زمان پخش فیلم و سریال‌ها

زمان پخش سریال بوعلی سینا از شبکه سلامت (ساعت تکرار + داستان)

سریال پرطرفدار “بوعلی سینا” به مناسبت هفته بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک به زودی در حال پخش است.

برای آگاهی از ساعت پخش این سریال همراه ما باشید. این سریال درام و تاریخی “بوعلی سینا” توسط کیهان رهگذار نوشته و کارگردانی شده و در سال ۶۳ ساخته شد.

نخستین بار در سال ۶۴ از شبکه دوم سیما پخش شد. هر سال در تاریخ یکم شهریور، به مناسبت روز تولد حکیم بوعلی سینا و تقدیر از تالیفات و خدمات ارزشمند او در علوم پزشکی، و همچنین تجلیل از پزشکان، روز پزشک نامیده می‌شود.

در این راستا، سریال “بوعلی سینا” از تاریخ ۲۶ مرداد تا ۶ شهریور هر شب بر روی شبکه سلامت پخش خواهد شد. در این مقاله از ویدو به زمان پخش سریال بوعلی سینا می‌پردازیم.

زمان پخش سریال بوعلی سینا ؛The broadcast time of Bo Ali Sina series

زمان پخش سریال بوعلی سینا

سریال بوعلی سینا ساعت هر شب ساعت ۲۰:۰۰ از شبکه تماشا پخش می‌شود. چنانچه موفق به تماشای این سریال نشدید، می‌توانید بازپخش آن را ساعت ۰۰:۰۰ از همین شبکه تماشا کنید.

  • شبکه پخش کننده سریال بوعلی سینا: شبکه تماشا
  • روزهای پخش سریال بوعلی سینا: همه روزه
  • ساعت پخش سریال بوعلی سینا: ۲۰:۰۰
  • ساعت بازپخش سریال بوعلی سینا: ۰۰:۰۰

خلاصه سریال بوعلی سینا

در بخارا، بوعلی نوجوان، امیر نوح بن منصور سامانی را درمان می کند. سه پسر امیر با مسموم کردن غذا برای پدر، قصد قتل او را دارند.

بوعلی، واقعیت را به روشنی بیان می کند و امیران طعنه گویی به او می کنند. سلطان محمود غزنوی دو پیک را به خانه بوعلی می فرستد و او را به دربار خود دعوت می کند.

به پیک ها می گویند که بوعلی در دربار سامانی ها حضور دارد. بر اساس وصیت پدرش، بوعلی قول داده است با ترکان غزنوی همراه نشود.

پادشاه سامانی در تلاش است تا بوعلی را به سوی سلطان غزنه بفرستد، اما قبل از اجرای تصمیم خود، توسط سه پسرش به قتل رسید. بوعلی نیز از این فرصت بهره می‌برد و از دربار فرار می‌کند.

محمد ابهری، فاضل اجبوری، سعید اویسی، محسن زهتاب، عنایت الله بخشی، عزت الله مقبلی، عطا الله زاهد و … از جمله بازیگران سریال بوعلی سینا هستند.

سریال بوعلی سینا چند قسمت دارد؟

این سریال شامل ۱۲ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا