فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

وولورین در Deadpool & Wolverine به چه سرنوشتی دچار شد؟

فیلم Deadpool & Wolverine که در 26 ژوئیه 2024 به عنوان بخشی از فاز 5 MCU اکران خواهد شد، نویدبخش تحولی تازه در دنیای سینمایی مارول در میان حماسه پیچیده Multiverse است. این فیلم ضمن ایفای نقش به‌عنوان پلی ارتباطی میان دنیای X-Men فاکس و MCU، شخصیت‌های کلیدی را به یکدیگر متصل می‌کند.

برای توضیحات تکمیلی و بیشتر مقاله ساخت فیلم Deadpool & Wolverine با تمام کاراکترهای مردان ایکس را مطالعه کنید.

در این اثر که انتظار می‌رود از بهترین فیلم های 2024 باشد، شاهد Deadpool (با بازی رایان رینولدز) خواهیم بود که در تلاش است تا با کمک Wolverine (هیو جکمن) از نابودی کامل جهان خود جلوگیری کند. تریلر جدید فیلم اولین نگاه واقعی را به بازگشت هیو جکمن به‌عنوان این شخصیت نمادین به ما می‌دهد.

در این سکانس، وید ویلسون (ددپول) ولورین را درحالی‌که افسرده و دائم‌الخمر است برای یک مأموریت خاص استخدام می‌کند. با کمال تعجب تماشاگران، ولورین به‌طرز چشمگیری با شخصیتی که در فیلم‌های قبلی مردان ایکس می‌شناختیم، متفاوت به‌نظر می‌رسد. ددپول در تریلر اشاره می‌کند که ولورین نتوانسته دنیای خودش را از یک تهدید نامشخص نجات دهد؛ اما اکنون به او فرصتی برای جبران می‌دهد.

ماهیت دقیق این اتفاقات و چگونگی پیوند آن‌ها با داستان Deadpool & Wolverine، هنوز در هاله‌ای از ابهام است و طرفداران باید تا زمان اکران فیلم منتظر بمانند تا پاسخ این سوالات را دریافت کنند.

بااین‌حال، تریلر جدید نویدبخش فیلمی سرشار از اکشن، کمدی و داستانی جذاب است که پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین فیلم‌های MCU را دارد.

چه اتفاقی برای دنیای ولورین در ددپول 3 افتاد؟

deadpool wolverine universe

باوجود مرگ ولورین در لوگان یکی از بهترین فیلم های خارجی، هیو جکمن بار دیگر در نقش این شخصیت نمادین در Deadpool & Wolverine حضور پیدا می‌کند. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد که این نسخه از ولورین تفاوت‌های اساسی با نمونه‌های قبلی دارد.

در تریلر منتشر شده، ددپول در ملاقاتش با سازمان TVA متوجه می‌شود که این نسخه‌ متفاوت از ولورین، کل دنیای خودش را “ناامید کرده است”. مشخص نیست دقیقاً چه اتفاقی در دنیای او افتاده است؛ اما به‌طور واضح، سال‌ها این حادثه بر لوگان تأثیر گذاشته است.

به‌نظر می‌رسد هرچه که رخ داده است، به اندازه‌ای ویرانگر بوده که حتی یک فرد معمولی مثلِ متصدی باری که لوگان را از مغازه‌اش بیرون می‌اندازد، از آن باخبر است؛ اما آن‌قدر فاجعه‌آمیز نبوده که به نابودی کامل دنیای او منجر شود، همان‌طور که اغلب در ماجراهای مرتبط با دنیاهای موازی اتفاق می‌افتد.

شکست ولورین ممکن است به شخصیت شرور اصلی فیلم، کاساندرا نوا (با بازی اما کورین) مرتبط باشد. سازمان TVA ددپول را برای مقابله با این تهدید استخدام می‌کند و منطقی است که او به سراغ ولورینی برود که قبلاً با او جنگیده است.

 تریلر جدید، نوا را به‌عنوان دشمنی قدرتمند نشان می‌دهد که به‌راحتی با قدرت‌ خود، ولورین را کنترل می‌کند، درحالی‌که او با ناامیدی در تلاش برای رهایی و کشتن اوست؛ اما این احتمال وجود دارد که کاساندرا نوا قبلاً دنیای این نسخه‌ متفاوت از ولورین را تسخیر کرده باشد و حالا آماده‌ حرکت به‌سوی دنیاهای دیگر، ازجمله دنیای ددپول و حتی دنیای سینمایی مارول (MCU) باشد.

کاساندرا نوا در ددپول و ولورین کیست؟

Who Is Cassandra Nova In Deadpool Wolverine

در دنیای کمیک‌های مارول، کاساندرا نوا یکی از بزرگترین تهدیداتی است که مردان ایکس تابه‌حال با آن مواجه شده‌اند. او سایه‌ تاریک پروفسور چارلز اگزاویه است، یک موجود انگلی به‌نام مومورایی که هرگز قرار نبوده از محدوده دنیای ذهنی فرار کند. بااین‌حال، او از قدرت‌های ذهنی برادرش برای ساختن بدنی فیزیکی برای خود استفاده کرد و حتی در رحم مادرش سعی در کشتن او داشت.
اگرچه جنین چارلز با انفجار انرژی ذهنی به‌سمت خواهر شرورش از این سوءقصد جان سالم به در برد؛ اما کاساندرا نوا باوجود نابودی بدنش همچنان زنده ماند. او به‌تدریج درطول چنددهه شکل فیزیکی خود را بازسازی کرد و در نهایت به‌عنوان یک فرد کاملاً شکل‌گرفته با قدرت‌هایی مشابه پروفسور ایکس دوباره پدیدار شد.

کابوس چارلز و دیگر مردان ایکس، فجایع هولناکی بود که کاساندرا نوا رقم زد. او نقطه مقابل ایدئولوژیک برادر خیرخواهش است و به‌دنبال نابودی هرچیزی است که چارلز دوست دارد. او در مسیر تسخیر خود، چندین نسل‌کشی علیه جهش‌یافته‌ها به راه انداخت و جان میلیون‌ها نفر را گرفت.

این اقدامات نهایتا منجربه زندانی شدن او به مدت ۲ میلیارد سال در گذشته توسط گروهی از یاغی‌های جهش‌یافته به‌نام مارودرها شد. این تلاشی ناامیدانه برای در امان ماندن نهایی جهان از شر کاساندرا نوا بود. حالا ددپول و ولورین در فیلم اکشن جدیدشان با همین شخصیت شرور پیچیده و پلید روبه‌رو می‌شوند. چنین دشمن قدرتمندی به راحتی می‌توانسته دلیل شکست این نسخه‌ متفاوت از ولورین باشد.

چرا ولورین نتوانست جهان خود را نجات دهد؟

Why Did Wolverine Fail To Save His Universe

باوجود قدرت بالای کاساندرا نوا، این سوال همچنان باقی است که او چگونه توانست ولورین را شکست دهد. ولورین و مردان ایکس همیشه بر موانع وحشتناک غلبه کرده‌اند و بارها و بارها حتی در شرایط غیرممکن، جهان را نجات داده‌اند.

پس منطقی به‌نظر می‌رسد که این نسخه از ولورین، آنطور که در فیلم های ابرقهرمانی مردان ایکس دیدیم، اهل کار تیمی نباشد. لوگان اگرچه در ابتدا هم‌تیمی بداخلاقی بود؛ اما به مرور به یکی از بهترین اعضای مردان ایکس تبدیل شد و رهبری تیم را در چندین ماموریت برعهده گرفت.

 بااین‌حال، این نسخه از ولورین ممکن است باعث تفرقه در تیم شده و آن‌ها را برای رویارویی با تهدید کاساندرا نوا در زمان ظهور او، کاملاً ناتوان کرده باشد. عدم تمایل ولورین به همکاری تیمی می‌توانست منجر به قتل عام مردان ایکس در جنگ صلیبی نوا و رها کردن او برای تحمل عواقب انتخاب‌های ضعیف خود شود.

پیروزی شرور جدید Deadpool & Wolverine بر ولورین در گذشته می‌تواند مشکلات عملکردی را که به‌نظر می‌رسد او با پنجه‌های خود در تریلر جدید دارد، توضیح دهد. ولورین که شکست خورده و احساس گناه می‌کند، ممکن است در نتیجه این ضربه بزرگ به اعتمادبه‌نفس خود، با توانایی‌های جهش یافته خود دست‌وپنجه نرم کند.

البته، شریکی به خشمگین بودن وید ویلسون مطمئناً به ولورین کمک می‌کند تا خشم درونی خود را رها کند و به مردان ایکس خطرناکی که همه می‌شناسند و دوستش دارند، بازگردد. در نهایت با بازگشت به فرم، ولورین بیش از هر زمان دیگری مایل است که به ددپول کمک کند تا در نهایت کاساندرا نوا را شکست دهد و انتقام دوستان از دست رفته‌اش را بگیرد.

Deadpool & Wolverine داستانی جذاب برای ولورین رقم می‌زند و به هیو جکمن دلیل قانع‌کننده‌ای برای بازگشت به نقش نمادین خود پس از هفت سال دوری می‌دهد. درحالی‌که ولورین برای رویارویی با خطرناک‌ترین دشمن خود آماده می‌شود، طرفداران بی‌صبرانه منتظر تماشای این ماجراجویی جدید هستند و انتظار دارند تا ددپول 3 به یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی 2024 تبدیل شود.

فیلم های مردان ایکس به ترتیب اکران

در دنیای ابرقهرمانان، کمتر گروهی به اندازه مردان ایکس پیچیده و جذاب بوده‌اند. این جهش‌یافته‌ها که از بدو تولد با توانایی‌های خارق‌العاده متولد شده‌اند، همواره در تقابل با جامعه‌ای بوده‌اند که آن‌ها را درک نمی‌کند و از آن‌ها می‌ترسد. فیلم‌های مردان ایکس در طول دو دهه گذشته، این نبرد دائمی را با ظرافت و هیجان به‌تصویر کشیده‌اند و به کاوش در مضامین مهمی مانند تعصب، تبعیض، هویت و رستگاری پرداخته‌اند. در ادامه بهترین فیلم های مردان ایکس را به ترتیب سال برای شما تهیه کرده‌ایم.

 • مردان ایکس – 2000
 • X2: مردان ایکس یونایتد – 2003
 • مردان ایکس: آخرین ایستادگی – 2006
 • خاستگاه مردان ایکس: ولورین – 2009
 • مردان ایکس: درجه یک – 2011
 • ولورین – 2013
 • مردان ایکس: روزهای آینده گذشته – 2014
 • ددپول – 2016
 • مردان ایکس: آخرالزمان – 2016
 • لوگان – 2017
 • ددپول 2 – 2018
 • دارک فینیکس – 2019
 • جهش یافته های جدید – 2020

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا