فناورینرم افزار و اپلیکیشن

حذف دایرکت اینستاگرام در گوشی و نسخه وب | معرفی روش های تضمینی

اینستاگرام حذف پیام‌های مستقیم و کل مکالمات را از حساب کاربران را ممکن کرده است. در این مطلب آموزشی از مجله ویدو قصد داریم که روش‌های حذف دایرکت اینستاگرام را روی موبایل و کامپیوتر آموزش دهیم. فقط باید توجه داشته باشیم که روش پاك كردن دایرکت اينستاگرام در آیفون و اندروید فرقی با همدیگر ندارند پس تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

قابلیت چت در اینستاگرام

قابلیت چت در اینستاگرام یک ویژگی پیام رسانی است که به کاربران امکان می‌دهد با سایر کاربران اینستاگرام ارتباط برقرار کنند. دایرکت این امکان را به کاربران می‌دهد تا پیام‌های خصوصی، تصاویر و ویدیوها را برای کاربران یا گروه های فردی ارسال کنند. قابلیت چت همچنین شامل امکان برقراری تماس صوتی و تصویری و همچنین ارسال پیام می‌شود. همچنین دارای رمزگذاری انتها به انتها برای ایمن نگه داشتن پیام‌ها است. ویژگی‌های دیگر عبارتند از توانایی واکنش به پیام‌ها، اشتراک‌گذاری پست‌ها و استوری‌ها، دیدن زمانی که شخصی در حال تایپ کردن است و بی‌صدا کردن مکالمات.

چت یک راه عالی برای حفظ ارتباط با دوستان، خانواده و دنبال کنندگان در اینستاگرام است. در واقع دایرکت اینستاگرام راه امن و مطمئن برای برقراری ارتباط بدون نگرانی در مورد مشاهده پیام‌های خصوصی شما توسط دیگران است.

پیشنهاد مطالعه:

حذف دایرکت اینستاگرام در آپدیت جدید

 • روی  یا  در سمت چپ کلیک کنید.
 • روی مکالمه‌ای که می‌خواهید حذف شود کلیک کنید.
 • روی در بالا سمت راست گپ خود کلیک کنید.
 • روی حذف گپ کلیک کنید و سپس برای تأیید دوباره روی حذف کلیک کنید.
زمانی که مکالمه‌ای را حذف کنید، دیگر در صندوق دریافتتان قابل مشاهده نخواهد بود. توجه داشته باشید که مکالمه را فقط برای شما حذف می‌کند و برای سایر افرادی که در مکالمه هستند، همچنان قابل مشاهده خواهد بود.
توجه داشته باشید فایل «دانلود داده» حاوی پیام‌هایی نمی‌شود که از حساب Instagram خود حذف کردید.

نحوه حذف دایرکت اینستاگرام به صورت جداگانه در موبایل

نحوه حذف دایرکت اینستاگرام به صورت جداگانه در موبایل

برای حذف چت‌های خاصی که مد نظر دارید می‌توانید از روش زیر درگوشی‌های موبایل برای حذف چتی خاص یا پیغامی خاص از یک چت. جلو بروید:

 1. برنامه اینستاگرام را در دستگاه تلفن همراه خود باز کنید.
 2. روی نماد هواپیمای کاغذی (نماد سه گوشه) در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی ضربه بزنید.
 3. مکالمه‌ای را که قصد حذف آن را دارید انتخاب کنید.
 4. اگر می‌خواهد کل چت را با اکانتی که انتخاب کردید پاک کنید، چت مد نظر را انتخاب کرده و گزینه حذف را بزنید. برای این کار نباید وارد چت مد نظر شوید، فقط از فهرست چت‌ها انگشت خود را روی چت نگه‌دارید تا گزینه حذف برای شما ظاهر شود.
 5. همچنین برای حذف پیامی خاص در چت فقط کافی است که وارد آن چت شوید و روی پیامی که می‌خواهید حذف شود ضربه بزنید و نگه‌دارید. در این میان گزینه لغو ارسال یا به انگلیسی Unsend message برای شما ظاهر می‌شود که باید انتخاب کنید.

با طی کردن مراحل بالا می‌توانید چت را به کلی با شخصی پاک کنید یا فقط پیغام یا پیغام‌های خاصی را برگزینید و اقدام به حذف آن‌ها کنید.

چگونه تمام چت‌ها را در موبایل اینستاگرام حذف کنیم؟

متأسفانه هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید همه چت‌های خود را به یک‌باره در موبایل اینستاگرام حذف کنید. شما باید به صورت دستی هر چت را یکی یکی حذف کنید. برای انجام این کار، روی چتی را که قصد حذف آن را دارید انگشت خود را نگه‌دارید تا گزینه‌های مختلفی برای شما ظاهر شود. در این مرحله گزینه حذف Delete را بزنید تا چت حذف شود، این روند را برای هر چتی که قصد حذف آن را دارید تکرار کنید.

حذف دایرکت اینستاگرام به صورت تکی روی کامپیوتر

حذف دایرکت اینستاگرام به صورت تکی روی کامپیوتر

به منظور حذف چت‌های اینستاگرام در کامپیوتر باید به اینستاگرام خود از طریق مرورگر لاگین کنید. دقت کنید که آدرس سایت خود اصلی اینستاگرام را باز کنید و به آن لاگین کنید. حال مراحل حذف دایرکت اینستاگرام در اینجا هم بسیار ساده است و کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. یک مرورگر وب را باز کنید و به وب‌سایت اینستاگرام بروید و به اکانت خود با رمز و نام کاربری لاگین کنید. در گوشه سمت راست بالا، روی نماد پیام‌های دایرکت Direct Message کلیک کنید.
 2. در صفحه چت، مکالمه‌ای را که قصد حذف پیامی از آن دارید را انتخاب کنید. در قسمت سمت راست، پیامی را که می‌خواهید حذف کنید، پیدا کرده، ماوس خود را روی آن ببرید و روی نماد سه‌نقطه کنار آن کلیک کنید.
 3. با کلیک بر روی آیکون سه‌نقطه، یک منوی جدید ظاهر می‌شود. بر روی گزینه Unsend کلیک کنید.
 4. یک اعلان خواهید دید که از شما می‌پرسد آیا مطمئن هستید که می‌خواهید پیام را لغو کنید. دوباره روی Unsend کلیک کنید.
 5. پیام از هر دو طرف مکالمه حذف خواهد شد. به یاد داشته باشید که می‌توانید از این روش برای حذف پیام‌های WhatsApp نیز استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه:

حذف دایرکت اینستاگرام در نسخه وب به صورت کامل

برای حذف کامل مکالمه ‌اینستاگرام از کامپیوتر، باید از وب‌سایت استفاده کنید.

 • ابتدا یک مرورگر وب باز کنید و به وب‌سایت اینستاگرام بروید.
 • سپس روی نماد پیام‌های مستقیم در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
 • در صفحه چت، مکالمه‌ای را که می‌خواهید حذف کنید، از منوی سمت چپ انتخاب کنید.
 • در نیمه سمت راست صفحه‌ای که مکالمه را نشان می‌دهد، روی نماد “i” در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. پنجره جدیدی به نام “جزئیات یا Details” باز می‌شود.
 • برای تائید حذف از این پنجره روی گزینه Delete Chat کلیک کنید.
 • در نهایت وقتی اخطار «حذف چت» نمایش داده شد، دوباره Delete را انتخاب کنید تا مکالمه برای همیشه از حساب شما حذف شود.

پیشنهاد مطالعه:

حذف دایرکت اینستاگرام در آپدیت جدید – انتخاب دسته‌ای چت‌ها

یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه در تغییرات آپدیت اینستاگرام 2023، حذف دسته جمعی دایرکت اینستاگرام است. با این کار می‌توانید هم‌زمان چندین چت را انتخاب کنید و عملیات مختلفی روی آن‌ها انجام دهید که عملیات حذف چت یکی از آن‌ها است. برای این کار باید به بخش دایرکت اینستاگرام خود بروید و روی گزینه سه‌نقطه در سمت چپ یا راست بالای صفحه (بسته به زبان انتخابی اینستاگرام در سمت چپ یا راست قرار می‌گیرد) که رو به روی نام کاربری شما قرار دارد ضربه بزنید. حال می‌توانید از این بخش انتخاب چت‌ها را برگزینید و هر تعداد چتی که می‌خواهید را انتخاب کنید و در پایین صفحه روی گزینه حذف چت‌ها کلیک کنید تا همگی حذف شوند.

سخن پایانی

در این مطلب آموزشی از مجله ویدو سعی کردیم راه‌های حذف دایرکت اینستاگرام را به شما آموزش بدیم. حذف چت‌ها در اینستاگرام قابلیتی بسیار کاربری بوده که این پلتفرم درون خودش قرار داده است. مراحل حذف چت هم بسیار ساده خواهد بود و فقط کاربران کافی است که از طریق آموزش بالا اقدام به حذف دایرکت اینستا گرام خود کنند. همچنین بسیاری دیگر از قابلیت‌های مربوط به چت وجود دارد که کاربران با مراجعه به تنظیمات دایرکت اینستاگرام می‌توانند آن‌ها را دست‌کاری و شخصی‌سازی کنند. امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

سؤالات متداول

1) آیا امکان بازیابی چت‌های حذف شده در اینستاگرام وجود دارد؟

متأسفانه امکان ریکاوری پیام‌های دایرکت اینستاگرام و چت‌های حذف شده وجود ندارد. هنگامی که یک چت حذف می‌شود، برای همیشه از بین می‌رود.

2) آیا پیام‌ها با بلاک در اینستاگرام پاک می‌شوند؟

خیر، وقتی یک حساب کاربری در اینستاگرام مسدود می‌شود، پیام‌ها حذف نمی‌شوند. پیام‌ها همچنان برای هر دو کاربر قابل مشاهده خواهند بود، اما نمی‌توانید پیام جدیدی برای شخصی که مسدود کرده‌اید ارسال کنید.

3) علت پاک نشدن دایرکت اینستاگرام چیست؟

پیام‌ها به‌صورت یکجا فقط برای خود کاربر قابلیت حذف شدن را دارند. حذف پیام طرف مقابل در اینستاگرام امکان‌پذیر نیست. فقط پیام‌هایی که خودتان ارسال کرده‌اید را می‌توانید به‌صورت جداگانه و تک به تک در صفحه چت، حذف کنید و این سیاست خود اینستاگرام است.

4) چگونه پیام‌های اینستا را به صورت دوطرفه حذف کنیم؟

متأسفانه هیچ راهی برای حذف پیام بین دو کاربر در اینستاگرام وجود ندارد. وقتی پیامی را حذف می‌کنید، فقط از طرف مکالمه شما حذف می‌شود. کاربر دیگر همچنان می‌تواند پیام را مشاهده کند.

5) آیا امکان حذف خودکار دایرکت وجود دارد؟

به صورت پیش‌فرض و در داخل خود اینستاگرام امکان حذف دایرکت اینستاگرام وجود ندارد ولی برخی از ابزارهای پولی خارجی برای این هدف وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا