فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

محبوب ترین کاراکترهای گیم اف ترونز کدام هستند؟

همانطور که ما منفورترین شخصیت های گیم اف ترونز را به کمک شما عزیزان شناسایی کردیم، قصد داریم دراین مطلب محبوب ترین کاراکترهای بازی تاج و تخت را نیز مشخص کنیم.

روال معرفی کردن همانند همیشه است، ما تعدادی از کاراکترهای مثبت سریال را لیست می‌کنیم و سایر لیست براساس آرای شما عزیزان تکمیل می‌شود. شما می‌توانید دیدگاه ارزشمند خودتان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید و در تکمیل کردن این مطلب به ما کمک کنید.

Game of thrones Best characters

گیم اف ترونز نخستین بار حدود 8 سال پیش از شبکه HBO منتشر شد و در همان روزهای نخست نگاه های زیادی را به خود معطوف کرد .

کاراکترهای بسیار زیادی که در این سریال وجود داشتند و حذف ناگهانی و بیرحمانه آنها از سریال یکی از عوامل موفقیت این مجموعه بوده است . شناسایی و لیست کردن کاراکترهای سریال میتواند به نوبه‌ی خود چالش جالبی باشد و ما در ویدو تصمیم گرفته‌ایم که این شخصیت‌ها را با کمک شما همراهان عزیز کامل نماییم .

تیریون لنیستر – Tyrion Lannister

Tyrion Lannister

تیریون لنیستر یکی از مهم ترین و محبوب ترین کاراکترهای گیم اف ترونز بود تا آخر سریال زنده ماند و نهایتا جان سالم به در برد . تیریون از ستون های اصلی بازی تاج و تخت حساب میشد و از همان قسمت های اول تصمیمات بسیار مهمی گرفت .
از تأثیرگذارترین حرکات تیریون میتوان نجات دادن « وستروس » در برار استنیس باراتیون نام برد . او با استفاده از آتش وحشی نقش بسزایی در حفظ لنیسترها علیه باراتیون ها بود .
مشاوره‌های دو طرفه ای که تیریون در طول سریال به پادشاهان و ملکه‌ها میداد بسیار شیرین و دلنشین بودند .

آریا استارک – Arya Stark

Arya stark

آریا استارک یکی دیگر از کاراکترهای مثبت گیم اف ترونز بود که همانند تیریون جان سالم به در برد . از همان اولین سکانس‌هایی که آریا در آن حضور داشت مشخص بود که تبدیل به چهره ای محبوب میشود . اخلاق پسرانه و شیطنت آریا یکی از عواملی بود که اورا به شدت در دل طرفداران جاکرد .
از نکات جالب راجب آریا « لیست مرگ » معروفش بود که تقریبا تمام آنها را یا خودش به قتل رساند ، یا به نحوی از سریال حذف شدند . البته سندور کلیگن نیز یکی از کاندیدای مرگ آریا بود که نهایتا دوستی عمیقی بینشان به وجود آمد و سکانس‌های احساسی در فصل آخر به وجود آوردند .
از مهمترین تأثیرهای آریا میتوان حذف نایت کینگ را نام برد .

هودور – Hodor

Hodor

جان اسنو – Jon Snow

Jon Snow

جان اسنو یا « اگون تارگرین » را میتوان دلسوزترین کاراکتر بازی تاج و تخت دانست . از همان قسمت های نخست دیدیم که با سختی‌های زیادی روبه‌رو میشد و در طول سریال عملکرد بسیار مثبتی داشت . اقدام‌هایی که علیه وایت واکرها انجام داد ، زمانی که مرد شمال دیوار را به داخل قلمروی پادشاهی آورد و از سلاخی شدن آنها جلوگیری کرد و نهایتا کشتن دنریس و نجات دادن دنیا از کارهای مهم این کاراکتر بود .
نهایتا هم دیدیم که با کم لطفی سازندگان مواجه شد .

ادارد استارک – Edard Stark

Edard stark

دیگر کاراکتر محبوب گیم اف ترونز « ادارد استارک » است که عمر زیادی در طول داستان نداشت . این کاراکتر با ایفای نقش « Sean Bean » همراه بود و میتوان آن را مشهورترین بازیگر سریال دانست . ادارد استارک پادشاه شمال « وینترفل » بود که به دستور رابرت باراتیون به وستروس فراخوانده شد تا شاید بتواند از توطئه‌های لنیسترها جلوگیری کند که نتوانست این امر را محقق کند و خود قربانی این توطئه شد.
ادارد استارک نهایتا در قسمت پایانی فصل 1 به دستور جافری اعدام شد و نخستین شوک را به طرفداران وارد کرد .

دنریس تارگرین – Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen

یکی دیگر از کاراکترهای محبوب بازی تاج و تخت « دنریس تارگرین » بود که از قسمت های اول محبوبیت زیادی را میان طرفداران به دست آورد .
در طول سریال او بارها و بارها اقدام‌هایی به نفع مردم قشر پایین انجام داد و آرزو و هدف بزرگ او بازپس گیری تاج و تخت پدری‌اش از دست سرسی بود . او چندین بار توانست اقوام مختلف سریال مانند « دوتراکی‌ها – آنسالیدها – اهالی مرین » و … را باخود متحد کند و نهایتا به وستروس حمله کرد که دیووانگی او در لحظه‌های آخر کار دستش داد .
دنریس در قسمت پایانی سریال توسط جان اسنو کشته شد و یکی از احساسی‌ترین سکانس‌های سریال را در زمان مرگ خود به وجود آورد .

لیدی برین – Lady Brieene

Lady Brieene

لیدی برین یکی از بهترین شحصیت های گیم اف ترونز بود که از نقش‌های اصلی سریال حساب میشد . او در ابتدا یکی از اعضای گارد رنلی باراتیون « برادر رابرت و استنیس » بود که قسم خورده بود از رنلی محافظت کند . سپس بعد از مرگ رنلی ، کتلین استارک اورا نجات داد و اینبار بانو برین قسمت خورد که تا پای جان از دختران استارک محافظت کند .
او در تمام سریال این وظیفه را انجام داد و نخستین بار آریا را از سندور کلیگن گرفت و بعد از آزاد شدن سانسا از دست رمزی ، وظیفه محافظت از اورا عملی کرد .
سرنوشت ناراحت کننده‌ای برای بانو برین درنظر گرفته شده بود ، او عاشق جیمی لنیستر شد و نهایتا دیدیم که جیمی اورا ترک کرد و ترجیح داد درکنار عشق خود « سرسی » بمیرد .

جیمی لنیستر – Jaime Lannister

یکی دیگر از محبوب ترین کاراکترهای گیم اف ترونز جیمی لنیستر است . جیمی علی‌رغم شروع ناامید کننده‌ و منفی که داشت ، توانست کم کم خودرا به سمت مثبت سریال بکشاند و در فصل‌های پایانی شاهد بودیم که تصمیماتی گرفت که کاملا به نفع مردم و آزادی انسان‌ها بود .
او نخستین بار زمانی که برن را از بالای برج به پایین پرتاب کرد ، و سپس زمانی که در وستروس با ادارد استارک جنگید منفور بودن خود را نشان داد . اما بعدها « زمانی که بانو برین را از حمله‌ی خرس نجات داد » به سمت محبوب شدن حرکت کرد .
مرگ احساسی که در قسمت 7 فصل 8 نصیب او شد یکی از زیباترین سکانس‌های سریال بود . او پس از جنگ با وایت واکرها ، مسافت زیادی را طی کرد تا بتواند خواهر و معشوقه‌ی خودرا از حمله‌ی دنریس نجات دهد که نهایتا در زیر آوار قلعه‌ی سرخ گرفتار شد و در آغوش عشق خود از سریال حذف شد .

سندور کلیگن « سگ شکاری » – Sandor Clegane

Sandor Clegane

سندور کلیگن « سگ شکاری » یکی دیگر از محبوب ترین کاراکترهای گیم اف ترونز محسوب میشود . در ابتدا تمامی مخاطبین گمان میکردند که سندور یکی از منفورترین شخصیت‌های داستان است ، اما با گذشت زمان ثابت شد که او نیت‌های خوبی در سر دارد و کم کم در میان طرفداران محبوب شد .
سندور داستان سخت و غم انگیزی داشت ، او در کودکی توسط برادر بزرگتر خود « کوه – Mountain » مورد اذیت قرار گرفته بود و سمت راست صورتش با آتش از بین رفته بود .
در طول سریال انگیزه‌ی بزرگ سندور کشتن برادرش بود و در قسمت 7 فصل 8 این اتفاق افتاد . در یک نبرد رودرو این دو برادر مقابل هم قرار گرفتند و نهایتا از بالای قلعه سرخ به پایین پرتاب شدند . مرگ سندور یکی دیگر از لحظات احساسی فصل آخر بازی تاج و تخت بود .

جوراه مورمانت – Jorah Mormont

Jorah Mormont

جوراه مورمانت یکی دیگر از کاراکترهای محبوب بازی تاج و تخت است که از قسمت‌های نخست سریال نقش پررنگی داشت .
او به عنوان یک تبعیدی نزد دنریس رفت و در تمام ماجراجویی‌های دنریس خودرا شریک کرد . در واقع جوراه عاشق دنریس شده بود و نمیتوانست آن را بیان کند . هنگامی که دنریس متوجه شد « جوراه مورمانت » به عنوان جاسوس نزدش فرستاده شده بسیار خشمگین شد و اورا تبعید کرد ، اما جوراه با وجود تمام سختی‌ها دوباره نزد دنریس برگشت .
مرگ جوراه یکی از تلخ‌ترین مرگ های گیم اف ترونز بود . او در اپیزود 3 فصل 8 ، در نبرد با وایت واکر ها کشته شد و جان خودش را برای محافظت از مادر اژدهایان فدا کرد .

سم وایز تارلی – Samwise Tarly

Samwise Tarly

یکی دیگر از محبوب ترین کاراکترهای گیم اف ترونز سم وایز تارلی است . سم از قسمت‌های نخست سریال وارد شد و کم کم به جایگاهی که باید رسید .
در ابتدا سم به عنوان یکی از نگهبانان شب وارد نایت واچ شد و تقریبا میتوان گفت دست و پا چلفتی ترین سرباز در قلعه بود . او به صمیمی‌ترین دوست جان اسنو تبدیل شد و یکی از همراهان اصلی جان بود . سم از ابتدا علاقه خود به مطالعه را نشان داد و در این مسیر توانست به کتابخانه‌ی بزرگ سیتادل راه پیدا کند .
سم در سیتادل به اطلاعات مهمی دست پیدا کرد ، درمان بیماری جزام ، حقیقت در مورد جان اسنو و راز ازبین بردن وایت واکرها .
نهایتا سم به عنوان یکی از مشاوران پادشاه جدید « برن » کار خودرا پایان داد .

لیستی از محبوب ترین کاراکترهای گیم اف ترونز

نظر شما عزیزان چیست ؟ فکر می‌کنید کدام یک از کاراکترهای سریال گیم اف ترونز را می‌توان به لیست فوق اضافه کرد ؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید و درنظر داشته باشید که شخصیت‌های بعدی این لیست بر اساس آرای شما عزیزان انتخاب می‌شوند.

‫12 دیدگاه ها

 1. خداییش راب هم عالی بود robb stark رو میگم
  و از حق نگذریم اون آهنگ زاده هم عالی بود الان اسمش یادم نیست همون که همش با دسرا لورد استهرک دوست داشتنی بود

 2. من شخصیت راب استارک‌ رو دوست دارم. مطمئنم اگه به لیست اضافش کنید امار کمی نمیاره

 3. سمول نه سموایز? در ضمن این هم بقیه:
  راب استارک
  اوبرین مارتل
  کتلین استارک
  سانسا استارک
  برن استارک

 4. راب استارک و شوالیه پیاز و حتی رابرت باراتیون شوخ طبع هم میتونه تو لیست باشه.

 5. اصن مگه میشه موضوع هایی که مصطفی انتخاب می کنه جذاب نباشه ؟! 😉
  بعضی جاها به اشتباه اشاره کردی قسمت 7 فصل 8 در حالی که فصل 8 ، 6 قسمتی بود
  ادارد استارک به نظرم موندگار ترین شخصیت این سریال بود. با وجود نقش کوتاهی که تو فیلم داشت ، بازی خیلی خوب “Sean Bean” این کاراکترو تو ذهنا نگه داشت و حتی بزرگ ترین دلیل محبوبیت استارک ها بین طرفدارای این فیلم بود.

  1. سلام علی جون . ارادت آقا . آره با فصل 7 جابه‌جا کرده بودم xD
   حیف بود ادارد زود مرد . استارت کشته شدن کاراکترهای اصلی رو زد یه جورایی 😀

  1. سلام شایان جان . بله اوبرین هم یکی از کاراکترهای محبوب سریال بود و به لیست بروز رسانی اضافه شد . ممنون از همکاریتون

  1. بله مهران جان . سم وایز تارلی و عمو بنجن .
   ممنون از یادآوریت . توی آپدیتای بعدی حتما اضافه میشن کاراکترهایی که گفتید

  2. دنریس یه فاحشه ی شیادِ خونخوارِ وحشی هست و ابدا محبوبیتی برای هیچ انسانی نداره و با مرگش همه ی ما ها رو خوشحال کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا