از زبان شما

راهنمای خرید و نگهداری تلویزیون

برای افزایش طول عمر تلوزیون چه راه کارهایی وجود دارد ؟

افزایش چند برابری قیمت تلوزیون در سالهای اخیر و کمبود قطعات تلویزیون های وارداتی اتخاذ تدابیری برای افزایش عمر تلویزیون را اجتناب ناپذیر ساخته است. میخواهیم با معرفی راهکارهای افزایش طول عمر تلویزیون میزان خرابی را کاهش و عمر آن را افزایش دهیم پس‌به مطالب زیر توجه داشته باشید .

دوری از منابع نورشدید مانند پنجره، دوری از منابع حرارتی مانند بخاری و شوفاژ، وجود تهویه مناسب در محل با رعایت حداقل 10 سانتیمترفاصله از دیوار و 4 سانت از لبه های جانبی تلویزیون، انتخاب میز تلویزیون با طول حداقل 20 سانتیمتر بیشتر از طول تلویزیون و مجهز به چرخ برای سهولت نظافت پشت  و همچنین برای حفاظت درمقابل افتادن از قسمت پشت و پوشش سیم ها و کابل ها برای جلوه بصری بهتر از جمله موارد مهمی است که می تواند باعث افزایش طول عمر تلویزیون شود.

از یک پریز مشترک استفاده نکنید

عدم استفاده از یک پریز مشترک بخصوص برای لوازم برقی مانند جاروبرقی وهیتر برقی که باید بیشتر اهمیت داده شود.

برند مناسب برای تلویزیون چیست

برای خرید یک تلویزیون مناسب باید به نکات مختلفی توجه کنیم اولین نکته اگر خیلی اهل تماشای تلویزیون هستید باید تلویزیونتان هوشمند باشد هوشمند بودن تلویزیون به معنای اتصال راحت به اینتر نت هست البته سیستم عامل هم بسیار در این زمینه موثر است زیرا برخی برند های بازار سیستم عامل های خاص خود را دارند که اکثر برنامه های ایرانی را نمیتوانند روی خود نصب کند پیشنهاد ما خرید تلویزیون دوو یا تلویزیون اسنوا است که سیستم عامل اندروید هست.

تنظیم کنتراست

یک راهنمایی دیگر درباره تنظیم کردن سطح کنتراست  حالت سینمایی با حداقل نور باعث افزایش و حالت شفاف با حداکثر نور و کنتراست که باعت کاهش عمر پنل می گردد. برای استفاده بهینه، اگر تلویزیون شما دارای حالت هوشمند یعنی تنظیم تصویر براساس نور محیط است آن را در حالت هوشمند در غیر این صورت در حالت استاندارد قرار دهید .

برای کودکان خود تلوزیون جداگانه تهیه کنیم

یک تلوزیون جدا گانه برای کودکان تهیه کنیم این کار باعث صرفه جویی در برق و افزایش عمر تلوزیون اصلی می شود .

تلوزیون خود را از برق بکشیم یا نه ؟

بله , برخی از گیرنده های دیجیتال و تلوزیون ها در صورت قطع و وصل برق به طور خودکار روشن می شوند برخی تلوزیون ها این حالت را دارند که در این صورت هنگام خروج از منزل کلید محافظ برق را خاموش نمایید

از کنترل تلوزیون محافظت کنیم

برای افزایش طول عمر تلوزیون چه راه کارهایی وجود دارد ؟

به گزارش خانه تک , افزایش چند برابری قیمت تلوزیون در سالهای اخیر و کمبود قطعات تلویزیون های وارداتی اتخاذ تدابیری برای افزایش عمر تلویزیون را اجتناب ناپذیر ساخته است. میخواهیم با معرفی راهکارهای افزایش طول عمر تلویزیون میزان خرابی را کاهش و عمر آن را افزایش دهیم پس‌به مطالب زیر توجه داشته باشید .

دوری از منابع نورشدید مانند پنجره، دوری از منابع حرارتی مانند بخاری و شوفاژ، وجود تهویه مناسب در محل با رعایت حداقل 10 سانتیمترفاصله از دیوار و 4 سانت از لبه های جانبی تلویزیون، انتخاب میز تلویزیون با طول حداقل 20 سانتیمتر بیشتر از طول تلویزیون و مجهز به چرخ برای سهولت نظافت پشت  و همچنین برای حفاظت درمقابل افتادن از قسمت پشت و پوشش سیم ها و کابل ها برای جلوه بصری بهتر از جمله موارد مهمی است که می تواند باعث افزایش طول عمر تلویزیون شود.

از یک پریز مشترک استفاده نکنید

عدم استفاده از یک پریز مشترک بخصوص برای لوازم برقی مانند جاروبرقی وهیتر برقی که باید بیشتر اهمیت داده شود .

تایم روشن ماندن تلوزیون چند ساعت باشد ؟

بیشترین هزینه ای  که برای خرید تلوزیون می شود بابت پنل آن می باشد برای افزایش طول عمر ال ای دی بعد از هر 4 ساعت بهتر  از به مدت 15 دقیقه تلوزیون خاموش بماند .

نکته بعدی راجب این بحث است که آیا فلش زدن به تلوزیون آسیب می زند یا خیر

در پاسخ به آن می توان گفت در میان پورت های تلویزیون پورت USB برای اتصال فلش و هارد و دانگل ها و … بیشترین استفاده را دارد و در معرض خرابی بالاتری است. برای جلوگیری از صدمات ناشی  استفاده مکرر، یک کابل افزایش طول USB کوتاه خریداری و آن را به صورت دائم به پورت USB  وصل کرده و فلش و دیگر تجهیزات را به سر دیگر کابل متصل کنید  

 در فاصله زمانی کوتاه تلوزیون خود را تمیز کنید

تلویزیون دستگاه بسیار حساسی است که ممکن است به دلیل تمیز نکردن به موقع خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. بنابراین بهتر است برای افزایش طول عمر تلویزیون در طی فواصل زمانی کوتاه آن را تمیز کنید. عبور گرد و غبار به داخل تلویزیون باعث داغ شدن موتور تلویزیون، ضعیف شدن صدای بلندگو و قطعات دیگر می شود. بنابراین با استفاده از پارچه تمیز و نمدار روزانه یک بار دستگاه تلویزیون را تمیز کنید تا میزان طول عمر تلویزیون افزایش پیدا کند .

تلوزیون در جای مناسب نصب شود

از مواردی که باعث کاهش طول عمر تلوزیون می شود نصب در جایگاه  نامناسب است که در مواردی با قرار دادن در مسیر رفت وآمد یا جفت کردن آن با دیوار باعث خرابی دستگاه می شود . با جفت کردن به سمت دیوار از رفت وآمد هوا به داخل تلوزیون جلوگیری شده و باعث گرم شدن تلوزیون می شود . این کار باعث سوختن یا آسیب دیدن پردازنده می شود به منظور جلوگیری از این آسیب ها تلوزیون خود را در فضای مناسب با فاصله 10 الی 15 سانت فاصله از دیوار نص نمایید .

از محافظ مناسب و استاندارد استفاده کنیم

نوسانات برق ممکن است باعث اتصالی و سوختن قطعات تلوزیون شود برای همین ابتدا محافظ را به برق زده سپس تلوزیون را روشن نمایید.

به جای استفاده از حالت استند بای دستگاه را خاموش کنید

زمانیکه قصد استفاده از تلوزیون را نداریم آن را در حالت استند بای قرار ندهیم و خاموش کنیم یکی از دلایل افزایش طول عمر تلوزیون استفاده از حالت کاملا خاموش می باشد در حالت استند بای بعضی از قطعات کار می کنند که باعث ایجاد استهلاک در قطعات می شود.

برای مشاوره ی خرید تلویزیون میتوانید با شماره ی 02134225 تماس بگیرید ، یا به سایت خانه تک مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا