بهترین‌های فیلم و سریالفیلم و سریال خارجی

نگاهی به مجموعه فیلم‌های هالووین: از بدترین تا بهترین فیلم

هالووین قطعا یکی از بهترین سوژه‌های فیلم های ترسناک سبک اسلشر هست که سال‌ها برای تولید بسیاری از فیلم‌ها در سراسر جهان الگو برداری شده است و همیشه دغدغه مردم در اروپا نگاه کردن چه فیلم های جذاب در این ایام هست. در ابتدا نگاهی کوتاه به تاریخچه این مراسم می‌اندازیم و بعد از آن به سراغ لیست بهترین فیلم های مجموعه هالووین خواهیم رفت. با ویدو همراه باشید.

HALLOWEEN 6

قطعا با اختلاف فاحش لقب بدترین فیلم مجموعه هالووین را می‌توان به قسمت ششم آن داد قسمتی که با نام هالووین 6: نفرین مایکل مایرز در سال 1995 به روی پرده سینما رفت ولی نه تنها نتوانست رضایت طرفداران ژانر ترس را به دست بیاورد بلکه با بدترین نمرات ممکن از سوی مخاطبان و منتقدان رو به رو شد به طوری که نمره این فیلم در سایت متاکریتیک 10 از 100 می‌باشد.

این فیلم به کارگردانی جو شپل و با نویسندگی دنیل فرندز ساخته شد و به لطف تعداد زیاد طرفداران ژانر ترس با بودجه‌ای 5 میلیون دلاری توانست 15 میلیون دلار فروش داشته باشد. در این فیلم دونالد پلیسنس ، پل راد ، میچل رایان ، کیم دربی ، جورج پی. ویلبر و ماریان هاگن به عنوان بازیگر حضور دارند.

شش سال از زمانی که مایکل میرز شهر هادونفیلد را کاملا به هم ریخت و وحشت واقعی را به مردم اتتقال داد می‌گذرد و او به همراه خواهرزاده‌اش ناپدید شده است.

فیلم هالووین 5 – HALLOWEEN 5

فیلم هالووین 5 - HALLOWEEN 5 یکی از بهترین فیلم های خانوادگی استکه می توانید تماشا کنید

خب کم کم متوجه می‌شویم که این مجموعه چیزی برای تعریف ندارد به جز چند قسمت خاص که نام این فیلم را زنده نگه داشته است. فیلمنامه بی هدف و وجود شخصیت‌های یک بار مصرف در متن فیلم تا حد زیادی این اثر را مضحک به نمایش می‌گذارد. قسمت پنجم این مجموعه هم چنگی به دل نمی‌زند و یک روند روتین آشغال را برای بیننده به نمایش می‌گذارد.

قسمت پنجم این مجموعه که با ژانری اسلشر شناخته می‌شود در سال 1989 به کارگردانی دومینیک اوتنین-جیرارد به روی پرده سینما رفت. فیلمنامه این اثر بر عهده جان کارپنتر و جیرارد بود. در این فیلم بازیگرانی شامل دونالد پلیسنس ، پل راد ، میچل رایان و کیم دربی حضور دارند.

این فیلم با بودجه‌ای 6 میلیون دلاری نزدیک به 12 میلیون دلار در گیشه فروش داشت تا بدترین فیلم‌های این مجموعه هم به ضرر منتهی نشوند. یک سال پس از وقایع فیلم چهارم، “مایکل” از تیراندازی جان سالم به در برده و 31 اوکتبر باز می گردد تا انتقام خود را بگیرد.

یکی از فاجعه‌ترین قسمت‌های هالووین را باید قسمت هشتم آن دانست. فیلم «هالووین: رستاخیز» Halloween: )(Resurrection آنقدر ضعیف است که باید آن را در صدر می‌گذاشتم ولی تفاوتی نمی‌کند این فیلم از آن دسته از فیلم‌هایی است که به دشمن خود نیز برای دیدن آن پیشنهاد نمی‌کنید حتی اگر هیچ چیزی هم برای دیدن ندارید پیشنهاد می‌کنم این اثر را نبینید. این فیلم با بودجه‌ای 13 میلیون دلاری 37 میلیون دلار در گیشه فروش داشته است.

این فیلم که توهینی به تمام فیلم‌های اسلشر تلقی می‌شود در سال 2002 به کارگردانی ریک رزنتال به روی پرده سینما رفت . وظیفه نوشتن فیلمنامه بی محتوا این اثر فاجعه به عهده سین هود می‌باشد. در فیلم هالووین: رستاخیز بازیگرانی از جمله باستا رایمز ، بیانکا کایلیک ، توماس ایان نیکلاس ، رایان مریمان و سین پاتریک توماس حضور دارند.

مایکل که او را به عنوان قاتل سریالی می‌شناسیم همچنان کار خود را با لاورا تمام نکرده است و برای شروع یک وحشت جدید به شهر باز می‌گردد.

فیلم راب زامبی 2 – HALLOWEEN II

HALLOWEEN II

راب زامبی بعد از نسخه 2007 خود از هالوین قصد داشت که روند فیلم‌های مجموعه خود را ادامه دهد ولی در قسمت دوم این مجموعه به بن بستی عجیب خورد جایی که دیگر باید اعصاب آهنی داشت تا به تماشای آن نشست یک فیلم کم و بیشتر بهتر از آثار بالا ولی کمی عجیب تر شاید راب می‌خواست ریسک کند بر نحوه‌ی روایت داستان مایکل داستانی که در انتهای فیلم با آثار قبلی چندان فرقی نداشت و فقط چاشنی خشم آن بیشتر نمود می‌کرد.

راب زامبی به این مجموعه بازگشت تا شاید نتیجه بهتری به دست بیاید ولی این کارگردان هم نتوانست موفق عمل کند. در این فیلم بازیگرانی همچون مالکوم مک‌داول، تایلر مین، شری مون زامبی و براد دوریف به نقش آفرینی پرداخته‌اند.

بودجه این فیلم 15 میلیون دلار بود که با فروش 39 میلیون داری در گیشه پرونده این فیلم بسته شد تا همچنان هیچکس از پتانسیل نام این عنوان نتواند بهترین بهره و سود را بگیرد اثری که هم بیننده را راضی کند و هم در گیشه با قدرت پا بگذارد.

لوری استراد در تلاش است که با بازگشت برادر خود کنار بیاید در حالی که کاملا عصبی شده است ولی مایکل بسیار آماده تر در حال تجدید قوا برای دیدار دوباره با خواهرش است.

فیلم راب زامبی 1 – HALLOWEEN 1

HALLOWEEN 2007

هالووین سال 2007 نسخه بازسازی شده اولین فیلم ساخته شده این مجموعه است که اولین قسمت دوگانه راب زامبی نیز می‌باشد فیلمی که بازگشت‌های خوبی را به دوران کودکی در متن داستان خود دارد و توانست کمی متفاوت تر این داستان را به نمایش بگذارد تا شاید حداقل برای دقایقی امیدوار کننده این فیلم را به تماشا بنشینیم. هرچند که در کل این فیلم چیز جدید را به نمایش نگذاشت و یک برداشت یک نسخه متفاوت از قسمت اول این مجموعه بود.

راب زامبی با این فیلم توانست فروش 80 میلیون دلاری را به ثبت برساند و همه را قانع کند که این روند به درستی در حال طی شدن است. تیم اصلی بازیگری این فیلم را مالکوم مک‌داول، شری مون زامبی ، اسکاوت تیلر-کامپتن ، براد دوریف و دانیل هریس تشکیل می‌دهند.

وظیفه نوشتن فیلمنامه هر دو قسمتی که بر عهده راب زامبی بوده است نیز خود او بر عهده داشته است.

مایکل میرز بعد از 17 سال به طور تصادفی از بیمارستان روانی رهایی پیدا می‌کند و حالا او در حالی به سراغ خواهر خود می‌رود که بسیار بزرگتر شده و خطرناک‌تر به نظر می‌رسد به طوری که هر کسی را که بر سر راهش حضور داشته باشد را می‌کشد.

فیلم هالووین 4 – HALLOWEEN 4

HALLOWEEN 4

بازگشت مایکل مایرز یا همان قسمت چهارم این مجموعه که در سال 1988 ساخته شد شاید شاهکار نباشد ولی خسته کننده هم نیست به ویژه ایده‌های جدیدی که در پایان فیلم کاملا شاهد آن‌ها هستید. ساختار منظم تر این فیلم بیشتر به چشم خودم به شخصه آمد هرچند که به عنوان یک طرفدار ژانر ترس از این مجموعه به طور کلی دفاع نمی‌کنم و فقط قسمت اول را نسبت به باقی قسمت‌ها برتر می‌دانم.

دوایت اچ لیتل کارگردان آمریکایی که او را با فیلم شبح اپرا  هم می‌شناسیم وظیفه قسمت 4 این مجموعه را بر عهده داشت قسمتی که بعد از شکست تغییر روند این مجموعه در قسمت سوم بر دوش او افتاده بود. شاید این فیلم چیزی بیشتر پایانی جالب را نیاز داشت.

این فیلم هم رقم چشمگیری را در گیشه ثبت نکرد و با بودجه‌ای 5 میلیون دلاری تنها 17 میلیون دلار در گیشه فروش داشت. دونالد پلیسنس، الی کرنل، دانیل هریس، مایکل پتکی وکاتلین کینمانت در این فیلم به عنوان بازیگر حضور دارند.

مایکل میرز بعد از 7 سال به شهر هادونفیلد بازمی‌گردد آن هم در حالی که این سال‌ها را به هوش نبوده است. او قصد دارد که به سراغ خواهرزاده 7 ساله خود برود و او را به قتل برساند. در این بین دکتر لومیس تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ای قتل می‌کند.

HALLOWEEN: Season of the Witch
نگاهی به مجموعه فیلم‌های هالووین: از بدترین تا بهترین فیلم 11

یکی از عجیب ترین قسمت‌های مجموعه هالووین وقتی رخ می‌دهد که شاهد قسمتی باشیم که در آن مایکل مایرز حضور نداشته باشد. این فیلم شاید از اصل داستان کمی دور شود ولی از آثار بالا خیلی بهتر ساخته شده است و ترس را بیشتر انتقال می‌دهد هر چند که بعد از پخش این فیلم اعتراض بسیاری از سوی طرفداران این مجموعه شکل گرفت که با بازگشت مایکل مایرز همراه شد.

سازندگان قصد داشتند که به وسیله این فیلم مسیر حرکت این مجموعه را بازتر کنند تا برای قسمت‌های آینده با ایده‌ها و داستان‌های جدیدتر و غیر منتظره تر رو به رو شویم. هالووین 3: فصل جادوگر به کارگردانی تامی لی والاس در سال 1982 به روی پرده سینما رفت.

این فیلم هم با بودجه 2.5 میلیون دلاری توانست فروش 14 میلیون دلاری را ثبت کند تا این مجموعه همیشه بدون ضرر باقی بماند هرچند که بزرگترین ضرر فروش آثار این مجموعه با توجه به پتانسیل آن است. ستارگان حاضر در این فیلم تام اتکینز، استیسی نلکین، دن اوهرلیهی و مایکل کوری بودند.

یک کمپانی خاص که ماسک‌های هالووین را تولید می‌کند با نقشه‌ای هوشمندانه قصد دارد با کارهایی که بر روی این ماسک انجام می‌دهد جان بسیاری از افراد را بگیرد.

Halloween H20: Twenty Years Later
نگاهی به مجموعه فیلم‌های هالووین: از بدترین تا بهترین فیلم 12

از این فیلم هم نباید انتظار خیلی زیاد داشت ولی قطعا یکی از دنبال‌های خوب این مجموعه زیباست. فیلمی که شخصیت مایکل و لری رو به روی همدیگر قرار می‌دهد و این جدال نسبت‌های به قسمت های دیگر بسیار تماشایی تر به تصویر کشیده شده است. هالووین H20 که به بیست سال بعد از اتفاقات این مجموعه می‌پردازد ساختار بهتری از این شخصیت‌ها را به نمایش می‌گذارد.

این فیلم بسیار الهام بخش بود تا حدی که سازندگان نسخه 2018 این مجموعه اعتراف به کپی برداری از این فیلم کردند. کارگردانی این فیلم را استیو مینر کارگردان آثار همچون خانه و جمعه سیزدهم بر عهده داشت. قطعا دیدن این اثر برای طرفداران ژانر اسلشر خالی از لطف نیست هر چند که ساختار فیلم کمی قدیمی می‌باشد.

این فیلم هم موفقیت خوبی را در گیشه توانست کسب کند و با بودجه 17 میلیون دلاری 55 میلیون دلار در گیشه فروش داشته است. تیم بازیگری این فیلم شامل ال ال کول جی، جاش هارتنت، میشل ویلیامز و جودی لین اویکیف می‌باشد.

مایکل به دنبال به قتل رساند لاوراست آن هم در صورتی که  جودیت را چند سال پیش به قتل رسانده بود و در هالووین سال 1978 در به قتل رساندن لاورا موفق نبود حالا مایکل دوباره برگشته است تا کار نیمه تمام را تمام کند.

Halloween 1978
نگاهی به مجموعه فیلم‌های هالووین: از بدترین تا بهترین فیلم 13

می‌رسیم به اثری که در تمام لیست‌ها و نظرات جایگاه نخست را دارد و باید ساخت و هوشمندی سازندگان آن را ستود یک اسلشر واقعی که در زمان خود همه ان را دوست داشتند و از آن به عنوان جزء جدانشدنی شب‌های هالوین یاد می‌شد. این فیلم جایگزین تا به حال نداشته است و برای دیدن آن نباید یک لحظه هم درنگ کرد. اولین قسمت این مجموعه همواره بهترین آن هم بوده است.

هالووین به یکی از پرفروش‌ترین و سودآورترین فیلم‌های مستقل تاریخ شناخته می‌شود. این فیلم را  جان کارپنتر کارگردانی کرده است فردی که قلم ترسناکش بسیاری از طرفداران وحشت را خوشحال می‌کرد. چهل سال جایگاه یک لیست بودن بسیار سخت است ولی این فیلم توانسته این جایگاه را به راحتی حفظ کند.

این فیلم تنها با بودجه 325 هزار دلار ساخته شد و 70 میلیون دلار توانست در گیشه فروش داشته باشد. جیمی لی کرتیس، دونالد پلیسنس، لنس گست ودیک وارلاک از بازیگران حاضر در این فیلم هستند.

جودیت میرز به دست برادرش مایکل در جشن هالوین 1963 به شدت زخمی می‌شود و حالا مایکل بعد از 15 سال از زندان آزاد شده است. به نظر شما بهترین فیلم این لیست کدام است؟

نگاهی بر بهترین فیلم های هالووین

هالووین یکی از مراسم‌های جالب مسیحیان در قرن‌های اخیر است که با تم‌های ترسناک برگزار می‌شود. ریشه این مراسم مرتبط با مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم است. کلمه هالووین 1700 سال قدمت دارد وبه معنی شب عروسی یا شب عید می‌توان آن را ترجمه کرد. سینمای هالووین هم قدمت کمی ندارد و نزدیک به 50 سال است که فیلم‌های مخصوص این شب به اکران سینماها درمی‌آیند.

‫3 دیدگاه ها

  1. آقا تو قسمت h20 لوری سر مایکلو قطع کرد چجوری دوباره تو 2018 زنده شدن اینا؟؟ توضیح منطقی کسی داده واسه این قضیه؟

    1. سلام خدمت جناب اعرابیه عزیز heart احواله شما آقا .. مشتاق دیدار 3> .. راستش من هیچ کدوم از گزینه‌های این لیست رو ندیدم متاسفانه heart

      1. ارادتمندیم جناب کیانی تبار بزرگوار ما هم مشتاق دیداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا