فناوریارز دیجیتال

پیش بینی بزرگان بازار کریپتوکارنسی درباره آینده قیمت ارزهای دیجیتال

بازار ارز دیجیتال مانند سایر بازارهای مالی، همواره نیازمند آگاهی، جمع‌آوری اطلاعات و پیش‌بینی است، بنابراین اگر شما هم در این بازار فعال هستید، همواره باید نسبت به قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال برنامه داشته‌باشید.

در این نوشته تلاش می‌کنیم با استناد به بزرگان و کارشناسان این حوزه، قیمت ارز دیجیتال در آینده را پیش‌بینی کنیم. در پایان نیز 4 پیش‌بینی آن‌ها از رفتار این بازار در سال 2023 را بیان می‌کنیم. تا پایان این مقاله کاربردی همراه ما باشید.

شرایط قیمت ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال نیز مانند بسیاری دیگر از بازارهای مالی، از ثبات و ماندگاری چشم‌گیری برخوردار نیست. همین موضوع اهمیت اطلاع از قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را در این محیط بالا می‌برد. لیست ارز دیجیتال موجود در صرافی‌های آنلاین نیز به همین دلیل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا همواره بتوانند با تحلیل تغییرات اخیر بازار وارد معامله شوند، بنابراین افرادی معمولاً در این بازار موفق‌تر هستند که علاوه‌بر شناخت مفاهیم پایه‌ای حوزهٔ ارزهای دیجیتال، همواره تحلیل‌ها، اخبار و واکنش رسانه‌ها و افراد بزرگ این بازار را رصد می‌کنند.

در سال 2022، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال معادل 4.67 میلیارد دلار بود و انتظار می‌رود که از 2023 تا 2030، با نرخ رشد مرکب سالانه 12.5 درصد گسترش یابد. برآورد شده‌است که میزان معاملات در سال 2022، از مرز 800 میلیارد دلار نیز فراتر رفت.

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، ارزهای دیجیتال به‌صورت مجازی فعالیت می‌کنند و در بسیاری از اوقات هیچ مرجعی هم برای نظارت ندارند. این ارزها برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها، از فناوری‌های مربوط به دفاتر کل توزیع‌شده مانند بلاک‌چین استفاده می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود که پذیرش بیشتر این فناوری مورداستفاده در این حوزه، با افزایش قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال همراه باشد. علاوه‌بر آن، انتظار می‌رود استفاده از این ارزها در حواله‌های بین‌مرزی که باعث کاهش هزینه‌های طرفین می‌شود، به گسترش بازار ارز دیجیتال کمک کند.

  • تأثیر کوید-19

با وجود این‌که پاندمی ویروس کرونا باعث توقف فعالیت اقتصادی در دنیا شد، اما پیش‌بینی می‌شود که تأثیرات مثبتی بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت. در حقیقت، کاهش اعتماد به اقتصاد جهانی در پی شیوع کووید-19، توجه‌های بیشتری را به‌سمت بیت‌کوین، اتریوم و… جلب کرد.

درنتیجهٔ این تغییرات، بانک‌ها شروع به تأسیس ارزهای دیجیتال مختلف برپایهٔ بلاک‌چین کردند. اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به نام Sand Dollar، در اکتبر 2020 توسط بانک مرکزی باهاما راه‌اندازی شد. این راه‌اندازی CBDC با هدف بهبود شمول مالی و تقویت امنیت انجام شد. تأسیس این CBDC نیز به‌منظور افزایش حجم معاملات و تقویت امنیت بازار صورت گرفت.

  • تحلیل منطقه‌ای

منطقهٔ آسیا-اقیانوسیه در سال 2022 بر بازار ارز دیجیتال تسلط داشت و توانست بیش از 30 درصد از درآمد جهانی را به خود اختصاص دهد. پذیرش ارزهای دیجیتال در کشورهایی مانند کره، ژاپن و هند، یکی از دلایل اصلی این تسلط است.

علاوه‌بر این موضوع، انتظار می‌رود که شرکت‌های بزرگ استخراج مانند Ebang International Holdings، با ورود خود به رشد بازار منطقه و احتمالاً افزایش قیمت ارز دیجیتال کمک کنند.

تحلیل منطقه ای

چهار پیش‌بینی از سال 2023

بررسی نظر کارشناسان و تحلیل‌های آن‌ها از قیمت ارز دیجیتال، همواره یکی از نکات مهمِ کسب موفقیت در این بازار است. هنگامی که جدول ارز دیجیتال را بررسی می‌کنید، بهتر است که اطلاعات مناسبی را از قبل اندوخته باشید. در این مقاله به 5 مورد از پیش‌بینی‌های مهم تحلیل‌گران از رفتار این بازار در سال 2023، اشاره خواهیم کرد.

1. با روند فعلی بازار، 2023 سال خوبی خواهد بود

با بررسی روند تغییرات قیمت ارز دیجیتال در دو سال گذشته، پیش‌بینی می‌شود که بازار چرخهٔ چهارساله بیت‌کوین را دنبال کند؛ چرخه‌ای که شامل یک سال صعودی، یک سال اصلاحی، یک سال خوب و نهایتاً یک سال عالی است. 2021 یک سال صعودی و 2022 سالی اصلاحی با عنوان «زمستان کریپتو» بود، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که سال 2023، برای تریدرها سال بسیار خوبی باشد.

2.  بازار خرسی در 2023 به پایان می‌رسد

بزرگان بازار ارز دیجیتال می‌گویند که ارزها در این بازار درحال کاهش هستند و انتظار می‌رود که به‌زودی، این میزان به حداقل خود خواهد رسید، بنابراین تحلیل‌گران تصور می‌کنند که بازار نزولی به‌زودی خاتمه می‌یابد و در اوایل سال 2023، روند افزایشی را پیش می‌گیرد.

3. یک بازار صعودی آغاز خواهد شد

در بخش قبل بیان شد که بازار احتمالاً آخرین ماه‌های خود در روند نزولی را پشت‌سر می‌گذارد. تجربه نشان می‌دهد که بازار رمزارزها همواره پس از روند نزولی، یک صعود محکم را تجربه می‌کند. امسال نیز تاکنون دلیلی برای رخ‌دادن عکس این تجربه وجود نداشته‌است.

در شرایطی که وضعیت امروز بازار، ترس و نگرانی بسیاری از تریدرها را برانگیخته است، افرادی که این روزها را با صبر و حوصله پشت‌سر بگذارند، نهایتاً سود کلان در روزهای انفجار بازار را کسب خواهند کرد.

4. بیت‌کوین بازخواهد گشت

به‌عنوان رهبر این بازار، قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین نه‌تنها برای معامله‌گران این ارز، بلکه در عملکرد تمامی تریدرهای فعال در بازار اهمیت دارد. طبیعی است که این رمزارز، همواره رتبهٔ اول لیست ارز دیجیتال در صرافی‌های آنلاین را به خود اختصاص می‌دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد، بیت‌کوین همیشه یک چرخهٔ چهار ساله را تجربه می‌کند و تغییرات آن همواره بر بازار بزرگ ارزهای دیجیتال مؤثر است. ارز دیجیتال بیت‌کوین فراز و نشیب‌های مختلفی را در طول تاریخ خود تجربه کرده و همواره پس از سپری کردن این دوره‌ها، با قدرت بازگشته‌است.

بیت‌کوین بازخواهد گشت

کلام آخر

اطلاع از شرایط قیمت و نوسانات بازار ارز دیجیتال، همواره یکی از مهم‌ترین ارکان موفقیت در آن است. اگر در کنار مفاهیم پایه‌ای این بازار، از رفتار رسانه‌ها، افراد شاخص و سایر موارد تأثیرگذار آن مطلع باشید، هنگام بررسی جدول ارز دیجیتال وضعیت بهتری خواهید داشت.

منطقهٔ آسیا-اقیانوسیه پس از پذیرش ارزهای دیجیتال در کشورهایی چون ژاپن، کرهٔ جنوبی و هند، توانست در سال 2022 بر این بازار مسلط شود. پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری و با اضافه‌شدن چندین شرکت استخراج ارز معتبر به این منطقهٔ جغرافیایی، اتفاقات ویژه‌ای در انتظار قیمت ارز دیجیتال باشد.

با توجه به چرخهٔ چهارسالهٔ بیت‌کوین، پیش‌بینی می‌شود که  2023 سال خوبی برای این بازار باشد و پس از پایان روند نزولی، یک صعود بلند را تجربه کند. نهایتاً نیز انتظار می‌رود که بیت‌کوین پس از سپری کردن دوران پرفرازونشیب خود، شرایط مناسبی را به‌دست می‌آورد. قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت‌کوین به‌عنوان لیدر بازار رمزارزها، همواره نقش پررنگی را در روند تمام ارزهای بازار ایفا می‌کند.

منبع: اعتماد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا