اخبار فیلم و سریال

سازنده سریال Black Mirror به کمک ChatGPT فیلمنامه نوشت

چارلی بروکر که بابت ساخت سریال مشهور آینه سیاه شناخته می شود، به تازگی مصاحبه ای با Empire داشته است. او در این مصاحبه بیان کرده است که از هوش مصنوعی درخواست فیلمنامه کرده است. چارلی بروکر در نهایت گفت نتیجه دریافتی، رضایت بخش نبوده است. جزئیات بیشتر مصاحبه را در ادامه می خوانید.

خالق Black Mirror با ChatGPT فیلمنامه نوشت

چارلی بروکر درمورد نوشتن فیلمنامه با هوش مصنوعی می گوید:

من کمی با chatgpt بازی کردم. اولین کاری که انجام دادم این بود که «تولید یک قسمت از آینه سیاه» را تایپ کردم و به چیزی رسیدم که در نگاه اول خواندنی به نظر می رسید، اما در نگاه دوم معنی نداشت. زیرا تمام کاری که انجام می دهد این است که به خلاصه تمام قسمت های Black Mirror نگاه کند و به نوعی آنها را با هم ترکیب کند.

این نشان می‌دهد که هوش مصنوعی فقط به داده‌ها و داده‌های آثار گذشته بسنده می‌کند و شروع به ایجاد چیزهای جدید بر اساس همان اطلاعات می‌کند، و ما همچنان می‌توانیم خوشحال باشیم که جای خالی فیلمنامه‌نویسان را نمی‌توان با ChatGPT جایگزین کرد.

درخواست نویسنده آینه سیاه از ChatGPT

در مصاحبه امپایر با چارلی بروکر، سازنده Black Mirror می گوید:

اگر عمیق تر کنکاش کنید، خواهید گفت: «در اینجا واقعاً هیچ اثری از ایده اصلی وجود ندارد.» مشابه «مایک یاروود» (مقلد و کمدین انگلیسی) است – یک مرجع موضوعی وجود دارد.

بروکر اضافه می کند که از هوش مصنوعی برای یافتن کلیشه های آینه سیاه استفاده کرد:

می‌دانستم که در بسیاری از قسمت‌ها مخاطب می‌گوید: «من تمام مدت داخل کامپیوتر بودم!» بنابراین فکر کردم من هر احساسی را که فکر می کنم یک قسمت از Black Mirror داشته باشد، دور می اندازم. اگر نمی توانید قوانین خود را زیر پا بگذارید، ساخت یک سریال آنتولوژی فایده ای ندارد. مثل یک لیوان آب سرد خوشایند به صورتم پاشیده شد.

فصل جدید سریال Black Mirror

بروکر با اشاره به داستان فصل ششم Black Mirror می گوید:

داستان آن شکلی از گذشته، حال و آینده دیستوپیایی است. ابتدا طرح کلی داستان را نوشتم و سپس در مقطعی به این فکر کردم که اگر آن را در اواخر دهه 1960 تنظیم کنم چه می شود؟ می تواند گیج کننده و جالب باشد! اما وقتی واقعاً سعی می‌کنید آن را بنویسید، متوجه می‌شوید: صبر کنید، اگر زمان دیگری است و همه از آن زمان هستند، در واقع نشان می‌دهد که شخصیت‌ها چگونه فکر می‌کنند و چگونه رفتار می‌کنند. اما من فکر نمی‌کنم رد عمدی نوستالژی وجود داشته باشد، حتی اگر انجام آن جذاب باشد.

فصل ششم سریال آینه سیاه در تاریخ 15 ژوئن در نتفلیکس در دسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا