رپورتاژ آگهی

جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش + روش حل مشکل

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای هر ماشین ظرفشویی ممکن است رخ دهد، جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی و عدم تخلیه آن پس از اتمام عملیات شست وشو می باشد، در این مقاله قصد داریم به علل جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش و راه حل رفع آن صحبت کنیم:

7 علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش:

  • مشکل از شیر برقی ماشین ظرفشویی
  • مشکل از برد الکتریکی ماشین ظرفشویی
  • ایراد از پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
  • گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی
  • انسداد پوشش شکاف هوا
  • نقص در فیلتر تخلیه ظرفشویی
  • ایراد از شیلنگ تخلیه آب

اکنون قصد داریم به بررسی دقیق تر این دلایل و نحوه رفع آن ها بپردازیم:

مشکل از شیر برقی ماشین ظرفشویی

وظیفه این قطعه مغناطیسی، قطع و وصل کردن جریان آب در ماشین ظرفشویی می باشد که در پشت ماشین ظرفشویی قرار گرفته است و در صورت کافی بودن مقدار آب وارد شده به داخل ماشین ظرفشویی، هیدروستات جریان آب را در شیر برقی ماشین ظرفشویی قطع می کند.

این را باید در نظر بگیرید که تشخیص اینکه آیا مشکل اصلی از شیر برقی ماشین ظرفشویی می باشد باید توسط تکنسین ها و تعمیرکاران ماهر لوازم خانگی انجام شود و در صورت تشخیص، مشکلی نیست که خودتان بتوانید به راحتی حل کنید و بهتر است آن را به یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی ماهر بسپارید.

جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

مشکل از برد الکتریکی ماشین ظرفشویی

در همه دستگاه ها و لوازم خانگی برد الکتریکی، تمامی دستورات را به همه قطعات دیگر دستگاه ارسال می کند تا هر کدام از آن ها در زمان صحیح وظیفه خود را به درستی انجام دهند و در صورت خراب شدن برد الکتریکی که موجب جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی می شود، باید به تعویض این قطعه توسط تعمیرکاران متخصص و مجرب لوازم خانگی اقدام کنید.

ایراد از پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

پمپ تخلیه با قطعه الکترومغناطیسی و یک بازو آب را از داخل ماشین ظرفشویی تخلیه می کند، پمپ تخلیه در پشت پنل و زیر دستگاه قرار دارد و در صورتی که مسیر تخلیه آب ماشین ظرفشویی به فاضلاب آن باز باشد و گرفته نباشد، پس مشکل از پمپ تخلیه می باشد و برای بررسی دقیق تر مشکل پمپ تخلیه، باید آن را خارج کنید که تمامی مشکلات و تعمیر و تعویض این قطعه را باید به تکنسین های ماهر بسپارید.

گرفتگی لوله فاضلاب دستشویی

گاهی اوقات ممکن است مشکل اصلی از خود دستگاه ماشین ظرفشویی نباشد و ایراد از لوله و فاضلابات منزل باشد که در این صورت پیشنهاد می کنیم برای باز کردن مسیر فاضلاب می توانید از فنر استفاده کنید یا با ریختن چنته درون فاضلاب مسیر را باز کنید اما در صورت قادر نبودن به رفع این مشکل حتما با یک لوله کش و تأسیسات تماس بگیرید.

انسداد پوشش شکاف هوا

علت انسداد پوشش شکاف هوا، گیر کردن برخی خورده های ریز مواد غذایی می باشد، محل قرار گرفتن این سیلندر نقره ای رنگ در کنار شیر آب ظرف شویی می باشد، شما می توانید برای تمیز کردن و از بین بردن گرفتگی این پوشش، روکش بالایی آن را برداشته و به سمت بالا بکشید و تمامی خورده غذاهای باقی مانده را جمع و تمیز کنید و درپوش را در سر جای خودش قرار دهید.

رفع مشکل ماشین ظرفشویی

نقص در فیلتر تخلیه ظرفشویی

کاری که فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی انجام می دهد این است که مانع ورود ذرات مواد غذایی به داخل پمپ و شیلنگ و مانع گرفتگی و انسداد پمپ تخلیه می شود، اما در صورت گرفتگی فیلتر توسط مواد غذایی ریز باقی مانده موجب جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی می شود، این سیلندر پلاستیکی در کف ماشین ظرفشویی قرار گرفته است و برای تمیز کردن این قطعه، با چرخاندن این قطعه بر خلاف عقربه های ساعت و جدا و خارج کردن، آن را به سمت بالا کشیده و حالا می توانید فیلتر را شست وشو دهید.

نکته: در بعضی از برندها این قطعه برای جمع کردن مواد غذایی درشت به صورت صفحه ای درشت در لوله استوانه ای شکل در ماشین ظرفشویی قرار گرفته است.

ایراد از شیلنگ تخلیه آب

وجود مشکل در شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی موجب عدم تخلیه آب داخل ماشین ظرفشویی می شود، محل قرارگیری این شیلنگ در پشت ماشین ظرفشویی است که به لوله فاضلاب منزل و سینک ظرفشویی وصل شده است و هرگونه مشکل از شیلنگ و رعایت نکردن نکات نحوه نصب و ارتفاع آن ، باعث جمع شدن آب داخل ماشین ظرفشویی می شود که نصب صحیح شیلنگ را باید طبق دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی انجام دهید، با بررسی های دقیق تر می توانید با درآوردن شیلنگ از انسداد و گرفتگی شیلنگ مطلع شوید و آن را تمیز و تخلیه کنید، در صورت هرگونه مشکل دیگر در شیلنگ ماشین ظرفشویی بهتر است به تعویض آن اقدام کنید.

در این مقاله سعی کردیم تمامی دلایل جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی را بگوییم، در صورتی که قادر به رفع مشکل و تعمیر آن نبودید، می توانید تعمیر و تعویض مشکل و قطعات را به تکنسین ها و تعمیرکاران متخصص و مجرب لوازم خانگی بسپارید و با آن ها تماس بگیرید.

صابر جمشیددوست

صابر جمشیددوست هستم، بیش از 3 سال است که در فضای دیجیتال فعالم و احساس می‌کنم در این مسیر اندکی بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) را می‌دانم، اندکی بازاریابی محتوا می‌دانم و بینهایت به دنیای وب‌مستری علاقمندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا