فیلم و سریالانیمه ها

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای (19 مورد از نابغه ترین ها)

معمولا قوی‌ترین شخصیت‌ها در انیمه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته باهوش ترین شخصیت های انیمه ای و دسته شخصیت‌هایی که متکی بر زور بازویشان هستند. دسته دوم شامل شخصیت‌هایی است که یا از قدرت بدنی بهره می‌برند یا قدرتی جادویی و ماورایی دارند. این دسته معمولا دارای ضریب هوشی پایینی هستند و قوی‌بودنشان تنها به‌خاطر قدرت بدنی یا جادوی آنهاست. بیشتر شخصیت‌های مذکور به دنبال این هستند قوی و قوی‌تر شده تا بتوانند به چیزی که می‌خواهند برسند.

ما اینجا می‌خواهیم در رابطه با دسته اول، باهوش ترین و نابغه ترین شخصیت های انیمه حرف بزنیم. در هر انیمه ای حداقل یک شخصیت نابغه وجود دارد؛ چه شخصیت اصلی باشد چه شخصیت فرعی. حتی ممکن است بسیاری از آنها زیاد به چشم نیایند؛ ولی هنگامی که به قدرت آنها پی ببرید، شگفت‌زده خواهید شد. این افراد بدون قدرت فیزیکی، جادو و حتی سلاح، می‌توانند تنها با هوش خود کار خود را پیش ببرند و تبدیل به قوی‌ترین شخصیت های انیمه ای شوند.

دسته بندی شخصیت های انیمه ای

 نابغه ترین شخصیت های انیمه می‌توانند در زمانی که انتظارش را ندارید، با کارهای مرموز یا استراتژی‌های پیچیده شان، حیرت و تحسین شما را برانگیزند و حتی روند انیمه را تغییر دهند. ویدو تلاش داشته است باهوش ترین شخصیت های انیمه ای از انیمه‌های محبوب و نامدار را گلچین کند و در اینجا به معرفی آنها بپردازد.

سباستین میکائیلیس از انیمه خادم سیاه

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای ؛ سباستین میکائیلیس از انیمه خادم سیاه

نام انگلیسی انیمه: Black Butler
تاریخ انتشار: از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰
ژانر انیمه: اکشن| فانتزی| کمدی| تاریخی
جایگاه در انیمه: شخصیت ثانویه

خلاصه داستان انیمه خادم سیاه

واقعه‌ای که در قرن ۱۹ ام میلادی رخ می‌دهد. پسری که با شیطان عهد می‌بندد؛ شیطانی که خادم او و اوامر اوست. این انیمه داستانی متوالی ندارد؛ بلکه هر قسمت، روایتگر یک اتفاق در زندگی شیل است که البته این اتفاقات، از یک اتفاق مهلک، نشئت می‌گیرند.

باهوش ترین شخصیت انیمه خادم سیاه

شیطان باهوش این انیمه خود را در قالب شخصیتی جا می‌زند که قطعا شما را شگفت‌زده خواهد کرد. همچنین این شیطان تیزهوش، کمی از خاصیت شیطنت‌آمیزش را هم در این انیمه نشان داده و اغلب برای تفریح و سرگرمی، رئیس خود را به دردسر می‌اندازد.

کیسوکه اوراهارا از انیمه سفیدکننده

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای ؛ کیسوکه اوراهارا از انیمه سفیدکننده

نام انگلیسی انیمه: Bleach
تاریخ انتشار: از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲
ژانر انیمه: اکشن| خیال‌پردازی| ماوراءالطبیعی
جایگاه در انیمه: شخصیت فرعی

خلاصه داستان انیمه بلیچ

نام‌آشنای قدیمی به نام بلیچ که کمتر اوتاکویی با آن ناآشناست.  انیمه مشهور و مطرحی که روایت پسری را بیان می‌کند. او توانایی دیدن ارواح را دارد و اتفاقاتی در این زمینه رخ می‌دهد که بر جذابیت انیمه افزوده است.

باهوش ترین شخصیت انیمه بلیچ

قطعا بلیچ، باهوش ترین کاراکتر های انیمه ‌ای را دارد و همه کاراکترها، باذکاوت و از نظر عقلانی در مرتبه‌های بالا قرار دارند؛ اما نکته‌ای که ممکن است اغلب اوتاکوها از این انیمه به آن توجه نکنند، کیسوکه و هوش سرشار اوست. فردی که حال، زندگی آرام و ساده‌ای را می‌گذراند، با نشان ندادن جلوه دیگرش، سعی در بی‌اهمیت نشان‌دادن خود در اکثر مسائل می‌کند، اما واقعیت چیز دیگری است.

نورمن از انیمه ناکجا آباد موعود

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای ؛ نورمن از انیمه ناکجا آباد موعود

نام انگلیسی انیمه: The Promised Neverland
تاریخ انتشار: از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱
ژانر انیمه: دلهره‌آور| خیال‌پردازی| علمی- تخیلی
جایگاه در انیمه: شخصیت فرعی

خلاصه داستان انیمه ناکجا آباد موعود

با قراردادی که بین انسان و شیاطین بسته می‌شود، هر دو موجود از یکدیگر ایمن هستند. این قرارداد که هزار سال از آن می‌گذرد باعث به‌وجودآمدن دنیایی بدون شیطان برای انسان‌ها و دنیایی سراسر انسان برای شیطان‌ها به وجود بیاید. واقعیتی که در آن، شیاطین انسان‌ها را برای خوراک خود پرورش می‌دهند و…

باهوش ترین شخصیت انیمه ناکجاآباد موعود

این انیمه  شخصیت های باهوش کمی ندارد؛ اما نورمن سرمنشا تمام ذکاوت داستان است. شخصیت فرعی که ذکاوتی فرای تصور دارد. شخصیتی گول زننده که ماهرترین فریب‌دهندگان نیز از دست او در امان نیستند.

ادوارد الریک از انیمه کیمیاگر تمام فلزی

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای ؛ ادوارد الریک از انیمه کیمیاگر تمام فلزی

نام انگلیسی انیمه: Fullmetal alchemist
تاریخ انتشار: از ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴
ژانر انیمه: اکشن| ماجراجویی| درام| کمدی| خیال‌پردازی
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه کیمیاگر تمام فلزی

یکی دیگر از باهوش ترین شخصیت های انیمه، ادوارد الریک است. ادوارد و برادرش  که با مرگ مادرشان نمی‌توانند کنار بیایند، تصمیم می‌گیرند برای برگرداندن مادرشان تلاش کنند. برای اینکار باید بهای بزرگی بپردازند؛ چرا که این قانون کیمیاگری است.

باهوش ترین شخصیت انیمه کیمیاگر تمام فلزی

ادوارد الریک، پسری عصبی که اغلب تصمیمات بچگانه اما مهلک می‌گیرد با احساس یاس و ناامیدی به دنبال حل ماجراست و در این میان هوش و ذکاوت بی‌همتای او نمایان می‌شود. ذهنی اثر گذار که او را از پس تصمیم نادرستش، سرزنش و به دنبال حل اشتباهات رخ داده می‌برد. قطعا پس از دیدن انیمه، ذهن ادوارد و دانش و هوشش را تحسین خواهید کرد.

آرمین ارلت از انیمه حمله به تایتان

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای ؛ آرمین ارلت از انیمه حمله به تایتان

نام انگلیسی انیمه: Attack on Titan
تاریخ انتشار: از ۲۰۱۳ تاکنون
ژانر انیمه: رازآلود| هیجان‌انگیز| آخرالزمانی| ترسناک| درام| ماجراجویی| اکشن
جایگاه در انیمه: شخصیت فرعی

خلاصه داستان انیمه حمله به تایتان‌ها

همان‌طور که قبلا به انیمه اتک آن تایتان اشاره شد، این انیمه در مورد تایتان‌هایی است که با تخریب دیوار، به محل سکونت انسان‌ها وارد می‌شوند و مادر ارن را می‌کشند که بر اساس این اتفاق، ارن تصمیم می‌گیرد تا انتقام مادرش را از تمام تایتان‌ها بگیرد.

باهوش ترین شخصیت انیمه حمله به تایتان‌ها

علاوه بر هوش، زیباترین شخصیت های انیمه ای پسر، در این انیمه جمع شده‌اند. بعد از آروین اسمیت، یکی از باهوش ترین شخصیت های انیمه، در اتک آن تایتان، آرمین ارلت است. او که با پیشرفت روایت انیمه، بیشتر دیده و هوشش ابراز می‌شود، هر اوتاکویی را به وجد می‌آورد. آرمین که دوست بسیار وفاداری است، دائم به فکر محافظت از دوستانش است و برای حفاظت از آن‌ها، از هوش و ذکاوت خود بهره گرفته و با اجرای روش‌ها و تکنیک‌های شگفت‌انگیز، قابلیت‌های ویژه‌ای از خود نشان می‌دهد.

لولوش لامبلوژ از انیمه کد گیاس: لولوش شورش

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای ؛ لولوش لامبلوژ از انیمه کد گیاس: لولوش شورش

نام انگلیسی انیمه: Code Geass: Lelouch of the Rebellion
تاریخ انتشار: از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰
ژانر انیمه:  اکشن | درام| تاریخی| علمی- تخیلی| مکا
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان کد گیاس: لولوش شورشی

باهوش ترین شخصیت های انیمه را با یک اثر کلاسیک که ترکیبی از قدرت و انرژی پایان‌ناپذیر است، ادامه می‌دهیم؛ اثری که به عنوان برترین انیمه ژاپن محسوب می‌شود. داستان خیره‌کننده و متفاوت آن، باعث تفاوت فاحش این انیمه با دیگر انیمه‌ها شده است.

داستان محوریتی کلاسیک بر اساس بریتانیای سال ۲۰۱۰ را داراست؛ بریتانیایی که با تقویت نیروی نظامی، توانسته است به قدرتی عظیم دست پیدا کند و همین شروع کننده استعمارگری‌های بریتانیاست که اولین کشور قربانی، ژاپن است. ژاپن با وجود ضعف هایی که دارد دچار شکست و سقوط می‌شود تا اینکه شخصیت اصلی داستان، رخ عیان می‌کند.

باهوش ترین شخصیت انیمه کد گیاس

باهوش ترین شخصیت انیمه، لولوش لامبلوژ نام دارد. شخصیت اصلی که در میان جنگ سربازان بریتانیایی و نیروی سرکوبگر ژاپن، گیر می‌افتد و با کمک دختری سرانجام از مخمصه نجات پیدا می‌کند؛ اما این اتفاق شروع‌کننده قدرت افسانه‌ای لولوش خواهد بود. قدرتی که به او اجازه می‌دهد هر کسی که می‌خواهد را به فرمان خودش در درآورد.

لولوش سرانجام از این قدرت برای انتقام‌گیری از بریتانیا استفاده می‌کند و با هوش و ذکاوت بی‌همتای خود، به آنچه می‌خواهد می‌رسد.

شیرو از انیمه نه بازی، نه زندگی

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای ؛ شیرو از انیمه نه بازی، نه زندگی

نام انگلیسی انیمه: No Game No Life
تاریخ انتشار: از آپریل ۲۰۱۴ تا ژوئن همان سال
ژانر انیمه: ایسکای | فانتزی| علمی – تخیلی|
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه نه بازی، نه زندگی

باهوش ترین شخصیت های انیمه، این بار در انیمه نه بازی نه زندگی، خود را نشان داده است. داستان بر اساس بازی‌های ویدیویی ساخته شده است. به‌نوعی نه بازی و نه زندگی روایتگر زندگی خواهر و برادری است که از زندگی عادی خود خسته هستند، پس از آشنایی با شخصی به نام خدا، سرانجام وارد دنیای دیگری می‌شوند.

این اثر زیبا که تا به حال هم مانگا، هم کتاب و هم فیلم سینمایی با اقتباس از آن ساخته شده و از سال ۲۰۱۴ هم با انیمه، وارد زندگی اوتاکوها شده است.

باهوش ترین شخصیت انیمه نه بازی، نه زندگی

در این انیمه از شیرو، دختر یازده ساله ای که به همراه برادرش به بازی های ویدیویی، علاقه خاصی دارند و به نوعی اعتیاد دارند، به عنوان باهوش ترین شخصیت این انیمه نام برده شده است. شیرو با استفاده از قدرت علم و منطقی که دارد، به عنوان یک جادوگر توسط دیگر شخصیت‌ها، شناخته می‌شود و این قدرت، جادویی برای او در برابر اتفاقات گوناگون است؛ قدرتی که از ذهن او و از درون او نشأت می‌گیرد.

یومکو جابامی از انیمه کاکگورویی

باهوش ترین شخصیت های انیمه ای [11 مورد از نابغه ترین ها] ؛ یومکو جابامی از انیمه کاکگورویی

نام انگلیسی انیمه: Kakegurui
تاریخ انتشار: از 2017 تا 2019
ژانر انیمه: دلهره آور | روانشناختی| قمار| انیمیشن
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه کاکگورویی

مدرسه‌هایی که در تمام دنیا به‌صورت نرمال شناخته می‌شوند و حتی در دنیای اکثر انیمه‌ها هم به صورتی که دانش‌آموزان به‌راحتی در حال تحصیل، رقابت و نمره گرفتن هستند، در این انیمه به شکل کاملا متفاوتی تعریف شده است.  مدرسه‌ای که رقابت بر سر قمار، اعتیاد و کارهای کاملا خلاف است.

 در این مدرسه، قمار بخشی از سرگرمی دانش‌آموزان  نیست، بلکه جزوی از زندگی آنان است؛ در واقع باید گفت که هیچ‌چیزی در این مدرسه بدون قمار انجام نمی‌شود و قمار درسی است که زندگی این دانش‌آموزان، به آنها هدیه داده است.

باهوش ترین شخصیت های انیمه کاکگورویی

باهوش ترین شخصیت های انیمه، همیشه مبحث موردعلاقه هر اوتاکویی است. در این انیمه، دانش‌آموزی که از آکادمی هایکائو انتقالی پیدا کرده است و به‌نوعی محوریت تمام انیمه را روی انگشت خودش می‌چرخاند، نه‌تنها باهوش، بلکه نخبه این انیمه است.

یکی از باهوش ترین شخصیت های انیمه ای دختر، یومکو جابامی است. بهره هوشی بسیار بالای او، یومکو را در دسته یکی از نابغه‌های جهان انیمه‌ای قرار داده است.

او معتاد به قمار است و همچنین تمام موقعیت‌ها و احتمالات را زیر نظر قرار می‌دهد؛ یقینا کسی نمی‌تواند او را شکست دهد یا از او پیشی بگیرد. این شخصیت که از نظر هوش و ذکاوت کاملا افسانه‌ای است، با سن حدود ۱۶ الی ۱۷ سال سرگرمی‌هایی همچون باغبانی و نقاشی‌کردن دارد و در منطق و شانس، از نیروی ویژه‌ای برخوردار است.

اروین اسمیتاز انیمه حمله به تایتان

Erwin Smith Attack on Titan

نام انگلیسی انیمه: Attack on Titan
تاریخ انتشار: از 2013 تا کنون
ژانر انیمه: رازآلود| هیجان‌انگیز| آخرالزمانی| ترسناک| درام| ماجراجویی| اکشن
جایگاه در انیمه: شخصیت فرعی

خلاصه داستان انیمه حمله به تایتان

در این انیمه انسان‌ها مجبورند از ترس جانشان بین دیوارهایی محصور زندگی کنند. شهرهایشان در سه دیوار عظیم قرار گرفته که از نفوذ تایتان‌ها جلوگیری کند. تایتان‌ها غول‌هایی بزرگ با اندازه‌های مختلف هستند که هدف آنها تنها نابودی نسل انسان‌هاست و از آنها تغذیه می‌کنند.

پس از سال‌ها زندگی در آرامش، تایتان عظیم‌الجثه‌ای اولین دیوار را تخریب می‌کند و باعث نفوذ تایتان‌های دیگر به داخل دیوار می‌شود. ورود تایتان‌ها به شهر منجر به کشته شدن افراد زیادی از جمله مادر پسری به نام ارن یگر می‌شود. ارن شخصیت اصلی این انیمه است و پس از این اتفاق عهد می‌بندد تمامی تایتان‌ها را روزی نابود کند.

باهوش ترین شخصیت انیمه حمله به تایتان

می‌توان از اروین اسمیت به‌عنوان یکی از بهترین استراتژیست‌های تاریخ انیمه‌ها نام برد. او فرمانده تیم اکتشاف است که توانست با نقشه‌های فوق‌العاده‌اش بارها از دست تایتان‌ها جان سالم به در ببرد و باعث پیروزی تیم شود. می‌توان گفت بدون اروین اسمیت و تاکتیک‌های او، مقابله با تایتان‌ها توسط انسان‌ها می‌توانست غیرممکن باشد.

این شخصیت نقشی حیاتی در انیمه حمله به تایتان دارد و هنگام جنگ‌ها هیچ‌کس در مهارت و هوش به او نمی‌رسد. او حاضر بود با فنا کردن خود و سربازهایش به هدف‌های والاتری برسد. سربازها به‌قدری به تصمیم‌ها و نقشه‌های اروین اسمیت اعتماد داشتند که حاضر بودند به‌راحتی جان خود را فدا کنند. او خالق آرایش نظامی خاصی بود که با کمک آن توانستند تایتان‌های زیادی را از بین ببرند. با هوشی که اروین اسمیت داشت و کارهایی که کرد، می‌توان او را در صدر باهوش ترین شخصیت های انیمه ای قرار داد.

نیر از انیمه دفترچه مرگ

Near Death Note-نیر از انیمه دفترچه مرگ

نام انگلیسی انیمه: Death Note
تاریخ انتشار: از 2006 تا 2007
ژانر انیمه: رازآلود| هیجان‌انگیز| روان‌شناختی| ترسناک| درام
جایگاه در انیمه: شخصیت فرعی

خلاصه داستان انیمه دفترچه مرگ

لایت یاگامی، دانشجویی معمولی است که روزی دفترچه مرموزی پیدا می‌کند. او به‌زودی متوجه می‌شود که دفترچه مذکور، دفترچه‌ای ساده نبوده و قدرت ماورایی دارد. در صورتی که اسمی در این دفترچه نوشته شود و در همان حال فرد نویسنده چهره فرد مذکور را در ذهن داشته باشد، آن فرد خواهد مرد. لایت با کمک این دفترچه تصمیم می‌گیرد افرادی که به نظر او لایق زندگی کردن نیستند را بکشد و اینجاست که ال، تلاش می‌کند جلوی او را بگیرد. احتمالا نام این انیمه را زیاد شنیده باشید. این انیمه علاوه بر اینکه یکی از بهترین انیمه های روان شناختی است، در لیست بهترین انیمه های تاریخ نیز قرار داد.

باهوش ترین شخصیت انیمه دفترچه مرگ

بر خلاف افراد زیادی که ال و لایت را باهوش ترین شخصیت های انیمه ای از دفترچه مرگ می‌دانند، تصمیم گرفتیم نیر یا «Near» را وارد لیست خود کنیم. نام اصلی او نیت ریور است و جانشین ال و سرکرده سازمانی است که برای گرفتن «Kira» تشکیل شد.

 این شخصیت از دسته شخصیت‌هایی است که نسبت به قدرتش نادیده گرفته می‌شود. لایت یاگامی که شاهد حضور او در بیشتر لیست‌های باهوش ترین شخصیت های انیمه ای هستیم، علاوه بر هوش خود پشتوانه‌های بسیار دیگری داشت. او شخصیت‌هایی همچون میکامی و تاکادا را در کنار خود داشت. علاوه بر آنها، میسا آمانه حاضر بود هر کاری برای او بکند.

در مقابل، نیر دست‌خالی بود و کسی را نداشت. با این وجود این شخصیت توانست شخصیت حقیقی «Kira» را فاش کند. جالب است بدانید نیر جزو شخصیت‌هایی است که همواره مورد نفرت تماشاگران و طرف‌داران انیمه دفترچه مرگ قرار گرفته است. بااین‌حال شخصیتی که توانست «Kira» را که از باهوش ترین شخصیت های انیمه ای است، شکست بدهد، به‌طور قطع لایق جایگاهی در این لیست خواهد بود.

ادوگاوا رانپو از انیمه سگ های ولگرد بانگو

ادوگاوا رانپو از انیمه سگ های ولگرد بانگو یکی از باهوش ترین شخصیت های انیمه ای است.

نام انگلیسی انیمه: Bungou Stray Dogs
تاریخ انتشار: از 2012 تا کنون
ژانر انیمه: اکشن| رازآلود| ماوراءالطبیعه
جایگاه در انیمه: شخصیت فرعی

خلاصه داستان انیمه سگ‌های ولگرد بانگو

داستان حول محور فردی به نام آتسوشی ناکاجیما می‌چرخد که به گروهی به نام آژانس کارآگاهی مسلح می‌پیوندد. این گروه با استفاده از نیروهای ماورایی خود، به کارهای مختلفی از جمله حل کردن پرونده‌های رمزآلود می‌پردازند.

باهوش ترین شخصیت انیمه سگ‌های ولگرد بانگو

ادوگاوا رانپو یا Edogawa Ranpo عضو آژانس کارآگاهی مسلح است. بیشتر اعضای این آژانس نیرویی ویژه و منحصربه‌فرد خود را دارند؛ اما ادوگاوا این‌گونه نیست. او از هوش بسیار بالایی بهره می‌برد و خیلی سریع می‌تواند اتفاقات را تحلیل کند. هوش او به‌قدری بالاست که خود ادوگاوا معتقد است نیروی ویژه‌ای دارد و حتی برای نیروی خود نامی انتخاب کرده است؛ اما خبری از نیروی ماورایی نیست.

او با کمک ذهن سریع خود می‌تواند شواهد پرونده‌ها را کنار هم بگذارد و به‌راحتی آن‌ها را حل کند. او هنگامی به قدرت ذهن خود پی برد که دازای سعی داشت قدرت او را تحریک کند. در نهایت باید بگوییم بر خلاف چیزی که خود این شخصیت فکر می‌کند، او دارای قدرت ماورایی نیست. در عوض هوش فوق‌العاده او باعث شده تا در لیست باهوش ترین شخصیت های انیمه ای جای بگیرد.

ری از انیمه ناکجاآباد موعود

ری از انیمه ناکجاآباد موعود-ry The Promised Neverland

نام انگلیسی انیمه: The Promised Neverland
تاریخ انتشار: از 2019 تا 2021
ژانر انیمه: علمی – تخیلی| ماجراجویی| درام| هیجان‌انگیز| رازآلود
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه ناکجاآباد موعود

اما، نورمن و ری در کنار دیگر دوستان خود زیر نظر شخصی به نام ایزابلا، در یتیم‌خانه‌ای زندگی می‌کنند. این سه نفر کم‌کم می‌فهمند محل زندگی‌شان رازی تاریک دارد و هدفی پشت بزرگ شدن و رشد آنها در آن یتیم‌خانه وجود دارد. در نهایت تصمیم می‌گیرند برای نجات جان خود، دست به فرار بزنند و برای این کار باید نقشه‌ای محکم و جدی بکشند.

باهوش ترین شخصیت انیمه ناکجاآباد موعود

اگر انیمه ناکجاآباد موعود را تماشا کرده باشید، می‌دانید شخصیت‌های این انیمه به استراتژی‌های سختی برای فرار نیاز داشتند. یکی از شخصیت‌های اصلی که طراحی نقشه‌ها با او بود، ری یا «Ray» بود؛ بنابراین به‌طور قطع لایق جایگاهی در بین باهوش ترین شخصیت های انیمه ای است. در خود انیمه هم این شخصیت به‌عنوان باهوش ترین فرد یتیم‌خانه شناخته می‌شد.

جالب است بدانید ری دارای بیماری هایپرتیمزیا بود که به سبب آن می‌توانست خاطرات خود از زمان نوزادی را با جزئیات به یاد آورد. این از دلایل اصلی بود که ری راز تاریک یتیم‌خانه را می‌دانست. او علاوه بر کسب نمره‌های عالی، نقشه‌هایی با استراتژی بالا و پیچیده طراحی می‌کرد تا بتواند خود و دوستانش را از آن مکان نجات دهد.

کورو سنسی از انیمه کلاس آدمکشی

koro sensei assassination classroom

نام انگلیسی انیمه: Assassination Classroom
تاریخ انتشار: از 2013 تا 2016
ژانر انیمه: علمی – تخیلی| کمدی| اکشن
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه کلاس آدمکشی

داستان راجع به کاراکتری به نام کورو سنسی است که ظاهری اختاپوس مانند دارد. این موجود عجیب به‌طور ناگهانی روزی ظاهر می‌شود و کلاس‌هایی برای دانش‌آموزان دایر می‌کند. در این کلاس‌ها به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد چگونه او را بکشند. در صورتی که پس از گذشت یک سال، کسی نتواند او را بکشد، کورو سنسی کره زمین را نابود خواهد کرد.

باهوش ترین شخصیت انیمه کلاس آدمکشی

باید بگوییم کورو سنسی یا «Koro-sensei » نه‌تنها باهوش ترین شخصیت این انیمه بلکه از باهوش ترین شخصیت های انیمه ای کل تاریخ است. کم پیش میاید نام این شخصیت را در بین نابغه ترین شخصیت های انیمه نبینید و دلیل این موضوع را شرح خواهیم داد. کورو سنسی بر خلاف چیزی که به نظر میاید هدفی بزرگ‌تر و بهتر در سر داشت. او دانش‌آموزانش را همان گونه که بودند قبول داشت، آنها را استعدادیابی می‌کرد و باعث می‌شد تا دانش‌آموزان به خود باور داشته باشند.

دلیل اصلی که این شخصیت بین باهوش ترین شخصیت های انیمه ای میاید، دانش وسیع او در زمینه‌های مختلف است که با دانش‌آموزان خود هم به اشتراک می‌گذاشت. شاید پس از خواندن خلاصه این انیمه تصور کنید با موجودی شرور روبه‌رو هستید؛ اما باید بگوییم این‌طور نیست. کورو سنسی می‌تواند یکی از بهترین معلم‌ها و از باهوش ترین شخصیت‌ها در انیمه‌ها باشد.

مروئم از انیمه هانتر×هانتر

Hunter × Hunter

نام انگلیسی انیمه: Hunter × Hunter
تاریخ انتشار: از 2011 تا 2014
ژانر انیمه: ماجراجویی، فانتزی، اکشن
جایگاه در انیمه: شخصیت منفی

خلاصه داستان انیمه هانتر × هانتر

داستان در رابطه با پسری به نام گون فریکس است که گمان می‌کند پدرش مرده است. او از هانتر کایت می‌شنود که پدرش زنده است و یکی از هانترهای بزرگ است که زندگی خود را وقف موجودات مرموز و لوازم ناشناخته و چیزهایی از این قبیل کرده است.

باهوش ترین شخصیت انیمه هانتر × هانتر

مروئم یا «Meruem » پادشاه کولونی چیمرا مورچه‌ها بود که هوش سرشاری داشت. این شخصیت با اینکه تنها چند روز سن داشت، هوشش با انسان‌های بالغ برابری می‌کرد. جایی متوجه می‌شویم که مروئم نابغه است که او تنها با خواندن قوانین بازی‌های بورد گیم، توانست قهرمانان آنها را شکست دهد. اینجاست که ثابت می‌شود مروئم تنها شخصیتی که بر جایگاه خود تکیه کند نیست و توان ذهنی بالایی دارد. گفته می‌شود دلیل هوش بالای او این است که مادرش از انسان‌ها تغذیه می‌کرد. جالب است بدانید مروئم نه‌تنها از باهوش ترین شخصیت های انیمه ای، بلکه از بهترین ویلن‌های انیمه‌ها هم به شمار می‌رود.

آسوکا از انیمه نئون جنسیس اونگلیون

Asuka Neon Genesis Evangelion

نام انگلیسی انیمه: Neon Genesis Evangelion
تاریخ انتشار: از 1995 تا 1996
ژانر انیمه: هیجان‌انگیز| اکشن| روان‌شناختی| آخرالزمانی
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه نئون جنسیس اونگلیون

داستان در رابطه با شخصی  به‌نام شینجی ایکاری است. این شخص دانش‌آموزی است که رباتی غول‌پیکر و بیومکانیک را به کار می‌گیرد. هدف او از به‌کارگیری این ربات، مقابله با موجودات فضایی به نام انجل‌هاست.

باهوش ترین شخصیت انیمه نئون جنسیس اونگلیون:

برای قرار دادن آسوکا لنگلی سوریو یا «Asuka Langley Soryu » بین باهوش ترین شخصیت های انیمه ای، دلایل زیادی داریم. او تحصیلات آکادمیک سطح بالایی دارد. در ابتدای حضور او در انیمه اونگلیون، مشاهده می‌کنیم که آسوکای 14ساله به سه زبان مسلط است و مدرک دانشگاهی دارد. تا همین‌جا دلایل کافی برای اینکه او را از نابغه ترین شخصیت های انیمه بدانیم داریم. او قرار بود نقش اصلی انیمه شود؛ ازاین‌رو تحصیلاتی که دارد برای آسوکا دور از ذهن نیست. او با قدرت ذهن و مهارت خود، توانایی بالایی در جنگیدن با انجل‌ها دارد.

شیکامارو از انیمه ناروتو

شیکامارو از انیمه ناروتو-Shikamora Naruto

نام انگلیسی انیمه: Naruto
تاریخ انتشار: از 2002 تا 2007
ژانر انیمه: ماجراجویی| فانتزی| هنرهای رزمی
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه ناروتو

داستان حول محور نینجای جوانی به نام ناروتو اوزوماکی می‌چرخد که قصد دارد توجه بزرگانش را جلب کند. او آرزو دارد به رئیس منطقه تبدیل شود و در همین حین ماجراهای زیادی پیش میاید.

باهوش ترین شخصیت انیمه ناروتو

شیکامارو یکی دیگر از شخصیت‌هایی است که به‌قدری توان ذهنی او بالاست که گمان می‌رود قدرتی ابرانسانی داشته باشد. از این شخصیت هم می‌توان به‌عنوان یکی دیگر از برترین استراتژیست‌های انیمه‌ها نام برد. امکان ندارد جایی بحث استراتژی در انیمه‌ها باشد و نام شیکامارو در آن بین شنیده نشود. این شخصیت با هوش سرشار خود و تاکتیک‌هایی که ارائه می‌دهد می‌تواند برگ برنده تیم خود باشد.

جالب است بدانید شیکامارو تنبل‌ترین شخصیت انیمه ناروتو است و بر خلاف دیگر شخصیت‌ها به دنبال قدرت بیشتر نیست. کم پیش میاید که اتفاقی بیفتد تا شیکامارو قانع شود و از ذهن فوق‌العاده خود استفاده کند. این شخصیت به‌خاطر استراتژی‌ها و روش‌هایی که ارائه می‌دهد، سزاوار جایگاهی بالا در لیست باهوش ترین شخصیت های انیمه ای است.

یوهان لیبرت از انیمه هیولا

johan liebert Monster anime

نام انگلیسی انیمه: Monster
تاریخ انتشار: از 2004 تا 2005
ژانر انیمه: روان‌شناختی| هیجان‌انگیز| رازآلود| جنایی
جایگاه در انیمه: شخصیت منفی

خلاصه داستان انیمه هیولا

داستان راجع به جراحی به نام کنزو تنماست که در آلمان زندگی می‌کند. زندگی او جایی تغییر می‌کند که با یکی از بیماران سابقش به نام یوهان لیبرت درگیر می‌شود. کنزو در ادامه می‌فهمد که این شخص درواقع یک قاتل سریالی خطرناک است. با وجود شخصیتی همچون یوهان لیبرت، این انیمه جزو بهترین انیمه‌های روان شناختی به‌حساب میاید.

باهوش ترین شخصیت انیمه هیولا

این انیمه داستانی عمیق دارد و در جوانب روان‌شناختی زیادی ورود می‌کند. شخصیت منفی داستان فردی به نام یوهان لیبرت یا «Johan Liebert» است که حتی پس از اتمام انیمه نیز می‌تواند ذهن شما را مشغول کند. پیش از این نام این شخصیت را در بین منفی ترین شخصیت های انیمه ای دیده‌ایم.

این شخص طوری با کلمات خود ذهن افراد را به بازی می‌گیرد که گویی جادویی در آن کلمات نهفته است. یوهان لیبرت به‌راحتی می‌تواند قربانیان خود را وادار کند تا دستورات او را انجام دهند. با وجود چنین بازی روانی و قدرتی که ذهن یوهان لیبرت در چیدن نقشه‌ها دارد، باید او را در لیست نابغه ترین شخصیت های انیمه قرار می‌دادیم.

نامی از انیمه وان پیس

One Piece

نام انگلیسی انیمه: One Piece
تاریخ انتشار: از 1999 تا کنون
ژانر انیمه: فانتزی| اکشن| کمدی| ماجراجویی
جایگاه در انیمه: شخصیت فرعی

خلاصه داستان انیمه وان پیس

لوفی، مردی پلاستیکی است که همچون قهرمان کودکی‌اش، وارد دریا می‌شود و ماجراجویی عظیمی را شروع می‌کند. لوفی قصد دارد تا به گنج افسانه‌ای وان پیس برسد و خود را پادشاه دزدهای دریایی بنامد. او همراه گروهش، دزدان دریایی کلاه حصیری ماجراهای زیادی خواهد داشت.

باهوش ترین شخصیت انیمه وان پیس

نامی یا «Nami»، نه‌تنها یکی از باهوش ترین شخصیت های انیمه ای، بلکه یکی از محبوب ترین شخصیت های زن انیمه ای است. تیم دزدان دریایی کلاه حصیری به‌طور کلی به‌استثنای چند نفر اعضای باهوشی دارد و این شخصیت هم عضو دزدان دریایی کلاه حصیری است. با وجود اعضایی باهوش، کسی که مسئولیتی سنگین بر عهده دارد، نامی است. راهبری کشتی به‌طور کلی بر عهده نامی است و عملا بدون او انجام مأموریت‌ها بی‌معنی می‌شود.

چرا نامی را بین باهوش ترین شخصیت های انیمه ای آورده‌ایم؟ چون این شخصیت می‌تواند با بررسی وضعیت هوا و شرایط و وضعیت آسمان، پیش‌بینی کند چه اتفاقی در دریا خواهد افتاد. علاوه بر این او با تحلیل شرایط تصمیم می‌گیرد از چه مسیرهایی برود تا به موج‌های سهمگین و گرداب‌ها برخورد نکنند. به‌طور کلی مسئولیتی خطیر بر عهده نامی است و بدون او عملیات پیش نمی‌روند.

موکوتو کوساناگی از انیمه شبح درون پوسته

موکوتو کوساناگی از انیمه شبح درون پوسته

نام انگلیسی انیمه: Ghost In the Shell
تاریخ انتشار: از 1995 تا 2006
ژانر انیمه: سایبری| علمی – تخیلی| اکشن| ماجراجویی| درام| هیجان‌انگیز| جنایی
جایگاه در انیمه: شخصیت اصلی

خلاصه داستان انیمه شبح درون پوسته

این انیمه شاید به‌اندازه دیگر انیمه‌های معرفی شده در لیست معروف نباشد؛ اما قطعا ارزش دیدن دارد. انیمه شبح درون پوسته ابتدا دو فیلم انیمه ای سینمایی بود که در سال 2002، انیمه سریالی آن هم منتشر شد. در این انیمه افسر سایبورگ به نام موکوتو کوساناگی، به دنبال فردی به نام «The Puppet Master» است. این شخص به طور غیرقانونی ذهن افراد نیمه انسان نیمه سایبورگ را هک می‌کند. در همین حین فکری در ذهن موکوتو پررنگ می‌شود؛ اینکه اگر ویژگی‌‌هایی انسانی بیشتری داشت، زندگی‌اش چطور می‌شد؟

باهوش ترین شخصیت انیمه شبح درون پوسته

در اینجا با یکی دیگر از محبوب ترین شخصیت های زن انیمه ای مواجه هستیم. موکوتو کوساناگی یا «Mokoto Kusanagi » یک هکر بالقوه و تاکتیک‌دان بی‌نظیر بود. با تفاسیر گفته شده بدیهی است که چرا موکوتو را بین باهوش ترین شخصیت های انیمه ای آورده‌ایم. علاوه بر این، «Puppet Master» در ابتدا به‌خاطر هوش بالای این شخصیت به دنبال او میفتد. از دلایل دیگری که چرا این شخصیت لایق حضور بین نابغه ترین شخصیت های انیمه است، می‌توان به قدرت تحلیل فلسفی او در اولین فیلم انیمه شبح درون پوسته اشاره کرد.

مروری بر مقاله نابغه ترین کاراکترهای انیمه ای

تمامی باهوش ترین شخصیت های انیمه ای معرفی شده، قابلیت رسیدن به تک‌تک اهدافشان را با استفاده از هوش خود دارند. این افراد به هیچ‌گونه سلاح و قدرت ماورایی خاصی احتیاج ندارند و تنها با تکیه بر مغز خود می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند یا قدرت را به دست بگیرند. دیدیم که نابغه ترین شخصیت های انیمه همگی به دنبال قدرت نیستند و شخصی همچون شیکامارو حتی به دنبال ذره‌ای قدرتمندتر شدن هم نیست.

ویدو از انیمه‌های معروف، باهوش ترین شخصیت‌های آنها را برگزیده است. آیا با این لیست موافق هستید؟ در صورتی که گمان می‌کنید شخصیت‌های دیگری لایق حضور در اینجا هستند، حتما آنها را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. سپاسگزاریم که تا انتهای مطلب همراه ما بودید.

سوالات متداول:

1) باهوش ترین شخصیت انیمه ای کیست؟

لایت یاگامی از انیمه دفترچه مرگ، اروین اسمیت از انیمه حمله به تایتان، کورو سنسی از انیکه کلاس آدمکشی و شیکامارو نارا از انیمه ناروتو میتوانند در صدر باهوش ترین شخصیت های انیمه ای قرار بگیرند.

2) چه کسی بالاترین ضریب هوشی را در انیمه ناروتو دارد؟

اعضای قبیله نارا اکثرا دارای هوش سرشاری هستند؛ اما شیکاکو را می‌توان به عنوان شخصیتی با بیشترین ضریب هوشی در نظر گرفت.

3) باهوش ترین شخصیت منفی انیمه ای کیست؟

لایت یاگامی از انیمه دفترچه مرگ به عنوان باهوش ترین ویلن انیمه ها به حساب می‌آید.

‫6 دیدگاه ها

  1. قطعا میدونم که Lهم باید می‌بود ولی لایت یه چیز دیگست که اینم سلیقه ایه پس بینهایت به ال هم احترام میزارم و اونو و لایت رو باهوش ترین های انیمه میدونم

    1. سلام ممنونم از نظر و توجه شما
      بله این لیست شخصیت های باهوش انیمه ای هنوز کامل نشده؛ اما اگر پیشنهادی دارید که تو لیست ما جاش خالیه، حتما به ما اعلام کنید تا در آپدیت بعدی به مقاله اضافه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا