فیلم و سریالانیمیشن

10 راز حل نشده در انیمه جوجوتسو کایزن (تصاویر + جزئیات)

مجموعه «جوجوتسو کایزن» اثر گگه آکوتامی در میان عناوین شونن نسل جدید به‌عنوان یک شاهکار برجسته شناخته می‌شود و در چندسال اخیر طوفانی در جامعه طرفداران انیمه و مانگا به پا کرده است. داستان این مجموعه ما را با یوجی ایتادوری پسری معمولی همراه می‌کند که به‌طور اتفاقی انگشت سوکونا، قوی‌ترین جادوگر تاریخ را می‌بلعد و در نتیجه به دنیای بی‌رحم نفرین‌ها کشیده می‌شود.

یکی از نقاط قوت این انیمه سریالی محبوب، خلاقیت و نوآوری آکوتامی نویسنده داستان در خلق شخصیت‌ها و روایت داستان است. او به‌طور ماهرانه‌ای انتظارات مخاطبان را برهم می‌زند و با افشاگری‌های بزرگ و پیچش‌های داستانی غیرقابل پیش‌بینی، آن‌ها را مجذوب داستان می‌کند.

بااین‌حال، هنوز پرسش‌های بی‌پاسخ بسیاری درباره دنیای گسترده «جوجوتسو کایزن» وجود دارد که آکوتامی هنوز به آن‌ها پاسخی نداده است. طرفداران مشتاق این مجموعه که بی‌صبرانه منتظر کشف رازهای باقی‌مانده آن هستند، امیدوارند که نویسنده در ادامه داستان به این سوالات پاسخ دهد.

سرچشمه‌های سوکونا یک معما باقی می‌ماند

Sukunas Origins Remain An Enigma

ریومن سوکونا (Ryomen Sukuna) شخصیت شرور دنیای جوجوتسو کایزن و بزرگ‌ترین تهدید برای قهرمانان این مجموعه به‌عنوان قوی‌ترین جادوگر جامعه جوجوتسو شناخته می‌شود. بااین‌حال، اطلاعات کمی درمورد گذشته سوکونا و دوران اوج قدرت او در دنیای جوجوتسو که با عنوان «عصر طلایی جوجوتسو» شناخته می‌شود در دسترس است. این موضوع باعث ایجاد حس کنجکاوی و رمزآلودگی زیادی در بین طرفداران شده است.

سوکونا، جادوگری از هزار سال پیش، توسط جادوگران دوره Heian به‌عنوان فرد رسواشده شناخته می‌شود. او اثر ماندگاری بر دنیای جوجوتسو بر جای گذاشت و طرف‌داران مشتاق هستند تا بیشتر درمورد گذشته، انگیزه و اهدافش بدانند.

خوشبختانه به‌نظر می‌رسد که با پیشرفت داستان در مانگا، پرده از رازهای سوکونا برداشته خواهد شد. فصل‌های اخیر مانگا اطلاعات تکان‌دهنده‌ای درمورد خاندان او و ارتباطش با یوجی ایتادوری، شخصیت اصلی داستان، به اشتراک گذاشته‌اند. این اطلاعات می‌توانند سرنخ‌هایی از گذشته و هویت واقعی «پادشاه نفرین‌ها» را به طرفداران ارائه دهند.

علاقه‌مندان به جوجوتسو کایزن با اشتیاق منتظرند تا ببینند آکوتامی، خالق این اثر، چه رازهایی درمورد سوکونا فاش خواهد کرد و این شخصیت مرموز و پیچیده چگونه در ادامه داستان نقش‌آفرینی خواهد کرد.

قبیله گوجو ؛ یکی دیگر از رازهای پنهان در دنیای جوجوتسو کایزن

The Gojo Clan Is Yet to Make an Appearance

در دنیای جوجوتسو کایزن، جادوگران با پیشینه‌های مختلفی وارد این عرصه می‌شوند. بااین‌حال، قدرت اصلی جامعه جوجوتسو در اختیار سه خانواده بزرگ ازجمله قبیله زنین (Zenin Clan)، قبیله گوجو (Gojo Clan) و قبیله کامو (Kamo Clan) قرار دارد.

این سه خاندان برای حداقل هزارسال بر دنیای جوجوتسو حکمرانی کرده‌اند و از نفوذ و قدرت چشمگیری برخوردار هستند؛ اما نکته قابل‌توجه این است که علی‌رغم اطلاعات نسبتا کامل درباره خانواده‌های زنین و کامو، قبیله گوجو همچنان یکی از بزرگ‌ترین معماهای این دنیای جادویی باقی مانده است.

تنها عضو شناخته‌شده این قبیله، ساتورو گوجو (Satoru Gojo) قوی‌ترین جادوگر عصر حاضر و رهبر فعلی آن‌هاست؛ اما ابهامات زیادی در مورد دیگر اعضای خانواده گوجو ازجمله نحوه تربیت و پرورش ساتورو تا نقش فعلی آن‌ها در دنیای جوجوتسو وجود دارد که بسیاری از این سوالات بی‌پاسخ مانده‌اند. طرف‌داران مشتاقانه منتظرند تا رازهای پنهان قبیله گوجو در ادامه داستان جوجوتسو کایزن آشکار شود.

کنجاکو ؛ معمای تاریک جوجوتسو کایزن

رازهای جدید درباره قدرت یوجی در جوجوتسو کایزن

No One Knows the Origins of Yujis New Powers

یوجی ایتادوری (Yuji Itadori) شخصیت اصلی جوجوتسو کایزن قبل از تبدیل شدن به میزبان سوکونا هیچ تکنیک نفرین‌شده ذاتی یا ارثی‌ای نداشت. بااین‌حال، جدیدترین تحولات در مانگا نشان از وجود پیوند خونی بین یوجی و سوکونا می‌دهد.

توانایی‌های درحال تکامل یوجی، به‌ویژه تکنیک نفرین‌شده‌اش، از همان ابتدای سریال مورد بحث‌وجدل طرف‌داران بود؛ اما جدیدترین تحولات در مانگا سؤالات بیشتری را در مورد قدرت‌های یوجی ایجاد کرده است.

درحالی‌که او در نبردی سخت با سوکونا است، از مجموعه‌ دستکش‌های پنجه‌دار یا به‌طور بالقوه دست‌های شیطانی که از یک تکنیک نفرین شده ناشناخته سرچشمه می‌گیرند، استفاده می‌کند.

طرف‌داران به قدرت‌های جدید یوجی لقب «Claws of Calamity» داده‌اند. ماهیت این توانایی بسیار مرموز است و گمانه‌زنی‌های فعلی آن را به یکی از تکنیک‌های دزدیده‌شده از سوکونا یا ارث‌برده از یکی از «نقاشی‌های مرگ» مرتبط می‌کند. منشأ و توانایی واقعی «دست‌های پنجه‌ای» یوجی هنوز ناشناخته است، اما ممکن است ورق را در مبارزه او با سوکونا برگرداند.

هواداران شاید هرگز از آخرین حرف‌های گوجو به گتو باخبر نشوند

بدن گتو که گوجو نمی‌توانست آن را نابود کند، بعدها توسط کنجاکو تسخیر می‌شود؛ اما یک راز همچنان در داستان گوجو و گتو بی‌پاسخ مانده است، آن هم چیزی نیست جز آخرین حرف‌هایی که گوجو با بهترین دوستش ردوبدل می‌کند. به نظر می‌رسد این مبادله نهایی بین این دو، به دلایلی برای مخاطب آشکار نشده و بسیار مهم است؛ چیزی که مدت‌هاست هواداران درباره‌اش کنجکاوی دارند.

وضعیت فعلی مگومی نگران کننده است

سرنوشت واقعی مگومی نامشخص است، زیرا بدن او در طی آخرین کارهای سوکونا به‌طور قابل‌توجهی آسیب دیده است. مهمتر از همه، طرفداران تعجب می‌کنند که آیا اصلاً می‌توان مگومی را نجات داد، یا اینکه جادوگران برای شکست دادن پادشاه نفرین‌ها مجبور به کشتن او خواهند شد. به عنوان یکی از شخصیت‌های محبوب طرف‌داران، مگومی و راز سرنوشت او، خوانندگان را به شدت نگران کرده است.

سرنوشت نامعلوم نوبارا کوگیساکی در جوجوتسو کایزن

Fans Have Been Waiting for an Update on Nobaras Status for Years
نوبارا کوگیساکی یکی از اعضای محبوب گروه سه‌گانه اصلی جوجوتسو کایزن در جریان نبرد شیبویا به سرنوشتی غم‌انگیز و تکان‌دهنده دچار شد. این جادوگر جوان که توسط ماهیتو کور شده بود با تکنیک نفرین روح به‌نام «Idle Transfiguration» ضربه خورد و به‌نظر می‌رسید که جان خود را از دست داده است. بااین‌حال، مرگ نوبارا هرگز به‌طور رسمی تأیید نشد و شدت جراحت او به حدی نبود که کشنده به‌نظر برسد.

این موضوع امید طرف‌داران را برای زنده بودن و بازگشت این شخصیت محبوب زنده نگه داشته است؛ اما متأسفانه، از زمان پایان نبرد شیبویا هیچ اطلاعاتی در مورد نوبارا منتشر نشده است.

راز پرواز و تله‌پورت گوجو در جوجوتسو کایزن

Gojos Ability To Fly and Teleport Were Never Properly

ساتورو گوجو قوی‌ترین جادوگر شناخته‌شده از کودکی به سبب ارث بردن دو تکنیک قدرتمند قبیله‌اش یعنی «Six Eyes» و «Limitless» مورد احترام قرار گرفته است. او نه‌تنها از مقدار تقریباً بی‌نهایت انرژی نفرین‌شده برخوردار است بلکه زرادخانه‌ای چشمگیر از فنون نفرین شکست‌ناپذیر در اختیار دارد. بااین‌حال، ماهیت برخی از مهارت‌های پیشرفته‌تر او مانند پرواز و تله پورت، همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

برخلاف سایر تکنیک‌های گوجو، پرواز و جابه‌جایی لحظه‌ای او هرگز به‌طور کامل توضیح داده نشده‌اند. طرف‌داران بر این باورند که او ممکن است از قابلیت‌های دستکاری فضای «شش چشم» و «بی‌نهایت» برای غلبه‌بر فواصل طولانی و شناور شدن در هوا استفاده کند.

معمای اوروم ؛ ستاره‌ یخی وفادار سوکونا در جوجوتسو کایزن

Fans Are Desperate to Know More About Uraume Sukunas Long Time Supporter

شبیه‌به سوکونا، وفادارترین زیردست او، ستاره یخ‌زده، اوروم (Uraume) هم یکی از مرموزترین شخصیت‌های جوجوتسو کایسن است و طرفداران مدت‌هاست که منتظر کشف رازهای او هستند. اوروم از دوران هی‌آن در خدمت سوکونا بوده است، همانطور که در فلش‌بک جشن برداشت با هم دیده شدند. بااین‌حال، درحالی‌که سوکونا با تبدیل شدن به انگشت نفرین‌شده توانسته به دنیای مدرن بازگردد، راز جاودانگی اوروم همچنان یک معما باقی مانده است.

نکته‌ دیگری که کنجکاوی طرف‌داران را برانگیخته است، منشأ اتحاد اوروم با پادشاه نفرین است، کسی‌که بارها به‌عنوان موجودی خودخواه توصیف می‌شود و تمایلی به همکاری با جادوگران دیگر ندارد. اوروم که درحال‌حاضر توسط هاکاری از کمک به اربابش منع شده است، امیدوار است به زودی دوباره به طرح اصلی سوکونا بپیوندد و برخی از رازهای خود و اربابش را فاش کند.

سرنوشت مبهم گوجو ؛ راز بزرگ جوجوتسو کایزن

هیچ لحظه‌ای در جوجوتسو کایزن به اندازه مرگ غیرمنتظره و ناگهانی ساتورو گوجو در اپیزود 236 شوکه‌کننده نبود. این اتفاق نقطه‌عطفی در نبرد شینجوکو و به‌طور قطع، مخرب‌ترین پیچش داستانی در این مجموعه به شمار می‌رود. شکست گوجو در مبارزه با سوکونا طرف‌داران را غمگین و گیج کرد.

بااین‌حال، اکثر خوانندگان هنوز امید خود را از دست نداده‌اند، زیرا سرنخ‌های بسیاری به برگشت قوی‌ترین جادوگر اشاره می‌کنند. اینکه آیا محبوب‌ترین شخصیت جوجوتسو کایزن دوباره به نبرد علیه پادشاه نفرین‌ها می‌پیوندد یا برای همیشه از دنیا رفته است تا به نسل جدید جادوگران اجازه ظهور دهد، همچنان به‌عنوان راز بزرگ و حل‌نشده‌ این مجموعه باقی مانده است.

علاقه‌مندان به انیمه جوجوتسو کایسن، فرصت را از دست ندهید و با مطالعه مقاله آنچه طرفداران می خواهند در فصل 3 انیمه Jujutsu Kaisen ببینند با تئوری‌های بیشتری آشنا شوید.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا