فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

چه اتفاقی برای پرسی ویزلی در هری پاتر افتاد ؟ + ماجرای غیبت پرسی از مجموعه هری پاتر

ران ویزلی، بهترین دوست هری پاتر، از خانواده‌ای پرجمعیت بود و داشتن برادران و خواهران زیاد ران روی زندگی هری هم تأثیر زیادی گذاشته بود. پرسی ویزلی، برادر رون، یکی از نقش‌های اصلی در قسمت‌های اول فیلم خارجی هری پاتر بود، اما نقش او با ادامه فرنچایز کمتر شد.

پرسی ویزلی یکی از شخصیت‌های مهم مجموعه هری پاتر محسوب می‌شود. زمانی‌که هری برای اولین‌بار به هاگوارتز رسید، پرسی به‌عنوان ارشد، مسئولیت اسکورت دانش‌آموزان سال اول گریفیندور تا خوابگاهشان را برعهده داشت و در ادامه در سِمت سرپرست به فعالیت خود ادامه داد. این نقش منحصربه‌فرد پرسی، به‌عنوان راهنمای هاگوارتز، برای بینندگان و خوانندگان حائز اهمیت بود؛ اما پس از آن، چه اتفاقی برای پرسی ویزلی رخ داد؟

در این مقاله به بررسی جزئیات این سوال می‌پردازیم، همراه ما باشید.

همانطور که پیش‌تر عنوان کردیم برادر بزرگ‌تر رون، پرسی ویزلی، در ابتدای مجموعه نقش مهمی را ایفا می‌کند؛ اما با پیشرفت داستان حضور او  کمرنگ‌تر می‌شود. 

بااین‌حال این شخصیت در فرنچایز هری پاتر نقش مهمی ایفا می‌کند. برای بسیاری از مردم، این کنجکاوی وجود دارد که پس‌از اتفاقات فیلم “هری پاتر و جام آتش”، چه اتفاقی برای پرسی رخ داده است.

درحالی‌که فیلم خیلی کم درباره او صحبت می‌کند، کتاب‌ها اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. در اینجا لیستی از حقایق مهم درباره پرسی ویزلی را به‌روزرسانی کرده‌ایم که طرفداران باید درباره آن‌ها بدانند.

پرسی ویزلی در هری پاتر که بود؟

پس از بیل و چارلی، پرسی ویزلی سومین فرزند خانواده ویزلی به‌دنیا آمد. بااین‌حال، او شباهت زیادی به بقیه اعضای خانواده خود نداشت. درحالی‌که بقیه ویزلی‌ها شیطون، اجتماعی و متواضع بودند، پرسی مغرور بود. او به ‌دلیل جاه‌طلبی و ارتباط نامناسب با خانواده‌اش، از بقیه اعضای خانواده خود جدا شد.

به‌طور اساسی، پس از فارغ‌التحصیلی از هاگوارتز، پرسی در اقتباس‌های فیلمی هری پاتر به‌طور کامل از بین می‌رود و در سال آخر هاگوارتز در هری پاتر و زندانی آزکابان، در نقش سرپرست خابگاه ظاهر می‌شود. این امر، متأسفانه، باعث می‌شود که حضور او علارغم ایفای نقش پررنگش در کتاب‌ها، به‌طور غیرمنطقی محدود شود.

در رمان‌ها، پرسی قربانی طمع خود می‌شود، اما تا پایان سری، یاد می‌گیرد خانواده و حقیقت را ارزشمندتر از قدرت بداند. این یک سفر مهم است که نشان می‌دهد، هرچند انسان‌ها ممکن است اشتباهاتی انجام دهند، اما همیشه امید به بازگشت برای آن‌‌ها وجود دارد.


مجموعه محبوب هری پاتر همیشه در هر بازه سنی‌ای طرف‌داران خود را دارد. اگر به‌دنبال آثاری شبیه‌‌به این مجموعه هستید می‌توانید مقاله بهترین فیلم های شبیه هری پاتر را مطالعه کنید.


چه اتفاقی برای پرسی ویزلی در هری پاتر افتاد ؟

در هری پاتر و جام آتش، پرسی ویزلی در تلاش بود تا به‌عنوان یک کارمند پست در وزارت سحر و جادو راه خود را به دنیای بوروکراتیک (وابسته به امور اداری) باز کند. او به‌عنوان دستیار بارتی کراچ کار می‌کرد؛ اما حتی جادوگر بزرگ‌تر نام او را به خوبی نمی‌دانست و همیشه او را “Weatherby” صدا می‌کرد. بااینحال، پرسی به‌عنوان دستیار جوان وزیر جادو ارتقاء یافت.

با بازگشت لرد ولدمورت و رویدادهایی که در هری پاتر و جام آتش رخ می‌دهد، پرسی در کنار وزارت جادو ایستاد و ادعا کرد هری و دامبلدور دروغ می‌گویند. او به‌حدی غرق شده بود که نامه‌ای به رون فرستاد و به او توصیه کرد از هری دوری کند. جاه‌طلبی، پرسی را کور کرده بود و همین دلیلی برای ورود او به حلقه داخلی وزارت جادو شد.

این واقعه باعث شکاف وحشتناکی بین پرسی و خانواده‌اش شد، زیرا والدینش می‌دانستند که پرسی توسط وزارت سحر و جادو تحت تأثیر قرار می‌گیرد، اما پرسی کور شده بود و نمی‌توانست این موضوع را درک کند. ویزلی‌ها احساس می‌کردند که توسط پرسی به آن‌ها خیانت شده و این در حالی بود که پرسی جوان احساس می‌کرد خانواده‌اش از او در مسیر موفقیت حمایت نمی‌کنند. 

پرسی ویزلی پس از نبرد هاگوارتز

پرسی ویزلی، یکی از قوی‌ترین جادوگران در نبرد هاگوارتز بود. او به همراه پدرش، آرتور ویزلی در مقابل رئیس سابق خود در یک مبارزه ظاهر شد و توانست او را شکست دهد. در پایان نبرد هاگوارتز که به صلح منجر شد، زمان خوبی برای خانواده ویزلی نبود. بااین‌حال، پرسی دوباره به خانواده‌اش پیوست.

پس از نبرد هاگوارتز، پرسی به کار خود در وزارت جادو ادامه داد و به‌عنوان رئیس بخش حمل و نقل منصوب شد. او با آدری، یک جادوگر، ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دو دختر به نام‌های مولی و لوسی بود. اگرچه پرسی هرگز شخصیت جذابی نبود؛ اما طرفداران خوشحال هستند که او در نهایت به خانواده‌اش پیوست و توانست زندگی خوبی را تجربه کند. 

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا