بیوگرافی و تاریخچهبازیگران

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما – Bizim Hikaye + داستان

Bizim Hikaye سریالی در ژانر کمدی و عاشقانه است و در این مقاله به بررسی بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما می‌پردازیم. این سریال در فصل اول توسط سردار گوزلکلی و در فصل دوم توسط کورای کریم اوغلو کارگردانی و در سال‌های 2017 تا 2019 منتشر شد.

هازال کایا، بوراک دنیز و رها اوزجان از محبوب ترین بازیگران ترکی هستندکه در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

خلاصه سریال ترکی حکایت ما

سریال “حکایت ما” داستان زندگی یک خانواده را روایت می‌کند که در یکی از محله‌های فقیر شهر زندگی می‌کنند. در این خانواده، فیلیز به عنوان فرزند بزرگ، نقش مادر را برعهده گرفته است. پس از ترک خانه توسط مادرش و حضور یک پدر الکلی، فیلیز بدون شکایتی از برادران و خواهران خود مراقبت می‌کند و زندگی خود را ادامه می‌دهد.

البته، خواهران و برادران فیلیز نیز مانند او یاد می‌گیرند قوی باشند و در امور خانوادگی کمک کنند. یک جوان به نام باریش عاشق دختر بزرگ خانواده می‌شود، اما نام واقعی او ساواش است و وقتی وارد این خانواده می‌شود، اتفاقات بزرگ و جالبی رخ می‌دهد.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال ترکی داستان ما – Bizim Hikaye

سریال داستان ما را می‌توان یکی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی معرفی کرد. این مجموعه با داستان سرگرم‌کننده، بازی قوی هنرپیشه‌ها و عوامل خوب خود اثری به‌یادماندنی را تولید کردند.

در ادامه این مطلب به بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما پرداخته‌ایم که می‌توانید جزئیات زندگی شخصی و کاری هرکدام را مطالعه کنید و بیشتر با هنرپیشه‌های ترکی آشنا شوید. در ادامه همراه ویدو باشید.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ هازال کایا - Hazal Kaya

هازال کایا – Hazal Kaya

هازال کایا در تاریخ ۱ اکتبر ۱۹۹۰ در استانبول متولد شد و دوران کودکی خود را در بالات، استانبول سپری کرد. او به مدرسه ابتدایی و متوسطهٔ گازی‌عثمان‌پاشا رفت و از دبیرستان ایتالیایی استانبول فارغ‌التحصیل شد. پدر و مادر او هر دو وکیل هستند. کایا ایا متاهل است و یک پسر دارد.

او از زمانی که کوچک بود به هنر علاقه‌مند بود. وی از سن ۴ سالگی درس ویولن و از سن ۷ سالگی درس باله را یاد گرفت. در دوران تحصیل در دبیرستان، با یک تبلیغ تلویزیونی درباره نوشیدنی گازدار، کار حرفه‌ای در تلویزیون را آغاز کرد.

در سال ۲۰۰۶ در درام ترکی “جادوگر نوآموز” (قسمت ۴۶) به‌عنوان بازیگر مهمان و در سال ۲۰۰۷، در درام ترکی “فرشته نگهبان” (ژنکو) به عنوان شخصیت اصلی حضور یافت. کایا با بازی در نقش نیهال زیاگیل در سریال ترکی “عشق ممنوع” بسیار مشهور شد. اولین فیلم او، “چالگی چنگی” در سال ۲۰۱۱ بود.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ بوراک دنیز - Burak Deniz

بوراک دنیز – Burak Deniz

براک دنیز در تاریخ ۱۷ فوریه ۱۹۹۱ در استانبول، ترکیه، به دنیا آمد. او یک بازیگر محبوب ترکی است که در سریال‌ها ترکی زیادی به ایفای نقش پرداخته و شهرت زیادی به‌دست‌آورده است. او در دانشگاه چاناکاله اونسکی مارت تحصیل کرد.

او از سال ۲۰۱۱ به‌عنوان بازیگر در صنعت تلویزیون ترکیه فعالیت دارد. براک فقط ۱۷ سال داشت که توسط کارگردان کستینگ گوکچه دوروک ارتن کشف شد.  با بازی در سریال تلویزیونی ترکیه‌ای به نام “دفترچه دانشجویی” (Kolej Gunlugu)، بازیگری را شروع کرد.

براک دنیز همچنین به دلیل نقشی که در سریال تلویزیونی “تاتلی کوچوک یالانچیلار”، نسخه ترکی از سریال آمریکایی “Pretty Little Liars”، ایفا کرد، معروف شد. در سال ۲۰۱۷، دنیز به عنوان مرد سال مجله GQ (۲۰۱۷) انتخاب شد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ رحا اوزجان - Reha Özcan

رحا اوزجان – Reha Özcan

رحا عزجان متولد ۵ ژوئیه ۱۹۶۵ در بینگول، ترکیه است. در دبیرستان آناتولی کارتال درس خوانده و در سال ۱۹۸۷ از دانشکده هنرهای نمایشی دانشگاه میمار سینان فارغ‌التحصیل شد. سپس، در سال ۱۹۸۷ به کارگردانی تئاتر در تئاتر ایالتی ترابزون پرداخت. او در تئاتر ایالتی استانبول در دوره ۱۹۹۰-۱۹۹۱ و در تئاتر ایالتی آنتالیا در دوره ۱۹۹۲-۱۹۹۳ فعالیت داشت.

در سال ۲۰۱۱، برای نمایش “زن بدون بدن”، جایزه بهترین بازیگر را در جوایز تئاتر سادری علیشیک ۲۰۱۱ به دست آورد. اوزجان در سال ۲۰۱۶ با ۳۰ سال سابقه فعالیت فعالیت‌های خود به عنوان بازیگر و کارگردان در تئاتر ملی بازنشسته شد.

رحا اوزجان در بیش از ۴۰ نمایش تئاتر، نقش اصلی که ایفا کرده، 6بار به‌عنوان “بهترین بازیگر” در جشنواره‌های مختلف جایزه گرفته است. وی همچنین در بیش از ۱۵ فیلم بازی کرده و برای فیلم “ابر تاریک” جوایز بین‌المللی دریافت کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ یاگیز جان کونیالی - Yagiz Can Konyali

یاگیز جان کونیالی – Yagiz Can Konyali

یاغیز جان کونیالی بازیگر ترکیه‌ای، اصالتاً اهل ترابزون است و در تاریخ ۲۰ سپتامبر ۱۹۹۱ در استانبول به دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر دانشکده هنرهای زیبا میمار سینان است.

در سال ۲۰۰۶ با بازی در فیلم “عشق اول” به حرفه بازیگری پا گذاشت. او به خاطر نقشی که در فیلم “تیم: عشق به محله” در سال ۲۰۱۵ ایفا کرده بود، جایزه ویژه هیئت داوران در جشنواره فیلم پرتقال طلایی را از آن خود کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ زینپ سلیم اوغلو - Zeynep Selimoglu

زینپ سلیم اوغلو – Zeynep Selimoglu

زینب سلیموغلو، بازیگر کودک، سینما و سریال ترکیه است. او در سال ۲۰۰۷ در استانبول به دنیا آمد. او در مدرسه دوگا-آکسفورد تحصیلات خود را ادامه داد و همزمان با تحصیلاتش در زمینه بازیگری، در مرکز هنری موجدت گزن نیز آموزش دید. او به دو زبان انگلیسی و آلمانی مسلط است.

زینب سلیموغلو در سال ۲۰۱۶ با بازی در فیلم سینمایی “محله” به کارگردانی بوگرا گولسوی و سرهات تئومان، تجربه اول بازیگری خود را پشت سر گذاشت. سپس در سریال‌هایی مانند “داستان ما” و “آندروپوز” بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ عمر سوگی - Ömer Sevgi

عمر سوگی – Ömer Sevgi

عمر سوگی، بازیگر کودک در سال ۲۰۱۴ در استانبول به دنیا آمد. سوگی، بازیگر کودکی که با موهای متفاوت خود توجه مخاطبین را به خود جلب کرد. در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۹ در سریال “داستان ما”،  نقش یک کودک به نام اسمت را بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ آلپ آکار - Alp Akar

آلپ آکار – Alp Akar

آلپ آکار، بازیگر ترک در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۰۶ در استانبول به دنیا آمد. او تجربه اول بازیگری خود را با سریال “کانیم آیلم” داشت. وی در سریال‌هایی مانند “خانواده بزرگ”، “زندگی یعنی”، “وجدان” و “حکایت ما” حضور داشته است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ محمتجان مینجینوزلو - Mehmetcan Mincinozlu

محمتجان مینجینوزلو – Mehmetcan Mincinozlu

مهمتجان مینچینوزلو در تاریخ ۲۴ فوریه ۱۹۸۴ در استانبول، ترکیه به دنیا آمد. او یکی از بازیگران موفق و یکی از ثروتمندترین بازیگران ترکی است. همچنین او در لیست بازیگران محبوب قرار دارد.

مینجینوزلو به‌خاطر نقش‌هایش در سریال‌های تلویزیونی معروف ترکیه‌ای مانند “دفترچه‌ی دبیرستان”، “رازهای کوچک”، “دو خانواده” و “سقوط یلدریم” شناخته می‌شود.

او از دانشکده‌ هنرهای زیبا میمار سینان در رشته نمایشنامه‌نویسی فارغ‌التحصیل شد. مهمتجان در تبلیغات تلویزیونی شرکت کرده و اولین حضورش در فیلم را در سال ۲۰۱۶ تجربه کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ محمت کورهان فیرات - Mehmet Korhan Firat

محمت کورهان فیرات – Mehmet Korhan Firat

محمد کورهان فیرات در سال ۱۹۸۸ در ارزینجان به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را در کنسرواتوار دولتی دانشگاه سلجوک تکمیل کرد. نخستین تجربه بازیگری خود را در سال ۲۰۱۰ در سریال “تپهٔ مهربانی” به نقش شاهین بولوت داشت.

پس از ۴ فصل، تا سال ۲۰۱۷ از بازیگری کناره‌گیری کرد و به بازیگری در صحنهٔ تئاتر پرداخت. او در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در سریال “داستان ما” نقش توفان را بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ نسرین جوادزاده - Nesrin Cavadzade

نسرین جوادزاده – Nesrin Cavadzade

نسرین جواد زاده ۳۰ ژوئیه ۱۹۸۲ در باکو به دنیا آمد. وی در دانشگاه مرمرا رشته سینما و تلویزیون را انتخاب کرد و در طی دوران دانشجویی پنج فیلم کوتاه را به کارگردانی خود ساخت.

با نقش اول خود در اثر “هشت روز دیلبر”، او عنوان بهترین بازیگر را در چندین جشنواره فیلم دریافت کرد. با بازی در فیلم “به روزهای بهتر”، نسرین جوایز متعددی از جمله جایزه نارنجی طلایی معتبر را کسب کرد. با بازی در فیلم “گوسفند”، او برای دومین بار جایزه نارنجی طلایی و استقبال منتقدان را به دست آورد.

در ژانویه ۲۰۲۰، نسرین جوادزاده به‌عنوان بازیگر اصلی در فیلم “عشق مثل اتفاق‌های تصادفی ۲” حضور داشت و همچنین با اجرای آهنگی در این فیلم و موسیقی متن آن، مشارکت کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ اوریم دوان - Evrim Dogan

اوریم دوان – Evrim Dogan

در ادامه مقاله بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما به بررسی زندگینامه و حرفه و اوریم دوان پرداخته‌ایم. دوغان متولد ۵ سپتامبر ۱۹۷۷ در آنکارا است.

او پس از تکمیل تحصیلات خود در گروه بازیگری دانشکده کنسرواتوار دانشگاه آناتولی، تجربه بازیگری خود را در سال ۲۰۰۴ با نقش “پلین” در سریال محله بهشت آغاز کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ سرا پیرینچ - Serra Pirinç

سرا پیرینچ – Serra Pirinç

آلِینا سِرا پیرینچ متولد ۱۹ ژوئن ۱۹۹۷، یک بازیگر زن ترکیه ای است. بازیگری رویای کودکی او بود و پس از تکمیل تحصیلات دبیرستانی روی حرفه بازیگری تمرکز کرد و در تئاتر تراس مشغول یادگیری شد.

او فارغ‌التحصیل دانشگاه بهچشهیر در رشته علوم بهداشتی است. امروزه فعالیت خود را تحت نظارت نمایندگی بازیگری رزان چانکیر ادامه می‌دهد. در سال ۲۰۱۷، بازیگری خود را آغاز کرد و شخصیت موژده را در سریال “داستان ما” که در شبکه فاکس پخش می‌شد، ایفا کرد. او با بازی در این اثر شهرت قابل توجهی کسب کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ اسماعیل کاراگوز - Ismail Karagöz

اسماعیل کاراگوز – Ismail Karagöz

اسماعیل کاراگوز در تاریخ ۱۸ نوامبر 974 در استانبول به دنیا آمد. وی در سال آخر دبیرستان، کار در تئاتر را شروع کرد. در اوایل دهه ۹۰ در یک تئاتر محلی (تئاتر شهری ساری‌یِر) حضور یافت و به‌عنوان بازیگر و کارگردان در بسیاری از نمایش‌های تئاتر شرکت کرد. شهرت وی در سال ۲۰۱۵ به دست آمد که در برنامه تلویزیونی “عشق اجاره‌ای” نقش راننده ویژه سوکرو را بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ پینار تور - Pinar Tore

پینار تور – Pinar Tore

پینار تُره، مترجم، بازیگر تئاتر، سریال و فیلم است. او در تاریخ ۶ نوامبر ۱۹۷۹ در آنکارا به دنیا آمد. در سال ۲۰۰۵ از دانشکده موسیقی و هنرهای نمایشی دانشگاه بیلکنت در رشته بازیگری فارغ‌التحصیل شد. پینار تور در سال ۲۰۰۹ با سریال “عشق و جرم” بازیگری را تجربه کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما ؛ مورات بولوچک - Murat Bölücek

مورات بولوچک – Murat Bölücek

مورات بولوچک در تاریخ ۱۶ نوامبر ۱۹۷۰ در بیکوز، استانبول متولد شد. قد او ۱۸۰ سانتی‌متر و وزنش ۸۲ کیلوگرم است. او فارغ‌التحصیل دبیرستان حرفه‌ای و تجارت اندولو هیساری است. مورات بولوچک متاهل و پدر سه فرزند، دو پسر و یک دختر، است.

بولوچک یکی از اسامی برجسته در صنعت سینما و سریال ترکیه است. او از سال ۱۹۹۳ در فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی مانند “شابان در ارتش”، “گناه فاطمه چیست؟”، “زمانی گذشت”، “خیابان‌های پشتیبانی”، “رجب اویدیک”، “چاه”، “داستان ما”، “بشنو، فداکار” نقش‌هایی را ایفا کرده است. وی همچنین در حال شرکت در پروژه‌های جدید است.

سایر بازیگران سریال ترکی قصه ما

در انتهای مقاله بیوگرافی بازیگران سریال ترکی داستان ما، لیستی از سایر هنرپیشه‌های این مجموعه تهیه کرده‌ایم که در ادامه می‌توانید، مشاهده کنید.

 • Berkay Akin – برکای آکین
 • Sema Atalay – شما اتالای
 • Müge Su Sahin – موگه سو ساهین
 • Özer Arslan – اوزر ارسلان
 • Miray Akay – میرای آکای
 • Nilay Duru – نیلای دورو
 • Turan Çelik – توران چلیک
 • Ramazan Ekmedi – رمضان اکمدی
 • Murat Danaci – مراد داناچی
 • Kemal Yavuz – کمال یاووز
 • Kadir Gökhan Besener – قادر گوکهان بسنر
 • Fatma Nilgün Özgüven – فاطمه نیلگون اوزگوون
 • Elif Baysal – الیف بایسال
 • Esra Bezen Bilgin – اسرا بزن بیلگین
 • Irmak Günes – ارماک گونش
 • Yigit Çelebi – ییت زلبی
 • Basak Güroz – باشاک گوروز

سوالات متداول:

1) ژانر سریال ترکی داستان ما چیست؟

داستان ما از سریال های ترکی کمدی و عاشقانه است.

2) سریال داستان ما چند فصل دارد؟

سریال قصه ما در 2 فصل در سال‌های 2017 تا 2019 منتشر شد.

3) سریال داستان ما چند قسمت است؟

سریال حکایت ما در 70 قسمت از شبکه Fox منتشر شد.

بیشتر بخوانید:

زهرا ظریفی

من بیش از یک ساله که در زمینه سئو، محتوا و سئومحتوا فعالیت می‌کنم و مشتاق هستم تا جدیدترین مباحث تو این حوزه رو یادبگیرم و تجربیات بیشتری کسب کنم. داستان و علاقه من با یه پروژه برندسازی شخصی شروع شد و حالا من دنباله‌رو این تجربه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا