فیلم و سریال خارجیفیلم و سریال

10 اتفاقی که انتظار می رود در فیلم Peaky Blinders رخ دهد

پس از پایان سریال تحسین‌شده پیکی بلایندرز، حالا نوبت فیلم سینمایی آن است تا تماشاگران را بار دیگر به دنیای تامی شلبی و گروهش ببرد. از زمان پخش فصل ششم و پایانی سریال، طرفداران مشتاقانه منتظر این فیلم هستند که به احتمال زیاد داستان را به سرانجامی حماسی خواهد رساند.

هنوز جزئیات زیادی از این فیلم فاش نشده است، اما شواهد نشان می‌دهد که شاهد پایانی هیجان‌انگیز برای این سریال محبوب خارجی خواهیم بود. به نظر می‌رسد داستان‌های ناگفته‌ای برای روایت باقی مانده است و ساخت یک فیلم به جای فصل هفتم، راهی خلاقانه و درعین‌حال قابل درک برای به پایان رساندن Peaky Blinders به نظر می‌رسد.

فصل ششم سریال با انتخابی دشوار برای تامی به پایان رسید؛ انتقام از دشمنانش یا ادامه زندگی‌ای که در آن مرده فرض می‌شود. ابهام این پایان‌بندی به جذابیت آن می‌افزاید، اما به نظر می‌رسد فیلم پاسخ قطعی به این سوال خواهد داد.

پرش زمان به جنگ جهانی دوم

peaky blinders movie things need happen 1

فصل اول پیکی بلایندرز، تماشاگران را با تامی و برادرانش آشنا می‌کند که پس از جنگیدن در سنگرهای جنگ جهانی اول در فرانسه، به خانه خود در بیرمنگام بازمی‌گردند.

یکی از نقاط قوت سریال پیکی بلایندرز، مهارت تلفیق واقعیت‌های تاریخی با داستان است. سریال به‌خوبی رویدادهای تاریخی را به شکلی دراماتیک روایت می‌کند و درعین‌حال، تا حدودی به اصل تاریخ وفادار می‌ماند. بااین‌حال، مجموعه تصویری واقعی از وحشیگری جنگ و تأثیرات مخرب آن بر تامی و برادرانش ارائه می‌دهد.

در طول سریال بارها به این موضوع اشاره می‌شود که تامی پس از بازگشت از جنگ به کلی تغییر کرده است و این تغییر او را به رهبری قدرتمند تبدیل می‌کند. در پایان فصل ششم، تامی زندگی جنایتکارانه خود را رها می‌کند و به عنوان فردی جدید و مصمم برای انجام کار درست، مسیر جدیدی را در زندگی در پیش می‌گیرد.

بخش قابل‌توجهی از فصل ششم به ظهور فاشیسم در انگلستان اختصاص دارد و تامی از جایگاه خود در پارلمان برای مقابله مستقیم با آن استفاده می‌کند. باوجوداینکه به‌نظر می‌رسد او پس از اتفاقات فصل ششم، از دنیای سیاست و جنایت فاصله گرفته است؛ اما به احتمال زیاد زمانی که جنگ دیگری کشورش را تهدید کند، بار دیگر به میدان خواهد آمد.

تامی و آرتور دوباره متحد شوند

Tommy Arthur Reunite

آرتور شلبی (با بازی پل اندرسون) بااینکه بزرگ‌ترین برادر است؛ اما درطول سریال همواره در سایه تامی قرار داشت. تامی رهبری پیکی بلایندرز را برعهده می‌گیرد و باند آن‌ها را به یک تجارت قانونی تبدیل می‌کند تا از خانواده‌اش محافظت کند و موقعیت آن‌ها را در جامعه ارتقا دهد.

البته که آرتور اشتباهاتی داشته و شخصیتی نیست که به‌راحتی بتوان او را درک کرد، اما نقل‌وقول‌ها و رفتار او در سریال به‌خوبی نقاط قوت و ضعف آرتور را به تصویر می‌کشند. در پایان فصل ششم، به‌نظر می‌رسد او درحال مبارزه با اعتیاد خود است و سرنوشت جدیدی را رقم می‌زند.

تامی معتقد بود که به تومور مغزی مبتلا است و برای جلوگیری از گسترش بیماری قصد داشت به زندگی خود پایان دهد؛ اما مشخص می‌شود که تشخیص اشتباه بوده است، بنابراین تامی تصمیم می‌گیرد زندگی کند و مسیر جدیدی را آغاز کند.

در آخرین رویارویی آن‌ها، آرتور نشانه‌هایی از ناامیدی را نشان می‌دهد، اما تامی مصمم است که اگر فرصتی باشد و برادرش زنده مانده باشد، او را پیدا کند.

آدا در مجلس

Ada In Parliament

درحالی‌که تامی در فصل ششم سریال برای پایان دادن به زندگی خود، خانواده را ترک می‌کند از خواهرش آدا (با بازی سوفی راندل) می‌خواهد که برای تصاحب کرسی او در پارلمان تلاش کند. آدا همواره یکی از سیاسی‌ترین شخصیت‌های پیکی بلایندرز است که همسرش، فردی تورن (با بازی ایدو گلدبرگ) عضو حزب کمونیست بود و آدا نیز به این حزب پیوست.

با اینکه او درطول سریال سعی می‌کند از تجارت خانوادگی فاصله بگیرد؛ اما نسبت‌به فعالیت‌های شرکت شلبی به‌خصوص زمانی‌که تامی نفوذ سیاسی پیدا می‌کند، بی‌تفاوت نمی‌ماند.

شخصیت‌های زن در پیکی بلایندرز از جذاب‌ترین شخصیت‌های سریال هستند. تماشای روند تبدیل شدن آدا به یک زن قوی با عقاید راسخ درطول فصل‌ها، نشان می‌دهد که او از هوش و ذکاوت تامی بی‌بهره نیست.

اگرچه او ممکن است فرد مناسبی برای اداره امور تجاری نباشد؛ اما به‌دلیل دغدغه‌اش برای طبقه کارگر، بهترین گزینه برای نمایندگی بیرمنگام در پارلمان است. بااین‌حال، حضور او در پارلمان باعث تقابلش با یکی از شخصیت‌های منفی اصلی فصل ششم یعنی اسوالد موزلی (با بازی سم کلافلین) خواهد شد.

مایکل گری: از پسر گمشده تا دشمن خونی

Tommy Grapples With Killing Michael

مایکل گری (با بازی فین کول) از همان ابتدای حضور در پیکی بلایندرز، شخصیتی نگران‌کننده است. او به سرعت از خار در چشم تامی به یکی از بزرگ‌ترین دشمنان او تبدیل می‌شود. مایکل پسر پولی (هلن مک‌کروری)، عمه خواهر و برادر شلبی است که در فصل دوم با او متحد می‌شود و تصمیم می‌گیرد به تجارت خانوادگی بپیوندد.

پولی از بازگشت او به زندگی‌اش هیجان‌زده است؛ اما می‌خواهد او را از جنایات پیکی بلایندرز دور نگه دارد. تامی تمام تلاش خود را می‌کند تا به خواسته‌های او احترام بگذارد؛ اما مایکل ایده‌های دیگری برای آینده خود در سر دارد.

در فصل ششم، تامی و مایکل با یکدیگر درگیر می‌شوند و مایکل تلاش می‌کند تا تامی را با یک ماشین بمب‌گذاری شده بکشد. بااین‌حال، تامی قبل از اینکه مایکل بتواند نقشه خود را اجرا کند، متوجه آن می‌شود و او را فریب می‌دهد و قبل از اینکه به زندگی مایکل پایان دهد، او را دستگیر می‌کند.

حتی اگر مایکل بارها علیه او توطئه کرده بود، تامی به احتمال زیاد به‌خاطر مرگ او احساس گناه زیادی خواهد کرد، به‌خصوص به‌این‌دلیل که او پسر پولی بود.

تامی شلبی: پدری غایب و میراثی به جا مانده

Duke Becomes The Leader Of The Peaky Blinders

تامی شلبی در پیکی بلایندرز به‌عنوان یک پدر نمونه شناخته نمی‌شود. باوجوداینکه بخش زیادی از فصل ششم به تلاش او برای پیدا کردن درمان بیماری دخترش روبی (با بازی هِوِن-لی کلی) اختصاص دارد؛ اما در کل زمان کمی را با هریک از فرزندانش می‌گذراند.

بااین‌حال، پس از مرگ غم‌انگیز روبی، تامی به‌طور غیرمنتظره‌ای با فرزند دیگر خود به‌نام اراسموس دوک شلبی (با بازی کانراد خان) روبه‌رو می‌شود. دوک که قبل از رفتن تامی به جنگ جهانی اول به دنیا آمده بود، پس از مرگ مادرش تنها در دنیا رها می‌شود و به دنبال پدر خود می‌گردد.

دوک به‌سرعت وارد دنیای تاریک تجارت و جنایت خانواده‌ شلبی می‌شود و متوجه می‌شود که بسیاری از مهارت‌های پدرش را به ارث برده است. به نوعی، رهبری گروه پیکی بلایندرز حق مسلم دوک است و او بلافاصله وفاداری خود را به تامی و خانواده ثابت می‌کند. وفاداری در دنیای پیکی بلایندرز مهم‌ترین ویژگی است و غیبت تامی فرصتی را برای دوک فراهم می‌کند تا قدم به میدان بگذارد و خود را ثابت کند.

لیزی شلبی: رهایی از تاریکی و جست‌وجوی آرامش

Tommy Makes Amends With Lizzie Charles

لیزی شلبی (با بازی ناتاشا اوکیف) در جایگاه همسر دوم تامی، همواره شرایط سختی را تحمل می‌کرد. تامی هرگز از مرگ ناگهانی همسر اولش گریس (با بازی آناابل والیس) در فصل سوم که عشق واقعی زندگی او بود، رهایی نیافت.

چارلز فرزند تامی و گریس به‌دلیل غم و اندوه تامی، بارها مورد بی‌توجهی قرار می‌گرفت؛ اما زمانی‌که تامی با لیزی ازدواج کرد، او نقش کدبانوی خانه را برعهده گرفت و به نامادری دلسوزی برای چارلز تبدیل شد. بااین‌حال، زمانی‌که دختر تامی، جان خود را از دست داد، تامی دوباره به دام اعتیاد به الکل افتاد و صبر لیزی به سر رسید.

باتوجه‌به افول و فروپاشی روحی تامی، لیزی چارلز را برداشته و تامی را ترک می‌کند تا زندگی جدیدی را آغاز کند و چارلز را از نفوذ شلبی‌ها دور نگه دارد. لیزی درطول زندگی مشترک با تامی، سختی‌ها و آزارهای زیادی را تحمل کرد و فرار او از تامی و بردن چارلز با خود، به‌خصوص با درنظر گرفتن وضعیت روحی و روانی تامی در زمان ترکشان، کاملاً قابل توجیه است.

بااین‌حال، اگر تامی زندگی جدیدی را آغاز کند و به مرد بهتری تبدیل شود، بخشی از این تغییر باید شامل عذرخواهی از چارلز و لیزی و ارائه هرگونه حمایتی باشد که آن‌ها برای داشتن یک زندگی خوب به آن نیاز دارند.

اسوالد موزلی: کابوسی واقعی در قلب پیکی بلایندرز

Oswald Mosley Is Taken Down

Oswald Mosley یکی از شخصیت‌های واقعی تاریخی است که درطول سریال پیکی بلایندرز حضور دارد و در فصل‌های 5 و 6 به‌عنوان رقیب سیاسی سرسخت تامی ظاهر می‌شود. در فصل 5، تامی برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جناح فاشیست انگلیس در دولت، سعی در ترور موزلی دارد؛ اما در این کار ناکام می‌ماند و موزلی در فصل‌های بعدی به دشمنی هولناک‌تر تبدیل می‌شود.

باتوجه‌به اینکه داستان پیکی بلایندرز در حول‌وحوش جنگ جهانی دوم روایت می‌شود، موزلی باید در طرح داستان نقش داشته باشد، چراکه اقدامات جنبش سیاسی او در این دوره به وقوع پیوسته است. بخشی از دلیل خروج تامی از مخفیگاه و بازگشت به دنیای بیرون می‌تواند شتاب فزاینده قدرت موزلی و ضرورت اقدام تامی علیه آن‌ها باشد. به سرانجام رساندن داستان تامی با پیروزی بر این مرد شیطانی، پایانی مناسب برای این سریال خواهد بود.

به یاد عمه Polly

Remembering Aunt Polly

عمه پلی با بازی درخشان هلن مک‌کروری به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال پیکی بلایندرز تبدیل شد؛ اما متاسفانه در سال ۲۰۲۱، درگذشت ایشان باعث شد تا پولی هرگز به سرانجامی که لایقش بود در سریال نرسد. او بازیگری فوق‌العاده بود که با ظرافت و همدردی، ین کارکتر را به‌تصویر کشید و نبود او در فصل ششم به‌شدت احساس شد.

بدون‌شک فیلم هم بدون حضور او کامل نخواهد بود و داستان باید به این موضوع اذعان داشته باشد. تاثیر عمه پولی حتی پس از خروجش از سریال همه‌جا می‌شد و می‌توان گفت او نزدیک‌ترین و مهم‌ترین رابطه را با تامی داشت.

فیلم پیکی بلایندرز تلاش می‌کند تا به تمام خطوط داستانی باز باقی‌مانده خاتمه دهد و پرونده این فصل از داستان خانواده شلبی را ببندد. مرگ پولی در سریال توضیح داده شد؛ اما به اندازه کافی رضایت‌بخش نبود و به احتمال زیاد تامی و دیگر شلبی‌ها همچنان در فیلم در غم او سوگوار خواهند بود.

فین شلبی ؛ از انزوا تا خیانت

Finn Returning To Confront Duke

فین شلبی با بازی هری کرتون به‌عنوان کوچک‌ترین برادر شلبی درطول سریال تا حد زیادی نادیده گرفته می‌شود. در سال‌های اولیه، او برای درک تجارت خانوادگی و مشارکت فعال در آن بسیار جوان بود. با بزرگ‌تر شدن، مشخص می‌شود که او جایگاه خود را در خانواده پیدا نمی‌کند و نمی‌داند چگونه به یک عضو مفید تبدیل شود.

تامی برادر بزرگ او علاقه‌ای به او ندارد و درنهایت در لحظات پایانی فصل پنجم، فین است که عملیات ترور اسوالد موزلی را به‌خطر می‌اندازد. او ماموریت پیدا می‌کند تا خبرچینی که به شلبی‌ها خیانت کرده را لو دهد؛ اما در عوض به خانواده و حتی دوک خیانت می‌کند.

بااین‌حال، دوک تازه‌وارد خانواده شلبی که از خیانت فین آگاه است، اوضاع را به نفع خود تغییر می‌دهد و او را از خانواده طرد می‌کند. این اتفاق ضربه سختی به فین وارد می‌کند، چراکه دوک برای شلبی‌ها فردی جدید و مورد احترام است؛ اما فین هنوز هم فردی طردشده و بی‌ارزش به نظر می‌رسد.

سرنوشت فین و قولی که به دوک می‌دهد مبنی‌بر بازگشت و انتقام، یکی از بزرگ‌ترین معماهای حل نشده سریال پیکی بلایندرز باقی می‌ماند. دوک و فین به‌عنوان نسل بعدی شلبی‌ها، قربانی نزاع‌های درونی و جنگ قدرت در خانواده می‌شوند.

رستگاری تامی شلبی ؛ پایانی خوش‌بینانه برای یک ضدقهرمان

Tommys Redemption

در مورد سرنوشت تامی شلبی در فیلم خارجی پیکی بلایندرز گمانه‌زنی‌های زیادی وجود دارد؛ اما رستگاری او به‌عنوان آخرین برگ از داستان، بهترین پایان را برای این ضدقهرمان رقم خواهد زد. بااینکه درک شرایط و طرفداری از او اجتناب ناپذیر است؛ اما تامی تصمیمات وحشتناکی گرفته و به کسانی که ادعا می‌کرد دوستشان دارد آسیب زده است.

باوجوداینکه اعمال تامی اغلب به‌دلیل آسیب‌هایی که دیده و خیانت‌هایی که تجربه کرده قابل درک است؛ اما او همچنان مردی خشن است که به عزیزانش ظلم کرده است. او همیشه در تلاش بود تا تجارت را مشروع جلوه دهد و از زندگی جنایتکارانه روی برگرداند؛ اما خلق‌وخوی خشن و میل به انتقام او مانع از تبدیل شدن به مردی نیکوکار شد.

در قسمت پایانی فصل ششم، اشاره می‌شود که تامی خشونت گذشته خود را پشت‌سر می‌گذارد و به انسانی جدید تبدیل می‌شود. درنتیجه طرفداران بی‌صبرانه منتظر هستند تا فیلم به این وعده عمل کند و پایانی خوش‌بینانه به داستان تامی بدهد.

اگر تمایل دارید تا بیشتر درباره این فیلم اقتباسی بدانید و درباره آن کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله جدیدترین اطلاعات از فیلم Peaky Blinders که باید بدانید را مطالعه کنید.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا