اخبار فیلم و سریال

بازیگران سریال خانه کاغذی (Money Heist‎) + داستان

تاریخ پخش فصل پنجم سریال خانه کاغذیسریال Money Heist‎ جزو بهترین سریال‌های خارجی محسوب می‌شود که دارای محبوبیت بالایی است. در ادامه قصد داریم شما مخاطبان عزیز تایم‌سیتی را از اطلاعاتی نظیر داستان، بازیگران، تاریخ پخش و… مطلع کنیم. همراه ویدو باشید.

توجه: در ادامه ممکن است بخش مهمی از روند داستان سریال لو برود!

تاریخ پخش فصل پنجم سریال خانه کاغذی

فصل 5 سریال خانه کاغذی (نیم فصل پایانی) در تاریخ 12 آذر از شبکه تلویزیونی نتفلیکس منتشر شد.

سریال Money Heist‎

بازیگران فصل پنجم سریال خانه کاغذی

مرگ نایروبی (با بازی آلبا فلورس) شکاف غم‌انگیزی را در گروه ایجاد کرد؛ اما می‌دانیم که سریال همیشه در بطن خود از فلش‌بک‌های مختلفی استفاده می‌کند و خطوط زمانی گذشته را نیز پوشش می‌دهد. مشاهده کردیم که حتی با مرگ کاراکترهای برلین، مسکو و اسلو، سازندگان در قالب خاطرات بار دیگر این کاراکترها را وارد روند داستان کردند؛ ممکن است با این روش بار دیگر شاهد حضور نایروبی نیز در فصل پنجم باشیم.

اگر هم شاهد حضور کاراکتر نایروبی در سریال باشیم، احتمالا صحنه‌های او در فصل‌های قبلی فیلم‌برداری شده است. طبق مستند پشت‌صحنه سریال خانه کاغذی و همچنین صحبت‌های آلبا فلورس، روزهای فیلم‌برداری او در این سریال به پایان رسیده است؛ فلورس دراین‌باره گفت:

«تمام شد و من چیزی در خط افق فکری‌ام نمی‌بینم. این نوعی احساس رهایی است؛ چون من به یک استراحت نیاز دارم.»

ازجمله بازیگران دیگری که در فصل پنجم حضور خواهند داشت، می‌توان به این افراد اشاره کرد:

 • اورسولا کوربیرو در نقش توکیو
 • آلوارو مورته در نقش پروفسور
 • ایتسیار ایتانیو در نقش لیسبون
 • میگل هران در نقش ریو
 • هایمه لورنته در نقش دنور
 • استر آسبو در نقش استکهلم
 • دارکو پریچ در نقش هلسینکی
 • انریکه آرسه در نقش آرتورو رومن

آلوارو مورته بازیگر نقش پروفسور راجع به آینده کاراکترش گفت:

«پروفسور مردی عجیب و تنها بود؛ اتفاقی که با آمدن گروه و پیدا کردن عشق برایش رخ داد، درواقع بخش کوچکی از زندگی او محسوب می‌شود. اگر راجع به پایان این شخصیت صحبت می‌کنیم، باید بگویم که دوست دارم او به گذشته و زندگی دوران تنهایی خود برگردد. او به آن زندگی عادت داشت و به‌نظر با آن راحت بود.»

مشخص نیست که چگونه این اتفاق رخ خواهد داد؛ اما اگر در ادامه شاهد خدشه‌دار شدن رابطه لیسبون و پروفسور بودید، چندان تعجب نکنید. مورته راجع به اینکه برای بازی این شخصیت از چه چیزی الهام گرفته است، گفت:

«برای این کاراکتر از جهان ابرقهرمانان الهام گرفتم. من عینک او را به مانند ماسک می‌بینم. من روش خاصی را برای نشان دادن حرکات این کاراکتر پیدا کردم و جهت به‌تصویر کشیدن آن مطالعه زیادی انجام دادم.»

پینا طی گفتگویی راجع به دیدگاه خود نسبت به هر کاراکتر گفت:

«نکته مهم این است که سریال امکان توسعه کاراکترهایش را با طولانی‌تر شدن قوس داستانی فراهم می‌کند. ما همیشه جنبه‌های مختلفی از کاراکترهایمان را نشان می‌دهیم تا پیش‌بینی ادامه داستان کار آسانی نباشد. همانطور که در برلین نیز مشاهده کردیم، شخصیت‌های شرور می‌توانند دارای ویژگی‌های خوبی باشند. این باعث می‌شود تا مخاطبان به این سریال علاقه بیشتری پیدا کنند؛ زیرا در هر لحظه ممکن است که هرکدام از شخصیت‌ها تغییر کنند.»

نت‌فلیکس لیست رسمی بازیگران فصل پنجم را منتشر کرد. طبق این لیست شاهد حضور بازیگران جدیدی در فصل پنجم خواهیم بود. میگل آنخل سیلوستر و پاتریک کریادو ازجمله بازیگران جدیدی هستند که در فصل پنجم سریال خانه کاغذی حضور خواهند داشت.

سریال Money Heist‎

داستان فصل پنجم سریال خانه کاغذی

مانند فصل‌های قبلی سریال، در فصل جدید نیز شاهد اقداماتی از پروفسور و گروهش خواهیم بود که در آن بهترین هستند: سرقت مسلحانه با بالاترین درجه و مقاومت در مقابل فشارها و حوادث خارجی.

در پایان فصل چهارم برخی از تهدیدهای خارجی به قوت خود باقی ماندند که در فصل جدید بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرند. لیسبون اکنون در داخل بانک حضور دارد؛ اما پروفسور با حضور آلیسیا سیرا در محل اختفایش دچار مشکلی جدی شده است. با قرارگیری پروفسور در مخمصه، دیگر اعضای گروه راهی برای فرار نخواهند داشت.

آن‌ها باید با بیشترین سرعت ممکن به روند ذوب کردن طلاها ادامه دهند و امیدوار باشند که پروفسور به طریقی بتواند آلیسیا را کنار بگذارد. اگر تیتراژ پایانی را نیز تماشا کرده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که سرود مقاومت بلا چاو (Bella Ciao) در پایان شنیده‌ می‌شود.

این آهنگ پر از مضامینی است که نقش مهمی را در کل سریال ایفا می‌کند؛ اما چیزی که این‌بار این آهنگ را پراهمیت‌تر می‌کند آن است که درواقع توسط چه شخصی خوانده می‌شود.

مشخص شد نجوا نیمری بازیگر نقش آلیسیا سیرا این آهنگ را خوانده است؛ درواقع چند ثانیه پس از شروع تیتراژ پایانی، می‌توانید صدای این بازیگر را بشنوید. پیش از این، تنها اشخاصی که این آهنگ را خواندند، افرادی بودند که در کنار برلین و پرفسور حضور داشتند. (این آهنگ به نوعی برچسب کار آن‌ها است) آیا این بدان معنا است که در فصل پنجم آلیسیا به گروه پروفسور اضافه خواهد شد؟

البته این چیزهایی که ذکر کردیم ممکن است تصادفی باشند و در فصل پنجم رخ ندهند. اما ارتباط بین آلیسیا و پروفسور در صحنه پایانی به شکلی بود که به مخاطب القا می‌کرد ممکن است این دو کاراکتر با یکدیگر متحد شوند.

سریال Money Heist‎

برخی از طرفداران معتقدند که آلیسیا ممکن است همان تاتیانا، همسر برلین باشد که در فلش‌بک‌ها راجع به او صحبت شده بود؛ اما این موضوع نیز تنها در حد نظریه و احتمال است. این دو زن به یکدیگر شباهت دارند، اما این دایانا گومز بود که نقش تاتیانا را در سریال ایفا کرده بود و نه نیمری.

البته هنوز به طور قطع نمی‌توانیم رابطه بین آلیسیا و تاتیانا را رد کنیم. سریال خانه کاغذی در گذشته با افشای روابط خانوادگی بسیاری از طرفداران خود را شوکه کرده بود؛ به همین دلیل نیز ارتباط آلیسیا با تاتیانا چندان دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد. در هرصورت اگر مشاهده کردید که آلیسیا در فصل پنجم به گروه اضافه شد، چندان متعحب نشوید.

اورسولا کوربیرو بازیگر نقش توکیو، راجع آینده کاراکترش با ریو گفت:

«من راجع به اینکه این رابطه سمی است یا نه در تعجب هستم. با توجه به آسیب‌پذیری ریو و محتاط بودن توکیو در برابر وی، این مسئله از همان ابتدا به چشم می‌آید؛ اما با توجه شخصیت توکیو، احتمالا این رابطه کمی سمی است. من می‌دانم از اینجا آینده آن‌ها به چه شکلی پیش می‌رود. راجع به آینده رابطه ریو با توکیو مخاطبان دارای دو دیدگاه مختلف هستند؛ برخی از مخاطبان تمایل دارند تا توکیو و ریو بار دیگر به یکدیگر بپیوندند و برخی دیگر نیز مخالف این رابطه هستند و بازگشت آن‌ها نزد یکدیگر را اشتباه می‌دانند.»

مانند بسیاری از فرنچایزهای موفق، ممکن است که از روی سریال خانه کاغذی نیز فیلم و یا سریال‌های فرعی مختلفی ساخته شوند؛ گویا خود سازندگان سریال نیز با جان‌و‌دل از این موضوع استقبال می‌کنند. الکس پینا دراین‌باره گفت:

«احتمالات زیادی برای تولید آثار فرعی داریم و فکر می‌کنم که به لطف هویت قدرتمند و قوی کاراکترها چنین چیزی امکان‌پذیر باشد. ما همیشه به‌دنبال خلق شخصیت‌هایی بودیم که دارای ماهیت پیچیده و چند وجهی باشند. بنابراین فکر می‌کنم تمام کاراکترهای سریال خانه کاغذی این قدرت را دارند تا در آثار فرعی خودشان حضور داشته باشند. ما می‌توانیم هرکدام از آن‌ها را در آثار دیگری مشاهده کنیم.»

پینا افزود:

«فکر می‌کنم آرتوریتو می‌تواند یک کمدی سیاه داشته باشد. پرونده برلین جهت نمایش خودش کاملا آشکار است؛ او یک زن‌ستیز، بیمار روانی، فردی خودمحور، خودشیفته، بزهکار و متجاوز است. اما هنوز هم افراد زیادی او را دوست دارند، زیرا این کاراکتر برای دوستی، وفاداری و برادری ارزش قائل است. از نایروبی تا پروفسور همگی کاراکترهایی هستند که هویت بسیار قدرتمندی دارند. دنور نیز شخصیت دیگری است که جذابیت خاص خود را دارد. دوست دارم که برای تمام آن‌ها یک اثر فرعی بنویسم.»

بنابراین حتی اگر فصل پنجم، فصل پایانی سریال خانه کاغذی نیز باشد، امکان دارد شاهد ساخت سریال‌ها و یا حتی فیلم‌های فرعی دیگری براساس شخصیت‌های جذاب آن باشیم.

بیشتر بخوانید:

‫8 دیدگاه ها

    1. نظری ندارم راستش .. سازنده باید اعلام کنه که هنوز اطلاعات خاصی ازش بیرون نداده xD فقط مشخص کرده که این فصل، فصل آخره سریاله.

     در مورد تریلر هم هنوز تریلر رسمی منتشر نشده و ویدئوهایی که توی اینترنت موجوده توسط هوادارای سریال ساخته شده و تریلر رسمی نیستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا