فناورینرم افزار و اپلیکیشن

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون + به همراه لینک دانلود

برنامه‌های تبدیل گفتار به متن برنامه‌هایی هستند که از زبان‌شناسی محاسباتی برای تشخیص گفتار و تبدیل آن به متن استفاده می‌کنند. این برنامه‌ها به‌ویژه در دستگاه‌های اندرویدی و آیفون بسیار محبوب هستند و می‌توان از آن‌ها برای انجام امور مختلفی استفاده کرد. در این مطلب از مجله ویدو می‌خواهیم انواع نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون را معرفی کرده و در آخر نحوه استفاده از آن‌ها را بیان کنیم. پس باما همراه باشید.

فهرست بهترین نرم‌افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون

وقتی صحبت از تبدیل گفتار دیجیتال به متن به میان می‌آید، گزینه‌های نرم‌افزاری متنوعی در دسترس است. این نرم‌افزارها مخصوصاً برای اندروید و سیستم‌عامل ای او اس بسیار محبوب هستند و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این برنامه‌ها می‌توان برای استخراج صدای موسیقی و تبدیل آن به متن نیز استفاده کرد. برای مثال اگر کاربری علاقه‌مند به دانلود از ساند کلاد باشد و بخواهد متن موسیقی‌ها را استخراج کند، این برنامه‌ها می‌توانند به او در این زمینه کمک کنند.

در ادامه، برخی از بهترین نرم‌افزارهای تبدیل صدا به متن برای دستگاه‌های اندرویدی و ای او اس را معرفی می‌کنیم و لینک دانلود معتبر هرکدام از آن‌ها را نیز درج خواهیم کرد.

شایان‌ذکر است که بررسی عمیق هرکدام یک از این برنامه‌هایی که در این مقاله معرفی می‌شوند در قالب یک مطلب امکان‌پذیر نیست و ما بررسی عمیق هرکدام را به عهده کاربر خواهیم گذاشت.

پیشنهاد مطالعه:

برنامه تبدیل صوت به متن اندروید

در زیر 4 تا اپلیکیشن معروف تبدیل صوت به متن برای اندروید معرفی خواهند شد. اپلیکیشن‌های انتخاب شده برای این هدف جزء بهترین‌ها هستند.

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ Dragon Anywhere ؛ نرم‌افزار تبدیل فایل صوتی به متن فارسی برای اندروید

Dragon Anywhere ؛ نرم‌افزار تبدیل فایل صوتی به متن فارسی برای اندروید

Dragon Anywhere یک برنامه ممتاز تبدیل گفتار به متن محسوب می‌شود که هم برای دستگاه‌های اندروید و هم iOS در دسترس است. Dragon Anywhere در واقع نوعی ابزار پیشرفته بوده که دقت آن به 99٪ در تبدیل گفتار به متن خواهد رسید. این نرم‌افزار همچنین دارای ویژگی‌های ویرایش و قالب‌بندی صدا است. با گذشت زمان، برنامه سریع‌تر و دقیق‌تر خواهد شد زیرا با صدای کاربر سازگار می‌شود.

 شما می‌توانید هر چند بار که نیاز دارید از Dragon Anywhere استفاده کنید زیرا هیچ محدودیتی برای تعداد کلمه با آن وجود ندارد. علاوه بر این، می‌توانید اصطلاحات تخصصی حوزه خود را برای افزایش دقت آن سفارشی کنید. هنگامی‌که گفتار را به متن تبدیل کردید، می‌توانید یادداشت‌های خود را از طریق ایمیل Evernote، Dropbox و دیگر پلتفرم‌ها به اشتراک بگذارید.

Download Google Play

پیشنهاد مطالعه:

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ Google Assistant ؛ نرم‌افزار تبدیل صدا به متن فارسی برای گوشی

Google Assistant ؛ نرم‌افزار تبدیل صدا به متن فارسی برای گوشی

Google Assistant اپلیکیشن دیگری در فهرست نرم‌افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ما است که وظایف بسیار بیشتری از تبدیل گفتار به متن را نیز انجام می‌دهد. گوگل اسیستنس می‌تواند نقشه‌ها را باز کرده، موسیقی پخش کند و عملکردهای مختلف دیگری را انجام دهد.

ویژگی تشخیص صدای آن یکی از بهترین ویژگی‌های آن است و شما به‌عنوان یک کاربر می‌توانید از دستورات صوتی آن برای دریافت اطلاعات و دستور دادن به برنامه برای انجام وظایف خاص استفاده کنید.

 این برنامه همچنین می‌تواند برای یادداشت‌برداری، اضافه کردن رویدادها را به تقویم، پیش‌نویس کردن ایمیل‌ها، ارسال پیام و بسیاری از موارد دیگر استفاده شود. اگرچه این برنامه صرفاً یک برنامه گفتار به متن نیست اما به کاربران کمک می‌کند تا یادداشت‌های خود را با تشخیص گفتار سازمان‌دهی کنند.

برای کسانی که اغلب در مجالس یا کنفرانس مکالمه محور شرکت می‌کنند، مانند روزنامه‌نگاران یا منشی‌ها، Google Assistant برنامه‌ای بسیار مفید است با استفاده از هوش مصنوعی، Transcript می‌تواند یادداشت‌های گفتاری یا ویدیویی را به رونوشت در بیش از ۸۰ زبان و گویش مختلف تبدیل کند. گوگل اسیستنس از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و می‌توان آن را به‌عنوان نوعی برنامه تبدیل فایل صوتی به متن فارسی رایگان نام برد.

Download Google Play

پیشنهاد مطالعه:

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ Speechnotes ؛ نرم‌افزار تبدیل صدا به متن انگلیسی

Speechnotes ؛ نرم‌افزار تبدیل صدا به متن انگلیسی

برای نویسندگانی که ایده‌های خود را سریع‌تر ازآنچه می‌توانند بنویسند تولید می‌کنند، Speechnotes می‌تواند یک برنامه مفید باشد. این برنامه نرم‌افزار تبدیل فایل صوتی به متن تایپ شده دارای دو ویژگی خاص است که آن را برای سازمان‌دهی یادداشت‌های بلند ایده آل می‌کند.

اولاً، حتی اگر برای فکر کردن یا نفس کشیدن کمی استراحت کنید، ضبط را متوقف نمی‌کند و به شما امکان می‌دهد ضبط را تا زمانی که می‌خواهید باز نگه‌دارید. ثانیاً می‌توانید با زدن یک دکمه یا با استفاده از یک دستور شفاهی به کار خود علائم نگارشی اضافه کرده و کار با آن را آسان‌تر کنید.

Download Google Play

پیشنهاد مطالعه:

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ Voice notes ؛ تبدیل فایل صوتی به متن فارسی رایگان

Voice notes ؛ تبدیل فایل صوتی به متن فارسی رایگان

اگر ایده‌ای دارید اما حوصله تایپ یا نوشتن ندارید، همیشه می‌توانید از صدای خود با Voice notes به نحو احسن استفاده کنید. این برنامه دارای تشخیص گفتار برای یادداشت‌برداری کارآمد است. با سفارشی کردن اعلان‌های همگام‌سازی شده با تقویم تلفن خود، می‌توانید یادداشت‌های خود را دسته‌بندی کرده و یادآوری ایجاد کنید.

 رابط کاربری این برنامه بصری و کاربرپسند است و می‌توانید به سرعت دکمه میکروفون را فشار داده و صحبت کنید تا ضبط شروع شود. اگر نیاز به یادداشت‌برداری به زبان‌هایی غیر از انگلیسی دارید، این برنامه مفید است، زیرا می‌تواند حدود 119 زبان را تشخیص دهد و می‌توان از آن به‌عنوان نرم‌افزار تبدیل صدا به متن فارسی نیز استفاده کرد.

Download Google Play

برنامه تبدیل صوت به متن برای ای او اس

در این بخش از مقاله چند اپلیکیشن تبدیل گفتار به متن برای Ios مورد بررسی واقع خواهند شد. شایان‌ذکر است که اپ‌های انتخاب شده در این بخش نیز جزء بهترین‌ها برای هدف ذکر شده محسوب می‌شوند.

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ نرم‌افزار Voice Texting Pro

نرم‌افزار Voice Texting Pro

Voice Texting Pro یک برنامه رایگان است که از فروشگاه اپل برای دستگاه‌های اپل قابل دانلود است. این برنامه به شما امکان می‌دهد صدای خود را به سرعت روی متن در iPhone یا iPad خود به متن تبدیل کنید.

با این اپ می‌توانید کلمات را بیان کرده و برنامه به‌طور خودکار آن‌ها را به متن تبدیل می‌کند، سپس می‌توانید آن‌ها را از طریق واتس‌اپ، iMessage یا سایر سرویس‌های پیام‌رسان برای خانواده و دوستان ارسال کنید. این برنامه می‌تواند مکالمات یا مصاحبه‌های طولانی را به متن تبدیل کند و از چندین زبان معروف دنیا پشتیبانی می‌کند.

Download App Store

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ Evernote ؛ تبدیل صوت به متن در ios

Evernote ؛ تبدیل صوت به متن در ios

Evernote یک برنامه یادداشت‌برداری بین پلتفرمی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کاربران امکان می‌دهد یادداشت‌های چندرسانه‌ای به نحو احسن استفاده کنند.

برای فعال کردن قابلیت تبدیل صوت به متن در این اپلیکیشن ای او اس، کافی است روی صفحه‌کلید مجازی کلیک کنید تا باز شود و روی دکمه میکروفون ضربه بزنید. با این کار موبایل شما شروع به گوش دادن به مکالمات می‌کند و هر آنچه را که می‌گویید به متن تبدیل می‌کند. وقتی کارتان تمام شد، روی نماد Done کلیک کنید، حال متن تولید شده توسط آن در مدت‌زمان کوتاهی روی صفحه ظاهر می‌شود.

Download App Store

پیشنهاد مطالعه:

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ برنامه Speech-to-text dictation

برنامه Speech-to-text dictation

این نرم‌افزار تبدیل صدا به متن برای آیفون به صورت رایگان از فروشگاه اپل برای دستگاه‌های iOS دانلود می‌شود. این برنامه از 40 زبان ترجمه و گویش پشتیبانی می‌کند. این برنامه همچنین قابلیت تبدیل صدای آرشیو شده یا کلمات گفتاری و همگام‌سازی سریع با iCloud در iPhone یا iPad را دارد.

Download App Store

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ Transcribe ؛ تبدیل صدا به متن فارسی در آیفون

Transcribe ؛ تبدیل صدا به متن فارسی در آیفون

Transcribe یک برنامه رایگان در فروشگاه اپل برای کاربران iOS است و از بیش از 120 زبان و گویش پشتیبانی می‌کند. با این اپلیکیشن می‌توانید از فایل‌های ویدیویی، فایل‌های صوتی یا به صورت مستقیم برای تبدیل گفتار به نوشتار استفاده کنید.

این برنامه صداها را به خوبی به متن تبدیل می‌کند. نسخه اولیه آن رایگان نیست، اما یک دوره آزمایشی برای استفاده از وجود دارد. پس از آن، می‌توانید به هر سطحی از خدمات که مناسب نیاز شماست آن را ارتقا دهید.

Download App Store

پیشنهاد مطالعه:

بهترین نرم افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون ؛ Just Press Record ؛ برنامه تبدیل صوت به متن در ای او اس

Just Press Record ؛ برنامه تبدیل صوت به متن در ای او اس

برنامه Just Press Record در نسخه اولیه خود برای کاربران امکان 15 دقیقه تبدیل صوت به متن را فراهم می‌کند. با نسخه کامل پریمیوم آن با قیمت 4.99 دلار از فروشگاه اپل، این برنامه می‌تواند فایل‌های صوتی، ویدیوها، مکالمات و موارد دیگر را با دقت بالا به متن تبدیل کند. این اپلیکیشن نیز می‌تواند تا حداکثر 30 زبان را پشتیبانی کند و علائم نگارشی را تشخیص دهد.

Download App Store

تا به اینجا فهرست انواع نرم‌افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون آورده شد. در بخش بعدی نحوه استفاده کلی از این برنامه‌ها را ذکر خواهیم کرد. امکان دارد که نحوه استفاده اپلیکیشن به اپلیکیشن فرق کند اما در کل روند یکسان است.

پیشنهاد مطالعه:

نحوه استفاده از نرم‌افزار تبدیل صدا به متن در اندروید و ای او اس

استفاده از گفتار به نوشتار در دستگاه اندروید یا ای او اس شما کار بسیار راحتی است. به سادگی با صحبت کردن با تلفن خود، می‌توانید به راحتی متن را در هر برنامه‌ای که معمولاً داده‌ها را با صفحه‌کلید روی صفحه وارد می‌کنید، به متن تبدیل کنید. مراحل کلی این کار به صورت زیر است:

  • گام 1: هر برنامه‌ای که دارای عملکرد صفحه‌کلید است، مانند ایمیل یا پیام‌ها را باز کنید و روی یک فیلد نوشتاری ضربه بزنید تا صفحه‌کلید روی صفحه‌نمایش داده شود.
  • گام 2: به دنبال نماد اعلان صوتی که شبیه یک میکروفون است بگردید و آن را لمس کنید تا ویژگی گفتار به نوشتار فعال شود.
  • گام 3: همان‌طور که صحبت می‌کنید، صدای شما باید به طور خودکار به متن روی صفحه رونویسی شود.
  • گام 4: پس از اتمام، دوباره روی فرمان صوتی ضربه بزنید تا در صورت لزوم متن تبدیل شده را ویرایش کنید و سپس متن را در صورت نیاز ذخیره یا ارسال کنید.

با دنبال کردن این مراحل ساده، می‌توانید به راحتی از گفتار به نوشتار در دستگاه اندرویدی خود استفاده کنید و روند کار خود را سرعت بخشید.

پیشنهاد مطالعه:

مزایای نرم‌افزار گفتار به متن برای اندروید

استفاده از نرم‌افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون مزایای زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • کاربرپسند: برنامه‌های گفتار به متن برای استفاده آسان هستند و شما را قادر می‌سازند تا گفتار را به متن در دستگاه تلفن همراه خود تبدیل کنید.
  • صرفه‌جویی در زمان و انرژی: این برنامه‌ها می‌توانند بهره‌وری را افزایش دهند و در زمان و تلاشی که می‌تواند صرف فعالیت‌های دیگر شود صرفه‌جویی کند. آن‌ها امکان چندوظیفه و یادداشت‌برداری را در حین انجام کارهای دیگر می‌دهند.
  • مفید: نرم‌افزار گفتار به متن یک راه راحت برای تبدیل گفتار به نوشتار، تبدیل گفتار به اسناد Word و غیره هستند.
  • به‌روز: این برنامه‌ها به‌روز هستند و به کاربران اجازه می‌دهند تا با روندهای نوظهور فناوری همراه شوند.

به‌طورکلی، برنامه‌های گفتار به متن در حال تبدیل‌شدن به یک ابزار ضروری برای صاحبان مشاغل و افرادی هستند که برای کار و زندگی به دستگاه‌های تلفن همراه متکی هستند.

سخن پایانی

در این مطلب از مجله ویدو در رابطه با برنامه‌های تبدیل صوت به متن توضیحاتی ارائه شد. همچنین در این مطلب فهرستی از انواع نرم‌افزار تبدیل صدا به متن برای اندروید و آیفون به کاربران پیشنهاد شد و نحوه استفاده از آن‌ها نیز بیان گردید. به امید اینکه این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

سؤالات متداول:

1) بهترین برنامه تبدیل صوت به متن برای اندروید چیست؟

برنامه‌های زیادی برای این کار وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان برنامه‌های Dragon Anywhere، گوگل اسیستنس و Speechnotes را نام برد. در این مقاله بهترین نرم‌افزارها معرفی شده‌اند.

2) بهترین برنامه تبدیل صوت به متن برای ios چیست؟

برنامه‌های زیادی برای این کار وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان برنامه‌های Voice Texting Pro، Evernote و غیره را نام برد. در این مقاله بهترین نرم‌افزارها معرفی شده‌اند.

3) آیا استفاده از برنامه‌های تبدیل صوت به متن رایگان است؟

بیشتر آن‌ها برای استفاده رایگان هستند ولی با این حال برخی از آن‌ها نسخه پولی نیز دارند که امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا