بیوگرافی و تاریخچهموسیقی

بیوگرافی وازیستا خواننده اینستاگرامی ؛ بازگشت صدای دوباره هایده

این روزها ویدئو بازخوانی آهنگ بانو هایده از دختری جوان دست‌به‌دست می‌چرخد که مخاطبان را در شگفتی فرو برده است. در این مقاله می‌خواهیم راجع به این خواننده بااستعداد ایرانی و زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش صحبت کنیم. وازیستا، دختر جوان ایرانی است که از صدای فوق‌العاده زیبایی برخوردار است و با مهارتش در بازخوانی ترانه‌های دشوار توانسته نظر مخاطبان را به سمت خود جلب کند.

خوشبختانه او خوانندگی را به طور جدی دنبال می‌کند و روزی شاهد آهنگ‌ها و آلبوم خود او خواهیم بود. در ادامه با ویدو همراه باشید تا سراغ بیوگرافی وازیستا خواننده بااستعداد ایرانی برویم.

معنا اسم وازیستا چیست؟

بیوگرافی وازیستا خواننده دوست‌داشتنی را با معنی اسمش شروع می‌کنیم. او که خود مهتاب نام دارد، نام وازیستا را به‌عنوان نام هنری‌اش برگزیده است. وازیستا در کانال تلگرامی و مصاحبه‌اش با رادیو فردا، معنای نام هنری‌اش را توضیح داد. به گفته او، وازیستا همان آتشی است که به‌صورت برق یا آذرخش از ابرها زبانه می‌کشد.

زندگینامه وازیستا خواننده

مهتاب با نام هنری وازیستا متولد 31 مرداد سال 1378 در شهر سبزوار است و هم‌اکنون 23 سال دارد. او از خانواده‌ای شامل پدر تهرانی و مادر سبزواری می‌آید. از ویژگی‌های ظاهری او می‌توان به قد و وزنش اشاره کرد که به گفته خودش قد وازیستا 170 و وزن او حدود 50 کیلوگرم است. او تا کمی پیش در ایران زندگی می‌کرد و مدتی هم در تهران ساکن بود؛ اما در نهایت به خارج از کشور مهاجرت کرد.

پس از مشکلاتی که برای تحصیل وازیستا در مقطع لیسانس پیش آمد، او برای پیشرفت بیشتر به تهران مراجعه کرد. وازیستا پس از چندین شکست و سختی‌های فراوان هدفش را که خواننده شدن بود، با جدیت بیشتری دنبال کرد. او در همان حین با شوهرش، مادیار از طریق فضای مجازی آشنا شد. وازیستا در نهایت به همراه شوهرش که از ابتدا قصد مهاجرت داشت، به اتریش مهاجرت کرد. او نام هنری‌اش، وازیستا را پس از مهاجرت به اتریش برگزید. در ادامه بیوگرافی وازیستا خواننده بااستعداد بیشتر با او آشنا می‌شویم.

تحصیلات وازیستا

تحصیلات وازیستا

وازیستا تحصیلات خود را در سبزوار گذرانده است. به گفته خودش، او در مقطع ابتدایی آرزو داشت در بزرگسالی ناخدای کشتی، فضانورد یا دلقک شود. وازیستا مقطع دبیرستان خود را در رشته نقاشی گذرانده است. او برای تحصیلات دانشگاهی، قصد تحصیل در دانشگاه تهران را داشت؛ اما در نهایت رشته موسیقی اصیل ایرانی در مشهد را برگزید. وازیستا برای آزمون ورودی دانشگاه با آواز خواندن توانست قبول شود. او به دلیل آواز خواندن در سالن اجتماعات، فشارهای زیاد از سمت حراست دانشگاه و به دنبال آن غیبت در کلاس‌ها نتوانست این رشته را ادامه دهد.

همسر وازیستا کیست؟

همسر وازیستا، مادیار نام دارد که متولد 1366 است و اصالتاً کرد است. او در عرصه هنری فعالیت می‌کند و نویسنده و فیلمساز است. مادیار از طریق اینستاگرام با وازیستا آشنا شد و کمی پس از آشنایی، از او درخواست ازدواج کرد. این زوج هم‌اکنون در اتریش زندگی می‌کنند. شوهر وازیستا نقش پررنگی در بیوگرافی وازیستا خواننده زیبا و خوش‌صدا دارد.

فعالیت حرفه ای وازیستا

وازیستا از سه‌سالگی وارد دنیای موسیقی شد. طبق گفته‌هایش، استعداد موسیقی وازیستا توسط پدرش که خود از خانواده‌ای هنردوست می‌آید، کشف شده است. وازیستا از سنین کم به آوازخوانی علاقه داشت و در مکان‌های مختلف استعداد خود را نمایان می‌کرد. او با ویدئوی بازخوانی آهنگ هوای گریه از همایون شجریان در آرامگاه فردوسی شناخته شد. وازیستا از کودکی علاقه داشت تا روزی بتواند آهنگ‌های انگلیسی بخواند و بتواند حرفش را به گوش جهانیان برساند. با این وجود هنگامی که بابت بازخوانی آهنگ‌های هایده و همایون شجریان مورد استقبال قرار گرفت، تصمیم گرفت خواندن به زبان فارسی را در برنامه‌های همیشگی‌اش قرار دهد.

او علاقه وافری به دنیای هنری دارد. علاوه بر صنعت موسیقی، وازیستا به تئاتر و بازیگری هم علاقه‌مند است و برنامه‌هایی در این راستا در سر دارد. او نقاش ماهری است و نقاشی را همچنان کنار نگذاشته است. وازیستا همچنین به مربیگری اسکیت می‌پردازد.

سوابق از سبزوار تا اتریش

  • تحصیلات خود را تا دانشگاه در سبزوار گذراند.
  • او از کودکی رؤیاهای بزرگ در سر می‌پروراند و معتقد است که «اگر رؤیا داشته باشی بهش می‌رسی.»
  • در مقطع دبیرستان رشته نقاشی را برگزید.
  • برای قبولی در دانشگاه تهران تلاش کرد؛ اما در نهایت آن را رها کرد.
  • برای مقطع کارشناسی رشته موسیقی جهانی را مدنظر داشت؛ اما به دلیل نبود آن، رشته موسیقی ایرانی اصیل در مشهد را انتخاب کرد.
  • به دلایلی مجبور شد دانشگاه را ترک کند و به سبزوار برگردد.
  • مدتی میان سبزوار و تهران در رفت‌وآمد بود و در تهران کار می‌کرد.
  • با همسرش مادیار که قصد مهاجرت داشت آشنا شد.
  • در نهایت با مادیار ازدواج کرد و باهم به اتریش مهاجرت کردند.
  • یکی از دلایل علاقه زیاد وازیستا به اتریش، موسیقی و به‌خصوص اپرای آن است.

آهنگ ها و ترانه ها وازیستا

وازیستا هنوز آهنگ و آلبومی منتشر نکرده است. او ترجیح می‌دهد اولین کارش تک آهنگ باشد چرا که ساخت آلبوم زمان بیشتری می‌برد. طبق گفته‌های وازیستا، او نمی‌تواند ایده‌های موسیقی را که در ذهنش می‌پروراند، به دیگران منتقل کند؛ از این رو به دنبال یادگیری آهنگ‌سازی است تا خود دست‌به‌کار شود. این مسئله یکی از دلایلی است که وازیستا هنوز آهنگی منتشر نکرده است.

وازیستا تاکنون آهنگ‌های فارسی و انگلیسی زیادی را بازخوانی کرده است. او توانسته است آهنگ‌های دشواری را از هایده و شجریان به نحو احسنت بخواند که هرکسی جرئت بازخوانی آنها را ندارد. یکی از دلایلی که وازیستا سمت بازخوانی آهنگ‌های بانو هایده رفت، آشنایی زیاد او با سبک هایده بود که از کودکی با آنها بزرگ شده بود.

استایل عجیب و غریب وازیستا

استایل عجیب و غریب وازیستا

وازیستا استایلش را بدون قصد خاصی انتخاب می‌کند. درواقع او هرچه را که از نظرش جذاب باشد، می‌پوشد. وازیستا از کودکی به سیرک و دلقک‌ها علاقه داشته است و از همین رو گاهی اوقات از تم آنها الهام می‌گیرد. جالب است بدانید طراحی و دوخت بعضی از لباس‌هایش با خود اوست. از جمله دلایلی که حراست دانشگاه روی وازیستا فشار می‌آورد، متفاوت بودن او بود.

آدرس صفحه اینستاگرام وازیستا

آدرس صفحه اینستاگرام وازیستا

وازیستا خواننده جوان ایرانی که این روزها سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرده است با آیدی vazista در اینستاگرام فعالیت می‌کند.

آیدی صفحه اینستاگرام وازیستا

وازیستا کیست ؟

استعدادهای زیادی در کشورمان داریم که شاید شرایط کافی برای رشد و شکوفایی آنها وجود نداشته باشد. وازیستا یکی از این استعدادهاست که پیش‌بینی می‌شود آینده‌ای درخشان در انتظار اوست. او علاوه بر مهارت بی‌نظیر آوازخوانی‌اش، به بازیگری و تئاتر هم علاقه‌مند است که نشان از خوی هنری او دارد.

آیا شما هم از علاقه‌مندان بازخوانی‌های این خواننده بااستعداد هستید؟ از نظر شما وازیستا کدام آهنگ را بهتر خوانده است؟ از همراهی شما در بیوگرافی وازیستا خواننده بااستعداد، خرسند و سپاسگزاریم.

سؤالات متداول:

1) نام واقعی وازیستا چیست؟

نام واقعی وازیستا، مهتاب است.

2) وازیستا خواننده کجاست؟

او متولد ایران و ساکن اتریش است.

3) آهنگ جدید وازیستا چیست؟

او هنوز آهنگی منتشر نکرده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا