فناوریارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل تخصصی قیمت بیت کوین و اتریوم بعد از تغییر سیاست فدرال رزرو

در حالی است که BTC به 28000 دلار نزدیک می شود، ETH به بالای 1800 دلار حرکت می کند، اما آیا این روند روبه رشد ادامه پیدا می کند یا متوقف خواهد شد؟ تا کجا می توانیم شاهد صعود بیت کوین بعد از عنق بازی فدرال رزرو باشیم؟

هفته گذشته، سرمایه گذاران بازار شاهد چهار کمک مالی مهم برای نجات سپرده گذاران بودند که از بانک سیلیکون ولی (SVB)، Signature Bank (SBNY)، Credit Suisse و First Republic Bank سرچشمه می گرفت. هر چهار مؤسسه مالی پس از انتشار یک سرایت مالی در سراسر سیستم بانکی ایالات متحده پس از سقوط بانک سیلورگیت، با میلیاردها دلار نجات یافتند.

کمک های مالی اخیر ، همراه با گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو افزایش نرخ وجوه فدرال را متوقف خواهد کرد و حتی ممکن است آن را کاهش دهد، به ارزش فلزات گرانبها و اقتصاد ارزهای دیجیتال دامن زده است.

با ادامه واکنش بازارها به تصمیم فدرال رزرو برای تزریق 300 میلیارد دلار به اقتصاد، اتریوم برای اولین بار از ماه اوت به بالای 1800 دلار رسید. این امر پس از بحران بانکی اخیر، که شاهد سقوط بانک‌هایی مانند سیلیکون ولی بود، رخ داد. بیت کوین در جلسه امروز به 28000 دلار نزدیک شد، اما این افزایش قیمت ها تا کجا ادامه می یابد؟

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در آخر هفته در سطح 28000 دلار بسته شد، زیرا بازارها به تصمیم فدرال رزرو برای پمپ کردن نقدینگی به اقتصاد ایالات متحده واکنش نشان دادند. BTC /USD در اوایل روز به بالاترین سطح روزانه 27,787.81 دلار جهش کرد، این در حالی بود که پس از سقوط به 26,209.29 دلار در روز جمعه، به پایین ترین سطح خود رسید. در نتیجه این حرکت، بیت کوین به بالاترین سطح 9 ماه اخیر صعود کرد که قوی ترین نقطه آن از ژوئن 2022 است.

تحلیل قیمت بیت کوین

با نگاهی به نمودار، این افزایش زمانی رخ داد که میانگین متحرک 10 روزه (قرمز) از همتای 25 روزه (آبی) خود عبور کرد. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی 14 روزه RSI همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و به سمت قلمروی که بیش از حد خرید شده است حرکت می‌کند. در زمان نگارش این مقاله، این شاخص در 72.53 قرار دارد که قوی‌ترین نرخ شاخص از 2 فوریه تاکنون است.

تحلیل قیمت اتریوم

اتریوم در روز شنبه به صعود خود ادامه داد و قیمت آن به بالای 1800 دلار رسید. پس از پایین‌ترین قیمت 1707.95 دلار در روز جمعه، ETH /USD در اوایل جلسه امروز به اوج 1821.31 دلار رسید. این حرکت باعث شد که دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان به بالاترین حد قیمت خود از 19 آگوست رسیده باشد.

تحلیل قیمت اتریوم

 

اتریوم اکنون نزدیک به 27 درصد در هفت روز گذشته افزایش قیمت یافته است که مانند BTC منجر به تلاقی میانگین‌های متحرک به سمت بالا شده است. علاوه بر این، قدرت قیمت در حال حاضر کاملاً در قلمرو صعودی قرار دارد و RSI در حال حاضر در 67.11 دنبال می‌شود. این مقدار کمی بالاتر از سقف در 67.00 است، طبق شواهد قابل مشاهده از نمدوار، مقاومت بعدی در 75.00 است.

طبق بررسی های Fundlan : قیمت بیت‌کوین و فلزات گرانبها در میان گمانه‌زنی‌ها درباره تغییر سیاست فدرال رزرو افزایش می‌یابند. این به این دلیل است که بانک مرکزی ایالات متحده اکنون سیاست انقباض پولی خود را کاهش می دهد.

به گفته گراهام سامرز، تحلیلگر فینیکس کپیتال ریسرچ، سرمایه گذاران بازار معتقدند که فدرال رزرو دوباره به چاپ پول بازگشته است. این تحلیلگر خاطرنشان کرد که بانک مرکزی ایالات متحده نیمی از انقباض کمی خود را تاکنون حذف کرده است. سامرز بیان کرد که اکنون، از نظر فنی، بیشتر از 164 میلیارد دلار به صورت وام به بانک ها داده شده است. بانک‌ها باید این مبلغ را پس دهند، بنابراین، نکته کلیدی این است که فدرال رزرو دیگر ترازنامه خود را کوچک نمی کند و در عوض پول چاپ می کند.

خبرنامه Intotheblock.com (ITB) Onchain Insights این هفته اشاره می کند که سیاست تسهیل پولی ممکن است به افزایش اخیر دارایی های ریسک کمک کند. اقدامات اخیر فدرال رزرو، که فقط پنج روز طول کشید، بر گمانه زنی ها مبنی بر روشن شدن مجدد چاپگر پول افزوده است. خبرنامه ITB همچنین به مقاله ای اشاره می کند که می گوید جی پی مورگان اعلام کرده است که فدرال رزرو می تواند 2 تریلیون دلار نقدینگی پس از ایجاد برنامه تامین مالی مدت بانکی تزریق کند و این خطرناک است!

محققان ITB آنچه را که در سال‌های 2020 و 2021 اتفاق افتاد، زمانی که «با انبوه سرمایه افزایش یافتند»، برجسته می‌کنند. در این خبرنامه آمده است که بخش قابل توجهی از زیان های سال 2022 ناشی از افزایش نرخ بهره ماهانه QT و فدرال رزرو است. خبرنامه ITB می افزاید: «در حالی که باید دید که آیا تزریق نقدینگی از BTFP به اندازه 2 تریلیون دلار تخمین زده خواهد شد یا خیر، بازارها مخصوص بازار ارز دیجیتال به احتمال زیاد در انتظار بازگشت «چاپگر پول» روی میز و اوج گیری قیمت هستند.

برای دیدن تحلیل های سایر ارزهای دیجیتال در این روند روبه رشد با لینک درج شده مراجعه فرمایید. شما نیز نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا