بازیگرانبیوگرافی و تاریخچه

بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر 【بیوگرافی اردلان شجاع کاوه + همسر و فرزندان】

اردلان شجاع کاوه کیست ؟

Rate this post

بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر، اردلان شجاع کاوه است. از کودکی با تشویق پدر و مادرش و حضور برادرش در عرصه موسیقی، وارد تئاتر شده است. در ادامه از مقاله ویدو قصد داریم به طور مفصل به بیوگرافی این بازیگر به همراه فیلم و سریال و جزئیات زندگی شخص او بپردازیم.

بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر【بیوگرافی اردلان شجاع کاوه + همسر و فرزندان】

بیوگرافی اردلان شجاع کاوه بازیگر نقش جبرئیل در سریال یوسف پیامبر

اردلان شجاع کاوه، هنرمند عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است. او در سال ۱۳۴۱ در شهر بیرجند به دنیا آمد و دارای مدرک مستری در رشته بازیگری است.

وی در یک مصاحبه اظهار داشته است:

از شش سالگی روی صحنه تئاتر بودم. در سال ۱۳۶۴، وقتی بیست و دو سالم بود با فیلم سینمایی “بایکوت” ساخته “مخملباف”، وارد دنیای سینما شدم. در هفت سال اول، فعالیتم را در سینما متمرکز کردم و سپس وارد تلویزیون شدم.

او برای اولین بار در سال ۱۳۶۷ با بازی در سریال “هشت بهشت” ساختهٔ “اکبر خواجویی” وارد تلویزیون شد. پس از آن، اردلان شجاع کاوه در سریال‌های دیگری همچون “شمارش معکوس” و “مرگبار” نقش‌های مختلفی را ایفا کرده است.

پس از آن با شخصیت “آدُنیای مبلّغ” در سریال “مردان آنجلس” ساختهٔ “فرج الله سلحشور” به موفقیت بیشتری دست یافت و بیشتر شناخته شد.

به گفته خودش، به دلیل استقبال بی‌حد مردم از بازی او در فیلم “گذرگاه” در سال ۱۳۶۵، مجبور شد از محیط شهری دور شود و به زیرزمین خانه پدری خود پناه ببرد. اردلان شجاع کاوه به عنوان بازیگر نقش فرشته وحی در یوسف پیامبر، حضور یافت و بازی در این نقش باعث افزایش شهرت او گردید.

در یک مصاحبه، “اردلان شجاع کاوه” درباره نقش خود در سریال “یوسف پیامبر” اظهار داشت:

من علاقه زیادی به کتاب‌های تاریخی دارم و این علاقه باعث شد که به کارهای تاریخی علاقه‌مند شوم. در گذشته در سریال “مردان آنجلس” در یک نقش تاریخی حضور یافتم و این تجربه و همکاری با آقای سلحشور باعث شد که در سریال “یوسف پیامبر” هم نقشی متفاوت داشته باشم.

وی ادامه داد:

هنگامی که نقش “فرشته وحی” به من پیشنهاد شد، ابتدا تردیدی درباره پذیرش آن داشتم، اما پس از مدتی فکر کردن درباره این کاراکتر در نهایت قبول کردم، زیرا برایم یک تجربه جدید بود.

علاوه‌بر این همه، بازیگر باید خود را با نقش‌های متفاوت محک بزند و نظر بیننده‌ها درباره کاراکترش در این سریال نیز مهم است. در زمان برخورد با مردم، بسیاری از آنها به من می‌گفتند که اصلاً این نقش برایتان مناسب نیست.

من این نظرات را مورد توجه قرار می‌دادم زیرا نظر بیننده‌ها برایم بسیار ارزشمند است، اما باید بدانیم که بازیگر باید تجربه‌های جدیدی داشته باشد تا در یک نقش ثابت نماند.

پس از سریال “یوسف پیامبر”، “اردلان شجاع کاوه” در سال ۱۳۸۹ در دو سریال دیگر به نام “عمارت پدری” و “قفسی برای پرواز” و در سال ۱۳۹۳ در فیلم سینمایی “پرونده‌ای برای سارا” نیز نقش‌های مختلفی را بازی کرد.

بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر【بیوگرافی اردلان شجاع کاوه + همسر و فرزندان】

روابط عاطفی ؛ اردلان شجاع کاوه و همسرش

اردلان شجاع کاوه در سال 1370 با الیزا اورامی ازدواج کرد. الیزا اورامی یکی از بازیگران تئاتر و گویندگان ایرانی است. این دو سر صحنه با هم آشنا شدند و این آشنایی باعث شد که ازدواج کنند. در حال حاضر آنها یک دختر  دارند.
الیزا اورامی، همسر اردلان شجاع کاوه در سال 1341 به دنیا آمد و در رشته نقاشی لیسانس گرفته است. بانو اورامی از سال 1370 به صورت حرفه‌ای در زمینه دوبله فعالیت خود را آغاز کرد.

اردلان شجاع کاوه اهل کجاست ؟

او متولد شهر بیرجند است.

فیلم و سریال های اردلان شجاع کاوه

 • پرونده‌ای برای سارا
 • کار کاذب
 • به هدف شلیک کن
 • پاپیتال
 • جوجه اردک من
 • آقای رئیس جمهور
 • دایره سرخ
 • پاییز بلند
 • بر بال فرشتگان
 • دادستان
 • عملیات کرکوک
 • پنجاه و سه نفر
 • هراس
 • گذرگاه
 • بایکوت
 • یوسف پیامبر

آلبوم تصاویر اردلان شجاع کاوه

بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر【بیوگرافی اردلان شجاع کاوه + همسر و فرزندان】

بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر【بیوگرافی اردلان شجاع کاوه + همسر و فرزندان】 بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر【بیوگرافی اردلان شجاع کاوه + همسر و فرزندان】 بازیگر نقش جبرئیل در یوسف پیامبر【بیوگرافی اردلان شجاع کاوه + همسر و فرزندان】

بیشتر بخوانید:

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا