بازیگرانبیوگرافی و تاریخچه

بازیگران ایرانی که با هم نسبت فامیلی دارند (بیوگرافی + عکس ها)

کدام بازیگران باهم نسبت فامیلی دارند ؟

در صنعت سینما و تئاتر ایران، برخی از بازیگران با یکدیگر نسبت فامیلی دارند، اما این ارتباطات خانوادگی بین آن‌ها از عموم افراد پنهان می‌ماند. در ادامه به برخی از این بازیگران و ارتباطات خانوادگی آن‌ها می‌پردازیم تا با این واقعیت‌های پنهان آشنا شویم. در مقاله بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند به بررسی نسب فامیلی های صنعت سینما پرداخته‌ایم. با ما در ویدو همراه باشید.

معرفی و عکس بازیگرانی که نسبت فامیلی دارند یک موضوع جالب و مورد توجه در صنعت سینما و تلویزیون است. وجود روابط خانوادگی بین بازیگران معروف می‌تواند علاوه‌بر جذابیت جهان سلبریتی‌ها، برای مخاطبان نقش مهمی در خلق ارتباط و همبستگی با آن‌ها داشته باشد. در ادامه به معرفی چندین نمونه از بازیگرانی که باهم فامیل اند، می‌پردازیم.

  • زهیر یاری و حسین یاری
  • السا فیروزآذر و تهمینه میلانی
  • هامون سیدی و هومن سیدی
  • رضا داوود نژاد و محمدرضا داوود نژاد
  • علیرضاجعفری و امیر جعفری
  • مارال فرجاد و جلیل فرجاد
  • سینا مهراد و ساعد سهیلی
  • سام نوری و محمدعلی فردین
  • مهسا طهماسبی و مائده طهماسبی

زهیر یاری برادرزاده حسین یاری

بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند : زهیر یاری و حسین یاری

زهیر یاری، یک بازیگر ایرانی 43 ساله است که در زمینه بازیگری تجربه فراوانی دارد. وی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه تهران است. در طول حرفه خود، زهیر یاری در بسیاری از مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی معروف نقش آفرینی کرده است. او برادر زاده حسین یاری است.

السا فیروزآذر خواهرزاده تهمینه میلانی

بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند : السا فیروزآذر و تهمینه میلانی

السا فیروزآذر، متولد ۲۵ شهریور ۱۳۶۲ در تهران است. وی در رشته معماری در دانشگاه غیرانتفاعی رویان نور مدرک کارشناسی و در رشته ادبیات نمایشی در دانشگاه سوره مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کرده است. فیروزآذر از سن ۵ سالگی با بازیگری در صنعت سینما آشنا شد و در سن ۸ سالگی در فیلم “کاکادو” نقش اصلی خود را ایفا کرد.

هامون سیدی و هومن سیدی ؛ بازیگرانی که با هم برادرند

بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند : هامون سیدی و هومن سیدی

هامون سیدی، برادر کوچکتر هومن سیدی 5 اسفند سال ۱۳۶۰ در گیلان به دنیا آمد. او برادر هومن است و یک سال از او کوچکتر است. هامون نه تنها در ظاهر خیلی به برادرش شباهت دارد، بلکه در علاقه‌هایش نیز بسیار به او نزدیک است. همچنین، هامون مانند برادرش، وارد عرصه بازیگری شده و اولین بار در سال ۱۳۷۷ در فیلم “هدف سخت” به صورت حرفه‌ای بازی کرده است.

رضا داوود نژاد برادرزاده محمدرضا داوود نژاد

بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند : رضا داوودنژاد و محمدرضا داوودنژاد

رضا داوودنژاد یک خواهر بزرگتر به نام زهرا و یک برادر کوچکتر به نام علی دارد. او دیپلم رشته انسانی دارد. فعالیت سینمایی رضا داوودنژاد با بازی در فیلم‌های پدرش، علیرضا داودنژاد، آغاز شد.

فیلم “بی پناه” که در سال ۱۳۶۵ ساخته شد، نخستین فیلم سینمایی است که رضا داوودنژاد در آن بازی کرد. این فیلم باعث شد نام رضا داوودنژاد بر سر زبان‌ها باشد و او نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شود.

علیرضا جعفری برادرزاده امیر جعفری

بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند : علیرضا جعفری و امیر جعفری

در ادامه مقاله بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند به خانواده جعفری پرداخته‌ایم. علیرضا جعفری، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۷۳ در تهران به دنیا آمد. وی اولین فعالیت خود را با بازی در فیلم تلویزیونی “دیوار” به کارگردانی بیژن صمصامی آغاز کرد.

علیرضا جعفری از جمله بازیگرانی است که از کودکی در عرصهٔ هنر فعالیت خود را آغاز کرده است. او از سن ۵ تا ۱۵ سالگی در ۳۰ سریال و فیلم در نقش‌های مختلف حضور داشته است.

از جمله این فیلم‌ها می‌توان به “مهمان مامان” به کارگردانی داریوش مهرجویی اشاره کرد. علاوه‌بر آن، علیرضا جعفری در سریال‌هایی همچون “بچه‌های خیابان”، “صیام” و “تیام” نیز محبوبیت زیادی بدست آورد. عموی علیرضا جعفری، امیر جعفری نیز یک بازیگر مطرح در صنعت هنر ایران است.

مونا و مارال فرجاد دختران جلیل فرجاد

بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند : مونا و مارال فرجاد

مارال فرجاد، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل لیسانس رشته عکاسی است و اصالتاً اهل مرند و ترک زبان است. مارال فرجاد در یک خانوادهٔ هنرمند به دنیا آمده است. پدر او، جلیل فرجاد، یکی از بازیگران مطرح کشور است و خواهر کوچکتر او، مونا فرجاد ( ۲۵ فروردین ۱۳۶۳) نیز از بهترین بازیگران زن ایرانی است.

سینا مهراد (سهیلی) برادر ساعد سهیلی

بازیگرانی که با هم نسبت فامیلی دارند : سینا مهراد و ساعد سهیلی

سینا مهراد (سهیلی) در تاریخ ۱۲ آذرماه ۱۳۷۰ در تهران به دنیا آمد. وی یک هنرپیشه است و در صنعت سینما فعالیت می‌کند. پدر او، سعید سهیلی، کارگردان معروفی است و برادرش نیز ساعد سهیلی نیز هنرپیشه مشهوری است. سینا مهراد مدتی به عنوان دستیار در کنار پدرش در حوزهٔ هنر فعالیت می‌کرد.

سام نوری خواهرزاده محمد علی فردین

سام نوری، بازیگر ایرانی، 49 سال دارد. او در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف حضور داشته است. از کارهای معروف وی می‌توان به بازی در سریال‌های “مرد دوهزارچهره”، “فوق لیسانسه‌ها”، “قهوه تلخ”، “دیواربه‌دیوار” و “شهرزاد” اشاره کرد. سام نوری فرزند حسین نوری است و همچنین خواهرزادهٔ فردین، بهترین بازیگران مرد ایرانی، است.

مهسا طهماسبی برادرزاده مائده طهماسبی ؛ از بازیگران فامیل

مهسا طهماسبی در تاریخ آبان ۱۳۷۲ در شهر کرج به دنیا آمد. وی در رشته تئاتر با گرایش عروسکی در دانشگاه تهران تحصیل کرده است. اولین تجربه بازیگری مهسا طهماسبی در سریال “دیوار به دیوار” بوده است. مهسا طهماسبی برادرزادهٔ مائده طهماسبی، بازیگر معروف تلویزیون است و همچنین فرهاد آئیش، شوهر عمهٔ او است.

معرفی بازیگرانی که باهم فامیل هستند

در این مطلب، به بررسی نسبت فامیلی بازیگران ایرانی و معرفی این هنرپیشگان پرداختیم. هدف ما ارائه لیستی جامع از این بازیگران و بررسی روابط فامیلی آن‌هاست. با معرفی این افراد، به شناخت بیشتری از بازیگران ایرانی با پیوندهای خانوادگی دست خواهیم یافت.

بیشتر بدانید:

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا