بازیگرانبیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی (جزئیات + خلاصه داستان)

سریال تلویزیونی Kırgın Çiçekler یک درام عاشقانه و هیجان انگیز ترکیه‌ای است که در بازه زمانی 2015 تا 2018 پخش شده است. اولین قسمت این سریال در تاریخ 29 ژوئن 2015 منتشر شد. در این مطلب علاوه بر معرفی سریال به بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی اشاره خواهیم کرد.

در مراسم اهدای جوایزی که توسط دانشگاه Gelişim استانبول برگزار شد، سریال غنچه‌های زخمی جایزه سریال ترکیه را به دست آورد. در ایران این سریال با نام سریال گل های شکسته نیز شناخته می‌شود. کارگردان سریال ترکی غنچه‌های زخمی، سرکان بیرینچی (Serkan Birinci) است.

خلاصه داستان سریال غنچه های زخمی

این سریال داستان پنج دختر نوجوان و تنها را به تصویر می‌کشد که در یک محیط خانوادگی مجادله‌آمیز زندگی می‌کنند و در راه زندگی با چالش‌هایی روبرو می‌شوند.

ایلول در یک خانه کوچک همراه با مادر، خواهر کوچکتر و ناپدری‌اش زندگی می‌کند. او همیشه مورد تجاوز جسمی و عاطفی از سوی ناپدری‌اش قرار می‌گیرد. زمانی که این موضوع را به مادر خود اعلام می‌کند، مادرش او را باور نمی‌کند و او را به یک یتیم‌خانه می‌فرستد.

در ابتدا، ایلول تلاش بسیاری برای ماندن نزد مادر و خواهرش می‌کند و از رفتن به پرورشگاه بسیار ناراحت و دلگیر است، اما به تدریج با هم‌اتاقی‌هایش که چهار دختر دیگر هم سن و سال او هستند، وابستگی پیدا می‌کند و این وابستگی هیچگاه کمرنگ نمی‌شود.

زمان پخش سریال غنچه های زخمی

این سریال در بازه زمانی 2015 تا 2018 پخش شده است و اولین قسمت آن در تاریخ 29 ژوئن 2015 منتشر شده است.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال غنچه های زخمی

در این قسمت، هنرپیشه‌های سریال غنچه‌های زخمی را معرفی کرده و بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی به همراه فیلم‌ها و سریال‌های دیگرشان را بررسی می‌کنیم. اگر به دنبال پاسخ به سؤالاتی مانند سن بازیگران سریال غنچه‌های زخمی هستید و یا واقعیت بازیگران این سریال را می‌خواهید با ویدو همراه باشید.

هازار موتان – Hazar Motan

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ هازار موتان - Hazar Motan

هازار موتان یک بازیگر سینما و تلویزیون ترکیه‌ای است که در تاریخ 13 دسامبر 1990 در ترکیه به دنیا آمده است.

او فارغ التحصیل رشته طراحی ارتباطات از دانشگاه بیلکنت است. بازیگری را از 7 سالگی آغاز کرده و با بازی در سریال «گل های شکسته» به شهرت دست یافته است. هازار 172 سانتی‌متر قد و 55 کیلوگرم وزن دارد و در حال حاضر به تحصیلات خود ادامه می‌دهد.

او در سال 1997 در سن 7 سالگی با بازی در فیلم «گل گلدان اشتباهی» (Yanlış Saksının Çiçeği) برای اولین بار در دنیای سینما حضور پیدا کرد و با بازیگری آغاز کرد. سپس در سال 2004، در 14 سالگی، در فیلم کوتاه «کلاه دامادی» نقش آفرینی کرد. همچنین، در سال 2000 در 10 سالگی با بازی در سریال «حال و هوای خانه ما» برای اولین بار در تلویزیون حضور پیدا کرد. سپس در سال 2009 در سریال Hesaplasma نیز بازی کرد.

شهرت هازار موتان با بازی در سریال «غنچه های زخمی» (Kırgın Çiçekler) برای نقش جمره در سن 25 سالگی در سال 2015 آغاز شد. همچنین، در سال 2018 در سریال «دلشکستگی ها» (Can Kiriklari) در نقش هانده بازی کرد و به همراه بازیگرانی چون هانده دوغان دمیر و فوندا اریعت بسیار دیده شد.

ایپک کاراپینار – İpek Karapınar 

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ ایپک کاراپینار - İpek Karapınar 

ایپک کاراپینار یک بازیگر و نوازنده ویولن ترکیه‌ای است که در تاریخ 1 ژانویه 1984 در ترکیه به دنیا آمده است. او فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه هنر استانبول ترکیه است و فعالیت هنری خود را با نوازندگی آغاز کرده و در سن 22 سالگی وارد عرصه بازیگری شد.

ایپک با قد 165 سانتی‌متر و وزن 53 کیلوگرم یکی از بازیگران موفق ترکیه‌ای به شمار می‌رود. او ابتدا به عنوان نوازنده در تلویزیون ترکیه مشغول به کار بود تا اینکه در سال 2006، در سن 22 سالگی، با بازی در سریال «بخاطر بیاور عزیزم» در نقش آمینه به عنوان بازیگر به دنیای بازیگری وارد شد. سپس با بازی در سریال‌های موفقی همچون «وادی گرگ ها»، «استوار کمال» و «رازهای کوچک»، به یکی از بازیگران مطرح ترکیه تبدیل شد.

ایپک در سن 31 سالگی در سال 2015 با بازی در سریال «غنچه‌های زخمی» در نقش فریده به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی و مهم سریال به همراه بازیگرانی چون اوزگور چویک، بیران داملا ییلماز و گوکچه آکیلدیز، محبوبیت و شهرت بیشتری کسب کرد.

همچنین، در سال 2021 در سن 37 سالگی با بازی در سریال «حماسه» (Destan) در نقش کولپان هاتون، یکی از شخصیت‌های اصلی در عرصه بین‌المللی، به نمایش گذاشته شد.

ایپک در سال 2006 با همکار بازیگرش «موسی اوزونلار» که 25 سال از خودش بزرگتر بود، در سریال وادی گرگ ها بازی کرد و وارد یک رابطه عاشقانه شد. اما این رابطه بعد از یک مدت به جدایی ختم شد.

عارف دیرن – Arif Diren  

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ عارف دیرن - Arif Diren

عارف دیرن، بازیگر سینما و تلویزیون، در تاریخ ۲۷ می ۱۹۸۹ در ترکیه به دنیا آمد. وی فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه یدیتپه است و از سن ۲۲ سالگی با بازیگری آغاز کرد. با بازی در سریال “غنچه های زخمی”، به شهرت رسید.

قد عارف دیرن ۱۷۷ سانتی‌متر و وزن او ۷۳ کیلوگرم است. او در سال ۲۰۱۰ در سن ۲۲ سالگی با بازی در نقش فرعی سریال “روزی روزگاری” تجربه بازیگری در تلویزیون را داشت. یک سال بعد، با بازی در فیلم “تو کی هستی” و در نقش سلیم، به دنیای سینما وارد شد.

در سال ۲۰۱۲ با بازی در سریال “تنهایی”، مورد توجه قرار گرفت. سپس در سال ۲۰۱۴ در سریال “شروع مجدد” حضور داشت. در سال ۲۰۱۵ با بازی در سریال “غنچه های زخمی” در نقش گونی به شهرت رسید و در کنار بازیگر مطرح ایپک کاراپینار بازی کرد.

عارف دیرن سپس در سال ۲۰۱۸ در سریال پرطرفدار “قیام طغرل” در نقش گوندوز آلپ به نمایش گذاشته شد و در سال ۲۰۲۱ نیز در سریال “سرزمین های بی قانون” حضور داشت.

بوراک توزکوپاران – Burak Tozkoparan

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ بوراک توزکوپاران - Burak Tozkoparan

بوراک توزکوپاران، با بازی در سریال “گوزل” در نقش اوزان، شهرت زیادی را به دست آورد. وی همچنین در فیلم “مست عشق” به کارگردانی حسن فتحی، نقش سلطان ولد را بازی کرد. او در تاریخ ۱۴ نوامبر ۱۹۹۲ در شهر استانبول به دنیا آمد.

بوراک توزکوپاران، فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرد. وی علاوه بر بازیگری، در گروه موسیقی “پروانه” نیز فعالیت دارد. وی فارغ التحصیل رشته سینما و تلویزیون از دانشگاه اوکان استانبول است و فعالیت هنری خود را با موسیقی آغاز کرده و در حال حاضر یک بازیگر معروف است.

بوراک توزکوپاران، فعالیت هنری خود را با موسیقی از دبیرستان شروع کرد و در ۱۴ دوره موسیقی Instrumental Music مدارس حضور داشته است. در سال ۲۰۱۱، در مسابقات بین‌المللی ووداون در موسیقی، رتبه اول را کسب کرد.

قبل از ورود به دانشگاه، بوراک توزکوپاران در یک فیلم تبلیغاتی بازی کرد که تحت هدایت معلمش بود.

در طی دانشگاه، وی وارد گروه تئاتری “پروانه” زیر نظر اولکایتو احمد توگوسوز شد و در سال ۲۰۱۴ با نقش Ozan Gürpınar در یک سریال تلویزیونی، بار دیگر با بازیگری آشنا شد.

سال ۲۰۱۵ با بازی در سریال “غنچه‌های زخمی”، دومین تجربه بازیگری خود را بدست آورد و یک سال بعد، در سال ۲۰۱۶ با نقش مارت در فیلم “Hesapta Aşk” به دنیای سینما وارد شد.

بوراک توزکوپاران با بازی در نقش اوزل در سریال “گوزل” در سال ۲۰۱۷، بسیار مشهور شد و پخش این سریال به زبان فارسی، باعث شهرت وی در ایران نیز شد.

بیران داملا ییلماز – Biran Damla Yılmaz

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ بیران داملا ییلماز - Biran Damla Yılmaz

بیران داملا ییلماز (Biran Damla Yılmaz)، بازیگری ترکیه‌ای است که در تاریخ ۲۸ ژوئن ۱۹۹۷ در شهر استانبول به دنیا آمد. او از سال ۲۰۱۳ (در سن ۱۶ سالگی) فعالیت هنری خود را آغاز کرد.

بیران در سریال “غنچه های زخمی” در نقش ایلول (۲۰۱۵)، در سریال “آشیانه ی دلم” (Canevim) (۲۰۱۹)، در سریال “سد” (Baraj) (۲۰۲۰) و در سریال “معجزات عشق” در نقش میزگین (2020) به ایفای نقش پرداخته است. همچنین در حال حاضر در فصل پنجم و ششم سریال “سیب ممنوعه” در نقش کومرو بازی می کند.

مهمت آیکاچ – Mehmet Aykaç 

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ مهمت آیکاچ - Mehmet Aykaç 

مهمت آیکاچ، بازیگر جوان ترکیه‌ای است که در تاریخ ۲۵ آوریل ۱۹۹۲ در شهر هاتای ترکیه به دنیا آمده است. قد او ۱.۷۵ سانتی‌متر است و رشته تحصیلی او کنسرواتوار اپرا و آواز کر در دانشگاه استانبول بوده است.

مهمت آیکاچ در مسابقه ی اوسس ترکیه (o ses turkiye) شرکت کرده و در آن حذف شده است. اوسس ترکیه مسابقه ای برای خوانندگی است که هر سال در ترکیه برگزار می‌شود و برندگان آن بر اساس نظر داوران مسابقه مشخص می‌شوند.

اولین حضور حرفه‌ای مهمت آیکاچ در قاب تلویزیون در سریال داستان قدیمی (Eski hikaye) بوده است، اما نقطه‌ی عطف شهرت او ایفای نقش سرکان در سریال غنچه های زخمی بود.

ودا یورت سور – Veda Yurtsever İpek

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ ودا یورت سور - Veda Yurtsever İpek

ودا یورتسور نفر بعدی در لیست بیوگرافی بازیگران سریال غنچه زخمی است. او در تاریخ ۲۳ ژانویه ۱۹۶۹ در بینگول ترکیه به دنیا آمده است. ودا یک بازیگر است که به خاطر بازی در فیلم‌هایی همچون Alone (2008)، انتخاب (2020) و htr2b: Dönüsüm (2012) شناخته شده است. اما بیشتر به خاطر بازی در سریال «غنچه‌های زخمی» در نقش نازان، به یاد مانده است.

گوکچه آکیلدیز – Gökçe Akyıldız 

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ گوکچه آکیلدیز - Gökçe Akyıldız 

گوکچه آکیلدیز (Gökçe Akyıldız)، بازیگری است که در تاریخ ۳۰ اکتبر ۱۹۹۲ در سینوپ ترکیه به دنیا آمد. او سومین فرزند یک خانواده شش نفره است و از سال ۲۰۰۲ به عنوان بازیگر فعالیت خود را آغاز کرده است. در سال ۲۰۱۷ با مصطفی اوزیورت ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۸ فرزند پسری به نام عمر اصلان به دنیا آورد. اما در سال ۲۰۲۰ از همسر خود جدا شد.

چاعلا ایرماک – Çağla Irmak  

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ چاگلا ایرماک - Çağla Irmak

چاقلا ایرماک، بازیگر ترکیه‌ای، در تاریخ ۳۱ می ۱۹۹۷ در ترکیه به دنیا آمده است. فعالیت هنری خود را از سن ۵ سالگی آغاز کرده و در سال ۲۰۱۵ با بازی در سریال «غنچه های زخمی» در نقش کادر به شهرت رسید. او فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه کادیر حاص است.

چاقلا ایرماک با قد ۱۶۶ سانتی‌متر و وزن ۵۴ کیلوگرم، از دبیرستان هنرهای زیبای پرا فارغ التحصیل شده است و در دوران دبیرستان در تئاتر مدرسه شرکت می‌کرد. در حال حاضر، او در صنعت سینما و تلویزیون فعالیت دارد و در سال ۲۰۲۱ در سریال «کارهای محوله» و در سال ۲۰۲۲ در سریال «حکیم» حضور داشته است. همچنین، در سال ۲۰۱۹ با بازی در فیلم «رقص با شغال ها» در نقش لیلا و در سال ۲۰۲۲ در فیلم Amaci Olmayan Grup ایفای نقش کرد.

در زمینه زندگی شخصی، چاقلا ایرماک در سال ۲۰۱۶ با جان وارد رابطه شد ولی این رابطه به جدایی ختم شد. از سال ۲۰۲۲، او با «سارپ لوندوغلو» در رابطه است. او زندگی خود را غیر از موفقیت در فعالیت هنری، با دوست داشتن، قدردانی و مسئولیت پذیری ادامه می‌دهد.

جانسو فیرینجی – Cansu Fırıncı 

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ جانسو فیرینجی - Cansu Fırıncı 

جانسو فیرینجی (Cansu Firinci)، بازیگری ترکیه‌ای است که در تاریخ ۱۶ مارس ۱۹۸۲ به دنیا آمده است. او با بازی در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف شناخته شده است، از جمله «غنچه های یتیم» (Orphan Flowers) که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ پخش شد، «آکینجی» (Akinci) در سال ۲۰۲۱ و «نگهبان برادر» (Brother’s Keeper) نیز در سال ۲۰۲۱.

اوزگور چویک – Özgür Çevik 

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ اوزگور چویک - Özgür Çevik 

اوزگور چویک (Özgür Çevik)، بازیگری ترکیه‌ای است که در تاریخ ۲۷ مه ۱۹۸۱ در آنکارا به دنیا آمده است. وی از سال ۲۰۰۶ در زمینه بازیگری فعالیت کرده و همچنین خوانندگی نیز انجام می‌دهد.

او در سریال‌های مختلفی حضور داشته است، از جمله «آشیانه ی دلم» (Canevim) و «غنچه‌های زخمی» که ایفای نقش در آن‌ها برایش مهم بوده است.

دریا آرتمیل – Derya Artemel  

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ دریا آرتمیل - Derya Artemel  

در بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی به معرفی دریا آرتمیل می‌پردازیم. دریا آرتمل، یکی از هنرپیشه‌های سریال «غنچه‌های زخمی» و همچنین بازیگر مشهور ترکیه، در تاریخ ۲۱ اکتبر ۱۹۸۰ در ازمیر به دنیا آمد.

او با بازی در فیلم‌هایی همچون «فرش جادویی» (2005)، «غنچه‌های یتیم» (2015) و «Çocukluk» (2020) شناخته شده است. اما بیشتر به خاطر بازی در سریال «غنچه‌های زخمی» در نقش مسعوده، مورد توجه قرار گرفته است.

نیل کسر – Nil Keser 

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ نیل کسر - Nil Keser 

نیل کاسر، بازیگر ترکیه‌ای، در تاریخ ۲۵ مارس ۱۹۹۵ در ترکیه به دنیا آمده است. وی فارغ التحصیل رشته بازیگری است و از سن ۱۹ سالگی بازیگری را شروع کرده است. با بازی در سریال «غنچه های زخمی»، به شهرت رسیده است. نیل قد ۱۷۱ سانتی‌متر و وزن ۵۷ کیلوگرم دارد.

اولین حضور او در قاب تلویزیون در سال ۲۰۱۴ به منظور بازی در سریال «دیوانه در کلاس درس دانشگاه» در نقش اوزلم بوده است. سپس در سال ۲۰۱۵ با بازی در سریال «حکایت ما» در کنار بازیگرانی همچون جانسل الچین، سرا توکدمیر، هالوک پیس و ناز الماس حضور داشته است. در همین سال با بازی در سریال «غنچه های زخمی» در کنار بازیگرانی مانند گوکچه آکییلدیز، چاعلا ایرماک و بیران داملا ییلماز، به شهرت رسیده است.

با این حال، نیل کاسر گفته است که مادرش به خاطر نقش منفی او در سریال «غنچه های زخمی»، آن را تماشا نکرده است و از سوی مخاطبان، نظرات مثبتی در این باره دریافت نکرده است. با این حال، وی خوشحال است که این نقش را بازی کرده و به نظرات دیگران اهمیتی نمی‌دهد.

نیل کاسر در سال ۲۰۱۶ با بازی در فیلم سینمایی «کسی که فرشته ها رو جا به جا می‌کند»، برای اولین بار در پرده سینما حضور یافته است. همچنین، وی در فیلم‌هایی مانند «Yengec» در سال ۲۰۱۹ و «آخرین مهمانی» در سال ۲۰۲۲ نیز حضور داشته است.

علاوه بر بازیگری، نیل کاسر در زمینه مدلینگ و تبلیغات فعالیت داشته و در حال حاضر با دوست صمیمی خود به نام هازان موتان، به عنوان مدل در برند پومای ترکیه فعالیت می‌کند.

آلینا سولاکر – Aleyna Solaker 

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ آلینا سولاکر - Aleyna Solaker

آلینا سولاکر، بازیگر ترکیه‌ای، در تاریخ ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶ در استانبول به دنیا آمده است. فعالیت هنری خود را از سن ۱۰ سالگی و از سال ۲۰۰۶ آغاز کرده و در حال حاضر در دانشگاه در رشته تئاتر تحصیل می‌کند. به دلیل چهره زیبایش، در صنعت مدلینگ بسیار فعال است.

در سال ۲۰۱۵ با بازی در سریال «غنچه های زخمی» در نقش مارال شهرت بیشتری به دست آورد. همچنین، در سال ۲۰۲۰ در نقش چیچک در سریال «خدمتکاران» حضور داشته است. علاوه بر بازیگری، فعالیت در صنعت مدلینگ نیز در کارنامه او قرار دارد. طرفداران او با نام «سولاکریست» شناخته می‌شوند.

در فیلم «پرچم عشق» نیز نقش طوبی را بازی کرده است. آخرین کار او در سال ۲۰۲۰، با بازی در سریال «خدمتگزاران» بود که دنیز بایسال و سکچین اوزدمیر نقش‌های اصلی را بازی کردند.

آلینا سولاکر با سیمای بارلاس و بهار شاهین، از طریق اینستاگرام آشنا شده و با آنها دوست است. او با نیل کاسر نیز دوست صمیمی است و هر دو در حوزه مدلینگ بسیار فعالیت دارند. اسم حیوان خانگی او لایم و نام دوست پسر فعلی او برک است. او در ورزش‌هایی مانند تنیس روی میز و اسکی روی یخ مهارت دارد.

یامور اون – Yağmur Ün

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ یامور اون - Yağmur Ün

یامور یوکسل، بازیگر سریال “گل های خونی” است که با نام یاغمور نیز شناخته می‌شود و با بازی در نقش سو، قول طرفداران را به خود جلب کرده است. علاوه بر بازیگری، او در زمینه کار گویندگی و دوبله نیز فعالیت داشته است. یامور یوکسل برای فیلم “Kan Çiçekleri” (2022) و کنفرانس بازی‌های هیجانی ۲۰۲۲ نیز شناخته شده است.

اسما ییلماز – Esma Yilmaz

بیوگرافی بازیگران سریال غنچه های زخمی ؛ اسما ییلماز - Esma Yilmaza

در سن ۱۰ سالگی، اسما ییلماز بازیگر کودک سریال “گل های شکسته” بود و اکنون در سن ۱۷ سالگی به بزرگی رسیده است. “گل های شکسته” در بازه زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ پخش شده بود و در این سریال، زندگی ۴ دوستی که در یک پرورشگاه بزرگ بزرگ شده‌اند، روایت می‌شود.

او در سال ۲۰۲۱ در سریال “همه چیز درباره ازدواج” در کنار گوکچه بهادیر حضور داشته است و در روزهای اخیر، رشد و تغییر ظاهر این بازیگر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. هرچند که اسما ییلماز از سال ۲۰۱۸ به طور فعال از حساب خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده نکرده است، تصاویر نقش‌های او در سریال‌های تلویزیونی همچنان در دسترس هستند.

سوالات متداول:

1) سریال غنچه های زخمی چند قسمت است؟

این سریال در شبکه‌ی آ تی‌وی ترکیه به مدت ۱۵۰ دقیقه و در ۱۱۳ قسمت پخش شده است. همچنین، با دوبله فارسی (تا اسفند سال ۱۳۹۷)، در شبکه‌ی جم تی وی در ۴۰۸ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای پخش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا