بهترین‌های فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

معرفی 11 تا از قدرتمندترین شخصیت های ارباب حلقه ها – Lord Of The Rings

در میان شخصیت‌ های ارباب حلقه‌ ها و موجودات قدرتمند سرزمین میانی، چه کسی شایستگی جایگاه قدرتمندترین را دارد؟  مجموعه ارباب حلقه‌ها پر از شخصیت‌های عجیب، مرموز و قوی است؛ ازاین‌رو نظرات در مورد قدرتمندترین شخصیت‌ها متفاوت است و همین مورد تهیه یک لیست قطعی از برترین موجودات ارباب حلقه ها را دشوار می‌کند.

بااین‌حال، در دنیایی پر از جادو، هیولاها و مردان جنگجو، قدرت می‌تواند به اشکال مختلفی ظاهر شود. در این لیست به جنبه‌های مختلف قدرت می‌پردازیم و علاوه‌بر قدرت جسمانی، شجاعت، هوش و درایت را نیز در نظر می‌گیریم.

شایان ذکر است که این لیست بیشتر شامل شخصیت های ارباب حلقه هاست و شخصیت‌های دیگر آثار جی. آر. آر. تالکین، مانند سیلماریلیون، هابیت و ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت، زیاد در نظر گرفته نشده‌اند.


همچنین می‌توانید با مراجعه به مقالات بازیگران سریال ارباب حلقه ها و بهترین فیلم و سریال های شبیه ارباب حلقه ها بیشتر درباره این مجموعه قدیمی معروف و محبوب مطالعه کنید.


گندالف / گندالف سفید – Gandalf The White

معرفی قدرتمندترین شخصیت های ارباب حلقه ها ؛ گندالف / گندالف سفید - Gandalf The White

گندالف سفید، یکی از بزرگترین جادوگران سرزمین میانه بود که در هنگام مبارزه با بالروگ مورگوت جان خود را از دست داد. با این حال، کار او برای متوقف کردن سائورون به پایان نرسید و والار او را دوباره زنده کرد. او به عنوان اولین منبع امید قهرمانان در پیروزی مقابل سائورون شناخته شده و از دست دادن او بسیار دردناک بود.

او به عنوان گندالف سفید متولد شد تا پس از سقوط سارومان، جایگاه او را برعهده بگیرد. همه به گندالف سفید به عنوان یک جادوگر مهربان، علاقه داشتند. او در مبارزه و نبرد بسیار ماهر بود و سعی می‌کرد مانند یک پدر از اطرافیان خود محافظت کند.

سائورون ارباب حلقه ها – Sauron

معرفی قدرتمندترین شخصیت های ارباب حلقه ها ؛ سائورون ارباب حلقه ها - Sauron

سائورون معروف به ارباب تاریکی یا لرد سیاه، یکی از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ضدقهرمانان در تاریخ پرتلاطم و طولانی سرزمین میانه بود. او حتی در ضعیف‌ترین حالت خود هم قدرتمند و تهدیدآمیز ظاهر شده است.

سائورون فرمانده ارشد مورگوت بود و در تمامی اقدامات زیرکانه و شیطانی مورگوت در سرزمین میانی و مناطق دورتر، نقش بزرگی داشت. او در بدبینی و خباثت درجه‌ای پس از مورگوت قرار داشت زیرا برای مدت طولانی به خدمت مورگوت بود.

سپس، بعد از سقوط و تبعید مورگوت از سرزمین میانه به ارباب تاریکی تبدیل شد و در پی آن در گردابی از فساد و پلیدی فرو رفت. سائورون دشمن اصلی مردمان آزاد در طول دوران‌های دوم و سوم بود.

سارومان – Saruman

معرفی قدرتمندترین شخصیت های ارباب حلقه ها ؛ سارومان - Saruman

سارومان سفید بسیار قدرتمندتر از گندالف خاکستری است و به عنوان رئیس گروه قدرت بیشتری دارد. او قبل از اینکه متوجه شود که هیچ امیدی برای مقابله با سائورون وجود ندارد؛  یکی از بزرگترین متحدان گندالف بود.

سارومان یک جادوگر طمع‌کار است که پس از اینکه از خدمت به جبهه خوب دست برداشت، به یکی از ضعیف‌ترین شخصیت‌ها بدون قدرت قبلی تبدیل شد.

طمع و آرزوی قدرت سارومان سبب شد که در نهایت به سائورون در جبهه مخالف خدمت کند و این برای رییس سابق شورای سفید یک عامل تاسف‌بار بود. البته سارومان، گندالف را شکست داد و در یکی از بهترین نبردهای تاریخ شرکتو  تقریباً به نابودی بشر کمک کرد. این موارد به تنهایی جایگاه او را به عنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های ارباب حلقه‌ها تثبیت می‌کند.

مورگوت – Morgoth

معرفی قدرتمندترین شخصیت های ارباب حلقه ها ؛مورگوت -Morgoth

مورگوت کیست ؟ مورگوت، دشمن اصلی سرزمین میانه بود که به دلیل بی‌ادبی و خوارشمردن سایر موجودات، از بزرگی و عظمت سقوط کرد و اثرات تبعید و حضورش خارج از مرزهای آردا تا نبردها در جهان باقی ماند.

او روحی فاسد و بی‌رحم داشت، اما قدرت او به قدری زیاد بود که در دوران قدیم در جنگ، نبرد و رقابت با مانوی و تمامی قوای برتر دیگر پیروز میدان بود و در طول سال‌های طولانی، بسیاری از سرزمین‌های میانه را اشغال کرده بود.

گالادریل – Galadriel ؛ معروف ترین الف در ارباب حلقه ها

Galadriel

یکی از قوی‌ترین الف‌های ارباب حلقه‌ها گالادریل، بانوی لوتلورین بود. قدرت او فراتر از چیزی بود که هر الف قبلا نشان داده بود. همین امر سبب عضویت او در شورای سفید به عنوان یکی از نگهبانان قابل اعتماد چوب طلایی شد. او به اندازه‌ای قدرت داشت که می‌توانست ذهن‌ها را بخواند و به صورت تله‌پاتی صحبت کند.

باتوجه به قدرتی که گالادریل در لحظات مختلف نشان داد، ثابت کرد که قدرتمندترین فردی است که از این حلقه در سرزمین میانه استفاده می‌کند. علاوه‌بر این، او به عنوان قوی‌ترین الدار و قطعاً معروف‌ترین الف در ارباب حلقه‌ها محسوب می‌شود.

آراگورن – Aragorn

Aragorn

آراگون پسر آراتورن، وارث پسر ایسیلدور است. او توسط الروند در ریوندل به طور مخفیانه در طبیعت بزرگ می‌شود تا زمانی‌که آماده وظیفه سنگین خود به عنوان شانزدهمین رئیس دونداین و تکاوران شمال شود.

او یک جنگجوی بی‌نظیر، وفادار و مردی قدرتمند در زمان جنگ و صلح است که از فرودو و حلقه محافظت می‌کند و حاضر نیست در برابر وسوسه فساد حلقه تسلیم شود. هنگامی‌که فلوشیپ منحل می‌شود، او تلاش می‌کند تا بقایای آن را یکپارچه نگه دارد و مبارزه را به سمت دروازه سیاه هدایت کند و در نهایت در نبردی سخت، سائورون را شکست می‌دهد.

راداگاست جادوگر قهوه ای – Radagast The Brown

Radagast The Brown

راداگاست جادوگر قهوه‌ای که در ابتدا نام او آیوندیل به معنای دوست پرندگان بود. زمانیکه به سرزمین میانه آمد نام خود را به راداگاست به معنای لطف جانوران تغییر داد.

در ادامه، او توسط والارها به عنوان یکی از پنج جادوگر همراه با گندالف، سارومان و دو جادوگر آبی، به سرزمین میانه فرستاده شد تا به کسانی که مخالف سائورون هستند، کمک کند. راداگاست، دوست گندالف که به نظر سارومان احمق است، تخصص بیشتری در مورد گیاهان، پرندگان و حیوانات نسبت به انسان‌ها و الف‌ها دارد.

بالروگ موریا – Balrog

Balrog

بالروگ‌ها، موجوداتی پلید و نیرومند بودند که پیش از آفرینش آردا و سرزمین میانه، به مورگوت که در آن زمان به ملکور شهرت داشت، پیوستند. آن‌ها موجوداتی بودند که می‌توانستند خود را در آتش و سایه پنهان کنند.

بالروگ‌ها گاهی با شلاقی آتشین مسلح می‌شوند و در برخی موارد هم یک شمشیر بلند در اختیار دارند. از نظر توانایی آسیب‌رسانی، تنها اژده‌هایان قادر به مقابله با بالروگ‌ها بودند. در دوره نخست سرزمین میانه، بالروگ‌ها در میان ترسناک‌ترین موجودات مورگوت قرار داشتند.

لگولاس – Legolas

Legolas

لگولاس گرین‌لیف یکی از بزرگترین جنگجویان حلقه و یک کماندار با تجربه است که در طول جنگ علیه نیروهای موردور بدون نیاز به کشیدن کمان، می‌توانست هر تیری را به هدف بزند.

همچنین، لگولاس به عنوان یک بدلکار توانایی‌های برتری داشت که او را در مبارزات با اورک‌ها و سایر موجودات خطرناک به یک نیروی غیرقابل شکست تبدیل می‌کرد.

گرین‌لیف با وجود اینکه در تمامی نبردهای مهم آن زمان حضور داشت و مبارزه می‌کرد، هیچ‌گونه آسیبی ندید و تعداد زیادی از دشمنانش را به قتل رساند.

تری بیرد / درخت ریش دار – Treebeard

Treebeard

درخت ریش‌دار با نام دیگر فنگورن به عنوان قدیمی‌ترین درخت انت‌ها یا به عبارتی «قدیمی‌ترین موجود زنده‌ای است که هنوز در زیر خورشید در سرزمین میانه راه می‌رود» شناخته می‌شود. کار آن‌ها محافظت و نگهبانی درختان بود.

طبق گفته مری و پیپین، درخت ریشه‌دار بسیار قدرتمند بود و می‌توانست فلز آهن را مانند قلع مچاله کند. تری بیرد که بیشتر از موجودات دیگر در سرزمین میانه زندگی کرده بود، شاهد جنگ‌های متعدد، عشق‌های از دست رفته و تغییر زمانه بود.

او و ارتش انت‌هایش توانستند پس از سه روز تلاش (زمان درختان بسیار کند است) دیواره‌ها را تخریب کنند، سد‌ها را بشکنند و دهکده جادوگران را از آب محروم کنند، مین‌های سارومان را از بین ببرند و ادوات جنگی را خنثی کنند.

گریمای مارزبان – Grima Wormtongue

معرفی قدرتمندترین شخصیت های ارباب حلقه ها ؛ گریمای مارزبان - Grima Wormtongue

قدرت صرفاً به نیروی جسمی یا جادوهای خارق‌العاده محدود نمی‌شود. ممکن است کلیشه‌ای به نظر برسد، اما قدرت در کلمات نهفته است و گریما ورموتون (برد دوریف) نمونه بارز این امر است. او به‌عنوان مشاور پادشاه تئودن از ادوراس، از قدرت سخنوری خود برای تضعیف و تحت سلطه گرفتن پادشاه پیر استفاده می‌کرد.

او همچنین از انواع مختلفی از سموم به‌عنوان دارو استفاده می‌کرد تا از این طریق بر شاه نفوذ پیدا کند. گریما پس از وسوسه‌شدن توسط اینور، به عنوان جاسوس برای سارومان جادوگر کار می‌کرد و گزارش‌های مربوط به وقایع، سیاست و سایر امور مهم را به او اطلاع می‌داد.

بین سائورون، شلوب، گالادریل و گندالف چه کسی در نبرد پیروز خواهد شد ؟

جنگ میان Sauron, Shelob, Galadriel و Gandalf یک مبارزه حماسی و جذاب خواهد بود؛ اما در نهایت، Sauron پیروز خواهد شد. او یک Maia قدرتمند است که هزاران سال است که در زمان اوج خود، در بسیاری از زمینه ها از جمله قدرت جسمانی، قدرت جادویی، و تسلط بر ارواح، برتر از هر موجود دیگری در Middle-earth بود. Shelob, Galadriel و Gandalf نیز موجودات قدرتمندی هستند، اما در مقایسه با Sauron، آنها از نظر قدرت در سطح پایین تری قرار دارند. از طرفی درست است که Gandalf نیز یک Maia است، اما او یک Maia غیر جنگجو است که در زمینه های مختلف مانند خرد و مشاوره مهارت دارد تا نبرد مستقیم با کسی.

برخی از قوی ترین شخصیت های ارباب حلقه ها

سرزمین میانی مکانی وسیع و پر از جذابیت است که موجودات و مردمان آن می‌دانند چگونه برای بقا مبارزه کنند؛ چراکه آنان بارها و بارها شاهد جنگ های خونین برابر سائورون و دیگر نیروهای اهریمنی بوده‌اند و با تمام وجود ایستادگی کرده‌اند.

ارباب حلقه ها جهان فانتزی ای را ترسیم می کند که با ارتش های موردور ویران شده است و تعدادی از قدرتمندترین شخصیت های ارباب حلقه ها از جمله انسان‌هاو الف‌ها حاضر بودند تا جان خود را در راه نجات جهان از چنگال شرورترین موجودات این دنیای پر رمز و راز فدا کنند.

نظر شما درباره قوی‌ترین نژاد های ارباب حلقه ها چیست ؟ برای ما جالب است تا نظر شما را درباره نتیجه جنگ بین سائورون و مورگوت بدانیم. شما می‌توانید در قسمت نظرات، جواب خود را با ما به اشتراک بگذارید.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا