بهترین فیلم و سریال کارگردانانبیوگرافی و تاریخچهکارگردان‌ها

بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو (13 فیلم دیدنی از Quentin Tarantino)

تاکنون لیستی از بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو داشته‌اید؟ تا آخر این مقاله می‌توانید با بهترین فیلمهای کوئنتین تارانتینو آشنا شوید. تارانتینو یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌سازان هالیوود محسوب می‌شود که به موفقیت‌های بزرگی در صنعت فیلم‌سازی دست پیدا کرده است. منتقدان از برخی از آثار کوئنتین تارانتینو به‌عنوان بهترین فیلم های تاریخ سینما یاد کرده‌اند. او با فیلم‌های محشر خود بارها موفق به کسب جوایز سینمایی معتبر شد.

کوئنتین تارانتینو با بیش از 50 فیلمی که ساخته یا فیلم‌نامه‌نویسی آن‌ها را برعهده گرفته است به یکی از موفق‌ترین، معروف‌ترین و پول‌سازترین‌های این صنعت تبدیل شده است. از بهترین فیلم های کویین تارانتینو می‌توان به داستان عامه پسند، هشت نفرت انگیز، جکی براون، ضد مرگ، سگ های انباری، بیل را بکش، ضد مرگ و تولد بهترین دوستم (شروع فعالیت کوئنتین تارانتینو در صنعت سینما با این فیلم بود) اشاره کرد.

تارانتینو برنده جایزه نخل طلایی بهترین کارگردان جهان و همچنین برنده جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اصلی شده است. در ادامه قصد داریم بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو را همراه با خلاصه آن‌ها به شما مخاطبان ارزشمند ویدو معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

فیلم از گرگ‌ومیش تا سحر – From Dusk Till Dawn

از گرگ‌ومیش تا سحر - From Dusk Till Dawn

از گرگ‌و‌میش تا سحر “From Dusk Till Dawn”، یک فیلم به نویسندگی و نقش‌آفرینی کوئنتین تارانتینو است که در سال 1966 اکران شد. “رابرت کورتزمن” داستان این اثر و “کوئنتین تارانتینو” فیلم‌نامه این اثر اکشن و جنایی را به رشته تحریر درآورده‌اند.

فیلم از گرگ‌ومیش تا سحر، 7 بار برنده جایزه و 13 بار نامزد دریافت جایزه شده است. ازجمله ستارگانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به کوئنتین تارانتینو، هاروی کایتل، جورج کلونی و ژولیت لوئیس اشاره کرد.

داستان یک جفت برادر جنایت‌کار را دنبال می‌کند که پس از انجام يکسري سرقت، براي شروع يک زندگي جدید از مرز عبور می‌کنند. در همین مسیر، خانواده‌ای را به گروگان می‌گیرند و در این تعقیب و گریز در نهایت خود را در مکانی می‌بینند که خون‌آشام‌ها در آنجا تردد می‌کنند.

داستان عامه‌پسند – Pulp Fiction ؛ از برترین فیلم های تارانتینو

داستان عامه‌پسند - Pulp Fiction

داستان عامه‌پسند (Pulp Fiction) را باید یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما دانست که به موفقیت‌های بزرگی رسید. وظیفه کارگردانی و نویسندگی این فیلم برعهده کوئنتین تارانتینو قرار داشت. راجر آواری در امر نویسندگی تارانتینو را همراهی کرد. لورنس بندر نیز تهیه‌کننده فیلم داستان عامه‌پسند بود.

فیلم داستان عامه‌پسند به یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شد و توانست با نقدهای بسیار خوب منتقدان مواجه شود. منتقدان این فیلم را به دلیل دیالوگ‌های جذاب، فیلم‌نامه قدرتمند، بازی محشر گروه بازیگری و کارگردانی قدرتمند مورد تحسین قرار دادند.

این فیلم طی مراسم اسکار در هفت بخش (ازجمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی) نامزد دریافت جایزه شده بود که درنهایت تنها توانست جایزه بهترین فیلم‌نامه را کسب کند. فیلم داستان عامه‌پسند در مراسم گلدن گلوب در شش بخش (ازجمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلم درام) نامزد دریافت جایزه شده بود که سرانجام توانست جایزه بهترین فیلم‌نامه را دریافت کند.

فیلم داستان عامه‌پسند در گیشه عملکرد درخشانی را از خود برجای گذاشت و توانست سود بزرگی را برای سازندگانش به ارمغان بیاورد. این فیلم با بودجه تولید 8.5 میلیون دلاری‌اش حدود 213 میلیون دلار فروش کرد.

جان تراولتا، ساموئل ال. جکسون، اوما تورمن، بروس ویلیس، هاروی کایتل، تیم راث، آماندا پلامر، کریستوفر واکن، کیتی گریفین، استیو بوشمی و پال کالدرون ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشتند.

ساختار داستانی فیلم داستان عامه‌پسند براساس سه داستان جدا بنا شده ‌است. آدمکش حرفه‌ای، وینسنت وگا شخصیت اصلی داستان اول، بوکسور حرفه‌ای، بوچ کولیج شخصیت اصلی داستان دوم و همکار آدمکش وینسنت، جولز وینفلد شخصیت اصلی داستان سوم است. با آن‌که هر داستان به مجموعه‌ای از رویدادهای جدا از دو داستان دیگر می‌پردازد ولی با آن‌ها دارای ارتباط و نقاط اشتراک نیز است.

جنگوی زنجیرگسسته – Django Unchained ؛ از فیلم های تارانتینو

جنگوی زنجیرگسسته - Django Unchained

فیلم جنگوی زنجیرگسسته (Django Unchained) یکی از بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو محسوب می‌شود که در سال 2012 اکران شد. تارانتینو وظیفه کارگردانی و نویسندگی این فیلم را برعهده داشت. رجینالد هالدین، استیسی شر و پیلار ساوونه نیز به‌عنوان تهیه‌کننده در این پروژه همکاری داشتند.

این فیلم با دیدگاه‌های مثبت منتقدان روبه‌رو شد و توانست مورد تحسین آن‌ها قرار بگیرد. منتقدان از این فیلم در زمینه‌های عملکرد گروه بازیگری، کارگردانی، فیلم‌نامه و داستان تمجید کردند.

فیلم جنگوی زنجیر گسسته طی مراسم اسکار سال در پنج رشته (ازجمله بهترین فیلم) نامزد دریافت جایزه بود که درنهایت در دو رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی کریستف والتس و بهترین فیلم‌نامه توانست این جایزه را کسب کند. فیلم جنگوی زنجیرگسسته در مراسم گلدن گلوب در چهار رشته (ازجمله بهترین فیلم) نامزد دریافت جایزه بود که در دو بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی کریستف والتس و بهترین فیلم‌نامه این جایزه را کسب کرد.

ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جیمی فاکس، کریستف والتس، لئوناردو دی‌کاپریو، کری واشینگتن، ساموئل ال. جکسون، والتون گوگینس، جی.دی. اورمور، آتو اساندو، تام پراکتر و لورا کایوت اشاره کرد. فیلم جنگوی زنجیر گسسته فروش قابل توجهی را در باکس‌آفیس تجربه کرد و توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرد. این فیلم با بودجه تولید 100 میلیون دلاری‌اش حدود 425 میلیون دلار فروش کرد.

یک شکارچی جایزه‌بگیر به نام دکتر کینگ شولتز یک برده سیاه‌پوست به نام جنگو را خریداری می‌کند تا جان او را از دست خلافکاران نجات دهد. او در ادامه خلافکاران را به قتل می‌رساند و جنگو را نجات می‌دهد. شولتز که از جسارت جنگو خوشش می‌آید با او دوست می‌شود. او در ادامه به جنگو کمک می‌کند تا همسرش را از شر یک مزرعه‌دار ثروتمند و ظالم به نام کلوین نجات دهد.

فیلم حرامزاده‌های لعنتی – Inglourious Basterds

حرامزاده‌های لعنتی - Inglourious Basterds

حرامزاده‌های لعنتی (Inglourious Basterds) فیلمی به کارگردانی و نویسندگی کوئنتین تارانتینو است که پس از اکران به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد. وظیفه تهیه‎‌کنندگی این فیلم برعهده لورنس بندر قرار داشت. فیلم حرامزاده‌های لعنتی در جلب نظر منتقدان بسیار موفق بود و نمرات بالایی را کسب کرد. منتقدان این فیلم را به دلیل بازی عالی گروه بازیگری، فیلم‌نامه محشر و شخصیت‌پردازی‌های فوق‌العاده مورد تحسین قرار دادد.

این اثر طی مراسم اسکار در هشت بخش (ازجمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی) نامزد دریافت جایزه شده بود که تنها توانست جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی کریستوف والتس را کسب کند. همچنین در مراسم گلدن گلوب نیز در چهار بخش (ازجمله بهترین کارگردانی، بهترین فیلم درام و بهترین فیلم‌نامه) نامزد دریافت جایزه شده بود که تنها موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی کریستوف والتس شد.

فیلم حرامزاده‌های لعنتی فروش بالایی را در گیشه تجربه کرد. این فیلم که با بودجه 70 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 321 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش کرد. برد پیت، کریستوف والتس، مایکل فاسبندر، الی راث، بی. جی. نواک، تیل شوایگر، دیانه کروگر، دانیل برول، ملانی لوران، هاروی کایتل و لودگر پیستور ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشتند.

طی جنگ جهانی دوم، در یکی از مناطق مرزی فرانسه اشغال شده توسط نازی‌ها، روزی کلنل اس اس، هانس لاندا که به او لقب شکارچی یهودیان را داده‌اند به کلبه‌ای می‌آید و از مرد خانواده درباره یهودیان اطراف سوال می‌کند. کمی بعد مشخص می‌شود که یهودیان موردنظر زیر کف خانه مخفی شده‌اند. به دستور کلنل، به زمین شلیک می‌کنند. تمامی اعضای خانواده از جمله پدر، مادر و برادر می‌میرند. اما دختر خانواده که شوشانا نام دارد فرار می‌کند.

سگ‌های انباری – Reservoir Dogs ؛ یکی از بهترین فیلم های تارانتینو

سگ‌های انباری - Reservoir Dogs

سگ‌های انباری (Reservoir Dogs) را می‌توان یکی از بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو دانست. تارانتینو وظیفه کارگردانی و نویسندگی این فیلم را برعهده داشت. لورنس بندر نیز تهیه‌کننده این فیلم بود. این اثر در جلب نظرات مثبت منتقدان موفق بود. این فیلم به دلیل فیلم‌نامه عالی، عملکرد درخشان گروه بازیگری و کارگردانی محشر مورد تحسین قرار گرفت.

فیلم سگ‌های انباری فروش بالایی در گیشه نداشت و تنها کمی بیشتر از بودجه تولیدش فروش کرد. این فیلم بودجه تولید 1.2 میلیون دلاری‌اش حدود 2.8 میلیون دلار فروش کرد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به هاروی کایتل، تیم راث، استیو بوشمی، کریس پن، مایکل مدسن، کوئنتین تارانتینو، نینا شیماشکو و رندی بروکس اشاره کرد.

شش دزد از سوی گنگستری به نام جو کپت و پسرش ادی برای سرقت از یک فروشگاه الماس‌فروشی اجیر می‌شوند. از میان سارقان، آقای آبی و قهوه‌ای در حین دزدی کشته می‌شوند و آقای نارنجی نیز مجروح می‌شود. آن‌ها پی می‌برند یک نفر آن‌ها را لو داده است زیرا پلیس‌ها در آنجا کمین کرده بودند. هر کدام از اعضا در پی پیدا کردن شخصی است که آن‌ها رو لو داده است.

فیلم بیل را بکش: بخش 2 – Kill Bill: Volume 2

بیل را بکش: بخش 2 - Kill Bill: Volume 2

بیل را بکش: بخش 2 (Kill Bill: Volume 2) از فیلمهای تارانتینو در ژانر رزمی است که در سال 2004 اکران شد. پس از موفقیت فیلم نخست بیل را بکش، سازندگان تصمیم به تولید ادامه این فیلم گرفتند. وظیفه تهیه‌کنندگی این فیلم جذاب برعهده لورنس بندر قرار داشت.

قسمت دوم فیلم رزمی بیل را بکش پس از اکران تحسین گسترده منتقدان را به همراه داشت و توانست نمرات بسیار بالایی را کسب کند. منتقدان این فیلم را به دلیل صحنه‌های رزمی دیدنی، بازی عالی گروه بازیگری و کارگردانی فوق‌العاده مورد تحسین قرار دادند.

این فیلم طی مراسم گلدن گلوب در دو بخش بهترین بازیگر زن فیلم درام برای بازی اوما تورمن و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی دیوید کارادین نامزد دریافت جایزه شده بود که در هیچ‌کدام از این دو بخش موفق به کسب این جایزه نشد. اوما تورمن، دیوید کارادین، ویویکا ای فاکس، لوسی لیو، مایکل مدسن و داریل هاناه ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند. فیلم بیل را بکش: بخش 2 توانست مخاطبان زیادی را به سمت سالن‌های سینما روانه کند و فروش بالایی در گیشه داشته باشد. این فیلم با بودجه تولید 30 میلیون دلاری‌اش حدود 152 میلیون دلار فروش کرد.

باک، برادر بیل، به‌عنوان بانسر در باری در تگزاس کار می‌کند. او بانسری است که در کار خود موفق نیست و رئیسش از او رضایت ندارد. شبی باک به خانه خود که کاروانی کنار کوه و بیابان است بازمی‌گردد و عروسی را می‌بیند که زیر کاروان کمین کرده ‌است. باک به داخل می‌رود و عروس در را باز می‌کند که با شمشیر به او حمله کند. اما باک تفنگ به دست منتظر روی صندلی نشسته است.

فیلم هشت نفرت‌انگیز – The Hateful Eight

هشت نفرت‌انگیز - The Hateful Eight

هشت نفرت‌انگیز (The Hateful Eight) یک فیلم وسترن و معمایی است که پس از اکران در سال 2015 به موفقیت‌های مختلفی دست پیدا کرد. کوئنتین تارانتینو به‌عنوان کارگردان و نویسنده در این پروژه همکاری داشت. وظیفه تهیه‌کنندگی فیلم هشت نفرت‌انگیز برعهده ریچارد ان. گلدستاین، شانون مک‌اینتاش و استیسی شر قرار داشت.

فیلم هشت نفرت‌انگیز به دلیل فضای منحصربه‌فرد و جذابش و همچنین عملکرد محشر گروه بازیگری توانست با تحسین گسترده منتقدان مواجه شود. این فیلم در مراسم اسکار در سه بخش بهترین فیلم‌برداری، بهترین موسیقی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی جنیفر جیسن لی نامزد دریافت جایزه شده بود که موفق شد جایزه بهترین موسیقی را کسب کند.

فیلم هشت نفرت‌انگیز طی مراسم گلدن گلوب در سه بخش بهترین موسیقی، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی جنیفر جیسن لی نامزد دریافت جایزه شده بود که تنها به جایزه بهترین موسیقی برسد.

فیلم هشت ‌نفرت‌انگیز در باکس‌آفیس عملکرد درخشانی داشت و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. این فیلم که با بودجه 44 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 156 میلیون دلار فروش کرد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به ساموئل ال. جکسون، کرت راسل، جنیفر جیسن لی، دمیان بیچیر، تیم راث و مایکل مدسن اشاره کرد.

مأمور چوبه‌دار سابق که یک خلافکار زن را برای دار زدن به شهر صخره سرخ می‌برد با یک جایزه بگیر دیگر همسفر می‌شود. در میانه راه فردی که ادعا می‌کند کلانتر جدید شهر صخره سرخ است با آن‌ها همراه می‌شود. به دلیل کولاک شدید این سه تن به همراه کالسکه چی مجبور به اقامت در خواربارفروشی بین راه می‌شوند. 3 نفر مسافر و یک نفر مسئول نگهداری از خواربارفروشی از پیش رسیده‌اند. مأمور دارزن اعتقاد دارد حداقل یک نفر از مسافران قبلی خواربارفروشی با خلافکار زن همکار است و می‌خواهد در موقعیت مناسب همه آن‌ها را به قتل برساند.

فیلم روزی روزگاری در هالیوود – Once Upon a Time in Hollywood‎

روزی روزگاری در هالیوود - Once Upon a Time in Hollywood‎

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood‎) جزو بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو محسوب می‌شود که در سال 2019 اکران شد. کوئنتین تارانتینو کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده این فیلم بود؛ دیوید هیمن نیز در امر تهیه‌کنندگی تارانتینو را همراهی کرد.

فیلم روزی روزگاری در هالیوود نظرات مثبتی را از جانب منتقدان دریافت کرد و مورد استقبال آن‌ها قرار گرفت. منتقدان این فیلم را در زمینه‌های فیلم‌نامه، کارگردانی و بازی گروه بازیگری تحسین کردند.

این فیلم در مراسم اسکار 2020 در ده رشته ازجمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی نامزد دریافت جایزه بود که درنهایت در دو بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای برد پیت و بهترین طراحی صحنه توانست این جایزه را کسب کند.

فیلم روزی روزگاری در هالیوود در مراسم گلدن گلوب در پنج رشته نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بود که درنهایت در سه رشته بهترین فیلم موزیکال یا کمدی، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای برد پیت موفق به کسب این جایزه شد.

فیلم روزی روزگاری در هالیوود در گیشه نیز عملکرد درخشانی داشت و مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کرد. این فیلم که با بودجه تولید 96 میلیون دلاری‌اش حدود 389 میلیون دلار در گیشه فروش کرد.

دی‌کاپریو، برد پیت، مارگو رابی، کرت راسل، تیموتی اولفینت، داکوتا فانینگ، لوک پری، مارگارت کوالی، دیمین لوئیس، بروس درن، امیل هرش، آل پاچینو، دیمون هریمن، لورنزا ایزو، آستین باتلر، لینا دانم، ویکتوریا پدرتی، مایا هاک و مدیسن بیتی ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشتند.

بازیگری به نام ریک دالتون که شغل خود را با حضور در آثار تلویزیونی شروع کرده و بیشتر شهرتش را مدیون یک سریال وسترن است که از اواخر دهه 50 تا اوایل دهه 60 پخش می‌شد، اکنون اوضاع خوبی ندارد. مدتی است ریک در عرصه بازیگری دچار بحران شده و به همین دلیل نیز به الکل پناه می‌برد. طی این موقعیت دشوار تنها دوست صمیمی او یعنی کلیف از او پشتیبانی می‌کند. کلیف به‌عنوان بدلکار همیشگی ریک در آثارش حضور داشت. او یک ارتشی سابق است که طبق شایعه‌ها همسر خود را کشته است. ریک اعتقاد دارد دورانش به‌عنوان یک بازیگر به اتمام رسیده است. او به همین دلیل سعی می‌کند در کارش مسیرهای جدیدی را در پی بگیرد.

فیلم جکی براون – Jackie Brown

جکی براون - Jackie Brown

فیلم جکی براون (Jackie Brown) برپایه رمانی به همین نام اثر المور لئونارد تولید شد. کوئنتین تارانتینو وظیفه کارگردانی و نویسندگی این فیلم را برعهده داشت. لرنس بندر نیز تهیه‌کننده این فیلم بود. فیلم جکی براون پس از اکران با تحسین منتقدان روبه‌رو شد و نمرات بالایی را دریافت کرد. این فیلم به دلیل کارگردانی قدرتمند، شخصیت‌پردازی‌های عالی و عملکرد فوق‌العاده گروه بازیگری مورد تمجید قرار گرفت.

فیلم جکی براون طی مراسم اسکار در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی رابرت فورستر نامزد دریافت جایزه بود که در کسب آن ناکام بود. این فیلم طی مراسم گلدن گلوب نیز در دو بخش بهترین بازیگر مرد فیلم موزیکال یا کمدی و بهترین بازیگر زن فیلم موزیکال یا کمدی نامزد دریافت جایزه بود که موفق به کسب جایزه در این دو بخش نشد.

فیلم جکی براون در باکش‌آفیس قدرتمند ظاهر شد و فروش بسیار خوبی را تجربه کرد. این فیلم با بودجه تولید 12 میلیون دلاری‌اش، حدود 74 میلیون دلار فروش کرد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به رابرت دنیرو، پم گریر، ساموئل ال. جکسون، رابرت فورستر و بریجیت فوندا اشاره کرد.

جکی براون، زنی میانسال است که بعد از مدت‌ها خدمت در خطوط معتبر بین‌المللی، کاری بهتر از مهمانداری در یکی از بدترین خط‌های هوائی مکزیک پیدا نکرد. حقوق کم، مزایای ناچیز و پیری که به‌زودی به سراغش خواهد آمد آنچنان او را از آینده می‌ترسانند که از روی ناچاری دست به همکاری با یک قاچاقچی اسلحه به‌نام اوردل زده و محموله‌های پول نقد او را به شکل غیرقانونی از مرز هوائی مکزیک وارد کشور می‌کند.

فیلم گرایندهاوس – Grindhouse‎

گرایندهاوس - Grindhouse‎

گرایندهاوس (Grindhouse‎) یکی دیگر از بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو محسوب می‌شود که در سال 2007 اکران شد. وظیفه کارگردانی این فیلم برعهده رابرت رودریگز، کوئنتین تارانتینو، ادگار رایت، راب زامبی و الی راث قرار داشت. کوئنتین تارانتینو، رابرت رودریگز و الی راث همچنین به‌عنوان تهیه‌کننده در این پروژه همکاری داشتند.

فیلم گرایندهاوس نقدهای مختلفی را از سوی منتقدان دریافت کرد و با نمرات متوسط آن‌ها مواجه شد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به رز مک‌گاون، فردی رودریگز، بروس ویلیس، کرت راسل، سیدنی تمیا پوآتیه، زویی بل، رزاریو داوسون و می‌آنا بورینگ اشاره کرد.

این فیلم در گیشه عملکرد ضعیفی داشت و نتوانست حتی به اندازه بودجه تولیدش فروش کند. فیلم گرایندهاوس که با بودجه 53 میلیون دلاری تولید شده بود، تنها حدود 25 میلیون دلار فروش کرد.

در یک شهر روستایی در تگزاس، رقصنده چری، گیلاس دارلینگ تصمیم می‌گیرد شغل کم درآمد خود را رها کند و کاربرد دیگری برای استعدادهای بی‌شمار بی فایده خود پیدا کند

فیلم ضد مرگ – Death Proof

ضد مرگ - Death Proof

ضد مرگ (Death Proof) یک فیلم ترسناک و اکشن به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی کوئنتین تارانتینو است که در سال 2007 اکران شد. رابرت رودریگز در امر تهیه‌کنندگی تارانتینو را همراهی کرد.

فیلم ضد مرگ پس از اکران واکنش‌های مختلف منتقدان را به همراه داشت. منتقدان نسبت به فیلم‌نامه و شخصیت‌پردازی‌های این اثر انتقاد داشتند؛ اما از عملکرد گروه بازیگری و کارگردانی تمجید کردند.

فیلم ضد مرگ فروش خوبی در گیشه نداشت و به اندازه بودجه تولیدش فروش کرد. این فیلم که با بودجه تولید 30 میلیون دلاری ساخته شده بود، به همین میزان در باکس‌آفیس فروخت. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در فیلم ضد مرگ به ایفای نقش پرداختند می‌توان به کرت راسل، رزاریو داوسون و سیدنی تمیا پوآتیه اشاره کرد.

آرلین، جولیا و شنا سه دختر جوان، زیبا و پرشور ساکن آستین تگزاس هستند که تصمیم می‌گیرند بعد از سپری کردن یک بعدازظهر در بار، به همراه دوست خود لانا فرانک به خانه ساحلی پدر شنا بروند. در بار، آن‌ها یکی از همکلاسی‌های قدیمی خود به نام پم را می‌بینند که بعد از دعوا با معشوقه‌اش بسیار ناراحت است. پم در آنجا با مرد عجیبی مواجه می‌شود که زخم بزرگی روی صورتش دارد. مرد خود را مایک بدلکار معرفی می‌کند و پم از او درخواست می‌کند که او را به خانه برساند. توجه مایک بدلکار به آرلین جلب شده و از او میخواهد که برایش برقصد.

فیلم چهار اتاق – Four Rooms

چهار اتاق - Four Rooms

چهار اتاق (Four Rooms) را نیز می‌توان در لیست بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو قرار داد که در سال 1995 اکران شد. وظیفه کارگردانی این فیلم برعهده الیسون آندرس، آلکساندر راکول، رابرت رودریگز و کوئنتین تارانتینو قرار داشت. لورنس بندر تهیه‌کننده این فیلم بود. فیلم‌نامه این فیلم نیز توسط آلکساندر راکول، رابرت رودریگز، کوئنتین تارانتینو و الیسون آندرس نوشته شد.

فیلم چهار اتاق پس از اکران نتوانست نظرات مثبت منتقدان را به سمت خود جلب کند و با واکنش‌های منفی آنان مواجه شد. منتقدان از این فیلم به دلیل فیلم‌نامه ضعیف، شخصیت‌پردازی‌های بد و داستان ناموزون انتقاد کردند. این فیلم در گیشه نیز موفق نبود و نتوانست برای سازندگانش سوددهی داشته باشد. فیلم چهار اتاق که با بودجه 4 میلیون دلاری تولید شده بود، به همین میزان در باکس‌آفیس فروش کرد.

تیم راث، والریا گولینو، لیلی تیلور، مدونا، آیونی اسکای، جنیفر بیلز، آنتونیو باندراس، سلما هایک، تاملین تومیتا، کوئنتین تارانتینو، مریسا تومه، دیوید پرووال، بروس ویلیس، پال کالدرون، مارک لارنس و سامی دیویس ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشتند.

در این فیلم شاهد چهار داستان به هم پیوسته هستیم که در آستانه جشن سال نو، در یک هتل به رخ می‌دهند.

فیلم تولد بهترین دوستم – My Best Friend’s Birthday

تولد بهترین دوستم - My Best Friend's Birthday

تولد بهترین دوستم (My Best Friend’s Birthday‎) یک فیلم درام خارجی به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی کوئنتین تارانتینو است. در امر تهیه‌کنندگی کرگ هامان و راند وسلر به تارانتینو کمک کردند. البته کرگ هامان در کار نویسندگی نیز تارانتینو را همراهی کرد.

فیلم تولد بهترین دوستم نمرات بسیار پایینی را دریافت کرد و موفق به جلب نظرات مثبت منتقدان نشد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به کوئنتین تارانتینو، برندا هیلهاوس، آلن گارفیلد و لیندا کی اشاره کرد.

مرد جوانی تمامی سعی خود را می‌کند تا جشن تولد دوست خود را به بهترین نحو ممکن برگزار کند؛ اما او دست به هرکاری که می‌زند، نتیجه معکوس می‌گیرد.

بهترین فیلم کوئنتین تارانتینو بزرگ ترین فیلم ساز هالیوود

بخش‌هایی از بهترین فیلم‌های کوئنتین تارانتینو را در این مقاله معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید با دسترسی به این مطالب و فهرست فیلم‌های درج شده، به‌راحتی برای آخر هفته و زمان‌های آزاد خود یک فیلم را انتخاب کنید و از دیدن هنرنمایی ستارگان در این فیلم‌ها لذت ببرید. آیا شما فیلم سینمایی از غروب تا طلوع را دیده‌اید؟ از نظر شما جای کدام فیلم در این لیست خالی است؟ نظر خود را می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول:

1- اولین فیلمی که کوئنتین تارانتینو ساخت کدام بود؟

شروع فعالیت کوئنتین تارانتینو در صنعت سینما با نگارش و کارگردانی فیلم تولد بهترین دوستم در دهه ۱۹۸۰ رقم خورد.

2- کوئنتین تارانتینو فیلم “جکی براون” را بر اساس کدام رمان ساخت؟

این اثر برگرفته از رمانی نوشته”المور لئونارد” است.

3- شاهکار تارانتینو چیست؟

“پالپ فیکشن” را داستانی کامل و شاهکار از کوئنتین تارانتینو می‌توان دانست.

بیشتر بخوانید:

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا