رپورتاژ آگهی

نحوه اتصال دوربین مداربسته به موبایل (آموزش کامل)

این روزها نصب دوربین مداربسته در موقعیت‌های مختلف بخصوص ساختمان‌های مسکونی افزایش یافته‌است و این سیستم امنیتی به‌راحتی قابل اتصال به کامپیوتر یا تلفن همراه است تا کاربران بدون کمترین دغدغه بتوانند موقعیت‌های دلخواه مانند خانه، محل کار و… را تحت نظر داشته باشند. حال اهمیت این موضوع سبب شده‌است تا در این مقاله به آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل در 4 مرحله بپردازیم. البته ممکن است فکر کنید انجام این کار دشوار باشد، اما همهٔ کاربران با کمترین دردسر می‌توانند دوربین مداربسته محل مدنظرشان را به تلفن همراه‌شان متصل کنند، لذا توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اهمیت اتصال دوربین مداربسته به موبایل

حتماً می‌دانید بدون استفاده از دوربین مداربسته، امکان نظارت به همهٔ واحدها و اتاق‌ها در ساختمان‌های مسکونی و ادارات نیست، لذا در این‌گونه مواقع، نصب دوربین مداربسته بهترین روش به نظر می‌رسد. اما از طرفی حضور مداوم در خانه یا محل کار برای بررسی و تحت نظر گرفتن موقعیت‌ها شدنی نیست که در این صورت اتصال دوربین مداربسته به موبایل بهترین راه‌کار خواهد بود.

حال این‌که نحوه اتصال دوربین مداربسته به موبایل به چه صورت است را در ادامه توضیح می‌دهیم. به‌طورکلی تحت نظر گرفتن خانه و اداره که با هزینهٔ ناچیزی همراه باشد، از مهم‌ترین اهداف اتصال دوربین مداربسته به گوشی همراه است.

روش اتصال دوربین مداربسته به موبایل

در این بخش به بررسی روش اتصال دوربین مداربسته به موبایل می‌پردازیم:

  • نصب برنامه روی موبایل

اولین مرحله در نحوه اتصال دوربین مداربسته به موبایل نصب اپلیکیشن مناسب است. کاربران می‌توانند از برنامه‌هایی نظیر mCam View، EverFocus EPRO NVR و CCTV Viewer بهره‌مند شوند. گفتنی است که این نرم‌افزارها به‌صورت کاملاً رایگان در دسترس همهٔ افراد قرار دارد. البته باید دقت داشته باشید که هرکدام از این نوع برنامه‌ها عملکرد متفاوتی دارند، لذا توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب نهایی و نصب این نرم‌افزارها، از افراد باتجربه در این زمینه درخواست مشورت کنید تا بهترین برنامهٔ اتصال دوربین مداربسته به موبایل را دانلود و نصب کنید.

  • متصل کردن دستگاه ضبط به مانیتور

در مرحلهٔ بعدی کافی است یک دستگاه ضبط یا همان dvr تهیه کنید و این وسیله را به مانیتور دلخواه اتصال دهید. برای این منظور باید از کابل HDMI یا VGA بهره ببرید. قبل از اتصال دقت داشته باشید که کابل‌ها سالم باشند و اتصال انجام‌شده نیز به‌درستی شکل گرفته باشد. ضمناً گفتنی است که این مرحله به جهت انجام تنظیمات dvr برای نصب دوربین مداربسته روی گوشی در نظر گرفته می‌شود و پرواضح است که جنس و کیفیت کابل انتخابی درنهایت تصاویر بهتری را انتشار می‌دهد.

  • تنظیم دستگاه dvr

برای تنظیم این بخش باید به قسمت Setting دستگاه بروید. ممکن است با توجه به برند و مدل دستگاه‌تان گزینه‌ها متفاوت باشند که با بررسی قابل انتخاب هستند. حال در این مرحله از نحوه اتصال دوربین مداربسته به موبایل، پس از ورود به تنظیمات دستگاه به بخش Network رفته و به غیر فعال کردن گزینهٔ Obtain an IP Address Automatically اقدام کنید. ضمناً در بخش STATIC IP و در کادر IP address باید آی ‌پی 192.168.1 را قرار دهید. همچنین لازم است که در کادر Subnet mask کد 255.255.255.000 را درج کنید و در بخش Gateway آی‌‌پی 192.168.1.1 را قرار دهید. نهایتاً برای قسمت HTTP PORT نیز عدد 80 را لحاظ کنید. حال پس از تأیید موارد انجام‌شده، یک بار دستگاه را ریسیت کنید.

روش اتصال دوربین مداربسته به موبایل

  • تنظیم مودم (روتر)

در مرحلهٔ بعدی از نحوه اتصال دوربین مداربسته به موبایل، باید تنظیمات روتر انجام شود، لذا کامپیوتر را روشن کرده و دستگاه را به وای‌فای متصل کنید. حال مرورگر دلخواه را باز و سپس در بخش آدرس آی‌پی 192.168.1.1 را وارد کنید. البته در صورت عدم اتصال، می‌توانید از آی‌پی 192.168.0.1 استفاده کنید. در صفحهٔ ظاهر شده باید کلمهٔ عبور و رمز را درج کنید که غالباً هر دو این کادرها با admin پر می‌شوند. پس از ورود به تنظیمات، گزینهٔ Add New را انتخاب و بخش‌های نمایش داده شده را کامل کنید. شایان ذکر است که باید در قسمت پورت، عدد 80 و قسمت IP address 192.168.1.7 را درج کنید. حال پس از ذخیرهٔ اطلاعات، مودم را خاموش و روشن کنید.

  • اتصال dvr به اینترنت و بررسی تنظیمات

در مرحلهٔ بعدی نیاز است کابل شبکهٔ dvr را به مودم و سپس اینترنت متصل کنید. تقریباً کار تمام است و می‌توانید با مراجعه به آدرس آی‌پی 192.168.1.7:80 و وارد کردن یوزر و پسورد، به تصاویر دوربین مداربسته دسترسی داشته باشید. این تصاویر روی مانیتور کاملاً به وضوح قابل مشاهده بوده که کارتان را برای بررسی خانه یا اداره راحت می‌کند. البته باید این تصاویر را روی رو موبایل نیز داشته باشید که برای نحوه اتصال دوربین مداربسته به موبایل، به مرحلهٔ نهایی دقت کنید.

  • اتصال نهایی دوربین مداربسته به موبایل

وای‌فای گوشی را روشن کنید و یکی از برنامه‌هایی که در مرحلهٔ اول اتصال دوربین مداربسته به موبایل عنوان کردیم را نصب و اجرا کنید. درج اطلاعاتی برای متصل‌شدن به دوربین لازم است که طبق آنچه که در مقاله گفتیم، در کادرهای مربوطهٔ نرم‌افزار درج کنید. نهایتاً پس از وارد کردن نام کاربری و همچنین پسورد، روی گزینهٔ log in لمس کرده تا از این طریق بتوانید به کلیهٔ تصاویر دوربین مدار بسته دسترسی داشته باشید.

دقت کنید به‌طورکلی متصل کردن دوربین مداربسته به موبایل کار چندان پیچیده‌ای نیست، اما اگر در هر مرحله از این اقدام دچار مشکل شده‌اید، توصیه می‌کنیم با متخصصان نصب دوربین مداربسته مشورت کنید تا با یک راهنمایی ساده، مشکل نصب و تنظیمات نمایش تصاویر روی گوشی‌تان برطرف شود.

روش اتصال دوربین مداربسته به موبایل

جمع‌بندی

در نحوه اتصال دوربین مداربسته به موبایل توجه به بعضی از موارد دارای اهمیت است. برای مثال، بهتر است که به جهت نصب دوربین، از مرورگر Internet Explorer بهره‌مند شوید. همچنین برای این‌که تصاویر را با وضوح بهتری داشته باشید، حتماً از یک اینترنت پرسرعت‌تر استفاده کنید. به‌طورکلی به‌کارگیری از دوربین مداربسته برای موقعیت‌های مختلف فوق‌العاده ضرروی است، لذا توصیه می‌کنیم در صورت نیاز، حتماً از مراکز معتبر و تخصصی برای خرید و حتی نصب دوربین مداربسته استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا