در قبالش صورت گرفت موفق به انجام این کار نشد.

اما سوال بزرگ اینجاست. چه شخصی به او خیانت کرد؟ مایکل گری؟ بیلی گرید؟ یا جانی داگز؟

اسوالد از کمک پسران بیلی بهره می‌برد. پسران بیلی یک گروه تبهکاری اسکاتلندی است که توسط جیمی مک‌کاورن رهبری می‌شود. طی فصل پنج مشاهده کردیم این گروه وارد یک صلح ناخوشایند با پیکی بلایندرز شد. مایکل گری نیز علی‌رغم تلاش‌هایش نتوانست کمپانی شلبی‌ها را تصاحب کند. در همین بحبوحه نیز پلی گری از کارش استعفا داد.

هنرپیشه‌های فصل ۶ پیکی بلایندرز [Peaky Blinders] + داستان

مایکل به‌عنوان یک دشمن در فصل ششم حاضر خواهد شد. آنتونی در این رابطه توضیح داد:

«بله مطمئنا همین اتفاق رخ خواهد داد. این موضوع نیز در صدر فکرهای شما راجع‌به او قرار داشت.»

فصل پنجم به‌عنوان بخش نخست از دو بخش محسوب می‌شود. طی بخش نخست دیدیم تامی شلبی عقل خود را از دست داده، همسر مرده خود را مشاهده کرده و تفنگی را بر روی سرش قرار می‌دهد. صحنه نیز در همین‌جا به‌اتمام می‌رسد. با توجه به اینکه کیلین مورفی بازگشتش برای فصل ششم سریال پیکی بلایندرز را تایید کرده است بعید به‌نظر می‌رسد ماشه را کشیده باشد.

ما می‌دانیم طی فصل بعدی با خانواده جینا و افراد اطراف اسوالد موزلی آشنا خواهیم شد. آنتونی بیرن دراین‌باره گفت:

«با جینا و خانواده‌اش بیشتر آشنا خواهیم شد. همچنین از اسوالد موزلی، افراد اطرافش و جهان او بیشتر آگاهی پیدا می‌کنیم. خب جینا به‌طور واضح یک آمریکایی است و از یک خانواده بانفوذ آمریکایی آمده است که متعلق به دنیای جرم و جنایت نیستند. اما این طرز بزرگ شدن یک نوجوان در نوع خود پیامدهایی دارد که طی فصل بعدی به آن‌ها خواهیم پرداخت.»

در دنیای واقعی اسوالد موزلی در سال 1936 با همسر دومش دیانا گینس ازدواج کرد. آن‌ها در خانه جوزف گوبلز ازدواج کرده و هیتلر که دوست دیانا محسوب می‌شد مهمان افتخاری آن‌ها بود. با توجه به حضور وینستون چزچیل در سریال احتمالا آدولف هیتلر نیز می‌تواند در این مجموعه حضور داشته باشد.

برخی از صحنه‌های حذف شده فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز آشکار کردند پلی گری به‌دلیل کار کردن تامی با فاشیست‌ها، تشویق آبراما مبنی‌بر پشت سر گذاشتن تامی و اقدام رهبر شلبی‌ها جهت احداث یک خیریه برای سربازان جنگی تصمیم به استعفا گرفت. نایت تایید کرد فصل ششم به‌شیوه‌ای متفاوت به غرب سفر کرده و برخلاف آنچه که قبلا گفته شده بود گنگستر آمریکایی ال‌کاپون را درگیر داستان نخواهد کرد. او راجع‌به حضور کاپون گفت:

«بله همه فکر می‌کردند سریال به آن سمت حرکت خواهد کرد. من واقعا نمی‌خواهم به آن مسیر سفر کنم زیرا بسیار آشنا است.»

نایت در ادامه گفت می‌خواهد تا پایان این سریال از تامی شلبی آدم خوبی بسازد. او گفت:

«من همیشه می‌خواستم داستان به‌سوی جنگ جهانی دوم حرکت کند. همیشه می‌خواستم داستان این خانواده بین دو جنگ بزرگ باشد. همیشه قصد داشتم در پایان تامی تبدیل به یک مرد خوب شود که کارهای خوبی انجام می‌دهد.»

بیشتر بخوانید:

‫7 دیدگاه ها

 1. من از اول اسم این فیلم رو نمی‌دونستم وتوی کانال تلگرامی به کلیپ ازش دیده بودم و اسمشو پیدا کردم وقتی یه قسمتشو دیدم عاشقش شدم اونم به دلیل بازی بی تقصه کیلین مورفی واقعا اگه شاید یکی دیگه بازی میکرد نگا نمی‌کردم داستانش خیلی جالبه هیجان اوره ولی بازی کیلین مورفی یه چیزه دیگس عالیه وقتی بازی می‌کنه قشنگ میگی واقعیته که دارم میبینم کلا اولین فیلمی بود که انقدر زیاد خوشم اومد و اسمش از یادم نمیره

 2. من از اول اسم این فیلم رو نمی‌دونستم وتوی کانال تلگرامی به کلیپ ازش دیده بودم و اسمشو پیدا کردم وقتی یه قسمتشو دیدم عاشقش شدم اونم به دلیل بازی بی تقصه کیلین مورفی واقعا اگه شاید یکی دیگه بازی میکرد نگا نمی‌کردم داستانش خیلی جالبه هیجان اوره ولی بازی کیلین مورفی یه چیزه دیگس عالیه وقتی بازی می‌کنه قشنگ میگی واقعیته که دارم میبینم کلا اولین فیلمی بود که انقدر زیاد خوشم اومد و اسمش از یادم نمیره

  1. خارق العادس .. انقدر خوب بازی میکنه که بازی بقیه کاراکترها به چشم نمیاد .. تمام اون بازیگرایی که تو سریالن از خفن‌ترینای جهانن، ولی انگار احساس نمیشه بازیشون xD

 3. سلام واقعا سریالی مثل این نقاب داران ندیدم و ندیده بودم و واقعا همه سریالش واقعا بر اساس واقعیت درست کردن و مصل بعضی از فیلم ها نیست ک تخیلی باشع
  فیلم تخیلی مزخرفه

 4. اطلاعات خیلی عالی بود من همیشه برای اطلاعات یک فیلم یا سریال باید سایت ها زیادی رو میگشتم ولی برای این سریال کاملا اطلاعات کافی و کاملی قرار داده بودید ممنون …..
  و اگه میتونین در مورد اکران فصل ینجم سریال ریوردیل به تهیه کنندگی ‎جی. بی مورانویل مطالبی قرار بدین ….لطفا

  1. سلام دوست من. خیلی خوشحالم که مقاله براتون مفید واقع شده. به روی چشم. توی اولین فرصت سریال‌های جدید رو اضافه میکنیم و Riverdale هم یکی از همون سریال‌هاست.

 5. من یکی از طرفداران این سریال هستم
  و بی صبرانه منتظر فصل بعدی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا