فناوریارز دیجیتال

ارز دیجیتال تتر USDT یا دامیننس تتر چیست

ارز دیجیتال تتر USDT یا دامیننس تتر چیست که در این مقاله از سایت فروش تتر تترفا به بررسی کامل ارز دیجیتال تتر و همچنین ویژگی های آن پرداخته ایم.

پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تتر چیست؟

تترUSDT یک استیبل کوین است که نوعی ارز دیجیتال است که به طور فعال برای پایدار نگه داشتن ارزش خود از طریق مکانیسم های بازار کار می کند.

سرمایه‌ گذارانی که می‌ خواهند در برابر نوسانات ذاتی سرمایه‌ گذاری‌ های ارزهای دیجیتال خود محافظت کنند و در عین حال ارزش خود را در بازار کریپتو حفظ کنند و آماده استفاده بدون دردسر هستند، استفاده می‌ شود.

تتر یک ارز با ارزش ثابت با پشتوانه دلار امریکا است و یک نوع استیبل کوین می باشد که همانطور گفته شد توسط یک ارز فیات مانند USD ساپورت می شود.

تتر  به عنوان یک رابط برای ایجاد ارتباط بین ارزهای فیات و دارایی‌ های بلاکچین به وجود آمده است و شفافیت، ثبات و کارمزد انتقال کمتر را به کاربران خود اعطاء می کند.

نسبت تتر با دلار آمریکا 1:1 می باشد. هیچ ضمانتی از سوی Tether Lt برای هرگونه پیش خرید یا تبدیل تتر به دلار آمریکا وجود ندارد. تتر را به صورت مستقیم نمی توان با دلار امریکا از طریق شرکت تتر تبدیل کرد.

تتر چگونه کار می کند؟

هر تتر که توبد می شود ارزشی برابر یا یک دلار آمریکا دارد. تتر بار اول روی بلاکچین بیت کوین از طریق پروتکل Omni Layer راه اندازی شد، اما حالا نیز تتر بر روی تمام بلاکچین هایی که آن را ساپورت می کنند در دسترس است. زمانی که یک واحد تتر تولید می شود، قابلیت آستفاده بر روی هر زنجیره ی بلاکچینی که روی آن تولید شده است را دارد. ارز تتر هم اکنون بر روی بلاکچین های اتریوم، ایاس، بیت کوین، ترون، آلگراند، سولانا و … ساپورت می شود.

تتر از Proof Of Reserves استفاده می کند، به این معنی که در هر زمانی ذخایر آنها برابر یا بیشتر از تعداد تتر در گردش خواهد بود و این موضوع در وب سایت آنها قابل مشاهده است.

بنیانگذاران تتر

بنیانگذاران تتر چه کسانی هستند؟

تتر با نام ریل کوین به وسیله شخصی به نام براک پیرس، ریو کالینز و کریگ سلرز  که عضو اُمینی بود در ماه اکتبر سال 2014 توسعه یافت. این ویژگی با توسعه دهندگان آنها این امکان را داد تا تتر و قرار دادهای هوشمند را بر روی شبکه اُمینی راه اندازی کنند تا کاربران بتوانند از امکانات آن استفاده کنند.

در ماه نوامبر سال 2014، ریو کالینز، مدیر ارشد تتر اعلام کرد که قصد تغییر نام از ریل کوین به تتر را دارد.

ورود تتر به مارکت صرو صدای زیادی به پا کرد. تتر برای بار اول مجوز فعالیت در صرافی بیت فینکس را در سال 2015 دریافت کرد. حجم معاملات تتر با سرعت زیادی در بلاکچین بیت کوین افزایش یافت و این روند تا سال ۲۰۱۷ ادامه پیدا کرد.

اتفاق بدی در آوریل 2017 برای تتر افتاد و تبادلات بین المللی آن توسط بانک های آمریکا بلوکه شد. نبودن شفافیت لازم و در پی آن افشاگری هایی مانند پارادایز پیپرز در تلاتم و اتهامات دستکاری کردن بازار توسط تتر، باعث شد که کاربران به بودن ذخایر در پشت تتر شک کنند. این موضوع در سال 2017 وقتی که ویدروها به صورت موقتی به حالت تعلیق درآمدند شدت یافت.

از سال 2017 تا سال 2017، میزان تترهای به تعویق افتاده از 10 میلیون دلار به 2.8 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. بعد  از آن در سال 2017 شکایتی از دادستان کل نیویورک شد که صرافی بیتفینکس و بنیاد تتر را به سو استفاده متهم می کرد. صرافی بیتفینکس و بنیاد تتر پذیرفتند که تا سال 2021 جریمه ای را بپردازند که ارزش آن 18.5 میلیون دلار بود. بنیاد تتر همچنان نتوانسته اعتماد بسیاری از کابران را جلب کند و کاربران در مود آن تردید های زیادی در مورد نقدینگی آن دارند.

چه چیزی تتر را منحصر به فرد می کند؟

تتر سابقه و اعتبار زیادی طی این سال ها به دست آورده است و توسط کاربران زیادی مورد استنفاده قرار می گیرد. با وجود اما و اگرهایی که در مورد تتر وجود دارد پروژه‌ های زیادی نمی‌ توانند با آن رقابت کنند. تتر به طور عمده توسط بسیاری از کاربران و پروتکل هایی که در بلاکچین فعالیت دارند به عنوان روش پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه  تتر ذخایر زیادی دارد از برخی خطرات مارکت مانند Black Swan در امان است. همچنین تتر همان قابلیت هایی که سایر توکن های ارزهای دیجیتال دارد را دارا می باشد که این  از قابلیت ها می توانیم  معاملات p2p و برقرای امنیت از طریق PoW یا PoS نام برد.

چه چیزی به تتر (USDT) ارزش می دهد؟

نقش تتر فراهم کردن نقدینگی و محافظت در برابر نوسانات بازار است زیرا در ارزش آن دچار نوسان نمی شود. قیمت تتر کاملاً به ذخایر تتر بستگی دارد. تا زمانی تتر رابطه  ۱:۱ با دلار امریکا داشته باشد، تتر ۱ دلار آمریکا ارزش خواهد داشت.

چند سکه تتر (USDT) در گردش است؟

تتر دارای عرضه در گردش 65 میلیارد توکن از میزان 68 میلیارد توکنUSDT است. این مقدار احتمال دارد به دلیل عرضه و تقاضا دچار تغییر شود.

تتر را میتوان در صرافی های خارجی یا صرافی های غیر متمرکز با پیر های مختلف خرداری کرد.

USDT برای تولید شدن از یلد فارمینگ پیروی نمیکند و از این طریق امکان به دست آوردن تتر وجود ندارد و حتما باید خریدار شود  و یا تولید شود.

امنیت تتر از چه طریقی تامین می شود؟

هم اکنون توکن های تتر در چندین بلاکچین از جمله بیت کوین، اتریوم، ایاس، الگراند، ترون، پالیگان، سولانا و… تولید و پشتیبانی می شود. بخاطر این که  این بلاکچین ها ازقراردادهای هوشمند پشتیبانی می کنند؛ امنیت آنها توسط نود ها و ماینرهایی که در این شبکه ها فعالیت می کنند برقرار می شود. این بلاکچین ها به صورت منظم حسابرسی کرده تا مطمئن شوند که کد به‌روز، ایمن و مطابق با قوانین است.

کاربرد تتر

همانطور که می دانید تتر یک استیبل کوین می باشد که می توان آن را در بسیاری از صرافی های معتبر مثل پی ام ایکسچنج خریداری کرد. برای خرید تتر شما میتواتنید از واریز ریالی بدون اینکه مدارک خود را برای احراز هویت ارسال کنید خریداری کنید و یا با ارزهای دیجیتال دیگر بدون اینکه احراز هویت کنید آن را خریداری کنید. بعضی از کاربران تتر را برای اعطای وام به دیگران، خریدن NFT و شرکت در عرضه اولیه یا ico ها خریداری می کنند. تتر بسیار منعطف می باشد، به گونه ای که در هر زمینه ای در کریپتو که کاربر قصد انجام کاری را داشته باشد تتر مورد استفاده قرار می گیرد.

دامیننس تتر چیست؟

پیش از هر چیز، به معنی کلمه دامیننس نگاهی می‌ اندازیم. Dominance در لغت به معنی سلطه و غلبه است. وقتی صحبت از دامیننس تتر به میان می‌ آید، در معنای تحت‌ اللفظی منظور غلبه تتر بر بازار کریپتوکارنسی است. اما مفهوم این تعبیر چیست؟ هر ارز دیجیتال در بازار رمزارزها سهم خاصی در مجموع ارزش بازار کریپتوکارنسی دارد. طبیعی است برخی رمزارزها مانند بیت کوین، اتریوم و تتر، سهم بیشتری را به خود اختصاص دهند.

در اصطلاح، به نسبت ارزش بازار یک ارز دیجیتال به حجم کل بازار کریپتوکارنسی، دامیننس گفته می‌ شود؛ بنابراین، دامیننس تتر معرف نسبت ارزش کل این استیبل کوین به حجم بازار رمزارزهاست. این شاخص را می‌ توان برای هر رمزارز تعریف کرد؛ اما معمولاً فقط برای دو ارز دیجیتال، یعنی بیت کوین و تتر به کار می‌ رود؛ زیرا هدف از تعریف این شاخص بررسی میزان اثرگذاری ارزهای دیجیتال بر کلیت بازار کریپتو است. این در حالی است که دارایی‌ های با ارزش بازار کم، اصلاً تاثیری روی کلیت بازار ندارند.

نتیجه گیری

تتر یکی از بزرگ ترین و محبوب‌ ترین کوین های با ارزش ثابت یا استیبل موجود در بازار ارزهای دیجیتال می باشد که حجم های نقدینیگی چند میلیون دلاری در بازار ارزهای دیجیتال را نیز فراهم می کند.

دنبال کنندگان و کاربران فعال حوزه کریپتو همیشه به دنبال سایتی مطمعن برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستند که ما با توجه به سابقه و پشتیبانی دائمی آن، سایت خرید و فروش تتر، تترفا را پیشنهاد می کنیم.

امیر حسین

مدیر مسئول و سردبیر رسانه ویدو و گاهی از بهترین‌های ایران و جهان مینویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا