بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی صابر راستی کردار خالق فونت وزیری کیست؟ {علت فوت، همسر و فرزندان + عکس فونت ها}

بیوگرافی صابر راستی کردار خالق فونت وزیری کیست؟ صابر راستی کردار، یک طراح و توسعه دهنده است که در سوابق کاری او، می‌توان به کارهای ارزشمندی با رویکرد حرفه‌ای و هنرمندانه اشاره کرد.

او مجموعه فونت‌های مدرن، حرفه‌ای و هنرمندانه‌ای را طراحی و توسعه داده و خالق 8 فونت فارسی است. در این مجموعه فونت فارسی که آقای راستی کردار ارائه داده است “فونت وزیرمتن”، “فونت شبنم” و “فونت گندم” قرار دارد. کار ارزشمند وی، علاوه‌بر زحماتی که در طراحی صرف کرده است، شامل انتشار رایگان و منبع باز این فونت‌هاست.

فونت‌های طراحی شده توسط راستی کردار، علاوه‌بر زیبایی، خوانایی و طراحی مدرن، یک طیف گسترده  از رابط کاربری وب و اپلیکیشن‌ها تا متون چاپی و کتابی را پوشش می‌دهند. در ادامه این مقاله همراه ویدو باشید.

بیوگرافی صابر راستی کردار

صابر راستی کردار، برنامه‌نویس، طراح فونت و مخترع متولد ۱۳۶۶، اهل شهرستان فسا بود و در تاریخ ۲۳ آبان ۱۴۰۲ (در سن ۳۶ سالگی) به دلیل سرطان درگذشت. راستی کردار تحصیلات خود را در رشته مهندسی نرم‌افزار به پایان رسانده بود. صابر راستی کردار به خاطر طراحی فونت اپلیکیشن تلگرام یعنی فونت وزیری یا فونت وزیرمتن شناخته شده است و کارهای برجسته او شامل طراحی فونت‌های مختلف است.

همسر صابر راستی کردار و فرزندان

اطلاعات دقیقی درباره همسر و فرزندان صابر راستی کردار در دسترس نیست.

علت فوت صابر راستی کردار

در اردیبهشت ۱۴۰۲ راستی کردار در وبلاگ شخصی خود از بیماری سرطان خود اطلاع داد. در نهایت این شخص بزرگ در دنیای طراحی در تاریخ 23 آبان 1402 در سن 36 سالگی براثر بیماری درگذشت. محل خاکسپاری او در قطعه هنرمندان رضوانیه در شهر فسا است.

فونت های طراحی شده توسط صابر راستی کردار همراه با عکس

در ادامه مقاله بیوگرافی صابر راستی کردار خالق فونت وزیری کیست؟ می‌توانید تصاویر فونت‌های اختراع شده و طراحی شده توسط این هنرمند ایرانی را مشاهده کنید.

فونت فارسی وزیری - وزیرمتن

فونت فارسی وزیری – وزیرمتن

فونت فارسی صمیم

فونت فارسی صمیم

فونت فارسی تنها

فونت فارسی تنها

فونت فارسی شبنم

فونت فارسی شبنم

فونت فارسی گندم

فونت فارسی گندم

فونت فارسی پرستو

فونت فارسی پرستو

فونت فارسی ساحل

فونت فارسی ساحل

فونت فارسی ناهید

فونت فارسی ناهید

بیشتر بخوانید:

زهرا ظریفی

من بیش از یک ساله که در زمینه سئو، محتوا و سئومحتوا فعالیت می‌کنم و مشتاق هستم تا جدیدترین مباحث تو این حوزه رو یادبگیرم و تجربیات بیشتری کسب کنم. داستان و علاقه من با یه پروژه برندسازی شخصی شروع شد و حالا من دنباله‌رو این تجربه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا