فیلم و سریال خارجیفیلم و سریال

10 شخصیت ارباب حلقه ها که می توانند در فیلم The Hunt For Gollum برگردند

خبر خوش برای طرفداران ارباب حلقه‌ها، پیتر جکسون کارگردان مشهور سه‌گانه ارباب حلقه‌ها به‌همراه کمپانی برادران وارنر درحال ساخت فیلمی جدید با عنوان «شکار برای گولوم» هستند. انتظار می‌رود در این فیلم، شاهد بازگشت بسیاری از شخصیت‌های محبوب دنیای ارباب حلقه‌ها باشیم.

پیتر جکسون در این پروژه نقش تهیه‌کننده را برعهده خواهد داشت. اندی سرکیس که در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها با هنرنمایی در نقش گولوم به شهرت رسید، در این فیلم علاوه‌بر کارگردانی بار دیگر در نقش این شخصیت افسانه‌ای ظاهر خواهد شد.

نکته جالب توجه این است که کمپانی برادران وارنر پیش از این، فیلم کوتاهی ساخته شده توسط طرفداران با عنوان «شکار برای گولوم» را به‌دلیل نقض حق کپی‌رایت پس از ۱۵ سال حضور در فضای مجازی از یوتیوب حذف کرده بود. این فیلم کوتاه که پیش از حذف شدن 13 میلیون بار بازدید شده بود، داستان آراگورن را در تلاش برای دستگیری گولوم با استفاده از تله‌ها روایت می‌کرد.

فیلم کوتاه ساخته شده توسط طرفداران، داستان آراگورن را در تعقیب گولوم و تلاش او برای به دام انداختن او با استفاده از مجموعه‌ای از تله‌ها روایت می‌کند تا اینکه سرانجام گولوم توسط الف‌های جنگل تاریک دستگیر می‌شود.

با گسترش خط زمانی داستان، فرصتی برای حضور بسیاری از شخصیت‌های جاودان ارباب حلقه‌ها در نقش‌های مختلف در طول قرن‌ها و تلاش آن‌ها برای کشف سرنوشت حلقه یگانه فراهم می‌شود. در این فیلم جدید خارجی ممکن است بازیگران اصلی نقش‌های خود را تکرار کنند یا بازیگران جدیدی برای این شخصیت‌ها انتخاب شوند.

گندالف – Gandalf

Gandalf

در میان شخصیت‌هایی که احتمال بازگشت‌شان در فیلم «شکار برای گولوم» وجود دارد، گندالف شناخته‌شده‌ترین آن‌ها است. در روایت «یاران حلقه»، Gandalf به وضوح از وجود گولوم و همچنین مالکیت او بر حلقه‌ای جادویی در دوره‌ای پیش از آنکه بیلبو (با بازی ایان هولم یا مارتین فریمن) آن را به‌دست آورد، خبر داشته است.

گندالف، از جادوگران دنیای ارباب حلقه ها، به دنبال ردپای گولوم در ارتباط با حلقه می‌گردد و حتی به فرودو (با بازی الیجاه وود) می‌گوید که باید به گولوم به‌خاطر رنج‌هایی که حلقه به او تحمیل کرده است، ترحم کنند.

رویکرد دلسوزانه او نسبت‌به گولوم می‌تواند عنصر مهم فیلمی باشد که بر محوریت گولوم شکل گرفته است. بسیاری از شخصیت‌ها حتی سم (با بازی شان آستین) که عموما شخصیتی مهربان است از گولوم منزجر هستند. گاندالف و فرودو تنها استثناهای این قاعده به‌شمار می‌آیند.

بااین‌حال، به‌نظر نمی‌رسد که حضور فرودو در این فیلم پررنگ باشد و همین موضوع، گاندالف را به‌عنوان یار بالقوه‌ گولوم و شخصیتی ارزشمند برای داستان تبدیل می‌کند. به‌وضوح مشخص است که Gandalf به‌خاطر ارتباط گولوم با حلقه، به زندگی او بسیار علاقه‌مند است.

لگولاس – LegolasLegola

در میان شخصیت‌هایی که بازگشتشان به دنیای سینمایی ارباب حلقه‌ها در فیلم «شکار برای گولوم» محتمل به‌نظر می‌رسد، نام اورلاندو بلوم، بازیگر نقش لگولاس نیز به چشم می‌خورد. بلوم پیش از این برای بازی در فیلم‌های هابیت به سرزمین میانه بازگشته بود و به‌نظر می‌رسد تمایل دارد بار دیگر در این دنیای فانتزی حماسی حضور پیدا کند.

لگولاس به‌عنوان یک الف جاودانه، تجربه‌ای بسیار طولانی‌تر از برخی دیگر از اعضای یاران حلقه در مسائل سیاسی سرزمین میانه دارد. با‌توجه‌به عمر نامحدود او، این احتمال وجود دارد که لگولاس درطول زندگی پرفرازونشیب خود با گاندالف یا الروند، دو شخصیت کلیدی در داستان ارباب حلقه‌ها، ملاقات کرده باشد و در جست‌وجوی اولیه و ناکام مانده‌ آن‌ها برای یافتن حلقه یگانه به آن‌ها ملحق شده باشد.

علاوه‌بر‌این در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت، شاهد دوستی دیرینه و صمیمیت عمیق بین لگولاس و آراگورن بودیم. از آنجایی که به‌نظر می‌رسد آراگورن در مقطعی به‌دنبال گولوم بوده است، لگولاس می‌توانست به‌عنوان یار وفادار در این جست‌وجو همراه او باشد. همچنین، نباید فراموش کرد که گولوم پیش از فرار از اسارت مدتی در جنگل تاریک قلمرو لگولاس زندانی بوده است. بنابراین، نویسندگان فیلمنامه می‌توانستند در نقاط مختلف داستان، لگولاس را وارد روایت کنند.

سلبورن – Celeborn

Celeborn

درحالی‌که زمزمه‌هایی از حضور سلبورن همسر گالادریل در فصل دوم سریال «حلقه‌های قدرت» به گوش می‌رسد، باتوجه‌به خط زمانی این سریال که سال‌ها پیش از ورود گولوم به داستان ارباب حلقه‌ها روایت می‌شود، احتمال حضور او در این مجموعه چندان قطعی نیست.

بااین‌حال در زمان وقایع فیلم «شکار برای گولوم»، به‌نظر می‌رسد گالادریل و Celeborn پس از جدایی طولانی مدت دوباره متحد شده‌اند و در Lothlórien زندگی می‌کنند. هردوی آن‌ها از مشاوران دیرینه‌ گاندالف به‌شمار می‌آیند و از این طریق می‌توانند وارد داستان‌های جدید ارباب حلقه‌ها شوند.

احتمال دارد سلبورن، یکی از قوی ترین الف ها در ارباب حلقه ها، در فیلم «شکار برای گولوم» نقشی پررنگ‌تر از آنچه در آثار قبلی دنیای تالکین برعهده داشته، ایفا کند. در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها، همواره شاهد مشورت‌های گاندالف با الروند و گالادریل هستیم. بدون‌شک، دیدن گفت‌وگوهای بیشتر بین گاندالف و سلبورن به‌ویژه با درنظر گرفتن اینکه هردوی آن‌ها جزو حلقه‌ جاودانگان به‌شمار می‌آیند برای طرفداران این حماسه‌ فراموش‌نشدنی جذاب خواهد بود.

سارومان – Saruman

Saruman

سارومان جادوگر سفید در ابتدای داستان «یاران حلقه» به گاندالف خیانت می‌کند و این اتفاق، سایه‌ای از ابهام برسال‌های طولانی همکاری و دوستی آن‌ها می‌اندازد. در فیلم‌های هابیت، شاهد یاری رساندن و مشاوره‌های سارومان به گاندالف هستیم؛ اما حضور پررنگ الروند و گالادریل، شخصیت او را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

فیلم «شکار برای گولوم» می‌تواند فرصتی منحصربه‌فرد را برای فرنچایز ارباب حلقه‌ها فراهم کند تا لحظاتی از دوستی و همکاری صمیمانه‌ سارومان و گاندالف را به‌تصویر بکشد. این بازگشت می‌تواند به درک بهتر انگیزه‌ها و پیچیدگی‌های شخصیت سارومان و همچنین عمق رفاقت او با گاندالف در گذشته کمک کند.

از سوی دیگر، این فیلم می‌تواند بستری برای بررسی شخصیت سارومان و سیر سقوط او به تاریکی باشد. درحالی‌که گاندالف به‌دنبال گولوم و حلقه یگانه است، ممکن است سارومان توسط سائورون اغوا و فاسد شده باشد.

جادوگر شاه – The Witch-King

The Witch King

درحالی‌که قهرمانان سرزمین میانه در تلاش برای یافتن حلقه و جلوگیری از نابودی سرزمین توسط سائورون هستند، نیروهای وفادار به او نیز به تکاپو افتاده‌اند تا با پیدا کردن حلقه، قدرت ارباب تاریکی را تثبیت کنند. دراین‌میان، نبردی حماسی بین گاندالف و یارانش از یک‌سو و ویچ کینگ آنگمار به‌همراه دیگر نازگول‌ها از سوی دیگر اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد.

بازگشت پادشاه جادوگر آنگمار، فرصتی بی‌نظیر برای خلق صحنه‌های اکشن و نبردهای تماشایی به ارمغان می‌آورد، به‌ویژه باتوجه‌به اینکه تاکنون برخی از ماهرترین مبارزان دنیای ارباب حلقه‌ها به‌طور مستقیم با این شخصیت شرور روبه‌رو نشده‌اند.

علاوه‌بر نبردهای حماسی، حضور ویچ کینگ می‌تواند به خلق لحظات ترسناکی در فیلم «شکار برای گولوم» نیز کمک کند. درحالی‌که گولوم به‌طور سنتی یک شخصیت شرور تلقی نمی‌شود؛ اما وجود یک شخصیت منفی قدرتمند دیگر مانند ویچ کینگ یا ارباب تاریکی سائورون می‌تواند باعث تقویت روایت داستان و جذابیت بیشتر آن برای مخاطبان شود.

آرون – Arwen

Arwen

آرون یکی از شخصیت‌های کمتر شناخته‌شده در دنیای ارباب حلقه‌ها در داستان اصلی به‌طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته است. بااین‌حال، فیلم «یاران حلقه» تغییری هوشمندانه ایجاد کرد و او را به ناجی فرودو در یک سکانس اکشن تماشایی تبدیل کرد.

«شکار برای گولوم» می‌تواند فرصتی عالی برای Arwen باشد تا توانایی‌های خود را به‌عنوان یک جنگ‌جوی ماهر به اثبات برساند. باتوجه‌به اولین صحنه‌ روبه‌رویی او با آراگورن در «یاران حلقه»، به‌نظر می‌رسد که این دو شخصیت چند هفته قبل از وقایع فیلم با یکدیگر ملاقات کرده‌اند. بااین‌حال، راه‌های دیگری نیز برای حضور آرون در داستان وجود دارد.

اگر آراگورن تنها چند هفته قبل از ملاقات با فرودو در «یاران حلقه» درحال تعقیب گولوم باشد، آرون می‌تواند در داستانی موازی در مکانی دیگر حضور داشته باشد. باتوجه‌به رابطه‌ نزدیک این دو شخصیت، به‌تصویر کشیدن آن‌ها در مکان‌های جداگانه‌ای که در نهایت به ملاقات مجددشان منجر می‌شود، می‌تواند جذاب باشد.

الروند – Elrond

Elrond

با حضور احتمالی آرون در فیلم «شکار برای گولوم» به احتمال زیاد شاهد حضور پدر او الروند نیز خواهیم بود. الروند شخصیتی قدرتمند در ارباب حلقه ها می‌تواند نقش مهمی در یاری رساندن به گاندالف و یارانش در جست‌وجوی گولوم و حلقه ایفا کند.

باتوجه‌به تفاوت سنی الروند در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها نسبت‌به سریال «حلقه‌های قدرت» (که داستانی ۶۰۰ سال پیش از «یاران حلقه» را روایت می‌کند) حضور هیو ویوینگ در نقش الروند منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. هرچند ویوینگ در بخشی از سریال که به دوره‌ «حلقه‌های قدرت» برمی‌گردد نیز حضور داشته است.

فارغ از اینکه کدام بازیگر نقش الروند را ایفا کند، او همواره متحدی وفادار و دانا برای گاندالف بوده است. الروند در زمان ناتوانی ایزیلدور در نابودی حلقه نیز حضور داشته و ممکن است اطلاعاتی در مورد گم شدن آن داشته باشد. روش‌های جالب و متعددی وجود دارد که الروند می‌تواند از طریق آن‌ها، اطلاعات ارزشمندی را برای یافتن گولوم در اختیار گاندالف قرار دهد.

سائورون – Sauron

Sauron

درحالی‌که گاندالف و یارانش در تلاش برای یافتن حلقه و جلوگیری از نابودی سرزمین میانه توسط سائورون هستند، ارباب تاریکی نیز بیکار ننشسته و برای بازپس‌گیری سرزمین میانه آماده می‌شود.

باتوجه‌به اینکه سائورون در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها تنها به‌صورت یک شخصیت شبح‌وار یا چشمی آتشین به‌تصویر کشیده شده است، بازگشت چارلی ویکرز (بازیگر نقش سائورون در سریال «حلقه‌های قدرت») یا انتخاب بازیگری جدید می‌تواند فرصتی برای شخصیت‌پردازی عمیق‌تر از او در فیلم «شکار برای گولوم» باشد.

حضور سائورون در این فیلم، حلقه‌ اتصال دیگری بین دنیای فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و سریال «حلقه‌های قدرت» ایجاد می‌کند و به مخاطبان این امکان را می‌دهد تا تصویری کامل‌تر از ارباب تاریکی و نقشه‌های شوم او به‌دست آورند.

گاندالف در فیلم‌های «هابیت» زمانی را صرف تحقیق در مورد سائورون/نکرومنسر می‌کند و ممکن است تصور کند که این تهدید به‌طور موقت خفته است. بااین‌حال، منطقی است که گاندالف سال‌های بعد را به مطالعه بیشتر در مورد این تهدید و چگونگی مقابله با آن در صورت وقوع جنگ، اختصاص داده باشد.

در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها، گاندالف و گولوم در مقطعی با یکدیگر ملاقات می‌کنند. اگر گاندالف در این دیدار سعی کند به گولوم توضیح دهد که حلقه چیست و چرا باید آن را پیدا کنند، شاهد صحنه‌ای بسیار جذاب و پرمخاطب خواهیم بود.

گالادریل – Galadriel

Galadriel

درحالی‌که گالادریل در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها بیشتر در نقش یک شخصیت خردمند و دور از نبردها ظاهر می‌شود، سریال «حلقه‌های قدرت» او را به‌عنوان یک سرباز معرفی می‌کند که زمانی با شور و شوق به دنبال سائورون بود، حتی زمانی‌که بسیاری از او غافل بودند.

اگر در فیلم «شکار برای گولوم» نیز شاهد علاقه‌ او به مبارزه با سائورون باشیم داستانی منسجم‌تر شکل خواهد گرفت، چراکه او در این فیلم در سنین پیری به‌دنبال حلقه‌ یگانه خواهد بود. حتی می‌توان در این فیلم از طریق یک رؤیا یا مکالمه‌ای سورئال، گالادریل پیر را با خود جوان‌ترش در مورد این موضوع به گفت‌وگو در آورد و از هنرنمایی هردو بازیگر زن در این صحنه‌ خاص استفاده کرد.

علاوه‌براین، گالادریل و الروند هردو به‌عنوان نگهبانان حلقه‌های قدرت الف شناخته می‌شوند و نقش مهمی در جست‌وجوی حلقه‌ یگانه دارند. دانش بی‌نظیر گالادریل در زمینه جادو و تاریخ سرزمین میانه حتی از الروند نیز فراتر می‌رود. او می‌تواند به‌واسطه‌ این دانش و تجربه، یاری‌رسان ارزشمندی برای گاندالف در نبرد نهایی با سائورون باشد.

آراگورن – Aragorn

Aragorn

در فیلم ساخته‌شده توسط طرفداران، آراگورن در مرکز داستان «شکار برای گولوم» قرار دارد. گاندالف در هر برهه‌ای از زندگی آراگورن می‌توانست از او برای یافتن گولوم کمک بگیرد. این موضوع فرصتی را برای مخاطبان فراهم می‌کند تا بیشتر با زندگی آراگورن با نام مستعار «استرایدر» آشنا شوند و شاهد مهارت‌های شکار و ردیابی او باشند.

علاوه‌براین، خط داستانی آراگورن تا حدودی از ماجراجویی گولوم و حلقه در ارباب حلقه‌ها که عمدتاً حول‌محور فرودو و گاندالف می‌چرخد، جداست. بااین‌حال، «شکار برای گولوم» می‌تواند با نشان دادن چالش مقاومت آراگورن در برابر وسوسه‌ حلقه به عمق شخصیت او بیفزاید.

مخاطبان همچنین نمی‌دانند که آراگورن چگونه با گولوم، شخصیتی که در فیلم‌ها هرگز با او تعاملی ندارد، روبه‌رو خواهد شد. به‌اینترتیب، فیلم «شکار برای گولوم» فرصت‌های جذابی را برای پرداختن به شخصیت‌های محبوب این حماسه‌ فانتزی به شیوه‌ای جدید و متفاوت ارائه می‌دهد.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا