فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

معرفی 8 تا از قدرتمندترین شخصیت‌های شرور در سریال ویچر – The Witcher

سریال ویچر مجموعه‌ای از شخصیت های شرور جذاب را معرفی کرده است و رتبه‌بندی آن‌ها از لحاظ قدرت از کمترین تا بیشترین خالی از لطف نیست.

سریال The Witcher یکی از بهترین سریال های نتفلیکس، در سه فصل اول خود بسیاری از شخصیت‌های شرور را معرفی کرده است و به‌همین‌دلیل ارزش آن را دارد که به بررسی شخصیت‌های شرور برجسته سریال بپردازیم و آن‌ها را از ضعیف‌ترین تا قدرتمندترین رتبه‌بندی کنیم.

این سریال اقتباسی از مجموعه رمان‌های آندری ساپکوفسکی به همین نام است؛ این مجموعه از یک فرنچایز بازی‌های ویدیویی نیز اقتباس شده است. پس از پایان فصل ۳ ویچر، چند شخصیت شرور اصلی سریال مردند؛ بنابراین فصل ۴ این سریال باید شخصیت‌های منفی جدیدی را وارد مجموعه کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، زمان خوبی است که در مورد شخصیت‌های منفی سریال تا‌به‌اینجای کار، چه در فصل بعدی حضور پیدا کنند چه نکنند، صحبت کنیم.

با بررسی این شخصیت‌ها، طرفداران می‌توانند معیاری برای سنجش آنتاگونیست‌های آینده داشته باشند. علاوه‌براین، پس از سه فصل، اکثر شخصیت‌های شرور به اندازه کافی در سریال حضور داشته‌اندکه باعث می‌شود به راحتی آن‌ها را از ضعیف‌ترین تا قدرتمندترین رتبه‌بندی کنیم.

هشدار اسپویل: این مطلب ممکن است حاوی توضیحاتی باشد که باعث لو رفتن روند داستان شود!

8. کاهیر مار (Cahir Mawr Dyffryn Aep Ceallach): افسر اطلاعاتی نیلفگاردی

کاهیر مار (Cahir Mawr Dyffryn Aep Ceallach): افسر اطلاعاتی نیلفگاردی

  •  کاهیر شخصیت منفی فصل یک سریال ویچر است.

اگرچه چرخش داستانی در مورد شخصیت کاهیر در فصل سوم ویچر، او را در مسیر رستگاری قرار می‌دهد، اما در هنگام شروع سریال یک آنتاگونیست است و لایق حضور در این رتبه‌بندی است. متأسفانه فقدان توانایی جادویی، کاهیر را در انتهای این لیست قرار می‌دهد. بااین‌حال، کاهیر یک شمشیرزن تواناست و در طول فصل ۱ به آشکارا ویلگفورتز را در یک دوئل شکست می‌دهد. البته بعدا مشخص شد که ویلگفورتز بیشتر قدرتش را برای ادامه نقشه و حیله خود مخفی می‌کرد.

نکته دیگری که در مورد شخصیت کهیر می‌توان گفت این است که او بارها ثابت کرده است که بسیار باهوش و مدبر است، حتی اگر شرارت به او غالب شود. بااین‌حال، بی‌رحمی و مهارت او در استفاده از شمشیر در زمان مبارزه با یک جادوگر یا ساحره فایده چندانی برای او نخواهد داشت؛ بنابراین او در پایین‌ترین رتبه قرار می‌گیرد. علیرغم این رتبه پایین، کاهیردر فصل ۴ با پیوستن به گروه گرالت، به عضو مفیدی تبدیل می‌شود.

7. راینس (Rience): مرید ویلگفورتز

راینس (Rience): مرید ویلگفورتز

  •  او به جادوی آتش معروف است.

راینس یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های شرور The Witcher است، اما شواهد نشان می‌دهد که به اندازه‌ای که فکر می‌کند قدرتمند نیست. با توجه‌به اینکه ینفر به سادگی پورتال راینس را در Shaerrawedd در فصل 3 The Witcher باز می‌کند، راینس مطمئناً در یک مبارزه منصفانه حریف ینفر نمی‌شود.

راینس قطعا آدم بی‌کفایتی نیست و قبل از کشته‌شدن توسط گرالت در فصل سوم، جادوهای تاثیرگذاری را به نمایش می‌گذارد؛ اما نقطه ضعف اصلی او این بود که در هیچ زمینه‌ای به‌جز کنترل آتش مهارت نداشت.

جادوی آتش بسیار خطرناک است و به‌طور‌کلی، هر کسی که از آن استفاده می‌کند نیز فرد بسیار خطرناکی است؛ اما استفاده از این جادو محدودیت‌هایی نیز دارد. قدرت راینس نامنظم است و کنترل کردن آن حتی در بهترین زمان‌ها هم دشوار است.همچنین او در نحوه مبارزه‌اش هیچ ظرافت و دقتی نداشت. این موضوع کار را برای یک ساحره ماهر هنگام مبارزه با او نسبتاً آسان می‌کند. با‌این‌حال، راینس کسی نیست که بتوان او را دست‌کم گرفت، همانطور که او در چندین مبارزه متعدد قدرت خود را ثابت کرد.

6. لیدیا ون بردوورت (Lydia Van Bredevoort): دستیار ویلگفورتز

لیدیا ون بردوورت (Lydia Van Bredevoort): دستیار ویلگفورتز

  • توسط تریس در فصل ۳ ویچر کشته شد.

ليديا یکی از شخصیت‌های سریال خارجی ویچر است که درک شخصیت او کمی دشوار است؛ اما مبارزه او با ینفر و تریس در فصل سوم، تصویری اجمالی از قدرت او به ما می‌دهد و او را در جایگاه قابل‌توجهی قرار می‌دهد. در طول این مبارزه، ليديا ادعا می‌کند که ویلگفورت به او «قدرتی فراتر از قدرت» بخشیده است و برای لحظه‌ای، به نظر می‌رسد که حرفش درست باشد. او پیش‌از اینکه ینفر حتی بتواند بچرخد، با جادوی خود تقریبا خفه می‌کند که باتوجه‌به قدرت بالای ینفر، بسیار تاثیرگذار است.

بااینکه ليديا توانست ينفر را غافلگير کند، اما اين برخورد لزوماً به اين معنا نيست که او از ين قوي‌تر است. همچنين، تريس به محض رسيدن، ليديا را به سرعت تسليم مي‌کند و به ينفر اجازه مي‌دهد تا دستيار ويلگفورتز را با حرکتي ساده بکشد. با در نظر گرفتن این موضوع، به نظر می‌رسد که لیدیا در مورد میزان قدرتی که ویلگفورتز به او داده است، اغراق کرده ‌بود. بااين‌حال، او يک تهديد جدي است و دامنه جادويي بسيار گسترده‌تري نسبت‌به رينس دارد و او را به يکي از قدرتمندترين دشمنان در ويچر تبديل مي‌کند.

لیدیا به دلیل از دست دادن توانایی تکلم خود در اثر حادثه‌ای درحین بررسی نمونه‌ای از خون سیری، پس از فصل دوم ویچر به طور ذهنی ارتباط برقرار می‌کند.

5. استرگوبور (Stregobor): جادوگر کورین

استرگوبور (Stregobor): جادوگر کورین

  • خود را در کودتای Thanned قربانی می‌کند.

استريگوبور یکی از منفورترین شخصیت‌های The Witcher است، اما فداکاری‌ای که در کودتای Thanned در فصل سوم ویچر انجام داد، نشان می‌دهد که او یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های سریال است. در این صحنه، استریگوبور با برپا کردن آتشی مهیب، گروه Scoia’tael را خاکستر می‌کند تا برای فرار همرزمانش زمان بخرد. قدرت استریگوبور در صحنه‌های دیگری نیز به نمایش درمی‌آید، از جمله قسمت اول ویچر که در آن شاهد توهم‌های ماهرانه او در برجش در Blaviken هستیم.

استریگوبور بی‌شک یکی از شخصیت‌های قدرتمند در ویچر است، اما تخصص او در ایجاد توهم است که باعث می‌شود از کسی مثل ویلفورتز ضعیف‌تر باشد. او توانایی بسیار بیشتری نسبت‌به راینس و قدرت ذاتی قابل‌توجه‌تری نسبت‌به لیدیا دارد. بااین‌حال، او نه مثل ینفر اعجوبه است و نه یک ذهن شیطانی درخشان مانند ویلفورتز دارد. براین‌اساس، استریگوبور از نظر قدرت در میانه تبهکاران ویچر قرار می‌گیرد؛ بااین‌حال او به نیمه‌های پایینی لیست نزدیک‌تر است تا به نیمه بالا.

4. اردین براک گلس (Eredin Bréacc Glas): پادشاه Wild Hunt

اردین براک گلس (Eredin Bréacc Glas): پادشاه Wild Hunt

  • کاپیتان سابق ارتش Xin’trea.

اِر دین به‌وضوح یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های کتاب‌های ویچر است، اما حضور او در سریال پیش‌درآمد این مجموعه، یعنی The Witcher: Blood Origin، نشان می‌دهد که او در دنیای ساخته‌شده نتفلیکس، شخصیت یکسانی نخواهد بود.
در کتاب‌ها، اِردین در جادوگری مهارت دارد و حتی به‌عنوان یک الف جادوگر، بسیار قدرتمند است. با‌این‌حال، در سریال او تنها به‌عنوان یک فرمانده ارتش به‌تصویر کشیده شده است که هیچ توانایی جادویی آشکاری ندارد.

قدرت ارِ دین در نسخه نتفلیکس ویچر، به سختی قابل قیاس با شخصیت او در کتاب است؛ چراکه تاکنون حضور پررنگی در این مجموعه نداشته است. با وجود نمایش ضعیف او در Blood Origin، به احتمال زیاد با حضور پررنگ‌تر در سریال اصلی، قدرتمندتر ظاهر خواهد شد. تابه‌حال، او تنها به شکل طیفی دیده شده که به نظر می‌رسد مقابله با او نسبتاً آسان است؛ اما اگر ارِدین بتواند به طور فیزیکی وارد دنیای گرالت شود، کار گرالت، ویچرِ مشهور، حسابی برای رویارویی با او سخت خواهد شد.

3. وولث میر (Voleth Meir): شیطانی از کره‌ای دیگر

وولث میر (Voleth Meir): شیطانی از کره‌ای دیگر

  • به عنوان مادر بی‌مرگ نیز شناخته می‌شود.

وولث میر یکی از شخصیت‌های شرور ویچر است که طبق کتاب‌های این مجموعه در سریال به نمایش درنیامده و فوق‌العاده خطرناک است. وولث میر، شیطانی است که توسط اولین جادوگران قاره در یک کلبه به دام افتاده بود، اما با دخالت ینفر، فرینگیلا و فرانچسکا آزاد شد. پس از آزاد‌شدن، او با در دست گرفتن کنترل بدن سیری و استفاده از قدرت او برای باز‌کردن دریچه‌ای بین کُره‌ها، دست به ویرانی عظیمی می‌زند و Kaer Morhen را پر از موجودات وحشی‌ می‌کند. براین‌اساس، وولث میر ممکن است قدرتمندترین شخصیت شرور ویچر به نظر برسد.

سازندگان این سریال فاش کردند که وولث میر در واقع یک اِلف تاریک و بخشی از وایلد هانت در اقتباس نتفلیکس است.

بااین‌حال، وولث میر دارای چند نقطه ضعف کلیدی است که مانع از کسب رتبه اول می‌شود. اولا، وولث میر از یک سیاره دیگر است و فقط با داشتن یک پوسته فیزیکی می‌تواند در دنیای گرالت و سیری وجود داشته باشد. بدیهی است که این موضوع این شیطان را به‌طور قابل‌توجهی محدود می‌کند. دومین مسئله این است که چشمگیرترین نمایش قدرتی که وولث میر نشان می‌دهد درواقع در استفاده از قدرت سیری که حالا تحت‌کنترل او درآمده است، بود. همانطور که گفته شد، وولث میر ممکن است قدرتمندترین شخصیت شرور The Witcher نباشد، اما به راحتی می‌توان بیان کرد که یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات در سریال است.

2. امهیر وار امریس (Emhyr Var Emreis): امپراطور نیلفگارد

امهیر وار امریس (Emhyr Var Emreis): امپراطور نیلفگارد

  • امهیر پدر بیولوژیکی سیری است.

امهیر وار امریس شاید توانایی جادویی یا مهارت آشکار در مبارزه با شمشیر نداشته باشد، اما او قدرت متفاوتی در اختیار دارد. امهیر با نفوذ فراوان، در دل پیروانش وفاداری کورکورانه ایجاد می‌کند و باعث ترس و ارعاب شدید در بین دشمنانش می‌شود. او فردی بسیار باهوش و کاملاً بی‌رحم است و با فرماندهی ارتش‌های عظیم، نیروی نظامی لازم برای تحقق اهدافش در جهان را به دست آورده است. علاوه‌براین، امهیر از گروهی از جادوگران ماهر استفاده می‌کند و ثروت هنگفتی برای استخدام مزدورهایی در صورت نیاز در اختیار دارد.

پس از غلبه‌بر نیلفگارد، امهیر دشمنان خود را نابود کرد و از سنگ قبر آن‌ها برای سنگ‌فرش‌کردن سالن رقص خود استفاده کرد و نام مستعار “شعله سفید که روی خاک مزار دشمنانش می‌رقصد” یا به‌طور خلاصه “شعله سفید” را به دست آورد.

امهیر از نظر توانایی در مبارزه فرد قدرتمندی نیست، اما نفوذی که دارد او را از هر سرباز یا جادوگری قدرتمندتر می‌کند. قدرت واقعی او در زیرک‌بودن و توانایی‌اش در فریب‌دادن مردم است. علی‌رغم شخصیت ظالم او، نیلفگاردی‌ها امهیر را شخصیتی شبیه‌به مسیحا می‌بینند؛ این نشان‌دهنده توانایی او در کنترل و گمراه‌کردن مردم است. علاوه‌بر‌این، با سازماندهی کودتای Thanned، توانایی خود را در ‌پایین‌کشیدن جادوگران نیز ثابت کرد.

1. ویلگفورتز روگوین (Vilgefortz Of Roggeveen): از جادوگران کورین

ویلگفورتز روگوین (Vilgefortz Of Roggeveen): جادوگران کورین

  • ویلگفورتز به‌عنوان آنتاگونیست اصلی در فصل ۳ سریال ویچر معرفی شد.

در دنیای ویچر، تنها یک نفر در هوش و مهارت فریبکاری با امهیر برابری می‌کند، آن هم کسی نیست جز قدرتمندترین ساحره‌ای که تا به حال کسی دیده است. ویلگفورتز از روگه‌وین در دو فصل ابتدایی سریال ویچر، قدرت و اهداف واقعی‌اش را مخفی نگه می‌دارد، اما سرانجام در فصل سوم، پرده از توانایی‌های حیرت‌انگیزش برداشته می‌شود. او در یک دوئل به راحتی بر گرالت پیروز شده و با به نمایش گذاشتن قدرت جادویی بی‌نظیرش، همه را غافلگیر می‌کند. بی‌رحمی این شخصیت شرور زمانی آشکار می‌شود که به راحتی تیسایا را کنار می‌زند.

ویلگفورتز همانندِ امهر، هم از نبوغ تاکتیکی درخشانی برخوردار است و هم بی‌رحمی سرسام‌آوری دارد. شاید به‌همین‌دلیل است که آن‌ها با هم همکاری می‌کنند؛ اما قدرت او در کنترل هرج‌ومرج به طرز حیرت‌انگیزی بالاست. به‌علاوه، ویلگفورتز می‌تواند قدرت واقعی‌اش را از دیگر جادوگران پنهان کند که او را به موجودی حتی خطرناک‌تر تبدیل می‌کند.

تعداد کمی از جادوگران می‌توانند به چنین نیروی عظیمی دسترسی پیدا کنند و آن‌هایی که می‌توانند، هرگز به اندازه او در کنترل آن مهارت نخواهند داشت. او همچنین یک دروغگوی قهار است؛ پیش‌بینی حرکاتش کاملا غیرممکن و فریب‌دادن او بسیار دشوار است. شکی نیست که ویلگفورتز قوی‌ترین شخصیت شرور سریال ویچر نامیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا