فیلم و سریال خارجی

بررسی فیلم شیرشاه 2019: پر فروش‌ترین انیمیشن سینمایی تاریخ

درحالی که مدتی است که از تاریخ انتشار فیلم «شیرشاه» (The Lion King) گذشته است، بازخوردها بیش از اندازه مثبت است و این انیمیشن در مقدار فروش به یکی از بهترین فیلم‌های 2019 تبدیل شده است.

بسیاری وفاداریِ شیرشاه 2019 به انیمیشن اصلی را در کنار ظاهر بسیار با کیفیت و طبیعی‌اش ستایش کردند، بعضی صدا پیشگیِ بیلی (Billy Eichner) در نقش تیمون و ست روگن (Seth Rogen) در نقش پومبا را بی‌نظیر دانسته‌اند و البته موسیقی هم مثل همیشه احساسی و قدرتمند است.

و این هم جمع بندی اولین نظراتِ تماشاگران درمورد «شیرشاه» (The Lion King)


Laura Prudom از IGN می‌گوید که: “به سادگی بهترین بازسازیِ دیزنی تاکنون است، یک دستاوردِ جدید از نظر تکنیکی به حساب می‌آید طوری که کاملا شبیه تماشای یک برنامه‌ی مستندِ طبیعت است.” البته از نظر Laura بهترین عنوانِ تاریخ دیزنی انیمیشن اصلی شیرشاه است و می‌گوید که این اثر یک بازسازی فوق‌العاده برای نسل جدید از داستانی است که قدیمی نمی‌شود.

اما از نظر Terri Schwartz چشمگیرترین موضوع این فیلم چهر‌ه‌ی سیمبا است، او بارها در صحبت‌هایش از ظاهر فوق‌العاده‌ی انیمیشن و چهره‌ی به شدت طبیعی و جذاب سیمبا تعریف کرده.

Jim Vejvoda بازهم از IGN می‌گوید: “این احتمالا اولین عنوانِ تاریخ است که یک اسکار را دوبار برنده می‌شود؛ کارگردانی، صداپیشگی و گرافیکِ انیمیشن عالی است.”

Simba Lion King 2019

Steven Weintraub از سرپرستان تحریریه Collider.com می‌گوید: “شانس این را داشته‌ام که در رونمایی‌های بسیاری شرکت داشته باشم، اما مطمئن نیستم که هیچگاه به این اندازه صدای تشویق برای یک فیلم شنیده باشم، انگار که در یک کنسرتِ راک بودم این فیلم قطعا خیلی پرفروش خواهد بود”

و نظرات بسیار بیشتری که به دلیل اینکه اکثرا تشابهات زیادی دارند بهتر است خلاصه‌ی همه‌ی آن‌ها را در ادامه مطالعه فرمایید.

خلاصه نظرات درباره‌ی شیرشاه 2019

خب اولین چیزی که تقریبا همه‌ی افرادی که فیلم را تماشا کرده‌اند به آن اشاره کردند ظاهرِ فوق‌العاده‌ی این فیلم-انیمیشن است، فوق‌العاده، نه خوب! چیزی شبیه به یک قدم بزرگ روبه جلو در گرافیک‌های کامپیوتری و معرفی تکنیک‌های جدیدی به دنیای انیمیشن‌ها که برای اولین بار در این اثر رونمایی شدند.

هیچکدام از نظرات خالی از تحسین و تمجیدِ این اثر نیستند، مهمترین نکاتی که دائما به آن‌ها اشاره شده صداپیشگی‌های انیمیشن و موسیقی‌های فوق‌العاده‌ی آن است و همچنین وفاداری کامل این اثر به انیمیشن اصلی شیرشاه که اگر از آن خاطره داشته باشید یک نوستالژی کامل است و باید از Jon Favreau برای این کار بی‌نقص متشکر باشیم.

تنها نکته‌ای که اختلاف نظر روی آن وجود دارد این است که با همه‌ی این موضوعات آیا بازسازی این عنوان ضروری بود؟ بعضی‌ها اعتقاد دارند با وجود اینکه این فیلم بسیار تحسین برانگیز است اما از نظر داستانی چیز زیادی برای گفتن در مقایسه با انیمیشن اصلی ندارد و تقریبا همان را تکرار می‌کند و عده‌ی دیگری که البته اکثریت را هم تشکیل می‌دهند معتقدند که با وجود اینکه بخش زیادی از انیمیشن تنها بازسازیِ گذشته است اما این فیلم آنقدر چیزهای جدید دارد که حتما ساخته شدن آن کار منطقی و درستی بوده است.

شیرشاه یکی از بهترین آثار تاریخ دیزنی است که حتی قبل از شنیدن این نظرات هم بسیاری برای تماشای آن لحظه شماری می‌کردند و حالا که مشخص است هیچکس چیزی جز تحسین ندارد

انیمیشن شیرشاه (The Lion King) با شکستن رکورد انیمیشن «Frozen» به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن سینمایی تاریخ معرفی شده است طبق آخرین آمار گیشه فروش جهانی شیرشاه از مرز 1.334 میلیارد دلار عبور کرد تا با عبور از انیمیشن Frozen با فروش جهانی 1.28 میلیارد دلار در سال 2014 به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما تبدیل شود.

شیرشاه تا به امروز 473.1 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 861.5 میلیون دلار در دیگر کشورهای جهان فروش کرده که هم به عنوان یک فیلم لایو اکشن و هم به عنوان یک انیمیشن سینمایی شناخته می‌شود.

علاوه بر شکستن رکورد پرفروش‌ترین اینیمیشن تاریخ فیلم شیرشاه با شکستن رکورد فیلم Beauty and the beast (دیو و دلبر) با فروش 1.264 میلیارد دلار در سال 2017 به پرفروش‌ترین فیلم لایو اکشن دیزنی نیز تبدیل شده است.

علاوه بر این شیرشاه پس از فیلم Avengers: Endgame ( انتقام جویان: پایان بازی ) دومین فیلم پرفروش سال 2019 نیز به حساب می‌آید.

کارگردانی این فیلم بر عهده جان فاروو بوده که او پیش از این کارگردانی فیلم The jungle Book ( کتاب جنگل ) را بر عهده داشته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا