دانلود فیلم آبجی

دانلود فیلم آبجی

دانلود فیلم آبجی

N/A
90 دقیقه
دوبله فارسی
کارگردان:

داستان فیلم

این فیلم داستان طلا و عطی قصه‌ای حزن‌انگیز و در عین حال زیبا از عشق، فداکاری و جدایی دو زن به نام‌های طلا و عطی را روایت می‌کند. این دو زن که سال‌ها در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند، مانند مادر و دختری برای یکدیگر هستند. عطی که زنی میانسال با شرایط ویژه‌ای است، وابستگی شدیدی به مادرش طلا دارد و طلا نیز تمام زندگی خود را وقف مراقبت از او کرده است. اما روزگار، طلای مهربان را در برابر چالش بزرگی قرار می‌دهد. او به سن پیری رسیده و نگران آینده عطی پس از مرگ خود است. عطی که از نظر جسمی و ذهنی ضعیف است، به تنهایی قادر به اداره امور زندگی خود نیست و طلا می‌داند که باید برای آینده او چاره‌ای بیندیشد.

درباره فیلم

فیلم آبجی به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی محصول سال ۱۳۹۴ کشور ایران است. گلاب آدینه، پانته‌آ‌ پناهی‌ها، علیرضا استادی، معصومه قاسمی‌پور، حمیدرضا آذرنگ، شیرین یزدان‌بخش، بابک حمیدیان، سیاوش چراغی‌پور، احسان امانی از هنرمندانی هستند که دراین فیلم نقش آفرینی کرده اند.

فیلم آبجی به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی محصول سال ۱۳۹۴ کشور ایران است. مرجان اشرفی‌زاده، علاوه بر کارگردانی فیلم سینمایی “آبجی”، در نگارش فیلمنامه این اثر نیز با ناهید طباطبایی همکاری داشته است. اشرفی‌زاده که پیش از این در زمینه فیلم‌های کوتاه و مستند فعالیت می‌کرد، با “آبجی” اولین تجربه کارگردانی فیلم بلند خود را در سینمای ایران به ثبت رساند.

بازیگران فیلم آبجی

گلاب آدینه، پانته‌آ‌ پناهی‌ها، علیرضا استادی، معصومه قاسمی‌پور، حمیدرضا آذرنگ، شیرین یزدان‌بخش، بابک حمیدیان، سیاوش چراغی‌پور، احسان امانی از هنرمندانی هستند که دراین فیلم نقش آفرینی کرده اند.

لوکیشن فیلم آبجی

خانه ای در خیابان خردمند، این خانه که محل زندگی شخصیت “طلا” با بازی گلاب آدینه است، به عنوان لوکیشن اصلی فیلم انتخاب شده و بار معنایی عمیقی را در داستان به خود می‌گیرد.

جالب توجه است که این خانه پیش از این نیز در سینمای ایران خوش درخشیده و به عنوان یکی از لوکیشن‌های فیلم تحسین‌شده “جدایی نادر از سیمین” به کارگردانی اصغر فرهادی مورد استفاده قرار گرفته است.

انتخاب این خانه برای فیلم “آبجی” نه تنها به زیبایی بصری اثر افزوده، بلکه حس آشنایی و صمیمیت را در مخاطبان برمی‌انگیزد.

داستان فیلم آبجی

این فیلم داستان طلا و عطی قصه‌ای حزن‌انگیز و در عین حال زیبا از عشق، فداکاری و جدایی دو زن به نام‌های طلا و عطی را روایت می‌کند. این دو زن که سال‌ها در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند، مانند مادر و دختری برای یکدیگر هستند. عطی که زنی میانسال با شرایط ویژه‌ای است، وابستگی شدیدی به مادرش طلا دارد و طلا نیز تمام زندگی خود را وقف مراقبت از او کرده است.

اما روزگار، طلای مهربان را در برابر چالش بزرگی قرار می‌دهد. او به سن پیری رسیده و نگران آینده عطی پس از مرگ خود است. عطی که از نظر جسمی و ذهنی ضعیف است، به تنهایی قادر به اداره امور زندگی خود نیست و طلا می‌داند که باید برای آینده او چاره‌ای بیندیشد.

طلا در زمان باقی‌مانده از عمر خود، به دنبال راهی برای تأمین امنیت و آسایش عطی در آینده‌ای بدون حضور خود است. او با تلاش و فداکاری، سعی می‌کند عطی را برای زندگی مستقل آماده کند و در عین حال، مکانی مناسب و امن برای او پیدا کند تا پس از مرگ طلا، در آنجا زندگی کند.

اما جدایی طلا و عطی، کار آسانی نیست. این دو زن که سال‌ها در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند، وابستگی عمیقی به یکدیگر دارند. عطی که از جدایی مادر وحشت دارد، به شدت غمگین و پریشان است و طلا نیز دل در گرو عطی دارد و تحمل دوری از او برایش دشوار است.

“آبجی” فیلمی احساسی و تأثیرگذار است که به موضوعاتی مانند عشق مادر و فرزندی، فداکاری، جدایی، پیری و مرگ می‌پردازد. این فیلم با به تصویر کشیدن رابطه عمیق و صمیمی این دو زن، مخاطب را به عمق احساسات آنها می‌برد و لحظات غم‌انگیز و در عین حال زیبایی را برای او رقم می‌زند.

  • جوایز: 3 برنده و 3 نامزدی
  • زبان: فارسی
  • نویسنده: Marjan Ashrafizadeh, Nahid Tabatabaei
حجم مصرفی شما عادی محاسبه می‌شود.

هنوز نظری ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟