از زبان شما

معرفی بازی جرات حقیقت، بازی صندلی داغ چگونه انجام می‌شود؟

سیبما: یکی از بهترین بازی‌های سرگرم‌کننده خانوادگی و دوستانه که در دورهمی‌ها می‌توانید تجربه کنید، بازی جرات حقیقت یا صندلی داغ است. این بازی یک قانون مهم دارد، شما باید در زمان مناسب بین گفتن حقیقت یا جرات انجام یک کار سخت یا حال بهم‌زن، یک انتخاب داشته باشید.

وقتی جرات را انتخاب می‌کنید هرکاری که طرف مقابلتان از شما خواسته است را باید انجام دهید بدون این که بتوانید آن را تغییر دهید! اما اگر حقیقت را انتخاب کردید، باید به سوالی که طرف مقابلتان در بازی پرسیده است به درستی پاسخ دهید. در این جا شما باید بهترین و دقیق‌ترین پاسخ را بدهید.

این بازی برنده خاصی ندارد، اما در بازی جرات حقیقت هرکسی که بتواند سوال سخت تری بپرسد تا حقیقت را از زبان طرف مقابلش بشنود، می‌تواند شناخت بهتری نسبت‌به آن داشته باشد و به نوعی آن را اذیت کند. ممکن است شما سوالی در سال‌هایی که طرف مقابل را می‌شناسید داشته باشید، اما هیچوقت نتوانستید آن سوال را بپرسید. جرات حقیقت بهترین فرصت برای پرسیدن این سوال است!

بازی جرات حقیقت چیست؟

بازی جرات حقیقت چیست؟

این بازی با نام صندلی داغ نیز شناخته می‌شود. بازی جرات یا حقیقت یک بازی عمدتاً کلامی است که به دو یا چند بازیکن نیاز دارد. به بازیکنان این امکان داده می‌شود که بین پاسخ دادن صادقانه به یک سؤال یا انجام یک کار سخت یکی را انتخاب کنند. این بازی به ویژه در بین نوجوانان و کودکان محبوب است و معمولا بعنوان یک بازی در دورهمی های خانوادگی و دوستانه استفاده می‌شود.

سوالات بازی جرات حقیقت

در هنگام بازی جرات حقیقت یا صندلی داغ، شما نیاز به سوالاتی چالش برانگیز و سخت پیدا می‌کنید که حریفتان را آچمز کنید. سوالی که باعث شود طرف مقابل دفعه بعد ترجیح دهد جرات را انتخاب کند و از پاسخ دادن به این سوالات فراری باشد! اگر سوالی دارید که می‌دانید حریف از آن سوال فراری است بپرسید، اما اگر به دنبال سوال چالشی و سخت هستید، در وبسایت سیبما بهترین سوالات جرات حقیقت قرار گرفته است که با کلیک روی لینک می‌توانید به فهرست 200 سوال چالشی بازی صندلی داغ دسترسی پیدا کنید.

اگر در حال انجام این بازی هستید پیشنهاد می‌کنم با کلیک روی لینک وارد این صفحه در وبسایت سیبما شوید و سوالات را ببینید. این سوالات در دسته بندی های مختلف سوالات دوستانه، چالشی، زن و شوهری و… دسته بندی شده اند که می‌تواند به شما در بازی کمک کند در زمانی که سوالی به ذهنتان نمی‌رسد.

بازی جرات حقیقت چگونه انجام می‌شود؟

بازی جرئت یا حقیقت با دو بازیکن نیز قابل انجام است، اما هرچقدر که تعداد بازیکن ها بیشتر باشد، جذاب تر دنبال می‌شود. هر بازیکن باید بین پاسخ درست به یک سوال و انجام یک کار جسورانه یکی را انتخاب کند و انجام دهد.

در این بازی همه بازیکنان می توانند به صورت دایره ای دور میز یا روی زمین بنشینند و چیدمان باید به گونه ای باشد که هر دو بازیکن روبروی هم قرار بگیرند.

قبل از شروع بازی در جایی که بیش از دو بازیکن وجود دارد می توان با چرخاندن یک بطری در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت شخص پاسخ دهنده را انتخاب کرد. اولین بازیکن کسی است که سر بطری روبروی او قرار می گیرد.

در مدل دیگر این بازی شرکت کنندگان سوالات جرئت و حقیقت را تهیه کرده و آن ها را در دو ظرف می ریزند، حالا گرداننده بازی به عنوان کسی که سوال می پرسد فرد پاسخ گو را انتخاب می کند که باید بین جرئت و حقیقت یکی را انتخاب کند.

فردی که سوال می پرسد به طور تصادفی یک برگه از دسته مورد نظر را انتخاب می کند و آن را می خواند و فرد پاسخ گو باید به سوال یا دستور مورد نظر پاسخ دهد در غیر این صورت جریمه خواهد شد. فردی که قرعه به نام آن افتاد به هیچ عنوان نمی‌تواند از بازی فرار کند. همچنین اگر حقیقت را انتخاب کرد و با شنیدن یک سوال سخت و چالشی پشیمان شد، نمی‌تواند تصمیمش را تغییر دهد و جرات را انتخاب کند. به عبارتی همان دست به مهره حرکت در شطرنج.

هنگامی که یک بازیکن حقیقت را انتخاب می کند باید به سوالاتی که از او پرسیده می شود صادقانه پاسخ گوید. اگر پاسخ سوال را به دروغ بدهد کسی که در جمع می‌داند که او دروغ گفته است می‌تواند حقیقت را برملا کند و پس از آن بازیکنی که پاسخ به دور از حقیقت داده است باید جرات انجام یک کار بسیار سخت و بعضا حال بهم زن را داشته باشد!

اگر یک بازیکن جرات را انتخاب کند از بازیکن خواسته می شود که کاری را انجام دهد که معمولا خجالت آور است. بازی جرات یا حقیقت پایان ندارد و فرصت های برابر به همه ی بازیکنان داده می شود. به عبارتی می‌توان گفت این بازی برنده یا بازنده نیز ندارد. بازنده این بازی کسی است که اطلاعاتی از او خواسته شده است که نمی‌خواست کسی بداند! و یا کاری بسیار خجالت آور را بعنوان جرات انجام داده است.

معمولا برای کسانی که جرات را انتخاب می‌کنند دوربین ها بالا می‌آید تا فیلم آن لحظه را ثبت کند و این می‌تواند باخت اصلی برای آن شخص باشد که آتو به دست دوستانش داده است!

معرفی بازی پانتومیم

معرفی بازی پانتومیم

یکی دیگر از بازی‌های دورهمی مهمی که معمولا در مهمانی‌های خانوادگی و دوستانه انجام می‌شود، بازی پانتومیم است. اگر به وبسایت سیبما بروید، می‌بینید که در یک پست بهترین کلمات بازی پانتومیم را قرار داده‌اند. کلمات سختی که می‌تواند یک چالش بسیار بزرگ برای طرف مقابل باشد و از حریف امتیاز بگیرد. پیشنهاد می‌کنم با کلیک روی لینک این مقاله را نیز در وبسایت سیبما مشاهده کنید.

منبع: Sibma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا