بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی زینب موسوی | خانم توهین کننده به مقدسات در فضای مجازی کیست؟

زینب موسوی کیست و ماجرای اهانت و هتاکی او به شهدا چه بود؟

زینب موسوی در ۸ اسفند ۱۳۶۸ در قم متولد شد. او فارغ‌التحصیل لیسانس رشته نرم‌افزار کامپیوتر است و با اجرای استندآپ در برنامه «خندوانه» مورد توجه قرار گرفت. موسوی با شخصیت «امپراطور کوزکو» در اینستاگرام به شهرت رسید. در ادامه این مطلب از ویدو به بررسی بیوگرافی زینب موسوی که با عنوان خانم توهین کننده به مقدسات در فضای مجازی شناخته می‌شود خواهیم پرداخت.

شرایط خانواده و اعضای خانواده زینب موسوی

زینب موسوی در یک خانواده پرجمعیت و مذهبی-سنتی در قم به دنیا آمد. او دو خواهر بزرگتر و دو خواهر کوچکتر دارد و عمویش شهید جنگ است.

بیوگرافی زینب موسوی | خانم توهین کننده به مقدسات در فضای مجازی کیست؟

شروع فعالیت با نوشتن در وبلاگ شخصی

زینب موسوی از سال ۱۳۸۵، زمانی که ۱۷ ساله بود، شروع به نوشتن در وبلاگ کرد. او در ابتدا به نوشتن روزمره‌نگاری می‌پرداخت، اما بعدها استعداد نوشتن طنز خود را کشف کرد.

ماجرای بازداشت به دلیل توهین به مقدسات

در اواخر مهر ۱۴۰۲، اخباری مبنی بر احضار و دستگیری موسوی به دلیل انتشار یک ویدیو در رابطه با جنگ غزه منتشر شد. این خبر هنوز رسما تایید نشده است.

خبرگزاری‌ها تحت عنوان توهین مقدسات و شهادت خبر خود را منتشر کرده‌اند؛ اما دیدگاه‌های مختلفی پیرامون ویدئو او منتشر شده است و هرکسی از نگاه خود جملات او را تحلیل می‌کند.

نقطه آغاز شکل گیری استعداد در استندآپ

زینب موسوی در دانشگاه کلیپ‌های طنز ضبط می‌کرد، اما آنها را منتشر نمی‌کرد. یک روز یکی از این کلیپ‌ها در توئیتر منتشر شد و با استقبال گسترده مردم مواجه شد.

آغاز فعالیت در توئیتر با نام امپراطور کوزکو

زینب موسوی در فروردین ۱۳۹۵، زمانی که ۲۷ ساله بود، پیج طنز «امپراطور کوزکو» را در اینستاگرام راه‌اندازی کرد. او در این پیج با پوشش چادر و با بیان طنز، به موضوعات روز واکنش نشان می‌دهد.

کوزکو کیست

کوزکو یعنی چی؟

کوزکو نام شهر تاریخی در جنوب شرق پرو است که به دلیل وجود ماچوپیچو، یکی از عجایب هفتگانه جدید، شهرت جهانی دارد. والت دیزنی نیز در سال ۲۰۰۰ انیمیشنی به نام «زندگی جدید امپراطور» را ساخت که لوکیشن‌های آن از کوزکو الهام گرفته شده است.

مفهوم و نماد انسان‌های عقل کل در شخصیت کوزکو

زینب موسوی، کمدین و بازیگر طنز، شخصیت «امپراطور کوزکو» را با هدف انتقاد از انسان‌های دانای کل خلق کرده است. او معتقد است که این افراد خود را برتر از دیگران می‌دانند و حاضر نیستند اشتباهات خود را بپذیرند.

موسوی امیدوار است که مخاطبان این شخصیت با دیدن آن بتوانند با آن وجه از خودشان روبرو شوند و به خودشناسی برسند.

زیب موسوی استنداپ کمدین

انتخاب لوکیشنی ساده در اتاق به همراه دماغ و چادر

زینب موسوی ویدیوها خود را در اتاق شخصی خود در خانه‌اش در تهران ضبط می‌کند. او معمولاً از یک کمد دیواری یا دیوار خالی به عنوان پس‌زمینه استفاده می‌کند.

شروع شهرت در خنداوانه و پس از آن ممنوعیت در کار

زینب موسوی در خرداد ۱۳۹۶ با حضور در برنامه «خنداننده شو» به کارگردانی رامبد جوان به شهرت رسید. او در این برنامه سه مرحله پیش رفت و در نهایت در مرحله سوم حذف شد.

موسوی معتقد است که اجرای او در این برنامه موجی را ایجاد کرد که نشان داد زنان می‌توانند کمدین‌های موفقی باشند.

با این حال، او بعد از این برنامه مانند سایر شرکت‌کنندگان ممنوع‌التصویر شد.

بیشتر بخوانید:

امپراتور کوزکو کیست

ویژگی من؟ رک بودن است

زینب موسوی معتقد است که رک بودن یکی از پررنگ‌ترین ویژگی‌های او است. او می‌گوید که ۹۹ درصد مردم این ویژگی او را بی‌شعوری می‌دانند.

موسوی با این تعریف‌ها موافق است و می‌گوید که بی‌شعوری او را دوست دارد و نمی‌خواهد از آن دست بکشد. او معتقد است که اگر از رک بودن دست بکشد، به ریاکاری می‌رسد و ترجیح می‌دهد بی‌شعور باشد تا ریاکار.

طراحی سایت به صورت حرفه ای بلدم

موسوی پیش از فعالیت در زمینه کمدی، به مدت ۷ سال به عنوان طراح وب مشغول به کار بود. او در این زمینه درآمد خوبی داشت، اما تصمیم گرفت به دنبال علاقه‌اش در زمینه کمدی برود.

عکس بدون چادر زینب موسوی

حضور در لیست 10 زن موفق ایرانی در سال 1396 از نگاه مجله گاردین

در سال ۱۳۹۶، موسوی به عنوان یکی از هشت زن موفق در تهران با روزنامه گاردین مصاحبه کرد. او در این مصاحبه گفت که مصاحبه‌اش را قاب کرده و با آن شیشه پاک می‌کند

دشواری های استندآپ کمدی برای زنان در ایران

زینب موسوی می‌گوید که زن استندآپ کمدین بودن در ایران مثل این است که در یک مسابقه شنا سه متر از خط آغاز عقب باشی و دست‌ها و پاهایت را بسته باشند.

او معتقد است که با توجه به معیارهای فرهنگی و اجتماعی ایران، انجام استندآپ در این کشور برای زنان بسیار دشوار است.

عاشق ایرانم و مهاجرت فکر نمی‌کنم

زینب موسوی می‌گوید که دوست ندارد از ایران مهاجرت کند. او امیدوار است که شرایط به گونه‌ای پیش برود که مردم از زندگی در کشور خودشان لذت ببرند و مجبور به ترک آن نشوند.

مهرداد همسر زینب موسی کیست

ماجرای ازدواج و همسر زینب موسوی کیست؟

موسوی در تیر ماه ۱۴۰۲ با مهرداد، پسری ایرانی که چند سالی است در آلمان زندگی می‌کند، ازدواج کرد. آشنایی این دو از سال ۱۳۹۵ در یک شرکت کامپیوتری آغاز شد و در سال ۱۳۹۸ جدی‌تر شد.

موسوی در پست اینستاگرامی خود نوشت که آشنایی آنها به سال ۱۳۹۵ برمی‌گردد. آن زمان، موسوی در یک شرکت کامپیوتری در قم کار می‌کرد و حال و روز خوبی نداشت. او با پسری به نام مهرداد در یک سایت طرفداری آشنا شد و با او دوست شد.

موسوی در این پست نوشت: «وقتی قرار شد امپراطور کوزکو رو بسازم داشتم باهاش حرف می‌زدم. فروردین 95 بود هنوز آخرای فروردین بود و هر روز من تو تلگرام می‌گذشت با پسری که تازه رفته بود آلمان و خیلی قشنگ بود و به همه میگفتم مدل پسرونه منه با این تفاوت که طرفدار بایرن مونیخه».

همسر زینب موسوی کیست

موسوی و مهرداد در سال ۱۳۹۸، به یکدیگر ابراز علاقه کردند. موسوی در این پست نوشت: «خرداد 98 بود زندگی هنوز انقدر تلخ نشده بود. گفت بیخیال این همه فاصله من دوستت دارم و نمی‌دونست که من خیلی وقته دوستش دارم…»

موسوی و مهرداد در سال ۱۳۹۸ با یکدیگر ازدواج کردند، اما به دلیل مشکلاتی که برای موسوی پیش آمد، آنها مجبور شدند به صورت دور از هم زندگی کنند.

موسوی در این پست نوشت: «الان 1496 روز از اون شب میگذره. 1496 بار هر شب ساعت 12 شب بهش گفتم دوسش دارم تا روزمو با دوست داشتن بهش آغاز کنم. 1496 روز منهای 28 شب زندان…

فالوعرم هیچ وقت یه میلیون نشد. ولی فردا صبح بالاخره باهم از خواب بیدار میشیم و من بیشتر از همیشه عاشقشم…»

بیشتر بخوانید:

اولین دستگیری و حبس در زندان

موسوی در مهر ماه ۱۴۰۱ به دلیل انتشار چند ویدیو انتقادی در شهر قم بازداشت شد. او بعد از ۲۵ روز با وثیقه آزاد شد، اما بر اساس رای دادگاه بدوی به دو سال حبس محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شد. با این حال، موسوی به دلیل عفو رهبری بازداشت شدگان حوادث اخیر، مشمول عفو شد.

ذات هنر یک کمدین در با ادب بودن نیست!

موسوی معتقد است که کمدین باید بتواند به موضوعات مختلف با زبان طنز بپردازد. او می‌گوید که زنان در ایران از حقوق اولیه خود محروم هستند و کمدین باید بتواند به این موضوع بپردازد.

موسوی از ورود استندآپ کمدی به سبد خانوارها استقبال می‌کند. او معتقد است که استندآپ می‌تواند به مردم کمک کند تا مسائل مختلف را از دیدگاه طنز ببینند.

حواشی اجرای استندآپ در استانبول

موسوی در تیر ماه ۱۴۰۲ به مدت ۳ شب در شهر استانبول ترکیه اجرای استندآپ داشت. او سپس تصمیم داشت اجراهایی را در اروپا تدارک ببیند، اما با فشار مردم در انتقاد به سوء استفاده وی از اتفاقات سال گذشته و شرایط فعلی، عقب نشینی کرد.

زینب موسوی بیوگرافی+ بازداشت

به حجاب علاقه دارم و همیشه انتخابم بوده است

موسوی می‌گوید که حجاب انتخاب خودش بوده و امیدوار است که مردم به خاطر حجابش او را قضاوت نکنند.

بیشتر بخوانید:

زهرا ظریفی

من بیش از یک ساله که در زمینه سئو، محتوا و سئومحتوا فعالیت می‌کنم و مشتاق هستم تا جدیدترین مباحث تو این حوزه رو یادبگیرم و تجربیات بیشتری کسب کنم. داستان و علاقه من با یه پروژه برندسازی شخصی شروع شد و حالا من دنباله‌رو این تجربه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا