بیوگرافی و تاریخچهبازیگران

بیوگرافی بازیگران سریال جونگ میونگ کره ای 【زمان پخش + عکس】

این مجموعه تلویزیونی که به نام “جونگ میونگ” (کره‌ای: 화정; لاتین‌نویسی اصلاح‌شده: Hwajeong) یا همچنین با نام “سیاست پر زرق و برق” (انگلیسی: Splendid Politics) شناخته می‌شود، یکی از آثار سریالی کره‌ای است که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد.

در این مقاله با ویدو همراه باشید تا بیوگرافی بازیگران سریال جونگ میونگ کره ای بپردازیم‌. این سریال تلویزیونی در مدت زمان ۱۳ آوریل تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۵، هر دوشنبه و سه‌شنبه ساعت ۲۲:۰۰ (به وقت محلی) و به مدت ۵۰ قسمت در شبکه ام‌بی‌سی پخش شد.

زمان پخش سریال جونگ میونگ کره ای

سریال جونگ میونگ کره ای هر روز ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه تماشا در حال پخش است. همچنین، بازپخش این سریال فردای همان روز ساعت ۰۱:۰۰، ۰۷:۰۰ و ۱۳:۰۰ پخش می‌شود.

  • شبکه پخش کننده سریال کره‌ای جونگ میونگ: شبکه تماشا
  • روزهای پخش سریال کره‌ای جونگ میونگ: هر روز
  • ساعت پخش سریال کره‌ای جونگ میونگ: ۱۹:۰۰
  • ساعت بازپخش سریال کره‌ای جونگ میونگ: ۰۱:۰۰، ۰۷:۰۰ و ۱۳:۰۰

خلاصه داستان سریال جونگ میونگ

دختری به نام جونگ میونگ در یک کشور بزرگ به نام چوسان زندگی می کند. او فرزندی از ملکه و امپراتور بزرگ است و حدود شش یا هفت ساله است.

این دختر جوان در طی چند دهه شاهد تغییرات پیچیده سیاسی و نظامی در کشور خود است. با وجود خطرات بسیار، او برای نجات کشورش از شرایط دشوار جنگ با دیگر کشورها و در حالی که درگیری های داخلی پیش می روند، دست به تلاش می زند. جوانی دائما به همراه برادرهای ناتنی خود که یکی پس از دیگری بر تخت امپراتوری تکیه می کنند همکاری می کند، اما گاهی اوقات هم مخالفت می کند.

هدف او تبدیل کردن وطن خود، یک دهکده کوچک، به یک کشور قدرتمند است. در طول این مسیر، جونگ میونگ با چالش ها و فقدان برادر کوچک و پدر خود روبرو می‌شود.

او حتی خودش نیز مجبور می شود به سرزمین دیگری فرار کند و به عنوان یک کارگر معدن سخت کار کند. اما بعد از سال ها، او به کشور خود بازمی گردد. جوانی به نام هونگ جو وون، مسئول اداره اسلحه سازی، جذب توجه جونگ میونگ می شود و عاشق پسر او می شود و…

بیوگرافی هنرپیشه های سریال جونگ میونگ کره ای

در سریال کره‌ای جونگ میونگ، بازیگران مطرح زیادی نقش آفرینی کرده‌اند. از جمله این بازیگران می‌توان به سئونگ وون چا، یئون هی لی، جائه وون کیم، سئو کانگ جون، تائه ری لی، سانگ هیون بائک، جو وان هان، جونگ هوان چوئی و … اساره کرد.

با هم به بیوگرافی بازیگران سریال جونگ میونگ کره ای می‌پردازیم.

بازیگران سریال جونگ میونگ کره ای ؛ سانگ وون چا - Seung-Won Cha

سانگ وون چا – Seung-Won Cha

اولین بازیگر مقاله بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای چونگ میونگ سانگ وون چا نام دارد. چا سانگ-وان، یک بازیگر کره‌ای است که در دهه ۱۹۹۰ به عنوان یک مدل معروف وارد عرصه سینما شد.

او به خاطر بازی در فیلم‌های کمدی پرطرفداری مانند “Kick the Moon” (۲۰۰۱)، “Jail Breakers” (۲۰۰۲)، “My Teacher, Mr. Kim” (۲۰۰۳) و “Ghost House” (۲۰۰۴) شهرت یافت.

سپس با نشان دادن استعدادهایش در سبک‌های مختلف، به ویژه در فیلم‌های هیجانی مانند “Blood Rain” (۲۰۰۵) و درام “My Son” (۲۰۰۷)، به شهرت بیشتری دست یافت.

چا سانگ-وان همچنین با بازی در سریال‌های مشهوری مانند “Bodyguard” (۲۰۰۳)، “City Hall” (۲۰۰۹)، “The Greatest Love” (۲۰۱۱)، “Hwayugi” (۲۰۱۷)، “One Ordinary Day” (۲۰۲۱) و “Our Blues” (۲۰۲۲) مورد توجه بیشتر قرار گرفت.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ یئون هی لی - Yeon-hee Lee

یئون هی لی – Yeon-hee Lee

لی یئون هی (متولد 9 ژانویه ۱۹۸۸) بازیگر ساوکره ای است. او بیشتر به خاطر بازی در سریال های تلویزیونی شرق بهشت (2008) ، شبح (2012) ، ملکه زیبایی (2013) ، بسته (2017) و در فیلم های اولین عشق میلیونر (2006) ، M (2007) و کارآگاه کی: راز جزیره گم شده (2015) شناخته می شود.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ کیم جائه وون - Jae-won Kim

جائون کیم – Jae-won Kim

کیم جائون (متولد ۱۸ فوریه ۱۹۸۱) بازیگری کره‌ای است. وی بیشتر به خاطر درام‌های تلویزیونی “عشق” (۲۰۰۲)، “گوش دادن به قلب من” (۲۰۱۱)، “ملکه مهر” (۲۰۱۲) و “فاشیسم” (۲۰۱۳) شناخته می‌شود.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ سئو کانگ جون - Seo Kang-Joon

سئو کانگ جون – Seo Kang-Joon

سئو کانگ-جون متولد ۱۲ اکتبر ۱۹۹۳ یک بازیگر و خواننده کره‌ای است که عضو گروه ۵ تعجب بود. وی با نقشش در مجموعه تلویزیونی «پنیر در تله» (2016) شناخته شد و از آن زمان به بعد در «اعزامی» (2016)، «آیا تو هم انسان هستی؟» (2018)، «جذابیت سوم» (2018)، «ناظر» (2019)، «وقتی آب و هوا خوب است» (2020) و «گرید» (2022) به ایفای نقش پرداخته است.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای حونگ میونگ ؛ ته ری لی - Tae-Ri Lee

ته ری لی – Tae-Ri Lee

لی ته-ری (کره‌ای: 이태리؛ هانجا: 李泰利) (متولد لی مین-هو؛ ۲۸ ژوئن ۱۹۹۳) بازیگر کره‌ای است. او به خاطر نقش جوان یانگ میونگ در سریال Moon Embracing the Sun (2012)، سونگ من-بو در سریال Rooftop Prince (2012)، جونگ جو-هوان در فیلم The Beauty Inside (2018)، جینمیچ/گوم جین-می در سریال Extraordinary You (2019) و ایموگی در سریال Tale of the Nine Tailed (2020) شناخته می‌شود.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ - سانگ هیون باک - Sung-Hyun Baek

سانگ هیون بائک – Sung-Hyun Baek

بک سونگ هیون (کره‌ای: 백성현؛ متولد ۳۰ ژانویه ۱۹۸۹) بازیگر کره‌ای است.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ جو وان هان - Joo-wan Han

جو وان هان – Joo-wan Han

در بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای چانگ میونگ می‌رسیم به معرفی جو وان هان. Han Joo-wan (متولد 10 ژانویه 1984) یک بازیگر کره‌ای جنوبی است.

او دوران بازیگری خود را در فیلم‌های کوتاه مستقل مانند Suddenly, Last Summer و Exit (که هر دو از پروژه سالانه Short! Short! Short! جشنواره فیلم بین‌المللی جئونجو هستند) آغاز کرد.

Han در سال 2013 در سریال تلویزیونی Wang’s Family به محبوبیت عمومی دست یافت و این موضوع به انتخاب وی برای بازی در سریال درام تاریخی Gunman in Joseon در سال 2014 منتهی شد.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ جونگ هوان چویی - بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ جانک هوان چویی - Jong-hwan Choi

جونگ هوان چوئی – Jong-hwan Choi

چوی جونگ-هوان (کره‌ای: 최종환؛ تولد ۲۴ سپتامبر ۱۹۶۴) بازیگری اهل کرهٔ جنوبی است. چوی جونگ-هوان در سال ۲۰۱۱ به خاطر نقشش در سریال‌های “گیبک” و “دوئو”، جایزهٔ برترین بازیگر را از نیروگاه تولید سیما (MBC) دریافت کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ کیم مین سئو - Min-seo Kim

مین سئو کیم – Min-seo Kim

Kim Min-seo (کره ای: کیم مین سئو، تلفظ: [کیم مین سو]) در گروه دخترانه سه نفره K-pop به نام Mint که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰ فعالیت می کرد، با نام Kim Se-ha به عنوان عضو جدید ظاهر شد.

پس از تفکیک گروه Mint، وی به بازیگری روی آورد. Kim بیشتر به خاطر نقش خود به عنوان همسر خائنانه ملکه در درام تاریخی Moon Embracing the Sun (۲۰۱۲) شناخته می شود.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ لی سونگ مین - lee sung min

لی سونگ مین – Lee Sung-min

لی سونگ-مین (کره‌ای: 이성민؛ متولد ۱۵ اکتبر ۱۹۶۸) بازیگری اهل کره جنوبی است. او بیشتر به خاطر نقش‌های پشتیبان در تلویزیون و فیلم شناخته شده است، به خصوص نقش‌های بسیار تحسین شده‌اش در زمینه‌ی زمان طلایی (۲۰۱۲)، شکسته (۲۰۱۴)، میسانگ: زندگی ناتمام (۲۰۱۴) و ثروت دوباره متولد شده (۲۰۲۲).

همچنین لی برای نقشش در فیلم جاسوسی سال ۲۰۱۸ به نام جاسوسی به شمال تا س…بهترین بازیگر در جشنواره هنرهای بک‌سانگ در سال ۵۵ بهبود یافته با ستایش‌های منتقدان دریافت کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ کیم یئو جبن - Kim Yeo-jin

کیم یئو جین – Kim Yeo-jin

کیم یو جین (متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۷۲) یک بازیگر و فعال اجتماعی کره‌ای است. کیم در سال ۱۹۹۵ با بازی در نمایش تئاتر «برای چه زنانی زندگی می‌کنند» به بازیگری روی آورد و از آن زمان تاکنون در صنعت فیلم و تلویزیون فعالیت داشته است و به خاطر نقش‌های تکمیل کننده خود در فیلم Girls’ Night Out (۱۹۹۸) به کارگردانی ایم سانگ سو، Peppermint Candy (۲۰۰۰) به کارگردانی لی چانگ دونگ، و Chi-hwa-seon (۲۰۰۲) به کارگردانی ایم کون تیک، مورد تحسین قرار گرفته است.

در سال ۲۰۲۱، وی نقش چوی میونگ هی، وکیل فاسد و تبهکار را در سریال وینچنزو بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ لی ته هوان - Lee Tae-Hwan

لی ته هوان – Lee Tae-Hwan

لی ته‌هوان (کره‌ای: 이태환؛ هانجا: 李泰煥؛ زادهٔ ۲۱ فوریهٔ ۱۹۹۵) هنرپیشه، مدل و خواننده کره‌ای است. او از زمان ورودش به عرصه هنری در سال ۲۰۱۳، در سریال‌های تلویزیونی و وبسریال‌ها به ایفای نقش پرداخته است، به‌ویژه در سریال افتخار و تعصب (۲۰۱۴) [۱] و W. او عضو گروه ۵سورپرایز است.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ کیم چانگ وان - kim chang wan

کیم چانگ وان – Kim Chang-wan

Kim Chang Wan (متولد 22 فوریه 1954) یک خواننده، آهنگساز، موسیقی‌دان، بازیگر، میزبان، رادیو دی‌جی و نویسنده کره‌ای است.

بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ ؛ جو سانگ ها - Jo Sung-ha

جو سانگ ها – Jo Sung-ha

آخرین بازیگر مقاله بیوگرافی بازیگران سریال کره‌ای جونگ میونگ جو سانگ ها نام دارد. جو سونگ-ها (کره‌ای: 조성하؛ زاده ۸ اوت ۱۹۶۶) یک بازیگر کره‌ای است.

او بهترین شناخته شده به خاطر نقش‌های فرعی خود در “دریای زرد” (۲۰۱۰)، “بی‌کار” (۲۰۱۲) و “کره شبه‌جزیره” (۲۰۱۲) و “کی‌۲” (۲۰۱۶) است.

سایر بازیگران سریال جونگ میونگ

  • چانی – chani
  • آهن دو گیو – Ahn Do-Gyoo
  • جون هی سونگ – Joon-hee Song
  • إئوم هیو سئوب – Eom Hyo-Seob

سریال جونگ میونگ چند قسمت دارد؟

سریال کره‌ای جونگ میونگ دارای ۵۰ قسمت است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا