فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

معرفی و بررسی فیلم 65 سال 2023 | تریلر، بازیگران، داستان و نقد

به نظر شما گیرکردن در یک سیاره بی آب‌وعلف ترسناک است یا هیجان‌انگیز؟ در معرفی و بررسی فیلم 65، قصد داریم در مورد یکی از آینده‌نگرانه‌ترین ژانرهای ساخته شده توسط بشر در حوزه سینما اشاره کنیم. علم و تخیل، ترکیبی از واقعیت و نظریه‌هایی که در دنیای ماورایی مطرح می‌شود دقیقاً همان چیزی است که داستان فیلم 65 به آن اشاره دارد. سال‌هاست که شرکت‌های بزرگ روی فیلم‌های مهمی سرمایه‌گذاری می‌کنند که نوید زندگی در یک کره دیگر را به انسان‌ها می‌دهد. موضوع مهم در مورد فیلم شصت و پنج این است که هرآنچه را که شرط عقل است می‌گوید.

این مطالب شاید برای من و شما سرگرم‌کننده باشد؛ اما به‌هرحال برنامه‌های بعدی بشر برای رسیدن به چیزی است که قرن‌هاست در مورد آن در کتاب‌های خود رویا می‌بافد. فرم و کلیت در معرفی و بررسی فیلم 65، ما را به آثار مشابه می‌برد. جایی که آن‌ها توانسته‌اند عمدتاً فروش خوبی را کسب کنند.

به‌هرحال این بار قضیه کمی متفاوت است. مقداری اکشن جذاب و ماجراجویی پیچیده شبیه فیلم‌های روتین هالیوودی را نیز در این ساخته کلیدی و مهم می‌بینیم که به نظر ما واقعاً توانسته تا حد زیادی به هدف خود برسد. اگر به دنبال بهترین فیلم علمی تخیلی و بهترین فیلم های اکشن سال 2023 هستید، شاید 65 نظر شما را جلب کند.

داستان فیلم 65 - film 65

داستان فیلم 65

در بررسی فیلم 65 به‌طورکلی یک اثر جذاب و ناشناخته در ژانر درام، ماجراجویی، علمی و تخیلی است که در سال 2023 میلادی در امریکا تولید شده و قرار است به‌زودی در سینماهای سراسر دنیا اکران شود. قصه در مورد یک خلبان کارکشته است که پس از یک سقوط مرگ‌بار، متوجه حضورش در یک سیاره ناشناخته می‌شود. او متوجه اتفاقی پیچیده در زندگی‌اش خواهد شد. در واقع به 65 میلیون سال پیش از عصر امروز سفر می‌کند و حالا انگار راهی برای رهایی از این وضع ندارد.

داستان حتی به دوره‌ای ناشناخته و زمانی بازمی‌گردد که انتظار داریم با دایناسورهای وحشتناک و تیرکس‌ها مواجه شویم. در مبارزات حماسی، او باید خود و بازمانده دوم را نیز از ظلمت رهایی براند. این اثر به طبع بهترین فیلم درام نیست؛ اما در حوزه روایت علم و تلفیق تخیل، موفق است.

او با تنها بازمانده این سفر سعی می‌کند تا مسیر نجات را پیدا کند. بقا و سپس فرار از این وضعیت که در آن حضور دارند، مهم‌ترین اولویت آن‌ها خواهد بود. این فیلم توسط اسکات بک یکی از بهترین کارگردان های سینمای جهان کارگردانی شده است و از نظر بسیاری، یکی از مورد انتظارترین ساخته‌های این هنرمند اهل امریکا خواهد بود. در مورد داستان آن اطلاعات دقیق‌تری در دسترس نیست؛ اما به‌هرحال در نقد فیلم 65، ما بارها با عناوین درام و علمی تخیلی برخورد کرده‌ایم. ازآنجایی‌که چنین آثاری زیاد ساخته نشده‌اند، می‌توان گفت حدودی با یک اثر فاخر مواجه هستیم؛ اما شاید قواعد کلی، درون و بطن فیلم شصت و پنج تغییر کند.

بازیگران فیلم 65 2023 - movie actors movie 65

بازیگران فیلم 65 2023

همواره حضور بازیگران پول‌ساز در آثاری که قدرت و توان ارائه را ندارند موضوع مهمی است که مدام در سینما در مورد آن بحث می‌شود. 17 مارچ سال 2023 میلادی، زمان حضور این فیلم در عرصه سینماست. جایی که انتظار می‌رود این اثر مهم را در پرده‌های سینماهای سراسر دنیا ببینیم.

از نظر ما، یکی از مهم‌ترین دلایل برای قرارگرفتن یک اثر در لیست بهترین فیلم ماجراجویی و هیجانی این است که با بازیگران خوب، داستان جذابی را روایت کند. حتی اگر بهترین بازیگران مرد هالیوود گرد هم آمده و در یک اثر حضور داشته باشند وقتی داستان تهی باشد هیچ‌چیز قابل‌پذیرش نیست.

آدام درایور - Adam Driver

آدام درایور ستاره فیلم 65

آدام درایور ستاره انگلیسی این فیلم است که تاکنون جوایزی نظیر: گلدن‌گلوب، ولپی و امی را دریافت کرده و البته در دسته‌بندی بازیگرانی قرار می‌گیرد که هنر در نیروهای مسلح را آموخته است. او در نمایش‌های مختلفی در دوران فعالیت خود ایفای نقش کرده است و به‌عنوان یک بازیگر باتجربه، زمینه‌های موضوعی کلیدی را تاکنون به روند مهمی از بازیگری تبدیل کرده است. این بازیگر در نقش میلز توانسته در این اثر ایفای نقش کند و البته انتظار می‌رود که تحت عنوان بازیگر نقش اول، بتواند جوایزی را نیز دریافت کند؛ اما آیا گلدن‌گلوب در انتظار نقش اول فیلم 65 خواهد بود؟

در بررسی فیلم 65 در مورد نحوه حضور این بازیگر بیشتر صحبت می‌کنیم.

کلویی کلمن - chloe coleman

کلویی کلمن

کلویی کلمن بازیگر نوجوان این فیلم است که در سال 2008 میلادی در افریقا متولد شده و در سال 2017 میلادی با حضور در جاسوس من، درخشیده است. او همین‌طور تجربیات دیگری از حضور در فیلم‌های مهم را دارد.

آریانا گرینبلات - Ariana Greenblatt

آریانا گرینبلات

آریانا گرینبلات هم بازیگر امریکایی ۱۵ساله است که در آثاری نظیر: انتقام‌جویان، سرزمین‌های مرزی و گیر افتاده در زمین حضور داشته و کریسمس مادرهای بد، اسکوب و ایوان منحصربه‌فرد نیز دیگر نقش‌آفرینی‌های این بازیگر است. اسکات بک و برایان وودز در انتخاب بازیگران بیشتر از اشخاصی استفاده کرده‌اند که قبلاً تجربه حضور در این‌گونه ژانرها را داشتند و توانسته‌اند موفقیت‌های مهمی را چه در گیشه و چه در روند دریافت جوایز در مجامع بین‌المللی به ارمغان آورند.

 

عوامل فیلم شصت و پنج

همان‌طور که پیش‌ازاین هم در بررسی فیلم 65 (شصت و پنج)، اشاره شد، اثر توسط اسکات بک کارگردانی شده است، عرضه آن توسط سونی پیکچرز انجام می‌شود و نویسندگی آن را نیز سکات بک و برایان وودز مشترکاً بر عهده دارند. موضوع مهم در مورد چنین ساخته‌هایی این است که باید بتوانند با بازیگران برجسته، نظر منتقدان را به خود جلب کنند.

چون عموماً منتقدان آن‌طور که بایدوشاید، با روی خوش به چنین آثاری نگاه نمی‌کنند، در واقع ما هم انتظار داریم که فیلم 65 2023 از چند فیلتر گذر کرده تا بتواند روی موفقیت را حتی در چارت‌های جهانی ببیند.

 

نقل‌قول عوامل فیلم شصت و پنج

سم ریمی، کارگردان فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness (تحت عنوان اثر مهم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی) از شرکت Raimi Productions، اسکات بک و برایان وودز از شرکت Beck/Woods و صدالبته زینب عزیزی و دبی لیبلینگ از جمله افرادی هستند که به‌عنوان تهیه‌کننده در این اثر حضور دارند. این فیلم همکاری مهمی بین برایان وودز و سم ریمی است و آن‌ها در سریال پنجاه حالت ترس نیز قبلاً همکاری کلیدی و مهمی را با هم تجربه کرده‌اند که جزو آثار کلیدی در سینما شناخته می‌شود.

 

بودجه فیلم 65

البته که همیشه انتظار می‌رود فیلم‌هایی که در مورد فضا و تاریخ نوردی هستند بودجه‌های سنگینی داشته باشند. مطابق انتظار، در معرفی و بررسی فیلم 65 این اثر نیز در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. موضوع مهم در مورد بودجه فیلم 65 این است که باتوجه‌به جلوه‌های ویژه‌ای که در آن به کار گرفته شده سنجش خواهد شد و آن‌ها یکی از گران‌ترین ارکان پیش‌تولید در سینماهای جهان هستند.

بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، بودجه این فیلم 91 میلیون دلار در نظر گرفته شده که نسبت به آثار دیگر نظیر: The Martian کم‌تر است. انتظار می‌رود که فیلم 65 2023 توانایی رقابت با بسیاری از آثار موفق سینما در ژانر تخیلی و حضور در کره‌های خاکی دیگر را داشته باشد. بارها از آن به‌عنوان یکی از برترین‌ها و مورد انتظارترین فیلم‌های سال 2023 یاد شده است. اتفاقات کلیدی زیادی در فیلم رخ می‌دهد که مرتبط با جلوه و همان فرمت دراماتیک سینماست.

 

تاریخ اکران شصت و پنج 2023

بر اساس انتظارات و مطابق توضیحاتی که در وب‌سایت‌های مختلف در معرفی فیلم 65 خواندیم انتظار می‌رود که این اثر در تاریخ 19 اسفند سال 1401 اکران شود. (البته بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، این اثر احتمالاً در تاریخ 19 اسفند اکران نمی‌شود و به تاریخ دیگری بر اساس آخرین اعلام یعنی 26 اسفند موکول شده است.) این اثر ماجراجویی در واقع نویدبخش حضور یک ژانر پر از لحظات جذاب سینماتیک است. 65 میلیون سال پیش، زمان برخورد اولین انسان‌ها در تاریخ با موجوداتی است که حالا اثری از آن‌ها باقی نمانده است.

البته در آینده اطلاعات بیشتری را در مورد نحوه اکران، نحوه پخش اثر و … در اختیار شما قرار خواهیم داد.

معرفی فیلم 65: حواشی - movie 65

معرفی فیلم 65: حواشی

این فیلم قرار بود که زودتر اکران شود؛ اما در حال حاضر با تغییر تاریخ از 19 اسفند به 26 اسفندماه سال جاری رسیده است. فیلم 65 در تاریخ 17 مارس 2023 میلادی، وارد پرده‌های نقره‌ای می‌شود.

آدام درایور، آریانا گرینبلات، کلوی کلمن، نیکا کینگ به‌عنوان بازیگران اصلی این اثر، حواشی زیادی را در دنیای هالیوود بر مبنای حضور خود در آثار خیلی شاخص ندارند؛ اما به‌هرحال این فیلم قرار است رویی دیگر از بازی آن‌ها در سینما را نشان دهد. خلبان قصه ما نیز درگیر روابط احساسی و عاطفی در فیلم می‌شود که می‌تواند برای آینده کاری‌اش، حواشی زیادی را به همراه داشته باشد. بودجه فیلم 65 شاید یکی از اصلی‌ترین حواشی روایت شده از آن در وب‌سایت‌ها و انجمن‌های فیلم است که انتظارات را بالا می‌برد.

معرفی و بررسی فیلم 65 سال 2023

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی فیلم 65 پرداختیم. اثر در ژانر علمی، تخیلی و با رگه‌هایی از درام توسط کمپانی سونی پیکچرز عرضه می‌شود و روایتگر داستان حضور یک فضانورد در کره‌ای خاکی است که 65 میلیون سال پیش از معاصر زمین را روایت می‌کند. در این فیلم، آدام درایور نقش اصلی را ایفا نموده است. او پس از سقوط در یک دره ناشناس متوجه می‌شود که هیچ‌چیز مثل قبل نیست و به طرز عجیبی، سیاره زمین دچار دگردیسی‌های مهمی شده است.

در 65 میلیون سال گذشته زمین، به طبع خطرات مهم و زیادی این افراد را درگیر خود می‌کند. فیلم به کارگردانی اسکات بکو و رایان وودز تولید شده است و آن‌ها قبلاً در آثار خود توانسته‌اند نقش‌های مهمی را در دامنه اصلی سینمای درام و تخیلی ایفا کنند. به‌هرحال انتظار می‌رود که در تاریخ 26 اسفند سال 1401، ما شاهد حضور این اثر در پرده نقره‌ای سینما باشیم.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد زمان پخش فیلم 65 در شبکه نمایش موجود نیست و مشخص نشده است که این اثر در چه تاریخی از روند اکران در سینما خارج می‌شود؛ اما انتظار می‌رود این فیلم یکی از بهترین فیلم های IMDB باشد.

 

سؤالات متداول

1- فیلم 65 در چه سالی ساخته شده است؟

2022 میلادی

2- تاریخ اکران فیلم 65 2023 چه زمانی است؟

26 اسفندماه سال 1401

3- بازیگر نقش اصلی فیلم 65 چه کسی است؟

آدام درایور در نقش میلز

4- قصه کلی فیلم 65 در مورد چیست؟

این قصه در مورد فرود یک فضانورد در دوره 65 میلیون سال قبل زمین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا