بیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی فاطمه حقیقت جو ؛ فعال سیاسی و نماینده اصلاح طلب

فاطمه حقیقت‌جو، فعال سیاسی و نمایندهٔ اصلاح‌طلب دوره ششم مجلس شورای اسلامی،در تاریخ ۸ دی ۱۳۴۷ در جنوب تهران متولد شد. او عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و اولین رئیس شاخه جوانان این حزب اصلاح‌طلب بود. در این مطلب از ویدو به بررسی بیوگرافی فاطمه حقیقت جو می‌پردازیم با ما در ادامه همراه باشید.

بیوگرافی فاطمه حقیقت جو

فاطمه حقیقت‌جو، فعال سیاسی و نمایندهٔ اصلاح‌طلب دوره ششم مجلس شورای اسلامی، در تاریخ ۸ دی ۱۳۴۷ در جنوب تهران به دنیا آمد. او دارای دکترای مشاوره است و به عنوان پژوهشگر و مدرس در دانشگاه‌های تهران و مراکز آموزش عالی فرهنگیان فعالیت می‌کند.

همچنین، او نایب رئیس انجمن مشاوره ایران بوده و در زمینه امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش تجربه‌های چندین ساله دارد. فاطمه حقیقت‌جو عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران بوده و در دو دوره عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) نیز بوده است.

قبل از ورود به عرصه سیاست، فاطمه حقیقت‌جو به عنوان محقق در “مرکز مطالعات بین‌الملل دانشگاه‌ام آی تی” و سپس به عنوان پژوهشگر در “مرکز زنان در سیاست و سیاستگذاری دانشگاه هاروارد” فعالیت می‌کرد.

در دوره ششم مجلس شورای اسلامی، فاطمه حقیقت‌جو به عنوان نماینده تهران منتخب شد. اما بعد از عدم موفقیت در اصلاحاتی که در مجلس انجام می‌شد، در تاریخ ۴ اسفند ۱۳۸۲، استعفایش به دلیل عدم امکان تداوم فعالیت نمایندگی پذیرفته شد. در اعتراض به روند ناصواب نهادهای انتصابی و برگزاری انتخابات در آن زمان، او اعلام کرد که حضور در خانه ملت برایش افتخاری محسوب نمی‌شود.

پس از استعفایش، فاطمه حقیقت‌جو بعنوان فعال سیاسی به فعالیت خود ادامه داد. در پاسخ به اظهارات مهدی کروبی درباره دلایل بازداشت و رد صلاحیت نمایندگان، او اشاره کرد که مبنای رد صلاحیت شورای نگهبان نامه به رهبری نبوده و شورای نگهبان هم بر این مسئله تأکید دارد. همچنین، او به نظر مثبت مقام معظم رهبری درباره خود در زمان برگزاری دادگاه اشاره کرد و اظهار داشت که سفارشاتی از سمقام معظم رهبری دریافت کرده است.

در سال ۱۳۸۰، فاطمه حقیقت‌جو در دادگاهی به ریاست سعید مرتضوی به ۲۰ ماه زندان محکوم شد؛ اما در دادگاه تجدیدنظر به ریاست احمد زرگر، حکم او به ۱۷ ماه کاهش یافت.

روابط عاطفی فاطمه حقیقت جو

در ژوئیه ۲۰۱۷، فاطمه حقیقت‌جو اعلام کرد که پس از دوازده سیزده سال زندگی با همسرش، محمد تهوری، از او جدا شده است و در حال حاضر بدون این که رسماً ازدواج کند با یک مرد دیگر زندگی می‌کند.

آیدی اینستاگرم فاطمه حقیقت جو

متاسفانه درباره آیدی اینستاگرام او اطلاعاتی در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا