انیمیشنفیلم و سریال

هر آنچه که باید درباره انیمه ارباب حلقه ها: جنگ روهیریم بدانیم (زمان اکران + تریلر)

ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریم (The War of the Rohirrim) یکی از مورد انتظارترین پروژه‌ها در مجموعه ارباب حلقه‌هاست که در اینجا به مرور کلی جزئیات بیشتری از این انیمه جدید پرداخته‌ایم.

پس از موفقیت بی‌نظیر ارباب حلقه‌ها و سه‌گانه هابیت، تقریباً غیرممکن است که از هیاهو و علاقه به‌وجودآمده پیرامون داستان‌های تالکین (نویسنده و واژه‌شناس مشهور انگلیسی) بگذریم. برداشت پیتر جکسون از دنیای فانتزی تالکین یک شاهکار بزرگ و یک تجربه سینمایی است که هرگز نمی‌توان آن را بازسازی کرد. بااین‌حال، علارغم نوستالژیک بودن فیلم‌های اصلی، قلمرو و دوره‌های ناشناخته زیادی در سرزمین میانه وجود دارد که حیف می‌شود اگر به اقتباس بیشتری از آن‌ها فکر نکرد.

خوشبختانه، طرفداران دوباره طعم این داستان فانتزی معروف و به‌یادماندنی را با پیش درآمد حماسی حلقه‌های قدرت (The Rings of Power) که هزاران سال قبل از وقایع فیلم‌های اصلی اتفاق می‌افتد، از پرایم ویدیو (Amazon Prime Video) چشیدند.

باتوجه‌به موفقیت خیره‌کننده این فرنچایز، نادیده گرفتن منبع اصلی آن بی‌عدالتی در حق طرفداران خواهد بود. خوشبختانه، برادران وارنر که همچنان حقوق فیلم‌های ارباب حلقه‌ها را در اختیار دارند، قصد دارند از این فرصت استفاده کنند و این داستان حماسی را در قالبی جدید به مخاطبان ارائه دهند. بدین‌ترتیب، طرفداران این مجموعه می‌توانند بار دیگر تماشای یکی از بهترین داستان‌های تمام دوران را این‌بار از طریق رسانه‌ای متفاوت، تجربه کنند.

در آستانه اکران انیمه جدید 2024 ارباب حلقه‌ها: نبرد روهیریم، ابهامات طرفداران این فرنچایز همچنان پابرجا است. این مقاله با گردآوری به‌روزترین اطلاعات و اخبار، شما را در جریان اخرین حواشی موجود می‌گذارد.

داستان ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریم درباره چیست؟

داستان ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریم درباره چیست؟

  • جنگ روهیریم نزدیک به ۲۰۰ سال قبل از رویدادهای ارباب حلقه‌ها را روایت می‌کند.

دنیای ارباب حلقه‌ها با اثر جدیدی به‌نام جنگ روهیریم که به زودی منتشر می‌شود، در حال گسترش است. این پروژه با بودجه‌ای کلان قرار است جادوی افسانه تالکین را احیا کند و تاریخ پیچیده پادشاهی روهان را شرح دهد.

شایان ذکر است که تبدیلِ یکی از پردرآمدترین و تحسین‌شده‌ترین فرنچایزها در قالب یک انیمه هم گامی غافلگیرکننده و هم خطرناک است؛ چراکه یکی از دلایل موفقیت عظیم ارباب حلقه‌ها، جلوه‌های ویژه بی‌نظیر آن در زمان خودش و ترکیب چشمگیر سینما و جلوه‌های بصری آن بود.

بااین‌حال، هنوز این واقعیت که اثر جدید و مهم این فرنچایز یک انیمه خواهد بود به درستی هضم نشده است. استودیوی برادران وارنر در ابتدا اکران آن را برای اوایل سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته بود، اما به دلیل اعتصاب بازیگران، توسط برادران وارنر به تعویق افتاد.

با بازگشت روند تولید و توسعه فیلم به روال عادی، طرفداران می‌توانند انتظار داشته باشند که The War of the Rohirrim، به اندازه دیگر آثار این فرانچایز یک اثر هنری فوق‌العاده و شاید حتی بهتر از پروژ‌ه‌های دیگر باشد.

این انیمیشن پادشاهی قدرتمند روهان را که نقش مهمی در مبارزه با سائورون در فیلم دو برج (The Two Towers) داشت، بررسی خواهد کرد. ظاهراً، طرح داستان منحصرا حول‌محور ارتش زبده روهان، معروف به روهیریم، می‌چرخد. داستان فیلم حدود ۱۸۳ سال قبل از وقایع ارباب حلقه ها: دو برج می‌گذرد و روی نهمین پادشاه افسانه‌ای روهان، هلم هامرهند تمرکز دارد.

طرفداران همچنین با تاریخچه هلمز دیپ، قلعه نمادینی که در کمک به آراگورن، لگولاس، گیملی و همچنین بقیه افراد روهان در برابر ارتش سائورون در فیلم دو برج نقش مهمی ایفا کرد، آشنا خواهند شد.

انیمیشن ارباب حلقه‌ها به جنگ بین Rohan و Dunlendings، قبیله‌ای از مردان وحشی که در حومه روهان زندگی می‌کنند، می‌پردازد. براساس پنلی که برای این فیلم در جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی (Annecy International Animation Film Festival) در ژوئن ۲۰۲۳ برگزار شد، خط داستانی این اثر درگیری با رهبر دانلندینگ به‌نام فرکا را نشان می‌دهد. او با خون روهیریک خود ادعای تاج‌و‌تخت خواهد کرد و پیشنهاد وصلت پسرش ولف و دخترِ هلم هرا را خواهد داد.

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim چه زمانی منتشر می‌شود؟

  • تاریخ اکران انیمه جنگ روهیریم : ۱۳ دسامبر ۲۰۲۴

ساخت The War of the Rohirrim در سال ۲۰۲۱ اعلام شد و تنها گمانه‌زنی‌هایی در مورد تاریخ اکران آن وجود داشت که ممکن است همزمان با «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» (The Rings of Power)، یکی از بهترین سریال های خارجی، اکران شود. بدیهی است که این انیمه همزمان با سریال اکران نشد و تاریخ اکران آن بعداً ۱۲ آوریل ۲۰۲۴ اعلام شد.

با‌این‌حال، به دلیل اعتصاب اتحادیه بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA)، تاریخ اکران به دلایل متعددی به تعویق افتاد که یکی از آن‌ها «واکنش زنجیره‌ای» ناشی از به تعویق افتادن فیلم «تلماسه: بخش دوم» (Dune: Part Two) توسط کمپانی برادران وارنر بود.

اکنون با مرتب شدن اوضاع، برای این انیمه تاریخ اکران جدیدی اعلام شده که باعث خوشحالی طرفداران ارباب حلقه‌ها است؛ این فیلم در ۱۳ دسامبر ۲۰۲۴ روی پرده‌ سینماها می‌رود. ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم تنها چهار روز قبل از بیست‌ویکمین سالگرد فیلم ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه اکران خواهد‌شد.

چه کسی به جنگ روهیریم خواهد پیوست؟

یکی از مواردی که فرانچایز ارباب حلقه‌ها را به یکی از ماندگارترین و بهترین فیلم های خارجی تبدیل کرد، بازیگران برجسته آن بود. تمام بازیگران سریال ارباب حلقه ها، شخصیت‌های تالکین را به بهترین شکل به‌تصویر کشیدند و چنان بازی‌ خارق‌العاده‌ای ارائه دادند که تا به امروز در ذهن مخاطب نقش بسته است.

به‌همین‌دلیل، برای پروژه‌های جدید ارباب حلقه‌ها، مانند سه‌گانه جکسون، همیشه انتخاب مناسب‌ترین بازیگران یک چالش بوده است. خوشبختانه، بازیگران جنگ روهریم از هنرمندان برجسته و بااستعداد هستند؛ مانند بازیگر سریال succession برایان کاکس که نقش پادشاه هلم همرهند فرمانده روهان را بر عهده خواهد داشت.

میراندا اتو هنرپیشه خوش‌استعداد که وقتی با نقش‌آفرینی در شخصیت ایوین و فروکردن خنجر در صورت ویچ کینگ انگمار، قلب طرفداران را به دست آورد، با صدای دلنشین خود به عنوان راوی به ایفای نقش می‌پردازد.

صداپیشگی دختر قدرتمند کینگ هلم که به پدرش در دفاع از روهان کمک می‌کند، توسط بازیگر با استعداد Silent Witness، گایا وایز انجام خواهد شد. لوک پاسکوالینو از Snowpiercer با صدای عمیق و گیرای خود به شخصیت اصلی منفی فیلم، وولف، جان خواهد بخشید. همچنین، Shaun Dooley از The Witcher صدای شخصیت غاصب و ترسناک یعنی Freca را بر عهده خواهد داشت.

حتی باوجود اینکه اکثر بازیگران معرفی شده‌اند، برخی از نقش‌ها ممکن است تا زمان معرفی نهایی، پنهان نگه داشته شوند. بقیه بازیگران هنرمندان معروفی مانند بنجامین وین رایت از World on Fire، لورین اشبورن از بریجرتون، مایکل وایلدمن از هابز و شاو و غیره هستند.

آیا تریلری برای انیمه ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم وجود دارد؟

متاسفانه هنوز هیچ تریلر یا پوستر قطعی برای انیمیشن جنگ روهریم وجود ندارد، به‌جز یک قطعه اثر هنری تبلیغاتی و یک بخش کوتاه که در طول جشنواره فیلم انسی ۲۰۲۳ منتشر شد. در ابتدای کلیپ، طرفداران می‌توانند روایت کوتاهی را در صدای میراندا از سرزمین میانه تشخیص دهند.

در بخش بعدی، بینندگان می‌توانند هرا را در حال غذا دادن به یک عقاب غول‌پیکر درحالی‌که سوار بر اسبی به بالای تپه می‌رود، ببینند. یک کلیپ دیگر یک صحنه رندوم لز ارباب روهان در اروداس را نشان می‌دهد که می‌خواهد گروهی از زنان جنگجو را از بین ببرد.

تا آنجا که به ساخت انیمیشن مربوط می‌شود، گزارش‌ها حاکی از آن است که این اثر فوق‌العاده و کاملاً چشمگیر است، زیرا چیزی جز این توقعات طرفداران را برآورده نمی‌کند. علاوه‌براین، چند قطعه هنری نیز در طول این رویداد منتشر شد که شامل تصاویر مختلفی از اسب‌ها، پس زمینه‌ای جنگ‌زده و موجودات نمادین ماموت‌مانند (Oliphaunts) است که در فیلم بازگشت پادشاه دیده می‌شود. این احتمال وجود دارد که یک تیزر در اوایل سال ۲۰۲۴ برای هواداران منتشر شود.

چه کسی ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم را کارگردانی خواهد کرد؟

چه کسی ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم را کارگردانی خواهد کرد؟

برای ساخت انیمیشنی در این ابعاد، کمپانی برادران وارنر سراغ فردی با تجربه از دنیای انیمه رفته است. کارگردانی فیلم «نبرد روهیریم» بر عهده کنجی کامیاما، کارگردان انیمه سریالی پرطرفدار «شبح درون پوسته: استند الن کامپلکس» خواهد بود.

این کارگردان در هالیوود چندان مشهور نیست، اما طرفداران سرسخت انیمه‌ها او را به خاطر آثارش مانند آکیرا، اولترامنِ نتفلیکس، عدن شرق، و انیمه پرطرفدار استودیو جیبلی، Kiki’s Delivery Service می‌شناسند. طبق منابع، کل تیم جنگ روهریم به دلیل مطابقت دیدگاه‌های خلاقانه‌ کنجی که با ماهیت این فیلم همخوانی دارد، از انتخاب او برای کارگردانی بسیار هیجان‌زده هستند.

در مورد بخش نویسندگی، فیلیپا بوینز و کنجی کامیاما در نوشتار داستان با یکدیگر همکاری می‌کنند، اما فیلمنامه اصلی فیلم توسط دختر بوین، فیبی گیتینز نوشته خواهد شد. پروژه ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم نقطه عطف این فرنچایز خواهد بود، زیرا درهای تازه‌ای برای اقتباس‌های بیشتر از دنیای تالکین باز می‌کند.

این عنوان همچنین در فهرست ۵۰ انیمه بلند برتر تمام دوران با مدت زمان ۱۳۰ دقیقه قرار می‌گیرد که برای یک انیمه مدت زمان زیادی محسوب می‌شود.

آیا جنگ روهیریم به فیلم ها مرتبط است؟

فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» اثر پیتر جکسون برای دهه‌ها تنها اقتباس‌ عمده از آثار تالکین به شمار می‌رفتند، اما این وضعیت اخیراً با انتشار سریال «حلقه‌های قدرت» از پرایم ویدئو تغییر پیدا کرد.

این انیمیشن جدید تا حدود کمی به فیلم‌ها وابسته است و  به‌نظر می‌رسد که خط زمانی خاص خود را دنبال می‌کند، که کم‌وبیش با جدول زمانی اقتباس جکسون همخوانی دارد. به این ترتیب، قابل درک است که برخی از طرفداران ممکن است در مورد وضعیت آثار آینده سردرگم شوند.

 خوشبختانه، به نظر می‌رسد ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم قبلاً تایید کرده است که از کدام فرنچایز پیروی می‌کند. باتوجه‌به اینکه این فیلم توسط همان استودیو سازنده فیلم‌های ارباب حلقه‌های پیتر جکسون تولید می‌شود، به احتمال زیاد می‌توان آن را پیش درآمد رسمی سه‌گانه اصلی دانست.

علاوه‌براین، با تایید میراندا اتو برای تکرار نقش اوین در دو برج و بازگشت پادشاه، طرفداران می‌توانند مطمئن باشند که جنگ روهیریم در خط زمانی فیلم باقی می‌ماند.

آیا جنگ روهیریم به حلقه های قدرت مرتبط است؟

سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power از همان ابتدا با جنجال‌هایی همراه بود. دلیل اصلی این جنجال‌ها، نادیده گرفتن اقتباس‌های سینمایی محبوب از کتاب‌های اصلی تالکین و تلاش برای خلق نسخه جدیدی از دوران دوم سرزمین میانه بود. این سریال آمازون پرایم در خط زمانی خاص خود روایت می‌شود و با وجود اینکه طی سال‌های اخیر تنها اثر جدید مرتبط با ارباب حلقه‌ها بود، با واکنش‌های منفی گسترده‌ای از سمت طرفداران آنلاین روبه‌رو شد.

باتوجه‌به اینکه جنگ روهریم توسط کمپانی برادران وارنر تولید می‌شود، به‌نظر می‌رسد که فیلم آتی هیچ ارتباطی با سریال لایو اکشن آمازون ندارد. طرفداران نباید انتظار هیچ ارتباط مستقیمی با سواران روهان در فصل دوم حلقه‌های قدرت، که احتمالاً قبل از جنگ روهریم منتشر خواهد شد، داشته باشند. همچنین انتظار می‌رود فصل دوم ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در اواخر سال ۲۰۲۴ و احتمالاً قبل از جنگ روهریم به نمایش درآید.

آیا تعداد بیشتری از انیمیشن ارباب حلقه‌ها ساخته خواهد شد؟

آیا تعداد بیشتری فیلم انیمه‌ ارباب حلقه‌ها ساخته خواهد شد؟

  • جنگ روهریم اولین انیمیشن اقتباسی ارباب حلقه‌ها در بیش از چهل سال گذشته خواهد بود.
  • ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم اولین قسمت جدید برادران وارنر در این فرنچایز در یک دهه اخیر خواهد بود. (تقریباً ده سال پس از انتشار هابیت: جنگ پنج سپاه)

ارباب حلقه‌ها: جنگ روهریم یک پدیده جدید در جهان شیفتگان تالکین شناخته می‌شود، زیرا نه براساس داستان اصلی، بلکه طبق یکی از ضمائم کتاب‌های ارجینال ساخته شده است. این انیمیشن اقتباسی جدید برخی از طرفداران را به این فکر واداشته است که آیا برادران وارنر قصد دارد پروژه‌های بیشتری براساس آثار تکمیلی تالکین تولید کند یا خیر.

برای سال‌ها، یک انیمیشن قدیمی از دهه 1970 تنها اقتباسی بود که طرفداران می‌توانستند، تماشا کنند. بااینکه نسل ایکس به این انیمیشن علاقه نشان داد، اما می‌توان گفت که از سال 2001 به‌طور کامل تحت الشعاع فیلم‌های لایو-اکشن پیتر جکسون قرار گرفتند.

درحال‌حاضر، پس از جنگ روهیریم، هیچ برنامه علنی‌ای برای ساخت انیمه دیگری از مجموعه ارباب حلقه‌ها وجود ندارد. بااین‌وجود، منطقی است که اگر فیلم موفقیت آمیز باشد، می‌تواند مجموعه جدیدی از پیش‌درآمدهای انیمه‌ای که در سرزمین میانه تالکین اتفاق می‌افتد، تولید شود. فیلم‌های دیگر نیز می‌توانند بخش‌های مختلفی از ضمائم ارباب حلقه‌ها را اقتباس کنند یا حتی داستان شخصیت‌های شناخته‌شده، از جمله الروند، سارومان، سائورون و حتی اسمیگل را روایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا