فیلم و سریالبهترین‌های فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

چرا رینیرا تارگرین به قتل می رسد ؟ + تحلیل مفصل آن

طرفداران بازی تاج و تخت از این موضوع که مرگ رینیرا تارگرین حتمی است، اطلاع دارند و این حقیقت برای بینندگان معمولی سریال “House of the Dragon” هم روشن است.

در این سریال، چندین شخصیت به سقوط ملکه سیاه امیدوارند. یکی از این شخصیت‌ها آلیسنت هایتاور است که دوست صمیمی و معتمد رینیرا بود و بعدها به‌عنوان نامادری رنیرا شناخته شد. پدر آلیسنت، اوتو نیز در توطئه‌ای برای غصب تاج و تخت نقش دارد. علاوه‌براین، عموی رینیرا و شوهر دومش دیمون تارگرین هم برای رسیدن به تاج آهنین تلاش می‌کنند.

در ادامه به جزئیات بیشتری از این سوال که چه کسی رینیرا تارگرین را می‌کشد؟ می‌پردازیم. برای مطالعه سرنوشت رینیرا در مجموعه آتش و خون نوشته جرج آر آر مارتین همراه ما باشید.

who kills rhaenyra targaryen house of the dragon1

بزرگ‌ترین تهدید برای زندگی و سلطنت رینیرا، برادر ناتنی او، اگون دوم است که بعدها با نام اگون غاصب شناخته می‌شود. اگون دوم پس از مرگ پادشاه ویسریس اول در پایان فصل اول، تخت آهنین را به‌دست می‌آورد و این درحالی است که رینیرا هم توسط متحدانش تاج‌گذاری می‌شود.

تاج‌گذاری غیرمعمول رینیرا نشان می‌دهد که به پایان زندگی خود نزدیک شده است. هنگامی‌که رقص اژدها آغاز می‌شود، این مسئله که چه زمان و چه کسی نهایتا رانیرا را می‌کشد، برای همه مشخص می‌شود.

حمایت از قهرمان داستان برای تبدیل‌شدن به اولین فرمانروای زن بعد از هفت پادشاهی به سادگی توسط جبهه سیاهان انجام می‌شود. از طرف دیگر، می‌توان حضور رینیرا در رقص اژدها را دلیل نابودی زندگی هزاران بی‌گناه دانست. اگر داستان مارتین را دنبال کنید، رینیرا نمی‌تواند زنده بماند و به‌عنوان ملکه وستروس به پادشاهی نخواهد رسید.


مقاله بهترین فیلم های اژدهایی مناسب علاقه‌مندان به ژانرهای فانتزی و تخیلی است. کسانی‌که عاشق حیواناتی هستند که وجود خارجی ندارند و صرفا زاده تخیل نویسنده هستند.


چه کسی رینیرا تارگرین را در آتش و خون کشت؟

who kills rhaenyra targaryen house of the dragon 1

در فیلم “آتش و خون”، پس‌از درگذشت پادشاه ویسریس اول، سال‌ها سرزمین او دچار ناآرامی و اضطراب شد. پس‌از تصاحب تخت آهنین توسط اگون دوم، یک زنجیره از رویدادها شروع شد که به‌عنوان “رقص اژدها” شناخته می‌شود و درنهایت به جنگ داخلی میان شورای سیاه و  شورای سبزها منجر شد.

در این نبرد بین متحدان اگون دوم (سبزها) و پیروان ملکه رنیرا (سیاهان)، رهبران آن‌ها هر کاری انجام دادند تا تخت آهنین را به‌دست آورند. درنهایت، ملکه رینیرا توانست تاج‌وتخت آهنین را باز به‌دست آورده و سلطنت خود را آغاز کند؛ اما “رد کردن” او از سوی تخت آهنین به این معنا بود که حکومت او تنها برای مدت بسیار کوتاهی ادامه خواهد داشت و پایانی بسیار غم‌انگیز در انتظار اوست.

در بازی تاج‌وتخت، جافری به مارگری تایرل اظهار می‌کند که رنیرا تارگرین توسط برادرش یا بهتر است بگوییم اژدهایش به قتل رسیده است. درحالی‌که پسرش تماشاگر این صحنه بود، اژدها او را خورد و آنچه از او باقی ماند در دخمه‌ها دفن شده است.

در ابتدا طرفداران این اظهارات را به‌عنوان بخشی از افسانه‌های فراموش‌شده نادیده می‌گرفتند، اما حضور خاندان اژدها، یکی از پربیننده ترین سریال های جهان، موجب شده است که مرگ نهایی رینیرا به شکل قابل لمسی بیان شود.

اعضای شورای سیاه ها و سبزها

در این بخش لیست کامل ارتش سبز و ارتش سیاه سریال پرطرفدار خارجی خاندان اژدها را می‌توانید مشاهده کنید. این لیست به شما کمک می‌کند تا انتخاب کنید که می‌خواهید طرففدار کدام یک از این گروه‌ها باشید و درانتظار پیروزی کدام جناح هستید؟

شورای سیاه

شورای سبز
ملکه رینیرا تارگرین پادشاه اگون دوم تارگرین
شاهزاده دیمون تارگرین ملکه هلنا تارگرین
لرد کورلیز ولاریون شاهزاده ایموند تارگرین
پرنسس رینیس تارگرین شاهزاده دیرون تارگرین
شاهزاده جاکریس ولاریون شاهزاده جیهاریس تارگرین
شاهزاده لوسریس ولاریون پرنسس جحائرا تارگرین
شاهزاده جافری ولاریون شاهزاده میلور تارگرین
سر اریک کارگیل ملکه دواگر آلیسنت های تاور.
سر لورن مارباند سر اتو های تاور
لرد بارتیموس سلتیگار سر کریستون کول

چگونه House Of The Dragon می تواند پایان رنیرا را بهبود بخشد

قتل سریع و بی‌رحمانه ملکه رینیرا تارگرین توسط اگون دوم انتظارات مخاطبان را برآورده نمی‌کند. باتوجه‌به اینکه او شخصیت اصلی “Fire & Blood” هم هست، انتظار می‌رود مرگ او هم صحنه‌ای بسیار هیجان‌انگیز و جذاب داشته باشد.

اگر این رویداد در صفحه نمایش نشان داده شود، مخاطب به‌جای غم و اندوه، احساس انزجار خواهد کرد. به‌این‌صورت نباید به یاد قهرمان سریال “House of the Dragon” باشیم. شاهزاده خانم خشن که به ملکه تبدیل‌شده و برخی انتخاب‌های چالش‌برانگیز، شجاعانه یا حتی اشتباه انجام داده است، هنوز هم سزاوار این است که با ارج‌واحترام بیشتری مورد توجه قرار گیرد، نه اینکه همه سعی کنند او را فراموش کنند.

حداقل برادرش، اگون دوم، باید پشیمان باشد. علاوه‌براین، رینیرا آخرین خواهر بازمانده او بود، زیرا هردو برادرش در جنگ جان خود را از دست دادند و خودش هم همسرش را کشته است.

رنیرا نباید به سرنوشت دنریس دچار شود !

طرفداران “بازی تاج و تخت” همچنان از تبدیل دنریس تارگرین از رهبری محبوب به یک شخصیت ظالم و بدبخت ناراضی هستند. آن‌ها معتقدند که عوامل برنامه قبل از پایان داستان، زمان کافی‌ای برای توسعه این تغییر شخصیت دنریس اختصاص ندادند.

این تغییر ناگهانی شخصیت باعث شد که طرفداران به‌سختی بپذیرند که دنریس به یکی از بدترین شروران داستان تبدیل شده است. همچنین، آن‌ها شاهد تلاش دنریس برای دوری از اتفاقات بد گذشته‌اش بودند، اما به‌جای آن، پس‌از پیروزی در نبرد پادشاهی، به قتل عام غیرنظامیان پرداخت. طرفداران امیدوارند که “House of the Dragon” از تکرار این اشتباه پرهیز کند.

باتوجه‌به اینکه اسم “House of the Dragon” در لیست بهترین سریال های ۲۰۲۴ قرار دارد، سازندگان هنوز فرصت دارند تا درباره سرنوشت رینیرا تارگرین که یکی از شخصیت‌های محبوب طرفداران است، فکر کنند.

جورج آر آر مارتین اعلام کرده است که فصل سوم درحال ساخت است و شبکه HBO پیشنهاد کرده است که چهار یا پنج فصل از این داستان ساخته شود. بنابراین، طول خواهد کشید تا به مرگ رنیرا تارگرین برسیم. طرفداران امیدوارند که رینیرا تارگرین پایانی درخور و شایسته داشته باشد.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا