فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

داستان سریال باورنکردنی (Unbelievable): سرنوشت شخصیت‌های سریال در زندگی واقعی

سریال باورنکردنی یک مینی‌سریال درام از شبکه نتفلیکس است که داستان رعب‌آور یک پرونده تجاوز جنسی را به پرده می‌کشد. اما پس از آنکه سریال به پایان رسید، برای افراد واقعی آن پرونده چه اتفاقی افتاد. برای پیگیری سرنوشت شخصیت‌های حقیقی سریال Unbelievable با ویدو همراه باشید.

سریال Unbelievable

هشدار اسپویلر! در متن زیر داستان سریال Unbelievable به‌طور کامل افشا شده است.

برای شخصیت‌های داستان واقعی سریال باورنکردنی که توسط شبکه استریم نتفلیکس ساخته شده است در دنیای واقعی چه اتفاقی افتاد؟ سریال باورنکردنی داستان آزاردهنده ماری، یک دختر 18 ساله در شهر واشنگتن را روایت می‌کند که در سال 2008 گزارش یک تجاوز را می‌دهد و سپس مجبور به رد کردن آن می‌شود  که در نهایت همین باعث می‌گردد تا با اتهام گزارش دروغین روبه‌رو شود.

سه سال بعد، به‌لطف زحمات دو کارآگاه شجاع در کلرادو، متجاوزِ ماری که طی سال‌های پس از پرونده ماری، جرایم مشابهی با قربانیان دیگر در چند ایالت دیگر آمریکا انجام داده بود دستگیر شد و به زندان افتاد. سپس خود ماری نیز از آن اتهام گزارش دروغین تبرئه شد.

در سریال Unbelievable، کیتلین دیور در نقش ماری آدلر بازی می‌کند و مریت ویور و تونی کالت نیز در قالب دو کاراگاهی ایفای نقش می‌کنند که یا یکدیگر همکاری دارند تا آن متجاوز سریالی را پیدا کرده و در نهایت دستگیر کنند. این سریال یک مجموعه جرم‌وجنایت واقعی است که دو خط زمانی را به‌تصویر می‌کشد: خط زمانی ماری در سال 2008 و خط زمانی دو کارآگاه در سال 2011.

یک مقاله مربوط به این پرونده تحت عنوان «داستان باورنکردنی یک تجاوز» که توسط تی. کریستین میلر و کن آرمسترانگ نوشته شده بود در سال 2015 جایزه پولیتز را از آن خود کرد و در ساخت سریال باورنکردنی نیز از تحقیقات آن مقاله استفاده زیادی شده است. نتفلیکس همچنین تصمیم گرفت برای احترام به ماری و سایر قربانیان پرونده تا بیشترین حد ممکن به داستان اصلی سریال وفادار بماند.

باورنکردنی با اقبال مثبت و گسترده منتقدان روبه‌رو شد و در نتیجه در چهار رشته گلدن گلوب نامزدی را کسب کرد: بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی، بهترین بازیگر نقش اصلی زن با نامزدی دیور و ویور، بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای کالت.

در قسمت آخر سریال Unbelievable، از اتهام خود تبرئه می‌شود، از شهر لینوود در ایالت واشنگتن شکایت می‌کند و مبلغ صد و پنجاه هزار دلار به‌عنوان غرامت دریافت می‌کند.

متجاوز ماری، کریس مک‌کارتی حکم حبس ابد در زندان فدرال را دریافت می‌کند. در صحنه آخر می‌بینیم به دووال (کاراگاه) زنگ می‌زند و از او بابت زحماتش تشکر کرده و سپس به مقصدی دور رانندگی می‌کند. پس از پخش قسمت آخر سریال باورنکردنی بسیار از مخاطبان با این پرسش روبه‌رو شدند که بعد از پایان سریال چه اتفاقی رخ داد؟ سرنوشت ماری و کارآگاهان چه شد؟ در ادامه تمام سؤالات مربوط به سرنوشت شخصیت‌های سریال Unbelievable پاسخ داده شده است.

ماری ازدواج کرده و دارای فرزند است

سریال Unbelievable

ماری اسم میانی شخصیت اصلی سریال است. اسم کوچک او هرگز توسط نویسندگان گروه پژوهشی ضدجرم پروپابلیکا فاش نشد و نام خانوادگی ماری یعنی آدلر نیز خیالی است. ماری پس از آنکه گواهینامه تجاری خود را دریافت کرد، به یک راننده کامیون باری سنگین تبدیل شد. تا سال 2015، ماری ازدواج کرده بود و همراه با شوهرش منتظر فرزند دوم خود بود. البته، به‌علت احترام به حریم خصوصی این خانواده، محل زندگی ماری نیز فاش نشد.

مهم‌تر از آن، ماری که امسال 29 ساله خواهد شد، سریال را به‌طور کامل تماشا کرد و این احساس را داشت که دیور (بازیگر نقش ماری) مشکلات او در آن زمان را به خوبی درک کرده است، مخصوصاً در صحنه‌ای که پیش از بازپس‌گیری شکایت خود با پلیس روبه‌رو می‌شود.

در مجموعه توییت‌هایی که توسط آرمسترانگ (نویسنده مقاله تحقیقاتی) منتشر شده بود، ماری گفته بود کارآگاهانی که متجاوز او را به‌دام انداختند برای او مثل «فرشته نگهبان» بودند. او همچنین گفته است که تماشای محکوم شدن متجاوزش به حبس ابد موجب التیام او شد.

دو کارآگاه هنوز در کلرادو کار می‌کنند و با هم دوست هستند

سریال Unbelievable

شخصیت کارن دووال که نقش او را ویور ایفا کرد بر اساس کارآگاه استیسی گالبریث نوشته شده است. در سریال، گالبریث به‌صورت یک کارآگاه جوان و پرانگیزه به‌تصویر کشیده شده است. شوهر گالبریث که در شهر وست مینیستر یک افسر پلیس بود متوجه شد که پرونده همسرش با موردی که در منطقه خودش اتفاق افتاده شباهت دارد.

بر اساس گزارش نشریه پیپل، گالبریث به‌خاطر زحماتش در این تحقیقات، پلیس نمونه سال 2012 لقب گرفت. گالبریث به‌عنوان یک مأمور ساده وارد اداره بازرسی کلرادو شد و حالا به‌عنوان بازپرس جنایی در اداره پلیس منطقه جفرسون مشغول به کار است.

همچنین نقش تونی کالت در سریال یعنی کریس راسموسن بر اساس ادنا هندرشات نوشته شده است. در سریال، هندرشات کارآگاه کهنه‌کار جریان تحقیقات بود. هرچند، در زندگی واقعی هندرشات نسبت به شخصیت تهاجمی و جدی کالت بسیار آرام‌تر است.

هندرشات در سال 2013 در مرکز پلیس وست مینسر به گروهبانی ترفیع درجه پیدا کرد و در سال 2017 نیز فرماندهی نیروهای گشتی را عهده‌دار شد. هندرشات دیگر روی پرونده‌های تجاوز کار نمی‌کند اما از تخصص خود استفاده می‌کند تا به کارآگاهان جوان نحوه صحیح برخورد با پرونده‌های تجاوز جنسی را آموزش بدهد. گالبریث و هندرشات هنوز هم با یکدیگر دوست هستند و در برنامه‌های مختلف از تجربه خود در این پرونده صحبت کرده‌اند.

کارآگاهان واقعی شهر لینوود به‌خاطر اشتباهاتشان با پیامدهای روبه‌رو شدند

سریال Unbelievable

شخصیت‌های کارآگاهان شهر لینوود یعنی پروت (بیل فیجرباک) و پارکر (اریک لنگ) به‌ترتیب بر اساس جری ریتگارن و گروهبان جفری میسون نوشته شده‌اند. در سریال، پروت در بازجویی از ماری بسیار عبوس بود و اصلاً روحیه دلسوزی نداشت.

زمانی که در قسمت آخر سریال Unbelievable نوبت به عذرخواهی پروت از ماری رسید، او با ناباوری به ماری نگاه می‌کرد و ساکت مانده بود. در زندگی واقعی، پیش از آنکه متجاوز ماری دستگیر شود، ریتگارن اداره پلیس لینوود را ترک کرده بود. ریتگارن نیز مثل میسون از صحبت با محققان مؤسسه حقیقت‌یاب پروپابلیکا طفره رفت.

از طرف دیگر، پارکر پشیمانی و ناراحتی خود را نشان داد که در نهایت منجر به عذرخواهی او در انتهای سریال شد. در زندگی واقعی، میسون نسبت به ماری واقعی احساس گناه شدیدی دارد و اعتراف کرد که در مواجهه با این پرونده مرتکب اشتباهاتی جدی شده بود.

اداره پلیس لینوود در ساختار اداری خود تغییرات گسترده‌ای ایجاد نمود و درباره نحوه برخورد افسران خود با پرونده‌های تجاوز جنسی تحقیقاتی انجام داد تا از عدم وقوع اشتباهات مجدد در این زمینه اطمینان حاصل کند. میسون اکنون در بخش مواد مخدر خدمت می‌کند.

ماری نامادری‌ها خود را به‌خاطر باور نکردن و عدم اعتماد به او بخشید

سریال Unbelievable

در سریال نتفلیکس، مادرخوانده‌ها ماری یعنی جودیت (الیزابت مارول) و کالین (بریجت اورت)، هردو به ادعای ماری مبنی بر اینکه مورد تجاوز قرار گرفته است شک کردند. شخصیت جودیت با الهام از پگی کانینگهام نوشته شده است. در سریال Unbelievable جودیت با پلیس صحبت کرد و شک خود به  ادعای ماری را مطرح نمود، او به پلیس گفته بود که ماری گاهی اوقات برای جلب توجه دست به کارهایی می‌زند. این عدم اعتماد در شک کردن پلیس به ماری و وادار کردنش به پس گرفتن شکایت خود نقش مهمی ایفا کرد.

شخصیت کالین نیز از روی شانون مک‌کوئری خلق شده است. در سریال، کالین به ادعای تجاوز ماری شک کرد چون به نظرش ماری رفتار آرامی داشت. با وجود آنکه هردو مادرخوانده ماری درباره دلایل خود برای شک کردن به ماری صادق بودند اما آنها نیز در نهایت از ماری عذرخواهی کردند و به اشتباه خود اعتراف کردند. ماری نیز هردو مادرخوانده خود را بخشید و آنها را به تماشای سریال تشویق کرد.

متجاوز هم‌اکنون حبس ابد خود را در زندان سپری می‌کند

سریال Unbelievable

متجاوز سریالی مجموعه باورنکردنی، کریس مک‌کارتی (بلیک الیس)، در زندگی واقعی مارک اولیری نام دارد. در سریال و در زندگی واقعی، مک‌کارتی، صحنه‌های جرم را با دقت تمیز می‌کرد و قربانیانش را وادار به استحمام می‌کرد تا نشانه‌های ژنتیکی او از بین بروند. همانطور که در سریال دیدیم، اولیری دستگیر و به حبس ابد محکوم شد. او حالا به خاطر اعمالش در کلرادو به 327 سال حبس و به خاطر جرم علیه ماری و یک قربانی دیگر در واشنگتن به 68 سال و نیم زندان محکوم است.

بیشتر بخوانید:

توضیح پایان‌بندی فصل 1 سریال ماندالورین (The Mandalorian)
فصل 2 سریال ویچر (The Witcher) [تاریخ پخش، بازیگران و داستان]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا